News


NEJNOVĚJŠÍ ODKAZY   0  
Nastaven filtr odkazů: bellingcat VYPNOUT FILTR

2022-08-06 20:18:13  zdroj: idnes.cz
KONTEXT: Ruské ztráty jsou neudržitelné, říká statistik zničených tanků - iDNES.cz
Od začátku války na Ukrajině mapuje situaci na bojišti armáda nadšenců, kteří analyzují data z veřejných zdrojů. Fenomén OSINT se už stal nedílnou součástí válečného zpravodajství. Jak se na profesionální úrovni dělá? A co všechno jsme se díky němu o válce dozvěděli? V podcastu Kontext jsme se ptali analytika Jakuba Janovského.
2022-08-01 12:46:16  zdroj: idnes.cz
Ruští vojáci vykastrovali ukrajinského zajatce, tělo pak vláčeli ulicí - iDNES.cz
Sociální sítě o víkendu obletěla šokující videa, na nichž ruské síly vykastrují a následně zavraždí zajatého ukrajinského vojáka. Ukrajinská vláda v reakci slíbila identifikaci a dopadení pachatelů. Čin odsoudili také představitelé EU a lidskoprávních organizací. „Naši snipeři si jdou pro vás, neschováte se,“ slíbila ruským útočníkům jedna z ukrajinských jednotek.
2022-07-31 15:32:12  zdroj: idnes.cz
V Bulharsku vybuchl sklad munice, jeho majitele spojují s Vrběticemi - iDNES.cz
V neděli ráno došlo v bulharském městě Karnobat k výbuchu skladu s municí. Jde o stejnou společnost, pro kterou byly určeny zásoby z výbuchu ve Vrběticích před osmi lety. Bulharská média proto spekulují, zda i tentokrát mohly za výbuchem stát ruské tajné služby.
2022-07-31 15:04:31  zdroj: blesk.cz
Zbrojaři, který měl munici ve Vrběticích, vybuchl další sklad! Útočili znovu Rusové? | Blesk.cz
V Bulharsku explodoval muniční sklad firmy, kterou vlastní zbrojař Emilijan Gebrev. Informije o tom investigativní novinář Christo Grozev. Gebrevovi podle dřívějších informací patřila i část zbraní ve skladu ve Vrběticích, který vyhodila do povětří ruská GRU. Jeho sklady v Bulharsku byly už dříve opakovaně terčem útoku, vláda z nich viní Rusko. V roce 2015 e podnikatele pokusili otrávit novičokem.
2022-07-15 10:18:13  zdroj: idnes.cz
Bellingcat na indexu. Ruská prokuratura rozšířila seznam nežádoucích organizací - iDNES.cz
Generální prokuratura Ruské federace označila za nežádoucí skupinu investigativců Bellingcat a nezávislý portál The Insider. Ruští občané mají od nynějška zakázáno s těmito organizacemi spolupracovat, což prakticky znamená konec jejich působení na území Ruska. Na seznam nežádoucích organizací se dostal rovněž institut CEELI, nevládní organizace sídlící v Praze, která se zasazuje o právní stát.
2022-06-17 17:16:11  zdroj: idnes.cz
Ruský agent se pokusil infiltrovat do Haagu. Falešnou identitu budoval léta - iDNES.cz
Nizozemské tajné služby odhalily ruského agenta, který se snažil proniknout do kuloárů Mezinárodního trestního soudu (ICC) v Haagu. Tam už od března prošetřují důkazy o ruských válečných zločinech. A pokud by se muži infiltrace podařila, měl by k nim volný přístup. Rus Sergej Vladimirovič Čerkasov si krycí identitu brazilského studenta budoval víc než dekádu.
2022-05-30 17:48:09  zdroj: ct24.ceskatelevize.cz
Policie v kauze Vrbětice podezřívá ruského obchodníka a jeho manželku ze špionáže — ČT24 — Česká televize
Policie hlásí posun ve vyšetřování kauzy výbuchu muničních skladů ve Vrběticích z roku 2014. Kriminalisté podle dvou zdrojů obeznámených s vyšetřováním začali vyšetřovat obchodníka a bývalého ruského vojáka s českým pasem Nikolaje Šapošnikova a jeho manželku Elenu ze špionáže. Informoval o tom server iRozhlas.cz s odkazem na zjištění Radiožurnálu a časopisu Respekt.
2022-05-19 22:48:14  zdroj: idnes.cz
Smrt palestinské reportérky nebude Izrael vyšetřovat, není pro to důvod - iDNES.cz
Izraelská vojenská policie nebude vyšetřovat smrt reportérky stanice Al-Džazíra. Podle prokuratury k tomu není důvod. Zpravodajka přišla o život minulý týden při izraelské razii na palestinském Západním břehu Jordánu. Izraelská armáda vražednou zbraň identifikovala. Bez spolupráce Palestinců je ale výsledek analýzy nejistý.
2022-05-07 12:32:38  zdroj: blesk.cz
Christo Grozev: Expert se domnívá, že ruští generálové by neuposlechli rozkaz užít jaderné zbraně | Blesk.cz
Nebezpečí jaderného útoku na Ukrajině je asi největší hrozba, kterou ruský prezident Vladimir Putin má a rozhodně se nebojí to Západu připomínat. Expert na Rusko s vazbami na investigativní skupinu Bellingcat se však domnívá, že kdyby došlo na pomyslné lámání chleba a Putin vydal rozkaz k užití jaderných zbraní, jeho armádní ani političtí šéfové by neposlechli. Oligarchové, politikové i generálové nechtějí riskovat, obávají se válečného tribunálu.
2022-04-25 05:08:29  zdroj: blesk.cz
Wagnerovci na Ukrajině: Ruští vrazi mají prsty nejen v masakru v Buče | Blesk.cz
Rusko na Ukrajinu poslalo tisíce žoldnéřů z obávané Wagnerovy skupiny, ani těmto zkušeným vrahům se ale na bojišti nedaří tak, jak bylo původně očekáváno. Ukrajinské obranné složky dosud údajně zabily tři tisíce z osmi tisíc členů skupiny, informoval výkonný ředitel nizozemského investigativního portálu Bellingcat Christo Grozev. Podle něj se do invaze zapojilo překvapivé množství „nevojáků“, ruskou ofenzivu podporují bojovníci ze Sýrie, Libye i ze soukromých armád prezidenta Vladimira Putina.
2022-04-19 18:02:21  zdroj: iprima.cz
Jste bastardi: Otec ruského vojáka se pustil do armády své země - CNN Prima NEWS
Otec jednoho z vojáků, který byl údajně na palubě křižníku Moskva, zveřejnil na sociálních sítích ostrý vzkaz cílený na velitele ruské armády.
2022-04-01 11:14:07  zdroj: idnes.cz
Další doklad amatérismu ruské armády. Techniku maskuje koberci a senem - iDNES.cz
Ruské síly na Ukrajině svým počínáním nadále udivují svět, v negativním smyslu. Fotografie a videa ukazují, že se pokoušejí zamaskovat svou vojenskou techniku pomocí větví, slámy a dokonce i koberců. Podle analytiků je to další doklad nekompetentnosti ruské armády. Ukrajinci používají mnohem modernější taktiky kamufláže.
2022-04-01 08:46:07  zdroj: aktualne.cz
Animace: Jak Putinovi \"jestřábi\" údajně otrávili Abramoviče - Aktuálně.cz
O možné otravě několika účastníků vyjednávání v pondělí informoval americký deník The Wall Street Journal.
2022-03-28 21:16:11  zdroj: aktualne.cz
Zarudnutí očí, slzení, dočasná slepota. Abramovič a vyjednavači měli příznaky otravy - Aktuálně.cz
Abramovič a další účastníci ukrajinsko-ruských rozhovorů měli po jednání příznaky jako při otravě.
2022-03-28 14:20:23  zdroj: ct24.ceskatelevize.cz
Němcova před vraždou sledoval agent FSB spojovaný i s otravou Navalného, píše Bellingcat — ČT24 — Česká televize
Ruského opozičního politika Borise Němcova, který byl v roce 2015 zastřelen v Moskvě, téměř rok před smrtí sledoval agent ruské tajné služby FSB. Zjistili to investigativní novináři serverů Bellingcat, BBC a The Insider. Zavražděného opozičníka podle nich sledoval agent patřící ke stejnému oddělení FSB, které Bellingcat už dříve spojil s otravou dalších výrazných opozičních postav, včetně Alexeje Navalného. Úřady zapojení odmítají.
2022-03-28 14:02:08  zdroj: aktualne.cz
Byl mu v patách. Borise Němcova před vraždou sledoval agent FSB, zjistili novináři - Aktuálně.cz
Zavražděného politika sledoval agent spojovaný s otravami jiných ruských opozičníků včetně Alexeje Navalného.
2022-03-28 13:36:08  zdroj: idnes.cz
Němcova před smrtí sledoval agent FSB spojovaný s otravami, uvedl Bellingcat - iDNES.cz
Ruského opozičního politika Borise Němcova téměř rok před jeho smrtí sledoval agent ruské tajné služby FSB. Zjistili to investigativní novináři serverů Bellingcat, BBC a The Insider. Němcov byl zastřelen v Moskvě v roce 2015. Zavražděného opozičníka podle serverů sledoval agent patřící ke stejnému oddělení FSB, které Bellingcat už dříve spojil s otravou dalších výrazných opozičních postav včetně Alexeje Navalného.
2022-03-24 12:18:17  zdroj: idnes.cz
Slyším hřmění, psala. Ruská novinářka zemřela na Ukrajině rukou krajanů - iDNES.cz
Ruská invaze na Ukrajinu si vyžádala život dalšího reportéra. Obětí ruského ostřelování se ve středu stala ruská novinářka Oksana Baulinová, která zemřela při natáčení destrukce v ukrajinské metropoli. Podle kolegů byla velmi odvážná, obětavá a profesionální. „Je další nevinnou obětí tohoto hrozného nesmyslného zmatku,“ uvedl jeden z nich.
2022-03-23 15:18:05  zdroj: idnes.cz
Rusko ztrácí se vzpurným Chersonem trpělivost. Začne teror, varuje zdroj z FSB - iDNES.cz
Kreml hodlá rozpoutat v ukrajinském Chersonu „velký teror“ s cílem přimět místní obyvatele k poslušnosti. V novém dopise to píše údajný insider z ruské Federální služby bezpečnosti (FSB), podle kterého je součástí plánu i unášení „potížistů“ přes ruské hranice. Obyvatelé Chersonu se již řadu dní odmítají okupantům podvolit a denně vyrážejí demonstrovat do ulic.
2022-03-23 12:16:05  zdroj: idnes.cz
Ruští generálové riskují v první linii. USA tápou, kdo chaotickou invazi řídí - iDNES.cz
USA nevědí, kdo velí ruské invazi na Ukrajině. Podle analytiků dosavadní pomalý a chaotický postup naznačuje, že ruská armáda nemá žádného hlavního velitele, který by koordinoval postup jednotlivých složek. Aby zajistili vykonání příkazů, jsou generálové přítomni v první linii, kvůli čemuž ale umírají.
2022-03-18 07:16:22  zdroj: blesk.cz
Roman Gavrilov: Putinova „garda pretoriánů“ ztratila zástupce šéfa. Úniky zpráv, nebo šmelina s naftou? | Blesk.cz
„Putinovi pretoriáni“, Národní garda Ruské federace, přišla o zástupce ředitele. Podle některých zdrojů byl generál Roman Gavrilov zatčen, podle jiných dostal padáka. Garda má zajišťovat vnitřní bezpečnost, potažmo boj s terorismem, nyní ji ale Vladimir Putin poslal na „speciální vojenskou operaci“ na Ukrajinu.
2022-03-17 21:18:23  zdroj: blesk.cz
Válka na Ukrajině: Tady všude Rusové pálí do civilistů: Mapa ukazuje, jaká zvěrstva Putin na Ukrajině vykonal | Blesk.cz
Výbuch v Mariupolu, ostřelování Oděsy, ničení domů v Charkově… bojových zón je aktuálně na Ukrajině hodně. Není jednoduché se v nich vyznat, zvlášť pokud je člověk z daleka. Investigativní skupina Belligcat se proto rozhodla vytvořit interaktivní mapu, kde každý může vidět, kde právě došlo k jakému útoku, ke každému záznamu jsou navíc připojené záběry z místa. Na mapě je výjimečné především to, že se zaměřuje na civilní objekty.
2022-03-17 18:16:25  zdroj: blesk.cz
Roman Gavrilov: Putinova „garda pretoriánů“ ztratila zástupce šéfa. Úniky zpráv, nebo šmelina s naftou? | Blesk.cz
„Putinovi pretoriáni“, Národní garda Ruské federace, přišla o zástupce ředitele. Podle některých zdrojů byl generál Roman Gavrilov zatčen, podle jiných dostal padáka. Garda má zajišťovat vnitřní bezpečnost, potažmo boj s terorismem, nyní ji ale Vladimir Putin poslal na „speciální vojenskou operaci“ na Ukrajinu.
2022-03-09 21:48:24  zdroj: iprima.cz
Grozev: Putin se rozzuřil kvůli použití drahých raket - CNN Prima NEWS
Putin je naštvaný, že armáda použila na ostřelování letiště Vinnycja drahé rakety, kterých má Rusko málo, tvrdí šéf Bellingcatu Christo Grozev.
2022-03-08 22:04:06  zdroj: iprima.cz
Ruská armáda na Ukrajině nemůže šifrovat hovory, tvrdí Grozev - CNN Prima NEWS
Zachycené hovory ukázaly, že Rusové nejsou schopni využívat své moderní šifrovací zařízení. Riziku odposlechu svých hovorů se navíc prý vystavili svými chybami.
2022-03-08 05:24:15  zdroj: blesk.cz
Unikla údajná analýza agentů Putinovy tajné služby FSB: Triumf Ruska neexistuje?! | Blesk.cz
álka zuří 13. den, Ukrajinci i navzdory zbabělým útokům okupantů na civilisty odolávají. Stále z více stran se zároveň objevují důkazy, jak se Rusko přepočítalo. Kromě desítek zmasakrovaných strojů rudé armády a jejích vojáků je jedním z nich i údajná zpráva, která unikla tajné ruské službě FSB.
2022-03-07 20:18:10  zdroj: idnes.cz
Fenomén OSINT. Mlhu války na Ukrajině rozhánějí amatérští zpravodajci - iDNES.cz
Lokalizují zničenou vojenskou techniku. Ověřují pravost nahrávek. Sledují tryskáče ruských oligarchů. Řadu informací o vývoji války na Ukrajině dnes zprostředkovávají internetové komunity zpravodajců amatérů využívajících otevřené zdroje. Na jejich zprávy spoléhají i profesionálové v západních tajných službách.
2022-03-07 14:34:04  zdroj: idnes.cz
Rusko žádá uznání Krymu a Donbasu. Vyviňte tlak na Kyjev, vyzval Putin EU - iDNES.cz
Ruský prezident Vladimir Putin diskutoval o situaci na Ukrajině s předsedou Evropské rady Charlesem Michelem. Vyzval jej, aby EU zatlačila na Kyjev a donutila jej „respektovat humanitární právo“. Mluvčí Kremlu Dmitrij Peskov mezitím oznámil seznam ruských požadavků nutných pro ukončení bojů. Kyjev podle něj musí mimo jiné uznat, že Krym se ruský a donbaské republiky jsou samostatné.
2022-03-07 12:20:06  zdroj: idnes.cz
Rusko čeká katastrofa, o invazi nám neřekli, píše zdroj z tajné služby FSB - iDNES.cz
Ruská Federální služba bezpečnosti (FSB) nebyla o invazi na Ukrajinu vůbec informována. Nyní se po ní chce, aby napravila škodu, Rusko však čelí katastrofě, tvrdí v uniklém dopisu údajný insider z tajné služby. Pravost dopisu nelze ověřit, podle analytika investigativního webu Bellingcat specializujícího se na Rusko se jeho zdroje z FSB domnívají, že dopis je autentický.
2022-02-24 12:20:04  zdroj: idnes.cz
Umělé drama jako součást plánu. Jak si Kreml razil cestu na Donbas - iDNES.cz
O tohle celou dobu šlo. „Vyhrocení bojů na Donbasu“ spadlo z nebe. A důkazy, že Rusko sehrálo divadlo? Třeba když premiér Mišustin přiznal, že prý o uznání republik jednali několik měsíců, nacionalista Žirinovskij ještě v prosinci řekl doslova, že pokud NATO nesplní požadavky, pocítí 22. února následky nebo předtočená videa o evakuaci i jednání ruské bezpečnostní rady, které rádoby vysílali v televizi živě.
SPORT
2022-08-09 15:46:12  zdroj: idnes.cz
Oktagon bez Rusů, zájem o ostrovy i kdo s kým o titul. Co chystá Novotný - iDNES.cz
Letní turnaj na pražské Štvanici zaujal i uznávané zámořské experty, kteří se jinak výhradně věnují nejlepší soutěži UFC. Na podzim Oktagon pokračuje v expanzi do zahraničí. V budoucnu by nemusela skončit „jen“ v Německu. Promotér Ondřej Novotný v rozhovoru pro iDNES Premium probírá i nové příběhy MMA zápasníků.
2022-08-09 15:32:12  zdroj: idnes.cz
Oštěpařka Špotáková otestuje formu před ME na Diamantové lize v Monaku - iDNES.cz
Oštěpařka Barbora Špotáková bude jediným českým zástupcem na středečním atletickém mítinku Diamantové ligy v Monaku, který bude posledním velkým závodem před mistrovstvím Evropy v Mnichově. Světová rekordmanka a dvojnásobná olympijská vítězka bude navazovat na druhé místo ze sobotního diamantového mítinku v Chorzówě.
2022-08-09 15:04:22  zdroj: blesk.cz
Krejčího přihrávky jsem si nahrával a pouštěl dokola. Lahůdky! rozplývá se Rada | Tv.iSport.cz
2022-08-09 15:02:42  zdroj: blesk.cz
Pocta pro Jislovou: Fanynka ji dojala krásným gestem | Blesk sport
Není to tak dávno, co bývalá biatlonistka Eva Puskarčíková na sociálních sítích odhalila drsné urážky od fanouška a dala tak nahlédnout na stinnou stránku vrcholového sportu. Pravý opak teď ukázala reprezentantka Jessica Jislová, která se pochlubila dojemným gestem: Fanoušsci se po ní rozhodli pojmenovat miminko!
2022-08-09 14:34:13  zdroj: idnes.cz
Srazil ho náklaďák i choroby. Rulík o cestě k trenéřině: Pořád myslím na Hlinku - iDNES.cz
Vstup do extraligy mu usnadnil Marek Sýkora. Později spolupracoval s dalšími trenérskými kapacitami a výjimečnými osobnostmi jako Jaroslav Holík, Ivan Hlinka, Vladimír Růžička, Miloslav Hořava nebo Pavel Patera. Teď se z Radima Rulíka stal nejžádanější trenér českého hokejového léta. Z Mladé Boleslavi ho přetáhly vyzbrojené Pardubice, které baží po extraligovém titulu. Mezitím kývl Rulík i na trénování juniorské reprezentace, kterou do konce roku čekají hned dva světové šampionáty.
2022-08-09 14:32:19  zdroj: aktualne.cz
Čeští atleti mají nové dresy. Dominantní bude bílá místo červené - Aktuálně.cz
Změna designu reprezentačního oblečení souvisí se změnou jeho dodavatele, kterým je nově španělská firma Joma.
TECHNIKA
2022-08-09 15:50:51  zdroj: zive.cz
Čína provedla orbitální test své tajemné znovupoužitelné kosmické lodi – VTM.cz
Čína za přísného utajení vyslala na oběžnou dráhu svou „opakovaně použitelnou“ kosmickou loď. Upozornila na to státní zpravodajská agentura Nová Čína. Dotyčné zařízení v rámci své 18. mise vynesla do vesmíru raketa Long March 2F, která
2022-08-09 15:34:48  zdroj: iprima.cz
Velké změny v oblíbené chatovací aplikaci. Na co se uživatelé musí připravit? - CNN Prima NEWS
Vývojáři aplikace WhatsApp pracují na novinkách, které mají zcela změnit způsob používání. Insideři odhalili šest změn, které mají v dohledné době přijít.
2022-08-09 12:32:13  zdroj: idnes.cz
KOMENTÁŘ: Obrana kupuje bezpilotního dědečka. Zda umí bojovat, nikdo neví - iDNES.cz
Po několika týdnech spekulací o tom, jaké bojové drony česká armáda nakoupí, ministerstvo obrany zveřejnilo, že půjde o typ Heron 1 izraelské státní zbrojovky IAI. Co od tohoto stroje můžeme očekávat a jaká jsou rizika tohoto nákupu?
2022-08-09 12:04:16  zdroj: idnes.cz
Volby 2022 | Pryč s cyklopruhy, metro zdarma. „Motoristé sobě“ představili kandidátku v Praze - iDNES.cz
Nová strana Motoristé sobě v úterý na Žižkovské věži představila program a kandidátku do voleb na pražský magistrát. Povede ji mluvčí Václava Klause Petr Macinka, na dalších místech je třeba ekonom Vladimír Pikora či bývalý ředitel TSK Petr Smolka.
2022-08-09 11:51:10  zdroj: zive.cz
Robopes se samopalem řádil na střelnici jako John Wick – VTM.cz
Pozornost sociálních médií v uplynulých dnech získalo video robotického psa, který má na zádech samopal • S tím trénuje ostrou střelbu na blíže neurčené střelnici • Vyzbrojené robopsy v současnosti vyvíjí již několik společností
2022-08-09 07:50:41  zdroj: zive.cz
NASA označila letošní červenec za extrémní. Na celém světě se střídala jedna vlna veder za druhou – VTM.cz
V létě 2022 se na celém světě střídala jednala vlna veder za druhou, uvádí na webových stránkách NASA Earth Observatory. Horka, zejména v Evropě a Asii, způsobila tisíce úmrtí a ve Velké Británii byl 19. července zaznamenán nejteplejší den
VOLBY
2022-08-09 15:36:31  zdroj: blesk.cz
Motoristé sobě: Předvolební program pro komunální volby 2022 | Blesk.cz
Nová strana Motoristé sobě chce reprezentovat hlas pražských řidičů, který prý z relevantní současné garnitury nikdo nerespektuje. Členům vadí současné vedení Prahy, které nazvali aktivisty, fanatiky a levičáckými extremisty. V plánu mají zrušit cyklopruhy, vybudovat parkovací síť, zavést jednu parkovací kartu pro Prahu, poskytnout metro zdarma a roční lítačku prodávat všem za tisíc korun. Děti do 18 let by jezdily po Praze zdarma.
2022-08-09 15:20:19  zdroj: blesk.cz
Středula promluvil o rozvodech a své manželce. První dámou by byla podplukovnice | Blesk.cz
Odborový předák a možná budoucí hlava státu Josef Středula se v pořadu Epicentrum na Blesk.cz rozpovídal o své kandidatuře, kampani, ale i rodině, která by s ním putovala na Hrad. Pokud by v lednu příštího roku vyhrál prezidentské volby, role první dámy by se chopila jeho manželka, jež je podplukovnicí u hasičského sboru ČR. Josef Středula také prozradil, který z kandidátů je mu osobně nejpříjemnější, a upřesnil také to, jak bude hlasovat v prvním kole.
2022-08-09 13:50:16  zdroj: ct24.ceskatelevize.cz
Keňané se vydali k volbám. Mladí ve změnu k lepšímu nevěří, Západ doufá v zachování stability — ČT24 — Česká televize
Keňané volí nového prezidenta, členy obou komor parlamentu a zástupce místních zpráv. O prezidentský post se uchází čtyři kandidáti, vítěz nahradí dosavadní hlavu státu Uhuru Kenyattu, který po ukončení dvou mandátů nemůže znovu kandidovat. Hlavním tématem předvolební kampaně bylo řešení ekonomických problémů země. Kandidáti ale voličům slibovali ale i legalizaci marihuany nebo exportu hadího jedu.
2022-08-09 12:04:16  zdroj: idnes.cz
Volby 2022 | Pryč s cyklopruhy, metro zdarma. „Motoristé sobě“ představili kandidátku v Praze - iDNES.cz
Nová strana Motoristé sobě v úterý na Žižkovské věži představila program a kandidátku do voleb na pražský magistrát. Povede ji mluvčí Václava Klause Petr Macinka, na dalších místech je třeba ekonom Vladimír Pikora či bývalý ředitel TSK Petr Smolka.
2022-08-09 10:34:34  zdroj: iprima.cz
Komise v doprovodu vojáků. Moskva plánuje pro anektovaná území zvláštní průběh referend - CNN Prima NEWS
Místo volebních místností přenosné urny, se kterými budou volební komise a armáda obcházet jednotlivé domy. Tak si Kreml přestavuje referenda na Ukrajině.
2022-08-09 06:18:20  zdroj: iprima.cz
Jak bojovat s vysokými teplotami v ulicích? Čeští vědci představili snadný návod - CNN Prima NEWS
Rozpálené ulice v českých městech v důsledků vln veder se stávají stále žhavějším tématem. A to i pro blížící se komunální volby.
COVID-19
2022-08-09 14:48:41  zdroj: blesk.cz
Pardubice: Opilá žena nabourala do strážníků | Blesk.cz
Na mol opilá řidička za volantem osobního auta nabourala v Pardubicích do vozidla psovodů tamních strážníků. Jako výmluvu pro nehodu si vymyslela, že za to může covid. Chvíli na to pak strážníkům nadýchala přes dvě promile alkoholu v dechu.
2022-08-09 14:32:39  zdroj: blesk.cz
Vysíláme: Imunolog Hořejší o letní vlně covidu, imunitě po nákaze omikronem i 4.dávce | Blesk.cz
Počet potvrzených případů covidu-19 v Česku od začátku epidemie přesáhl čtyři miliony. Letní vlna koronaviru je ale v současné době na ústupu a počty nakažených v mezitýdenním srovnání klesají už 12. den v řadě. Jak ovlivní dosavadní vývoj návrat do škol a konec dovolených? Jak silné protilátky a na jak dlouho vyvolávají varianty omikronu? Jak naše imunita reaguje na prodělání covidu ve srovnání s očkováním? Má 4. dávka smysl i po prodělané infekci? Nejen na tyto otázky bude v dnešním Epicentru odpovídat molekulární imunolog, mikrobiolog a biochemik, profesor Václav Hořejší.
2022-08-09 12:52:04  zdroj: iprima.cz
PŘEHLEDNĚ: Čtvrtá dávka vakcíny proti covidu netáhne. Experti radí, kdy na ni vyrazit - CNN Prima NEWS
Kdy je nejlepší čas si nechat aplikovat čtvrtou dávku očkování proti covidu a kterou látku zvolit? Informace přinášíme přehledně.
2022-08-09 10:50:13  zdroj: ct24.ceskatelevize.cz
Na jaře přijelo pět milionů turistů, stále méně než před pandemií — ČT24 — Česká televize
V hotelech, penzionech a kempech v Česku se ve druhém čtvrtletí letošního roku ubytovalo pět milionů turistů. Meziročně jde sice o výrazný růst, počty ale stále nedosahují hodnot před vypuknutím pandemie koronaviru v roce 2019. Tržby ve službách meziročně ve druhém čtvrtletí stouply o 12,1 procenta, což je už popáté za sebou. Nejvíce se dařilo službám souvisejícím s turistikou. Vyplývá to z údajů, které zveřejnil Český statistický úřad (ČSÚ).
2022-08-09 08:04:18  zdroj: iprima.cz
Další milník. Covidem se v Česku od začátku epidemie nakazily více než čtyři miliony lidí - CNN Prima NEWS
Počet potvrzených případů nemoci COVID-19 v Česku od začátku epidemie na jaře 2020 přesáhl čtyři miliony. Za tu dobu zemřelo 40 587 lidí.
2022-08-09 06:32:33  zdroj: aktualne.cz
Můžeme jen za procento zpoždění. Návrat před covid potrvá roky, říká šéf letiště - Aktuálně.cz
Pražskému letišti chybí zhruba 150 pracovníků, nejvíce na bezpečnostní kontrole, v autobusové přepravě nebo při odbavení.
UKRAJINA
2022-08-09 15:50:36  zdroj: ct24.ceskatelevize.cz
Svědci hlásí nejméně 12 explozí u ruské základny na Krymu, stovky kilometrů od fronty — ČT24 — Česká televize
Hlasité exploze a černý dým zaznamenali svědci na západním pobřeží okupovaného Krymu ve směru ruské vojenské základny v Novofedorivce. Ta se přitom nachází dvě stě kilometrů od frontové linie. Podle Kommersantu se terčem útoku stala letecká základna a muniční sklady.
2022-08-09 15:50:23  zdroj: iprima.cz
ON-LINE: Spoušť na krymské letecké základně. Média hlásí explozi 200 kilometrů od fronty - CNN Prima NEWS
Válka na Ukrajině trvá déle než pět měsíců. Přinášíme vám nejnovější zprávy z ozbrojeného konfliktu mezi Ukrajinou a Ruskem.
2022-08-09 15:48:13  zdroj: iprima.cz
Cherson je náš, smála se ruská influencerka Ukrajinkám. Tvrdý trest za video ji rozbrečel - CNN Prima NEWS
Ruska Julia Prochorovová, známá především na Telegramu a Tik Toku, přišla kvůli výrokům o válce na Ukrajině a posměškům o ubytování.
2022-08-09 15:20:27  zdroj: ct24.ceskatelevize.cz
Zastřeleni, umučeni, umláceni. V Buče už našli přes čtyři sta obětí ruských okupantů — ČT24 — Česká televize
Po více než čtyřech měsících vyšetřování ukrajinské úřady oznámily, že ruská okupace Buči si vyžádala nejméně 458 mrtvých. Podle zástupkyně starosty Mychajlyny Skoryk-Škarivské jde o nejpřesnější cifru, k jaké se vyšetřovatelé mohou dostat. Známky zastřelení, mučení nebo fatálního ubití nese 419 těl.
2022-08-09 15:18:25  zdroj: blesk.cz
Senátní zahraničí výbor dal vstupu Finska a Švédska do NATO zelenou | Blesk.cz
Senátní zahraniční výbor dnes jednomyslně podpořil začlenění Finska a Švédska do Severoatlantické aliance. Horní komora o návrhu rozhodne ve středu.
2022-08-09 15:16:16  zdroj: idnes.cz
Export ropy přes Družbu se zastavil, Rusko se pře s Ukrajinou o poplatky - iDNES.cz
Export ropy jižní větví ropovodu Družba se počátkem srpna zastavil. Na vině je tentokrát zřejmě Ukrajina, která zastavila tranzit přes své území. Podle ruské společnosti Transněfť ukrajinský provozovatel ropovodu s odvoláním na sankce nepřijal platbu za tranzit a jižní větev ropovodu zásobující Maďarsko, Slovensko a Česko uzavřel. Ukrajina zatím tuto informaci nijak nekomentovala.

By using the Web sites CYBERETIX s.r.o. You agree that the provision of services, traffic analysis and targeting ads use cookies.

(c) 2006-2021 | CYBERETIX s.r.o.