News


NEJNOVĚJŠÍ ODKAZY   0  
Nastaven filtr odkazů: buča VYPNOUT FILTR

2022-08-09 14:04:36  zdroj: iprima.cz
Ukrajinský důchodce s granátometem zaútočil na ruský konvoj: Ukázal jsem jim, jak se to dělá - CNN Prima NEWS
Ukrajinský důchodce vyzbrojen granátometem se postavil ruskému vojenskému konvoji mířícímu do města Buča.
2022-08-08 17:22:24  zdroj: idnes.cz
STALO SE DNES: Ukrajinská pomsta a pokuta pro ČT za scénu s hranolkem - iDNES.cz
Ukrajinci zlikvidovali příslušníky 64. brigády, pachatele zvěrstev v Buči. Policejní prezident Vondrášek má ministrovi vysvětlit zakleknutí školáka. Pokuta pro ČT za scénku s hranolkem platí, rozhodl definitivně soud. Zeman vetoval snížení plateb státu do zdravotnictví, obává se o kvalitu péče. Zpřístupněte záporožskou elektrárnu, apeluje šéf OSN na Rusy. Přinášíme přehled pondělních zpráv.
2022-08-08 14:48:20  zdroj: idnes.cz
Ukrajinci zlikvidovali příslušníky 64. brigády, pachatele zvěrstev v Buči - iDNES.cz
Ukrajinské síly zlikvidovaly příslušníky 64. samostatné motostřelecké brigády, kteří jsou považováni za viníky mučení, znásilňování a zabíjení civilistů v Buči. Uvedlo to oddělení strategické komunikace ozbrojených sil Ukrajiny. Zvěrstva v Buči vyvolala světový šok.
2022-08-08 12:46:43  zdroj: aktualne.cz
Ukrajinský \"Rambo\" z Buči. Okupanty podpálil granátometem, zkázu pak natočil na mobil - Aktuálně.cz
Důchodce z Ukrajiny žil poklidným životem. Po ruské invazi na Ukrajinu ale granátometem odpálil nákladní vůz s palivem.
2022-08-06 20:18:13  zdroj: idnes.cz
KONTEXT: Ruské ztráty jsou neudržitelné, říká statistik zničených tanků - iDNES.cz
Od začátku války na Ukrajině mapuje situaci na bojišti armáda nadšenců, kteří analyzují data z veřejných zdrojů. Fenomén OSINT se už stal nedílnou součástí válečného zpravodajství. Jak se na profesionální úrovni dělá? A co všechno jsme se díky němu o válce dozvěděli? V podcastu Kontext jsme se ptali analytika Jakuba Janovského.
2022-08-03 16:32:13  zdroj: idnes.cz
Ukrajinci „loví“ válečné trofeje, chtějí mít důkaz o hrdinství svého národa - iDNES.cz
Ukrajinští sběratelé hledají na místech ruských úderů kousky granátů, střel nebo uniformy nepřátel. Někteří válečné artefakty sbírají, aby se mohli na vlastní kůži dotknout historického okamžiku své země, jiní předměty prodávají s cílem získat peníze pro ukrajinské muže na bojištích. Další pak z trosek tvoří umělecká díla coby memento příštím generacím.
2022-08-01 18:46:18  zdroj: idnes.cz
Totální devastace. Z osvobozených obcí na Ukrajině nezbývá skoro vůbec nic - iDNES.cz
Rusové v posledních dnech pokračovaly ve snaze o „taktické útoky“ směrem na ukrajinský Bachmut a dařilo se jim postupovat, ovšem pouze pomalu. Rusové tak pravděpodobně mění strategii ofenzívy na Donbase poté, co ta stávající nepřinesla „rozhodující průlom“, tvrdí britské ministerstvo obrany. V Cherstonské oblasti se Ukrajincům podařilo osvobodit zatím 46 obcí, které ale zůstávají pod nepřátelskou palbou.
2022-07-31 00:26:12  zdroj: idnes.cz
Nechceme být tváří války. „Ruský svět“ je Burjatům cizí. Bojovat za něj nechtějí - iDNES.cz
Dálněvýchodní Burjatsko je region, odkud Rusko hojně čerpá lidského zdroje pro válku na Ukrajině. Z čísel z otevřených zdrojů lze soudit, že jeho obyvatelé patří mezi ty, kdo na frontě také nejvíc umírají. Ruská propaganda se snaží udělat z Burjatů tvář ruské agrese na Ukrajině už od roku 2015, říká v rozhovoru šéfka fondu Svobodné Burjatsko Alexandra Garmažopovová.
2022-07-20 09:19:04  zdroj: ct24.ceskatelevize.cz
Lipavský přijel do Kyjeva. Plánuje navštívit zničená města Irpiň, Buču a Hostomel — ČT24 — Česká televize
Ve středu dopoledne dorazil český ministr zahraničí Jan Lipavský (Piráti) společně se svým rakouským protějškem Alexanderem Schallenbergem na návštěvu Kyjeva. Dvojice politiků chce během jednání s vrcholnými představiteli země ukázat podporu Ukrajiny v její obraně před ruskou agresí. Lipavský má na programu i návštěvu měst zničených ruskou okupací jako Hostomel, Buču nebo Irpiň.
2022-07-20 09:02:13  zdroj: idnes.cz
Nesmíte padnout. Lipavský přijel vlakem do Kyjeva, aby ukázal podporu - iDNES.cz
Český ministr zahraničí Jan Lipavský přijel společně s šéfem rakouské diplomacie Alexanderem Schallenbergem do Kyjeva, kde budou jednat s vrcholnými ukrajinskými představiteli. Dvojice středoevropských ministrů chce návštěvou ukázat podporu Ukrajiny v její obraně před ruskou agresí. Lipavský plánuje navštívit Rusy zničená města Hostomel, Buču a Irpiň.
2022-07-18 14:18:08  zdroj: aktualne.cz
JUDr. Jiří Vyvadil si není vědom, že lhal o ruském vraždění v Buči? Hanebná blbost - Aktuálně.cz
Stát se jeví jako naprosto bezzubý a bezbranný, jako ubohý slaboch, který jen přihlíží, zákony má hlavně na papíře.
2022-07-17 06:18:39  zdroj: ct24.ceskatelevize.cz
Teritoriální obrana je jedním z pilířů ukrajinské obrany. Štáb ČT natáčel její cvičení — ČT24 — Česká televize
Důležitou součástí ukrajinské obrany proti ruské invazi jsou jednotky teritoriální obrany. Slouží v nich obyčejní lidé z civilních povolání, kteří z různých důvodů pocítili povinnost zapojit se do boje. Někteří pokračují do pravidelné armády. Jejich cvičení u Kyjeva natáčel štáb ČT s Andreasem Papadopulosem.
2022-07-15 18:48:19  zdroj: ct24.ceskatelevize.cz
Policisté odložili případ týkající se výroků Vyvadila. Tvrdil, že za masakrem v Buče stojí Ukrajinci — ČT24 — Česká televize
Policie odložila případ výroků bývalého poslance a senátora Jiřího Vyvadila. Na dotaz České televize to uvedla mluvčí pražské policie Violeta Siřišťová. Muž v dubnu uvedl, že podle něj za masakrem v ukrajinském městě Buča stojí samotní Ukrajinci. Na Vyvadilův výrok upozornilo i ministerstvo vnitra ve své analýze kremelských dezinformací o Buče. Podle policie se Vyvadil nedopustil protiprávního jednání.
2022-07-11 15:02:16  zdroj: aktualne.cz
Kde vznikla brutalita ruských vojáků? Analytici odpovídají - Aktuálně.cz
Rusko se během své historie zřídka těšilo svobodě a úctě k lidským životům.
2022-07-11 14:50:16  zdroj: idnes.cz
Deník Ukrajinky: Jsme ve střehu a stále silnější, pomáhá nám hněv - iDNES.cz
Oksana Černij pochází z Volyňské oblasti. Do Česka přijela se svou maminkou, synem, dcerou a dvěma vnuky 4. března. Je jednou z žen, kterým na iDNES.cz vychází deník o posledních dnech na Ukrajině a životě v českém azylu. Ve čtrnáctém díle oslovuje svět a vyznává se z hrdosti na nezdolnost své země.
2022-07-08 12:06:18  zdroj: idnes.cz
Únik z policejního spisu zachránil snímek o vraždě novináře Kuciaka - iDNES.cz
Tísnivě dojemné momenty nabídla na karlovarském festivalu úterní premiéra dokumentu Kuciak: Vražda novináře. Na uvedení do karlovarského divadla totiž vedle tvůrců dorazili i rodiče obou snoubenců, tedy Jána Kuciaka a Martiny Kušnírové. Ti se v únoru 2018 stali ve slovenské Veľké Mači oběťmi objednaného útočníka.
2022-07-07 00:30:10  zdroj: idnes.cz
Raněné sochy, zničené domy a vraky. Po stopách ruských tanků do Kyjeva - iDNES.cz
Cesty zmaru do Kyjeva začíná v Irpini a končí u ­mrtvého tanku v ­místě, kam Rusové dojeli nejdál. Kromě něj narazíte na desítky dalších vraků válečných strojů nebo také na stromy, skrz něž je vidět, píše spolupracovník MF DNES na Ukrajině Tomáš Kolařík.
2022-07-03 20:20:14  zdroj: idnes.cz
Otočíte kohoutkem a teče žlutá voda. Na frontě ji nemají vůbec, říká Čech - iDNES.cz
Na Ukrajině stále chybějí i základní věci – pitná voda, potraviny, hygienické pomůcky. Musíme už také myslet na zimu, říká v rozhovoru pro iDNES.cz Petr Štefan z organizace Člověk v tísni. Uprchlíci podle něj často stojí před úkolem vybalit pomyslný batoh a zvyknout si na možnost, že se domů už nevrátí. A pomoc potřebují i děti, přestože na nich traumata zatím nejsou vidět.
2022-06-29 19:46:14  zdroj: idnes.cz
Kremenčuk se v ruském státním vysílání neobjevil, média čekala na Kreml - iDNES.cz
Hrůza, která se rozpoutala po ruském zásahu obchodního centra v ukrajinském Kremenčuku, v pondělí obletěla světová média. Ti, kteří sledovali ruskou státní televizi, se o něm ale nedozvěděli nic. Její zaměstnanci se zprávou totiž čekali až na pokyn Kremlu. Ruská státní média v posledních týdnech opět posílila kontrolu nad zpravodajstvím, sáhla také ke zvýšení platů.
2022-06-29 13:18:41  zdroj: ct24.ceskatelevize.cz
Spor o ruský film: Ukrajinský velvyslanec ho označuje za propagandu, festival ve Varech za kritiku Putinova režimu — ČT24 — Česká televize
V Buči, v Mariupolu, v Černihivu jsme mohli vidět „kulturu“ ruských vojáků, kteří byli vychováni na propagandistických snímcích, napsal ukrajinský velvyslanec v Česku Jevhen Perebyjnis v otevřeném dopise. Adresoval ho prezidentovi filmového festivalu v Karlových Varech. Kritizuje, že přehlídka do programu zařadila drama Kapitán Volkonogov uprchl, natočené s ruskou státní podporou. Zástupci festivalu ale snímek považují naopak za kritiku stávajícího ruského režimu.
2022-06-28 12:50:14  zdroj: idnes.cz
Zařadit ruský film na karlovarský festival je nehumánní, protestuje Perebyjnis - iDNES.cz
Ukrajinský velvyslanec v České republice Jevhen Perebyjnis v otevřeném dopise protestuje proti zařazení ruského filmu Kapitán Volkonogov uprchl do programu filmového festivalu v Karlových Varech. Otevřený dopis dnes ambasador zaslal prezidentovi festivalu Jiřímu Bartoškovi.
2022-06-27 20:16:13  zdroj: idnes.cz
Ukrajina bojuje naši válku, další na řadě jsme my, říká polský poradce - iDNES.cz
Největšími jestřáby v postoji vůči Rusku jsou dnes Poláci. Ukrajinu mohutně vyzbrojují a připravují se na možný konflikt se svým odvěkým nepřítelem. „V Polsku panuje vůči Ukrajincům obrovská empatie. Jsou ve stejné pozici jako my během uplynulých tří set let,“ říká v rozhovoru pro iDNES.cz politolog a vlivný zahraničněpolitický poradce Przemysław Żurawski vel Grajewski.
2022-06-27 18:16:10  zdroj: idnes.cz
Elitní tým Mozart zachraňuje civilisty. Rusové jsou horší než IS, říká Američan - iDNES.cz
Evakuace civilistů z blízkosti frontové linie na ukrajinském Donbasu patří k těm nejnáročnějším úkolům. K lidem, kteří riskují vlastní život a vyrážejí do Ruskem nonstop ostřelovaných zón, patří také skupina Mozart, již tvoří převážně zahraniční veteráni. Riziko si dobře uvědomují. „Žene nás morální čistota, kterou jsme postrádali v Afghánistánu nebo Iráku,“ líčí její členové.
2022-06-27 06:34:14  zdroj: idnes.cz
Deník Ukrajinky: Včelařství sice nevyšlo, ale budu pracovat jako učitelka - iDNES.cz
Oksana Černij pochází z Volyňské oblasti. Do Česka přijela se svou maminkou, synem, dcerou a dvěma vnuky 4. března. Je jednou z žen, kterým na iDNES.cz vychází deník o posledních dnech na Ukrajině a životě v českém azylu. Ve třináctém dílu popisuje, jak si našla práci a poznávala Česko včetně Prahy.
2022-06-19 15:20:26  zdroj: iprima.cz
Nikdy se nevzdáme. Ukrajinský velitel vypráví o bojích v Kyjevě, o Buči i o sabotérech - CNN Prima NEWS
Ruslan Kahanec vede ve své zemi proti Rusům jednotku dobrovolníků. O svých zážitcích z fronty promluvil v rozhovoru pro CNN Prima NEWS.
2022-06-19 11:34:14  zdroj: idnes.cz
Virtuální muzeum války. Ukrajina nabízí pohled do Buče či Irpině - iDNES.cz
Ukrajina nabízí možnost virtuálně nahlédnout do měst, které těžce zasáhla ruská vojenská agrese. On-line muzeum lze najít na turistickém portálu Kyjevské oblasti, která ho před časem spustila s projektem Válka je blízko. Na webu je možné si ve 3D prohlédnout důsledky války ve městech Buča, Irpiň, Hostomel, Boroďanka, Stojanka a Horenka.
2022-06-17 13:48:16  zdroj: idnes.cz
Nebezpečí pod hladinou. Ukrajinci chtějí dostat munici z vody, než začne léto - iDNES.cz
Ukrajinští pyrotechnici se s příchodem teplého počasí zaměřili na likvidaci nebezpečí, které se skrývá ve vodních plochách Kyjevské oblasti. V mnoha z nich totiž zůstala po těžkých bojích a ostřelování nevybuchlá munice, kterou je třeba odstranit, než přijde léto a lidé se budou chtít ve vodě koupat. Čluny specialistů brázdí také místní řeky, jejich cílem jsou však sabotéři.
2022-06-16 08:26:04  zdroj: aktualne.cz
Tenista viděl zvěrstva v Buči: Vím, co udělám, když potkám ruského vojáka - Aktuálně.cz
Ukrajinský tenista Serhij Stachovskij plní stránky novin spíš svými svědectvími z armády než výkony na kurtu.
2022-06-16 08:16:13  zdroj: aktualne.cz
Tenista viděl zvěrstva v Buči: Vím, co udělám, když potkám ruského vojáka - Aktuálně.cz
Ukrajinský tenista Serhij Stachovskij plní stránky novin spíš svými svědectvími z armády než výkony na kurtu.
2022-06-14 14:20:19  zdroj: denik.cz
Vraky a mrtvá těla. Ukrajinská dálnice M06 je němým svědkem válečných hrůz - Deník.cz
Byla to nejjednodušší příjezdová cesta do Kyjeva. Část z ní je dnes v troskách. Hlavní most dálnice M06 vyhodily ukrajinské síly do povětří v prvních…
SPORT
2022-08-09 14:34:13  zdroj: idnes.cz
Srazil ho náklaďák i choroby. Rulík o cestě k trenéřině: Pořád myslím na Hlinku - iDNES.cz
Vstup do extraligy mu usnadnil Marek Sýkora. Později spolupracoval s dalšími trenérskými kapacitami a výjimečnými osobnostmi jako Jaroslav Holík, Ivan Hlinka, Vladimír Růžička, Miloslav Hořava nebo Pavel Patera. Teď se z Radima Rulíka stal nejžádanější trenér českého hokejového léta. Z Mladé Boleslavi ho přetáhly vyzbrojené Pardubice, které baží po extraligovém titulu. Mezitím kývl Rulík i na trénování juniorské reprezentace, kterou do konce roku čekají hned dva světové šampionáty.
2022-08-09 14:32:19  zdroj: aktualne.cz
Čeští atleti mají nové dresy. Dominantní bude bílá místo červené - Aktuálně.cz
Změna designu reprezentačního oblečení souvisí se změnou jeho dodavatele, kterým je nově španělská firma Joma.
2022-08-09 14:32:12  zdroj: idnes.cz
Chci si jednou říct: Zkusil jsi to. Hirt bere Quick-Step i jako investici - iDNES.cz
V loňské sezoně se trápil. Přiznával, že chtěl už pomalu končit. Jenže letos? Znovu si začal věřit, navrátila se mu motivace. Zkraje roku Jan Hirt ovládl závod Kolem Ománu, na italském Giru vyhrál etapu a celkově byl šestý. A vysloužil si i novou smlouvu. Od příští sezony vymění dres Intermarché Wanty-Gobert za barvy Quick-Stepu. Bude kolegou hvězd jako jsou mistr světa Julian Alaphilippe či megatalentovaný Remco Evenepoel.
2022-08-09 14:18:29  zdroj: blesk.cz
Trenér Cipro o začátcích boje s rakovinou. Řekli mi jasně: Je to v pr... Jsou tam metastáze! | Blesk sport
Když se na jaře dostala do světa zpráva o tom, že Jaromír Tvrdík bojuje s rakovinou, jedním z nejhlasitějších podporovatelů byl František Cipro, který sám dva roky bojuje s rakovinou tlustého střeva. Bývalý špičkový hráč a fotbalový trenér se teď pro Seznam Zprávy otevřeně rozpovídal o svých začátcích boje se zákeřnou nemocí.
2022-08-09 14:02:12  zdroj: idnes.cz
Stanley Cup v Litvínově? Francouze nadchla maketa. Cítí šanci být jedničkou - iDNES.cz
Stanleyův pohár je putovní, přesto si ho hokejový brankář Pavel Francouz vystaví doma. Polystyrenový z Litvínova, který dostal při sobotní rozlučce útočníků Viktora Hübla a Františka Lukeše. „Nevěděl jsem o tom, bylo to překvapení od kluků,“ tvrdil hrdina litvínovských mistrů 2015, který Stanley Cup letos vyhrál coby dvojka Colorado Avalanche. Přípravu na novou sezonu už zahájil.
2022-08-09 13:48:56  zdroj: denik.cz
VIDEO: Aspoň víš, jak se cítí tvoje kočka. Fanoušci si podali násilníka Zoumu - Deník.cz
Pořádný rozruch způsobilo v únoru video, které zveřejnil bratr obránce West Hamu Kurta Zoumy Yoan. Sedmadvacetiletý Francouz na něm spolu se svým rodinným…
TECHNIKA
2022-08-09 12:32:13  zdroj: idnes.cz
KOMENTÁŘ: Obrana kupuje bezpilotního dědečka. Zda umí bojovat, nikdo neví - iDNES.cz
Po několika týdnech spekulací o tom, jaké bojové drony česká armáda nakoupí, ministerstvo obrany zveřejnilo, že půjde o typ Heron 1 izraelské státní zbrojovky IAI. Co od tohoto stroje můžeme očekávat a jaká jsou rizika tohoto nákupu?
2022-08-09 12:04:16  zdroj: idnes.cz
Volby 2022 | Pryč s cyklopruhy, metro zdarma. „Motoristé sobě“ představili kandidátku v Praze - iDNES.cz
Nová strana Motoristé sobě v úterý na Žižkovské věži představila program a kandidátku do voleb na pražský magistrát. Povede ji mluvčí Václava Klause Petr Macinka, na dalších místech je třeba ekonom Vladimír Pikora či bývalý ředitel TSK Petr Smolka.
2022-08-09 11:51:10  zdroj: zive.cz
Robopes se samopalem řádil na střelnici jako John Wick – VTM.cz
Pozornost sociálních médií v uplynulých dnech získalo video robotického psa, který má na zádech samopal • S tím trénuje ostrou střelbu na blíže neurčené střelnici • Vyzbrojené robopsy v současnosti vyvíjí již několik společností
2022-08-09 07:50:41  zdroj: zive.cz
NASA označila letošní červenec za extrémní. Na celém světě se střídala jedna vlna veder za druhou – VTM.cz
V létě 2022 se na celém světě střídala jednala vlna veder za druhou, uvádí na webových stránkách NASA Earth Observatory. Horka, zejména v Evropě a Asii, způsobila tisíce úmrtí a ve Velké Británii byl 19. července zaznamenán nejteplejší den
2022-08-09 06:18:20  zdroj: iprima.cz
Jak bojovat s vysokými teplotami v ulicích? Čeští vědci představili snadný návod - CNN Prima NEWS
Rozpálené ulice v českých městech v důsledků vln veder se stávají stále žhavějším tématem. A to i pro blížící se komunální volby.
2022-08-09 00:18:20  zdroj: idnes.cz
Německý tank Leopard 2. Ušlechtilý potomek rodu Tigerů se stal legendou - iDNES.cz
Leopard 2 je bezpochyby nejdůležitějším evropským tankem konce studené války. Spolu s americkým Abramsem tvoří dodnes páteř obrněných sil NATO.
VOLBY
2022-08-09 13:50:16  zdroj: ct24.ceskatelevize.cz
Keňané se vydali k volbám. Mladí ve změnu k lepšímu nevěří, Západ doufá v zachování stability — ČT24 — Česká televize
Keňané volí nového prezidenta, členy obou komor parlamentu a zástupce místních zpráv. O prezidentský post se uchází čtyři kandidáti, vítěz nahradí dosavadní hlavu státu Uhuru Kenyattu, který po ukončení dvou mandátů nemůže znovu kandidovat. Hlavním tématem předvolební kampaně bylo řešení ekonomických problémů země. Kandidáti ale voličům slibovali ale i legalizaci marihuany nebo exportu hadího jedu.
2022-08-09 12:04:16  zdroj: idnes.cz
Volby 2022 | Pryč s cyklopruhy, metro zdarma. „Motoristé sobě“ představili kandidátku v Praze - iDNES.cz
Nová strana Motoristé sobě v úterý na Žižkovské věži představila program a kandidátku do voleb na pražský magistrát. Povede ji mluvčí Václava Klause Petr Macinka, na dalších místech je třeba ekonom Vladimír Pikora či bývalý ředitel TSK Petr Smolka.
2022-08-09 10:34:34  zdroj: iprima.cz
Komise v doprovodu vojáků. Moskva plánuje pro anektovaná území zvláštní průběh referend - CNN Prima NEWS
Místo volebních místností přenosné urny, se kterými budou volební komise a armáda obcházet jednotlivé domy. Tak si Kreml přestavuje referenda na Ukrajině.
2022-08-09 06:18:20  zdroj: iprima.cz
Jak bojovat s vysokými teplotami v ulicích? Čeští vědci představili snadný návod - CNN Prima NEWS
Rozpálené ulice v českých městech v důsledků vln veder se stávají stále žhavějším tématem. A to i pro blížící se komunální volby.
2022-08-08 20:18:46  zdroj: iprima.cz
Policejní prezident doporučil vyhradit místa pro odpůrce, tvrdí ANO. Ten se ohradil - CNN Prima NEWS
Hnutí ANO nově na politických mítincích pokaždé vyhradí místo pro odpůrce. CO na to policejní prezident Martin Vondrášek?
2022-08-08 20:04:12  zdroj: iprima.cz
Jak předejít roztržkám s odpůrci? Na mítincích jim vyhradíme místo, oznámilo hnutí ANO - CNN Prima NEWS
Hnutí ANO na základě doporučení policejního prezidenta Martina Vondráška nově na politických mítincích pokaždé vyhradí místo pro odpůrce.
COVID-19
2022-08-09 14:48:41  zdroj: blesk.cz
Pardubice: Opilá žena nabourala do strážníků | Blesk.cz
Na mol opilá řidička za volantem osobního auta nabourala v Pardubicích do vozidla psovodů tamních strážníků. Jako výmluvu pro nehodu si vymyslela, že za to může covid. Chvíli na to pak strážníkům nadýchala přes dvě promile alkoholu v dechu.
2022-08-09 14:32:39  zdroj: blesk.cz
Vysíláme: Imunolog Hořejší o letní vlně covidu, imunitě po nákaze omikronem i 4.dávce | Blesk.cz
Počet potvrzených případů covidu-19 v Česku od začátku epidemie přesáhl čtyři miliony. Letní vlna koronaviru je ale v současné době na ústupu a počty nakažených v mezitýdenním srovnání klesají už 12. den v řadě. Jak ovlivní dosavadní vývoj návrat do škol a konec dovolených? Jak silné protilátky a na jak dlouho vyvolávají varianty omikronu? Jak naše imunita reaguje na prodělání covidu ve srovnání s očkováním? Má 4. dávka smysl i po prodělané infekci? Nejen na tyto otázky bude v dnešním Epicentru odpovídat molekulární imunolog, mikrobiolog a biochemik, profesor Václav Hořejší.
2022-08-09 12:52:04  zdroj: iprima.cz
PŘEHLEDNĚ: Čtvrtá dávka vakcíny proti covidu netáhne. Experti radí, kdy na ni vyrazit - CNN Prima NEWS
Kdy je nejlepší čas si nechat aplikovat čtvrtou dávku očkování proti covidu a kterou látku zvolit? Informace přinášíme přehledně.
2022-08-09 10:50:13  zdroj: ct24.ceskatelevize.cz
Na jaře přijelo pět milionů turistů, stále méně než před pandemií — ČT24 — Česká televize
V hotelech, penzionech a kempech v Česku se ve druhém čtvrtletí letošního roku ubytovalo pět milionů turistů. Meziročně jde sice o výrazný růst, počty ale stále nedosahují hodnot před vypuknutím pandemie koronaviru v roce 2019. Tržby ve službách meziročně ve druhém čtvrtletí stouply o 12,1 procenta, což je už popáté za sebou. Nejvíce se dařilo službám souvisejícím s turistikou. Vyplývá to z údajů, které zveřejnil Český statistický úřad (ČSÚ).
2022-08-09 08:04:18  zdroj: iprima.cz
Další milník. Covidem se v Česku od začátku epidemie nakazily více než čtyři miliony lidí - CNN Prima NEWS
Počet potvrzených případů nemoci COVID-19 v Česku od začátku epidemie na jaře 2020 přesáhl čtyři miliony. Za tu dobu zemřelo 40 587 lidí.
2022-08-09 06:32:33  zdroj: aktualne.cz
Můžeme jen za procento zpoždění. Návrat před covid potrvá roky, říká šéf letiště - Aktuálně.cz
Pražskému letišti chybí zhruba 150 pracovníků, nejvíce na bezpečnostní kontrole, v autobusové přepravě nebo při odbavení.
UKRAJINA
2022-08-09 14:46:11  zdroj: idnes.cz
Seberme Rusům turistická víza, chce Finsko a Estonsko. Peskovovi se to nelíbí - iDNES.cz
Premiérky Estonska a Finska se vyslovily pro to, aby Evropa přestala Rusům udělovat turistická víza. Dosud platí, že Rusové mohou na víza udělená například Finskem volně cestovat do většiny z 26 zemí schengenského prostoru. Rusové se kvůli sankcím, jimiž EU reagovala na únorovou ruskou invazi na Ukrajinu, nemohou do zemí Evropské unie dostat letecky.
2022-08-09 14:34:14  zdroj: aktualne.cz
Jižní větví ropovodu Družba neteče kvůli sporu ropa. Dotčené je i Česko - Aktuálně.cz
Jižní část ropovodu vede přes Ukrajinu do Maďarska, na Slovensko a do Česka.
2022-08-09 14:18:36  zdroj: iprima.cz
ON-LINE: Rusko zastavilo vývoz ropy jižní větví Družby. Ta vede do Česka - CNN Prima NEWS
Válka na Ukrajině trvá déle než pět měsíců. Přinášíme vám nejnovější zprávy z ozbrojeného konfliktu mezi Ukrajinou a Ruskem.
2022-08-09 14:08:34  zdroj: blesk.cz
Ropovod Družba: Rusové přerušili export ropy jižní větví i do ČR | Blesk.cz
Rusko začátkem srpna přerušilo export ropy prostřednictvím jižní větve ropovodu Družba, která vede mimo jiné do České republiky. Agentuře Reuters to sdělily zdroje obeznámené se situací a následně potvrdila ruská společnost Transněfť. Důvodem přerušení dodávek jsou údajné problémy kolem tranzitních poplatků.
2022-08-09 14:04:36  zdroj: iprima.cz
Ukrajinský důchodce s granátometem zaútočil na ruský konvoj: Ukázal jsem jim, jak se to dělá - CNN Prima NEWS
Ukrajinský důchodce vyzbrojen granátometem se postavil ruskému vojenskému konvoji mířícímu do města Buča.
2022-08-09 13:20:38  zdroj: ct24.ceskatelevize.cz
Jižní větví Družby neteče ropa, týká se to i Česka — ČT24 — Česká televize
Rusko podle agentury Reuters na začátku srpna kvůli poplatkům přerušilo export ropy jižní větví ropovodu Družba, která vede do Maďarska, na Slovensko a do Česka. Agentura odvolávající se na dva zdroje uvedla, že nedošlo k platbě od ruského provozovatele ropovodů Rosněfti ukrajinskému provozovateli ropovodů Ukrtransnafta. Ukrajina tak ropu neposlala dál. Podle ruské agentury RIA Novosti už Transněfť následné zastavení dodávek potvrdil.

By using the Web sites CYBERETIX s.r.o. You agree that the provision of services, traffic analysis and targeting ads use cookies.

(c) 2006-2021 | CYBERETIX s.r.o.