News


NEJNOVĚJŠÍ ODKAZY   0  
Nastaven filtr odkazů: antónio guterres VYPNOUT FILTR

2022-08-09 07:20:28  zdroj: ct24.ceskatelevize.cz
Situace v Záporožské elektrárně je bezvýchodná, míní Drábová. Okupanty nelze bezpečně vypudit — ČT24 — Česká televize
Pokud by invazním silám šlo o bezpečí, ze Záporožské elektrárny by se už dávno stáhly, domnívá se předsedkyně českého Státního úřadu pro jadernou bezpečnost Dana Drábová. Současnou situaci v největší jaderné elektrárně v Evropě proto považuje za bezvýchodnou. Zařízení o víkendu čelilo ostřelování.
2022-08-08 17:22:24  zdroj: idnes.cz
STALO SE DNES: Ukrajinská pomsta a pokuta pro ČT za scénu s hranolkem - iDNES.cz
Ukrajinci zlikvidovali příslušníky 64. brigády, pachatele zvěrstev v Buči. Policejní prezident Vondrášek má ministrovi vysvětlit zakleknutí školáka. Pokuta pro ČT za scénku s hranolkem platí, rozhodl definitivně soud. Zeman vetoval snížení plateb státu do zdravotnictví, obává se o kvalitu péče. Zpřístupněte záporožskou elektrárnu, apeluje šéf OSN na Rusy. Přinášíme přehled pondělních zpráv.
2022-08-08 16:32:20  zdroj: idnes.cz
Buď tu bude Rusko, nebo jaderná poušť. Rusové elektrárnu zaminovali a odpojují - iDNES.cz
Ruští vojáci podminovali elektrické bloky Záporožské jaderné elektrárny, uvedl podle ukrajinské jaderné společnosti Enerhoatom velitel ruské posádky Valerij Vasiljev. Ten zároveň hrozí jejich odpálením. Podle Ukrajinců Rusové také cíleně ničí infrastrukturu elektrárny, aby Ukrajinu odstřihli od proudu.
2022-08-08 07:18:15  zdroj: idnes.cz
Útok je sebevražda, zpřístupněte záporožskou elektrárnu, apeluje šéf OSN - iDNES.cz
Generální tajemník OSN António Guterres v pondělí apeloval na zpřístupnění Záporožské jaderné elektrárny mezinárodním inspektorům poté, co se o víkendu objevily zprávy o novém ostřelování areálu na jihovýchodě Ukrajiny. Podle Ukrajiny v sobotu ruská palba zasáhla skladiště vyhořelého jaderného paliva a zranila jednoho pracovníka, ruská strana to odmítá.
2022-08-06 21:04:26  zdroj: blesk.cz
77 let od útoku na Hirošimu: Varování šéfa OSN | Blesk.cz
Nové závody ve zbrojení nabírají na rychlosti a je naprosto nepřijatelné, aby země s jadernými zbraněmi byť jen připustily možnost jejich použití. V Hirošimě to dnes, u příležitosti 77. výročí svržení atomové bomby na toto japonské město, řekl generální tajemník OSN António Guterres. „Lidstvo si hraje s nabitou zbraní,“ varoval. Informovala o tom agentura Kjódó.
2022-08-06 12:18:14  zdroj: idnes.cz
Lidstvo si hraje s nabitou zbraní, varoval Guterres při výročí v Hirošimě - iDNES.cz
Nové závody ve zbrojení nabírají na rychlosti a je naprosto nepřijatelné, aby země s jadernými zbraněmi byť jen připustily možnost jejich použití. V Hirošimě to v sobotu, u příležitosti 77. výročí svržení atomové bomby na toto japonské město, řekl generální tajemník OSN António Guterres. „Lidstvo si hraje s nabitou zbraní,“ varoval.
2022-08-05 07:16:16  zdroj: idnes.cz
Rusko se pokusí zfalšovat důkazy v případě Olenivky, tvrdí Bílý dům - iDNES.cz
Nové informace nasvědčují, že Rusko pracuje na zfalšování důkazů týkajících se nedávného útoku na věznici s ukrajinskými válečnými zajatci v ukrajinském městě Olenivka. Ve čtvrtek to řekl mluvčí rady pro národní bezpečnost Bílého domu John Kirby. Američtí zpravodajci podle něj zjistili, že se Rusko snaží podstrčit důkazy, aby to vypadalo, že za úder je zodpovědná ukrajinská armáda.
2022-08-05 06:34:27  zdroj: ct24.ceskatelevize.cz
Zdražování energií i růst zisků globálních firem vyvolávají protiakci. Šéf OSN navrhl zvláštní daň — ČT24 — Česká televize
Poslední měsíce globální ceny energií raketově stoupají. Na jedné straně jsou miliardy domácností, kterým prudce rostou náklady, na straně druhé ropné a plynárenské společnosti, kterým se skokově zvyšují zisky. Příklad za všechny: britsko-nizozemská společnost Royal Dutch Shell si připsala historicky rekordní zisk za jediné čtvrtletí, v přepočtu 270 miliard korun. Nezvykle ostře napadl globální firmy generální tajemník OSN António Guterres. Obvinil je z chamtivosti a vyzval vlády světa, aby na jejich zisky uvalily zvláštní daň.
2022-07-11 18:34:09  zdroj: ct24.ceskatelevize.cz
Indie se příští rok stane podle odhadů OSN nejlidnatější zemí světa, předstihne Čínu — ČT24 — Česká televize
Indie předstihne v roce 2023 Čínu na pozici nejlidnatější země světa, informuje zpráva Organizace spojených národů. Oba asijské státy letos evidují více než 1,4 miliardy obyvatel. Zpráva zároveň varuje, že vysoká porodnost nejspíše ohrozí hospodářský růst, uvádí agentura Reuters.
2022-06-05 12:22:03  zdroj: iprima.cz
Kyjev probudily sirény a silné výbuchy. Zničili jsme tanky z Evropy, tvrdí Moskva - CNN Prima NEWS
V Kyjevě se v neděli ráno ozvalo několik výbuchů. Podle starosty ukrajinské metropole Vitalije Klička nikdo nezemřel, ale jeden člověk utrpěl zranění.
2022-06-05 11:06:09  zdroj: idnes.cz
Kyjevem ráno otřásly silné exploze, pokračují tvrdé boje o Severodoněck - iDNES.cz
V Kyjevě byly v neděli ráno slyšet silné exploze s mohutným stoupajícím sloupem dýmu. Podle některých zdrojů, na které se odvolává agentura Reuters, šlo o ruské bombardování, jehož cílem byla železniční síť. Ruské síly dál pokračují i v útoku na ukrajinské město Severodoněck. Podle gubernátora Luhanské oblasti Serhije Hajdaje kontrolují východní část města.
2022-06-04 10:46:09  zdroj: idnes.cz
Co vše je nenávistným projevem? Kategorie se mohou rozšířit o věk či orientaci - iDNES.cz
Evropská komise chce rozšířit seznam trestných činů o nenávistné projevy. Pro Česko by to znamenalo rozšíření pohnutek k předsudečné nenávisti o genderovou identitu, zdravotní postižení nebo věk. Konkrétní návrh se teprve připravuje, podle odborníků však taková legislativa bude přínosná pro celou Unii. Díky ní získají větší ochranu nejen sexuální menšiny.
2022-05-20 22:04:14  zdroj: ct24.ceskatelevize.cz
Válka rozpoutává potravinovou krizi. Česko má obilí pro každého na třicet dní — ČT24 — Česká televize
Kvůli ruskému útoku na Ukrajinu hrozí podle OSN globální potravinová krize, která může trvat roky. Generální tajemník Antonio Guterres v týdnu upozornil, že problémy pocítí hlavně chudší země. Na Česko podle ministra zemědělství Zdeňka Nekuly (KDU-ČSL) dopadá pouze růst cen, přesto plánuje navýšit zásoby potravin. Situaci komplikuje i vlna veder v Indii a její zákaz vývozu pšenice.
2022-05-18 15:24:14  zdroj: idnes.cz
Horší, než jsme čekali. Na klimatickém alarmu svítí čtyři červené kontrolky - iDNES.cz
Čtyři důležité indikátory klimatické změny jsou na rekordní úrovni, varuje Světová meteorologická organizace. Rekordy se týkají vzestupu hladiny moří, teploty oceánů, znečištění moří a koncentrace skleníkových plynů v atmosféře, hlavně oxidu uhličitého. Ukazuje to na zničující důsledky lidské činnosti na ekosystémy, které mají zajistit přežití lidstva, zdůraznila WMO.
2022-05-17 12:32:48  zdroj: ct24.ceskatelevize.cz
Hizballáh a jeho spojenci ztratili v Libanonu parlamentní většinu — ČT24 — Česká televize
Libanonský šíitský Hizballáh a jeho spojenci v nedělních parlamentních volbách přišli o parlamentní většinu. Podle úterního oznámení ministerstva vnitra tento blok nemá 65 křesel potřebných k zachování většiny ve stoosmadvacetimístném parlamentu. Po minulých volbách jich měl 71. V úterý oznámené výsledky jsou konečné.
2022-05-03 11:46:09  zdroj: aktualne.cz
Oceány čeká vymírání. Pokud nezasáhneme, bude to jako konec dinosaurů, varují vědci - Aktuálně.cz
Deník Aktuálně.cz přináší dubnové novinky o klimatu.
2022-05-01 18:22:28  zdroj: blesk.cz
Azovstal: Daří se evakuovat civilisty. Dohlíží na to OSN i Rusové | Blesk.cz
OSN potvrdila, že probíhá operace s cílem evakuovat lidi zablokované ruskými jednotkami v železárnách a ocelárnách Azovstal v jihoukrajinském Mariupolu. Informovaly o tom dnes agentury AP a Reuters. Na operaci se podílí Mezinárodní výbor Červeného kříže a je koordinována s ukrajinskými a ruskými představiteli, řekl AP mluvčí OSN Saviano Abreu. Situaci označil za „velmi složitou“ a podrobnosti nechtěl uvést. Evakuaci potvrdil i ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj.
2022-04-30 08:50:07  zdroj: idnes.cz
STALO SE DNES: Generální tajemník OSN v Kyjevě pod palbou. Novotný u soudu - iDNES.cz
Na Kyjev dopadly ruské rakety, ve městě zrovna jednali generální tajemník OSN António Guterres a bulharský premiér Kiril Petkov. Emotivní průběh mělo hlavní líčení s řeporyjským starostou Pavlem Novotným. Plavec Jevgenij Rylov podporuje režim Vladimíra Putina, ale na mezinárodních soutěžích startuje dál. Lidé pracují na plný úvazek, a přesto jsou chudí. Influencerka dává na Instagram fotky bez příkras. Přinášíme souhrn nejzásadnějších pátečních událostí.
2022-04-30 08:18:56  zdroj: ct24.ceskatelevize.cz
Rada bezpečnosti selhala, přiznal generální tajemník OSN. Organizace se snaží o reformu — ČT24 — Česká televize
Ruská invaze na Ukrajině znovu spustila debatu o funkčnosti Rady bezpečnosti OSN. Kritici tvrdí, že nezvládá ochránit mír, i když za tímto účelem vznikla. Samotný generální tajemník António Guterres při své návštěvě Ukrajiny přiznal, že Rada bezpečnosti selhala. Organizace se teď snaží orgán reformovat. Bývalý ministr zahraničí Tomáš Petříček (ČSSD) řekl, že podle něj je debata o její reformě zcela na místě.
2022-04-29 12:18:37  zdroj: iprima.cz
Rakety létaly na Kyjev, když byl ve městě šéf OSN Guterres - CNN Prima NEWS
Naprostý šok prožil generální tajemník OSN António Guterres, který ve čtvrtek navštívil Ukrajinu. Po jednání s prezidentem Volodymyrem Zelenským Rusko metropoli ostřelovalo.
2022-04-29 07:18:43  zdroj: ct24.ceskatelevize.cz
Při ostřelování Kyjeva se zranilo deset lidí. Podle médií je na Ukrajině ruský generál Gerasimov — ČT24 — Česká televize
Při ruském ostřelovaní Kyjeva v noci z čtvrtka na pátek utrpělo zranění deset lidí. Podle starosty Vitalije Klička byla zasažena výšková budova. Ve městě tou dobou pobýval generální tajemník OSN António Guterres a bulharský premiér Kiril Petkov. Ukrajinská média spekulují, že na Donbas osobně přijel náčelník ruského generálního štábu generál Valerij Gerasimov, aby převzal velení ruských vojsk v Donbasu. Americký prezident Joe Biden požádal Kongres o vyčlenění dalších třiatřiceti miliard dolarů (zhruba 770 miliard korun) na pomoc Ukrajině.
2022-04-29 06:46:08  zdroj: idnes.cz
Ruské síly večer ostřelovaly Kyjev, když tu jednal šéf OSN. Ten je v šoku - iDNES.cz
Ruské síly večer ostřelovaly Kyjev. Bylo to v době, kdy ve městě jednali generální tajemník OSN António Guterres a bulharský premiér Kiril Petkov. Šéf ukrajinské diplomacie Dmytro Kuleba uvedl, že Rusko opět ukázalo, jaký má postoj k Ukrajině a celému světu.
2022-04-29 00:34:07  zdroj: ct24.ceskatelevize.cz
Rusové ostřelovali Kyjev. Generální tajemník OSN je v šoku — ČT24 — Česká televize
Ruské síly ve čtvrtek večer ostřelovaly Kyjev, uvedl starosta města Vitalij Kličko. V centru města byl podle něj zasažen obytný dům. Zatím jsou informace o třech zraněných. Ministr zahraničních věcí Dmytro Kuleba prohlásil, že Rusové zaútočili na ukrajinskou metropoli řízenými střelami, a připomněl, že ve městě jsou právě na návštěvě generální tajemník OSN António Guterres a bulharský premiér Kiril Petkov. Guterres je v pořádku, ale v šoku.
2022-04-28 22:02:41  zdroj: blesk.cz
Válka na Ukrajině: Šéf OSN Guterres a Zelenskyj jednali během leteckého poplachu v Kyjevě | Blesk.cz
OSN dělá vše, co je v jejích silách, aby umožnila evakuaci z Mariupolu. Po setkání s ukrajinským prezidentem Volodymyrem Zelenským v Kyjevě to podle Reuters řekl generální tajemník organizace António Guterres. V ukrajinském hlavním městě byly během Guterresovy návštěvy hlášeny výbuchy a oznámen letecký poplach.
2022-04-28 17:34:09  zdroj: idnes.cz
Kyjev zveřejnil jména podezřelých z masakru v Buči, na seznamu je deset lidí - iDNES.cz
Ukrajinská generální prokuratura zveřejnila jména deseti ruských vojáků, kteří jsou podezřelí z účasti na zvěrstvech ve městě Buča u Kyjeva, kde ruské jednotky během měsíční okupace podle místních úřadů zavraždily stovky civilistů. Generální tajemník OSN António Guterres při čtvrteční návštěvě tohoto místa vyzval Rusko, aby spolupracovalo při vyšetřování zločinů.
2022-04-28 16:04:24  zdroj: blesk.cz
Válka na Ukrajině: Ruské zrůdy z Buči?! Ukrajinci zveřejnili jména ruských vojáků | Blesk.cz
Ukrajinská generální prokuratura dnes zveřejnila jména deseti ruských vojáků, kteří jsou podezřelí z účasti na zvěrstvech ve městě Buča u Kyjeva, kde ruské jednotky během krátké okupace podle místních úřadů zavraždily stovky civilistů. Generální tajemník OSN António Guterres při dnešní návštěvě tohoto místa podle agentury AFP vyzval Rusko, aby spolupracovalo s Mezinárodním trestním soudem (ICC) při vyšetřování možných válečných zločinů spáchaných během ruské invaze na Ukrajinu.
2022-04-28 11:48:44  zdroj: ct24.ceskatelevize.cz
Guterres navštívil Borodjanku i Buču, požaduje spolupráci Ruska s mezinárodním tribunálem — ČT24 — Česká televize
Generální tajemník OSN António Guterres přijel na Ukrajinu. Navštívil město Borodjanka, které ruská armáda téměř srovnala se zemí, i Buču, kde byly po stažení okupačních sil objeveny stovky zavražděných civilistů. Guterres vyzval Rusko ke spolupráci s mezinárodním tribunálem. V Kyjeve bude generální tajemník OSN jednat s prezidentem Volodymyrem Zelenským o evakuaci civilistů z míst bojů.
2022-04-26 21:06:29  zdroj: blesk.cz
Válka na Ukrajině: Šéf OSN zasedl s Putinem k dlouhému stolu | Blesk.cz
OSN má maximální zájem na vyhlášení příměří na Ukrajině v nejbližší době, uvedl dnes generální tajemník OSN António Guterres v Moskvě. Guterres, který dnes v ruské metropoli jedná také s prezidentem Vladimirem Putinem, podle tiskových agentur uvedl, že hodlá udělat vše, aby válka skončila. S Putinem tajemník zasedl za slavný velký stůl a prezident během rozhovoru podle Reuters řekl, že doufá v pozitivní výsledek rusko-ukrajinských jednání.
2022-04-26 20:18:17  zdroj: blesk.cz
Válka na Ukrajině: Šéf OSN zasedl s Putinem k dlouhému stolu | Blesk.cz
OSN má maximální zájem na vyhlášení příměří na Ukrajině v nejbližší době, uvedl dnes generální tajemník OSN António Guterres v Moskvě. Guterres, který dnes v ruské metropoli jedná také s prezidentem Vladimirem Putinem, podle tiskových agentur uvedl, že hodlá udělat vše, aby válka skončila. S Putinem tajemník zasedl za slavný velký stůl a prezident během rozhovoru podle Reuters řekl, že doufá v pozitivní výsledek rusko-ukrajinských jednání.
2022-04-26 09:38:09  zdroj: idnes.cz
Putin přijme generálního tajemníka OSN Guterrese, návštěva budí kritiku - iDNES.cz
Do Moskvy v úterý na setkání s ruským prezidentem Vladimirem Putinem dorazí generální tajemník OSN António Guterres. Podle médií budou jednat o vpuštění humanitární pomoci do bojových oblastí na Ukrajině, zejména do obléhaného přístavu Mariupol. Guterresova cesta vyvolala kritiku ukrajinského vedení.
SPORT
2022-08-09 16:32:18  zdroj: aktualne.cz
Serena si připomněla, jak chutná vítězství. Zároveň ale uvažuje o konci kariéry - Aktuálně.cz
V dnes zveřejněném článku magazínu Vogue Serena naznačila, že se přibližuje k ukončení kariéry a sní o rozšíření rodiny.
2022-08-09 16:16:08  zdroj: idnes.cz
Williamsová po roce slavila výhru a znovu naznačila blížící se konec kariéry - iDNES.cz
Po roce a dvou měsících navrch se dočkala vítězství ve dvouhře na okruhu WTA, ale v hlavě bývalé světové tenisové jedničky Sereny Williamsové se také čím dál tím víc honí myšlenky na konec bohaté kariéry.
2022-08-09 15:46:12  zdroj: idnes.cz
Oktagon bez Rusů, zájem o ostrovy i kdo s kým o titul. Co chystá Novotný - iDNES.cz
Letní turnaj na pražské Štvanici zaujal i uznávané zámořské experty, kteří se jinak výhradně věnují nejlepší soutěži UFC. Na podzim Oktagon pokračuje v expanzi do zahraničí. V budoucnu by nemusela skončit „jen“ v Německu. Promotér Ondřej Novotný v rozhovoru pro iDNES Premium probírá i nové příběhy MMA zápasníků.
2022-08-09 15:32:12  zdroj: idnes.cz
Oštěpařka Špotáková otestuje formu před ME na Diamantové lize v Monaku - iDNES.cz
Oštěpařka Barbora Špotáková bude jediným českým zástupcem na středečním atletickém mítinku Diamantové ligy v Monaku, který bude posledním velkým závodem před mistrovstvím Evropy v Mnichově. Světová rekordmanka a dvojnásobná olympijská vítězka bude navazovat na druhé místo ze sobotního diamantového mítinku v Chorzówě.
2022-08-09 15:04:22  zdroj: blesk.cz
Krejčího přihrávky jsem si nahrával a pouštěl dokola. Lahůdky! rozplývá se Rada | Tv.iSport.cz
2022-08-09 15:02:42  zdroj: blesk.cz
Pocta pro Jislovou: Fanynka ji dojala krásným gestem | Blesk sport
Není to tak dávno, co bývalá biatlonistka Eva Puskarčíková na sociálních sítích odhalila drsné urážky od fanouška a dala tak nahlédnout na stinnou stránku vrcholového sportu. Pravý opak teď ukázala reprezentantka Jessica Jislová, která se pochlubila dojemným gestem: Fanoušsci se po ní rozhodli pojmenovat miminko!
TECHNIKA
2022-08-09 15:50:51  zdroj: zive.cz
Čína provedla orbitální test své tajemné znovupoužitelné kosmické lodi – VTM.cz
Čína za přísného utajení vyslala na oběžnou dráhu svou „opakovaně použitelnou“ kosmickou loď. Upozornila na to státní zpravodajská agentura Nová Čína. Dotyčné zařízení v rámci své 18. mise vynesla do vesmíru raketa Long March 2F, která
2022-08-09 15:34:48  zdroj: iprima.cz
Velké změny v oblíbené chatovací aplikaci. Na co se uživatelé musí připravit? - CNN Prima NEWS
Vývojáři aplikace WhatsApp pracují na novinkách, které mají zcela změnit způsob používání. Insideři odhalili šest změn, které mají v dohledné době přijít.
2022-08-09 12:32:13  zdroj: idnes.cz
KOMENTÁŘ: Obrana kupuje bezpilotního dědečka. Zda umí bojovat, nikdo neví - iDNES.cz
Po několika týdnech spekulací o tom, jaké bojové drony česká armáda nakoupí, ministerstvo obrany zveřejnilo, že půjde o typ Heron 1 izraelské státní zbrojovky IAI. Co od tohoto stroje můžeme očekávat a jaká jsou rizika tohoto nákupu?
2022-08-09 12:04:16  zdroj: idnes.cz
Volby 2022 | Pryč s cyklopruhy, metro zdarma. „Motoristé sobě“ představili kandidátku v Praze - iDNES.cz
Nová strana Motoristé sobě v úterý na Žižkovské věži představila program a kandidátku do voleb na pražský magistrát. Povede ji mluvčí Václava Klause Petr Macinka, na dalších místech je třeba ekonom Vladimír Pikora či bývalý ředitel TSK Petr Smolka.
2022-08-09 11:51:10  zdroj: zive.cz
Robopes se samopalem řádil na střelnici jako John Wick – VTM.cz
Pozornost sociálních médií v uplynulých dnech získalo video robotického psa, který má na zádech samopal • S tím trénuje ostrou střelbu na blíže neurčené střelnici • Vyzbrojené robopsy v současnosti vyvíjí již několik společností
2022-08-09 07:50:41  zdroj: zive.cz
NASA označila letošní červenec za extrémní. Na celém světě se střídala jedna vlna veder za druhou – VTM.cz
V létě 2022 se na celém světě střídala jednala vlna veder za druhou, uvádí na webových stránkách NASA Earth Observatory. Horka, zejména v Evropě a Asii, způsobila tisíce úmrtí a ve Velké Británii byl 19. července zaznamenán nejteplejší den
VOLBY
2022-08-09 16:04:40  zdroj: blesk.cz
Andrej Babiš: Hnutí ANO je kvůli mítinkům v užším kontaktu s radnicemi | Blesk.cz
Krajské organizace ANO jsou nyní v ještě užším kontaktu s místními radnicemi, aby byli všichni na mítinky hnutí připraveni. ČTK to dnes sdělil předseda ANO a bývalý premiér Andrej Babiš, který minulý týden čelil na shromážděních hlasitým protestům svých odpůrců. V pondělí uvedl, že hnutí nově na mítincích pokaždé vyhradí místo pro odpůrce. Policejní prezident Martin Vondrášek ale večer řekl, že preventivní rozdělování členů shromáždění by bylo protizákonné a protiústavní.
2022-08-09 16:04:13  zdroj: idnes.cz
Volby 2023 | Senátor Fischer shání peníze na kampaň a chystá se znovu na boj o Hrad - iDNES.cz
Senátor Pavel Fischer dal jasně najevo, že se připravuje na účast v prezidentské volbě v lednu příštího roku a chystá se na reparát za volbu v roce 2018. „Oslovuji své podporovatele a sháním například peníze na kampaň,“ řekl v rozhovoru pro iDNES.cz Fischer. Váží si podpory od exministrů Karla Schwarzenberga i Miroslava Kalouska.
2022-08-09 15:36:31  zdroj: blesk.cz
Motoristé sobě: Předvolební program pro komunální volby 2022 | Blesk.cz
Nová strana Motoristé sobě chce reprezentovat hlas pražských řidičů, který prý z relevantní současné garnitury nikdo nerespektuje. Členům vadí současné vedení Prahy, které nazvali aktivisty, fanatiky a levičáckými extremisty. V plánu mají zrušit cyklopruhy, vybudovat parkovací síť, zavést jednu parkovací kartu pro Prahu, poskytnout metro zdarma a roční lítačku prodávat všem za tisíc korun. Děti do 18 let by jezdily po Praze zdarma.
2022-08-09 15:20:19  zdroj: blesk.cz
Středula promluvil o rozvodech a své manželce. První dámou by byla podplukovnice | Blesk.cz
Odborový předák a možná budoucí hlava státu Josef Středula se v pořadu Epicentrum na Blesk.cz rozpovídal o své kandidatuře, kampani, ale i rodině, která by s ním putovala na Hrad. Pokud by v lednu příštího roku vyhrál prezidentské volby, role první dámy by se chopila jeho manželka, jež je podplukovnicí u hasičského sboru ČR. Josef Středula také prozradil, který z kandidátů je mu osobně nejpříjemnější, a upřesnil také to, jak bude hlasovat v prvním kole.
2022-08-09 13:50:16  zdroj: ct24.ceskatelevize.cz
Keňané se vydali k volbám. Mladí ve změnu k lepšímu nevěří, Západ doufá v zachování stability — ČT24 — Česká televize
Keňané volí nového prezidenta, členy obou komor parlamentu a zástupce místních zpráv. O prezidentský post se uchází čtyři kandidáti, vítěz nahradí dosavadní hlavu státu Uhuru Kenyattu, který po ukončení dvou mandátů nemůže znovu kandidovat. Hlavním tématem předvolební kampaně bylo řešení ekonomických problémů země. Kandidáti ale voličům slibovali ale i legalizaci marihuany nebo exportu hadího jedu.
2022-08-09 12:04:16  zdroj: idnes.cz
Volby 2022 | Pryč s cyklopruhy, metro zdarma. „Motoristé sobě“ představili kandidátku v Praze - iDNES.cz
Nová strana Motoristé sobě v úterý na Žižkovské věži představila program a kandidátku do voleb na pražský magistrát. Povede ji mluvčí Václava Klause Petr Macinka, na dalších místech je třeba ekonom Vladimír Pikora či bývalý ředitel TSK Petr Smolka.
COVID-19
2022-08-09 16:02:35  zdroj: blesk.cz
Imunolog Hořejší o letní vlně covidu: Nakažených je mnohem víc, šíření rychlé, ale je i dobrá zpráva | Blesk.cz
Počet potvrzených případů covidu-19 v Česku od začátku epidemie přesáhl čtyři miliony. Letní vlna koronaviru je ale v současné době na ústupu a počty nakažených v mezitýdenním srovnání klesají už 12. den v řadě. Jenže nakolik jsou uváděné statistiky odrazem reality, když řada lidí na testy nechodí? A jak to s aktuální vlnou je ve skutečnosti? O tom mluvil v pořadu Epicentrum imunolog a profesor Václav Hořejší.
2022-08-09 14:48:41  zdroj: blesk.cz
Pardubice: Opilá žena nabourala do strážníků | Blesk.cz
Na mol opilá řidička za volantem osobního auta nabourala v Pardubicích do vozidla psovodů tamních strážníků. Jako výmluvu pro nehodu si vymyslela, že za to může covid. Chvíli na to pak strážníkům nadýchala přes dvě promile alkoholu v dechu.
2022-08-09 14:32:39  zdroj: blesk.cz
Vysíláme: Imunolog Hořejší o letní vlně covidu, imunitě po nákaze omikronem i 4.dávce | Blesk.cz
Počet potvrzených případů covidu-19 v Česku od začátku epidemie přesáhl čtyři miliony. Letní vlna koronaviru je ale v současné době na ústupu a počty nakažených v mezitýdenním srovnání klesají už 12. den v řadě. Jak ovlivní dosavadní vývoj návrat do škol a konec dovolených? Jak silné protilátky a na jak dlouho vyvolávají varianty omikronu? Jak naše imunita reaguje na prodělání covidu ve srovnání s očkováním? Má 4. dávka smysl i po prodělané infekci? Nejen na tyto otázky bude v dnešním Epicentru odpovídat molekulární imunolog, mikrobiolog a biochemik, profesor Václav Hořejší.
2022-08-09 12:52:04  zdroj: iprima.cz
PŘEHLEDNĚ: Čtvrtá dávka vakcíny proti covidu netáhne. Experti radí, kdy na ni vyrazit - CNN Prima NEWS
Kdy je nejlepší čas si nechat aplikovat čtvrtou dávku očkování proti covidu a kterou látku zvolit? Informace přinášíme přehledně.
2022-08-09 10:50:13  zdroj: ct24.ceskatelevize.cz
Na jaře přijelo pět milionů turistů, stále méně než před pandemií — ČT24 — Česká televize
V hotelech, penzionech a kempech v Česku se ve druhém čtvrtletí letošního roku ubytovalo pět milionů turistů. Meziročně jde sice o výrazný růst, počty ale stále nedosahují hodnot před vypuknutím pandemie koronaviru v roce 2019. Tržby ve službách meziročně ve druhém čtvrtletí stouply o 12,1 procenta, což je už popáté za sebou. Nejvíce se dařilo službám souvisejícím s turistikou. Vyplývá to z údajů, které zveřejnil Český statistický úřad (ČSÚ).
2022-08-09 08:04:18  zdroj: iprima.cz
Další milník. Covidem se v Česku od začátku epidemie nakazily více než čtyři miliony lidí - CNN Prima NEWS
Počet potvrzených případů nemoci COVID-19 v Česku od začátku epidemie na jaře 2020 přesáhl čtyři miliony. Za tu dobu zemřelo 40 587 lidí.
UKRAJINA
2022-08-09 16:32:16  zdroj: idnes.cz
Vyhazují mosty a značkují cíle, na okupovaných územích sílí ukrajinský odpor - iDNES.cz
Na Ruskem okupovaných územích na jihovýchodě Ukrajiny sílí odpor obyvatel, který oslabuje kontrolu Kremlu a ohrožuje jeho plány na uspořádání referend, které mají umožnit Moskvě oblast anektovat. Partyzánské jednotky věrné Kyjevu zabíjejí proruské představitele, vyhazují do povětří mosty či vlaky a pomáhají ukrajinské armádě při identifikaci klíčových cílů, informuje agentura AP.
2022-08-09 16:04:13  zdroj: idnes.cz
Volby 2023 | Senátor Fischer shání peníze na kampaň a chystá se znovu na boj o Hrad - iDNES.cz
Senátor Pavel Fischer dal jasně najevo, že se připravuje na účast v prezidentské volbě v lednu příštího roku a chystá se na reparát za volbu v roce 2018. „Oslovuji své podporovatele a sháním například peníze na kampaň,“ řekl v rozhovoru pro iDNES.cz Fischer. Váží si podpory od exministrů Karla Schwarzenberga i Miroslava Kalouska.
2022-08-09 15:50:36  zdroj: ct24.ceskatelevize.cz
Svědci hlásí nejméně 12 explozí u ruské základny na Krymu, stovky kilometrů od fronty — ČT24 — Česká televize
Hlasité exploze a černý dým zaznamenali svědci na západním pobřeží okupovaného Krymu ve směru ruské vojenské základny v Novofedorivce. Ta se přitom nachází dvě stě kilometrů od frontové linie. Podle Kommersantu se terčem útoku stala letecká základna a muniční sklady.
2022-08-09 15:50:23  zdroj: iprima.cz
ON-LINE: Spoušť na krymské letecké základně. Média hlásí explozi 200 kilometrů od fronty - CNN Prima NEWS
Válka na Ukrajině trvá déle než pět měsíců. Přinášíme vám nejnovější zprávy z ozbrojeného konfliktu mezi Ukrajinou a Ruskem.
2022-08-09 15:48:13  zdroj: iprima.cz
Cherson je náš, smála se ruská influencerka Ukrajinkám. Tvrdý trest za video ji rozbrečel - CNN Prima NEWS
Ruska Julia Prochorovová, známá především na Telegramu a Tik Toku, přišla kvůli výrokům o válce na Ukrajině a posměškům o ubytování.
2022-08-09 15:20:27  zdroj: ct24.ceskatelevize.cz
Zastřeleni, umučeni, umláceni. V Buče už našli přes čtyři sta obětí ruských okupantů — ČT24 — Česká televize
Po více než čtyřech měsících vyšetřování ukrajinské úřady oznámily, že ruská okupace Buči si vyžádala nejméně 458 mrtvých. Podle zástupkyně starosty Mychajlyny Skoryk-Škarivské jde o nejpřesnější cifru, k jaké se vyšetřovatelé mohou dostat. Známky zastřelení, mučení nebo fatálního ubití nese 419 těl.

By using the Web sites CYBERETIX s.r.o. You agree that the provision of services, traffic analysis and targeting ads use cookies.

(c) 2006-2021 | CYBERETIX s.r.o.