News


NEJNOVĚJŠÍ ODKAZY   0  
Nastaven filtr odkazů: himars VYPNOUT FILTR

2022-08-09 10:20:15  zdroj: idnes.cz
Další rána pro Rusy. Ukrajina dostala rakety, jimiž má konečně ovládnout nebe - iDNES.cz
Americké ministerstvo obrany oznámilo v úterý, že na Ukrajinu poslalo dříve neoznámené protiradarové střely AGM-88 HARM určené k ničení například protiletadlových radarových systémů. To znamená, že by ukrajinské letectvo už mělo konečně ovládnout nebe. Pentagon neuvedl kdy a jaký počet těchto střel Ukrajině poskytl.
2022-08-06 20:18:13  zdroj: idnes.cz
KONTEXT: Ruské ztráty jsou neudržitelné, říká statistik zničených tanků - iDNES.cz
Od začátku války na Ukrajině mapuje situaci na bojišti armáda nadšenců, kteří analyzují data z veřejných zdrojů. Fenomén OSINT se už stal nedílnou součástí válečného zpravodajství. Jak se na profesionální úrovni dělá? A co všechno jsme se díky němu o válce dozvěděli? V podcastu Kontext jsme se ptali analytika Jakuba Janovského.
2022-08-06 00:18:15  zdroj: iprima.cz
Ukrajina měla přijmout Putinovy podmínky, řekl Trump. Od Zelenského poradce to pak schytal - CNN Prima NEWS
Ukrajina měla přijmout ruské podmínky, aby zabránila invazi. Taková slova pronesl bývalý americký prezident Donald Trump.
2022-08-05 11:16:12  zdroj: idnes.cz
Stíhačky pro Ukrajinu? Možná svatá trojice spolu s Javelin a HIMARS - iDNES.cz
Ukrajinské vedení hned z kraje konfliktu úpěnlivě žádalo spojence zejména o těžkou techniku, která by umožnila bránit se proti tradičnímu přívalu ruské mechanizované pěchoty. Protože tyto požadavky Západ dlouho nevyslyšel, mohl se v prvních fázích války stát jejím symbolem protitankový systém Javelin. Přichází změna?
2022-08-05 07:16:16  zdroj: idnes.cz
Rusko se pokusí zfalšovat důkazy v případě Olenivky, tvrdí Bílý dům - iDNES.cz
Nové informace nasvědčují, že Rusko pracuje na zfalšování důkazů týkajících se nedávného útoku na věznici s ukrajinskými válečnými zajatci v ukrajinském městě Olenivka. Ve čtvrtek to řekl mluvčí rady pro národní bezpečnost Bílého domu John Kirby. Američtí zpravodajci podle něj zjistili, že se Rusko snaží podstrčit důkazy, aby to vypadalo, že za úder je zodpovědná ukrajinská armáda.
2022-08-03 16:18:34  zdroj: iprima.cz
Tak se báli raketometů, až si sami zapálili vlak. Ukrajinci odhalili další ruské selhání - CNN Prima NEWS
Rusové ve snaze zamezit možnému ukrajinskému útoku, použili při vykládání zásobovacího vlaku kouřovou clonu. Jenže nedopatřením ho zapálili.
2022-08-03 15:06:13  zdroj: ct24.ceskatelevize.cz
Rusko a Ukrajina se vzájemně viní ze smrti zajatců v Olenivce. Červený kříž se na místo nedostal — ČT24 — Česká televize
Zástupci Mezinárodního výboru Červeného kříže (MVČK) a OSN se zatím neúspěšně snaží získat přístup do Olenivky, kde minulý týden po explozi zemřely desítky ukrajinských zajatců. Ukrajinští představitelé tvrdí, že se snaží zjistit pravdu o explozi a obviňují Moskvu z toho, že věznici vyhodila do povětří. Podle Ruska bylo zařízení naopak zasaženo střelou HIMARS vypálenou ukrajinskými vojáky.
2022-08-03 00:18:13  zdroj: idnes.cz
Rusové omylem zapálili svůj zásobovací vlak, měla ho chránit kouřová clona - iDNES.cz
Rusové na jihu Ukrajiny omylem zapálili vlastní zásobovací vlak. Snažili se ho skrýt před možným ukrajinským úderem pomocí raketového systému HIMARS, a to vytvořením kouřové clony, tvrdí ukrajinská rozvědka. O den dříve jim totiž podobnou soupravu Ukrajinci úspěšně zničili.
2022-08-02 20:20:12  zdroj: idnes.cz
Moskva běsní nad HIMARS. Vyslala záškodníky, aby je vyslídili a zničili - iDNES.cz
Ruští agenti na Ukrajině usilovně slídí po moderní armádní technice, kterou obdržela od Západu. Říká to představitel ukrajinské rozvědky, podle kterého okupanty rozzuřilo, že je pokročilé zbraně zpomalily v postupu napříč územím. Proto se je snaží se za každou cenu zničit. „Rusové se o nich všemožně snaží získat informace. Ze země, ze vzduchu i z vesmíru,“ prohlásil.
2022-08-02 13:46:16  zdroj: idnes.cz
Ruský soud označil pluk Azov za teroristickou organizaci, členům hrozí 20 let - iDNES.cz
Ruský nejvyšší soud v úterý označil ukrajinský pluk Azov za teroristickou organizaci a zakázal mu působit na ruském území. Soudkyně uvedla, že soud vyhovuje žádosti generálního prokurátora a rozhodnutí platí s okamžitou platností. Agentura TASS pluk označila za jednotku ukrajinských nacionalistů.
2022-08-01 15:50:20  zdroj: idnes.cz
Po HIMARS další trumf. Ukrajina už má i dalekonosné raketomety z Německa - iDNES.cz
Na Ukrajinu dorazily německé raketomety Mars II, oznámil ukrajinský ministr obrany Oleksij Reznikov. Jde o třetí typ výkonného raketometu s dalekým dostřelem, po HIMARS a M270, poskytnutých Spojenými státy a Velkou Británií.
2022-07-27 08:48:14  zdroj: idnes.cz
Proruské úřady v Chersonu uzavřely most přes Dněpr, donutilo je ostřelování - iDNES.cz
Ostřelování ukrajinskými raketami přimělo proruské úřady uzavřít jediný a velmi strategický most přes řeku Dněpr v Chersonu. Ukrajinci k útokům v oblasti používají vysoce přesné raketové systémy HIMARS, které jim dodaly Spojené státy.
2022-07-25 13:20:14  zdroj: idnes.cz
Prsení kvůli HIMARS. Ukrajina a Rusko se předhánějí, kdo kolik zničil munice - iDNES.cz
Ruské síly zničily v Chmelnycké oblasti na západní Ukrajině překladiště s municí do amerických raketometů HIMARS, uvedlo ruské ministerstvo obrany. Ukrajinci tvrdí, že pomocí amerických raketometů HIMARS zničily na 50 ruských skladů munice. Rusko se již dříve chlubilo zničením raketometů, což popřel Kyjev i Washington.
2022-07-24 08:50:09  zdroj: iprima.cz
Ukrajinci dostanou z USA další smrtící raketomety. Mění válku a ničí ruské sklady zbraní - CNN Prima NEWS
Ukrajinci si nadále pochvalují americké raketomety HIMARS, díky kterým prý zvládli situaci na bojišti stabilizovat. Ničí ruské sklady zbraní, munice nebo paliv.
2022-07-24 07:46:16  zdroj: idnes.cz
Ukrajinská odveta. Okupanty z Chersonu vytlačíme, slibuje Zelenskyj - iDNES.cz
Ukrajinské síly se pravděpodobně připravují zahájit, anebo již zahájily protiofenzívu v Chersonské oblasti, kterou kontroluje ruská strana. Podle prezidenta Volodymyra Zelenského se vojáci v regionu posouvají, chtějí Rusy vytlačit a odříznout od zásobování. Rusko v omezené míře ostřeluje Donbas.
2022-07-23 07:32:15  zdroj: idnes.cz
Ztráty se výrazně snižují, říká Zelenskyj. Rusové jsou úspěšní na jihu země - iDNES.cz
Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj tvrdí, že Ukrajinci denně přijdou asi o třicet vojáků. Má jít o výrazný pokles oproti začátku června. Rusko v sobotu podniklo lokální pozemní útoky na jihu Ukrajiny poblíž hranice oddělující Mykolajivskou a Chersonskou oblast. Skoro celou ji kontroluje, píše americký Institut pro studium války.
2022-07-23 00:24:12  zdroj: idnes.cz
Kyjev odstraňuje důležité ruské cíle. Příměří bez návratu území Zelenskyj nechce - iDNES.cz
Ukrajina odstranila více než stovku vysoce důležitých ruských cílů, odhadují Spojené státy. Mezi „důležité cíle“ patří podle šéfa amerického sboru náčelníků štábů Marka Milleyho například radarová a komunikační centra, sklady munice, velitelská stanoviště nebo pozice dalekonosných zbraní. Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj ve Wall Street Journal prohlásil, že přistoupit na příměří bez vrácení okupovaného území by jen posílilo Rusko.
2022-07-22 12:48:28  zdroj: iprima.cz
Ukrajinci rozmetali vagnerovce díky špionům. Detaily týdny plánované akce se dostaly ven - CNN Prima NEWS
Ukrajinská armáda provedla úspěšnou tajnou operaci, při které v Donbasu zničila tábor Vagnerovy skupiny.
2022-07-20 05:08:31  zdroj: blesk.cz
Rakety HIMARS očima experta: Proč nemohou ničit Ukrajinci ruské jednotky ve velkém? | Blesk.cz
Prakticky hitem mezi zprávami z Ukrajiny se staly v posledních týdnech americké raketomety HIMARS. Ty nyní ukrajinští vojáci využívají k narušení ruské logistiky a podle všeho jim to vychází podle plánu. Vojenský analytik Jiří Vojáček jejich strategii hodnotí jako správnou, nadšení kterým je doprovázená, považuje ale za přehnané. Ukrajinci by totiž systémů HIMARS potřebovali řádově více. 
2022-07-19 22:16:17  zdroj: idnes.cz
Visingr: Mobilizace v Rusku? Přijde revoluce a Putin by padl jako carský režim - iDNES.cz
Konflikt mezi Ruskem a Ukrajinou se v tuto chvíli nevyvíjí podle představ Kremlu. Raketomety HIMARS, které Kyjevu dodaly USA, systematicky ničí ruské muniční sklady a omezení účinnosti ruského dělostřelectva už si všimla i americká vesmírná agentura NASA. V pořadu Rozstřel na iDNES.cz to řekl vojenský analytik a publicista Lukáš Visingr.
2022-07-19 19:04:12  zdroj: blesk.cz
Medveděv hrozí Ukrajině soudným dnem: Analytik o jaderné hrozbě i cíli Ukrajinců zničit Krymský most | Blesk.cz
Ukrajinská armáda momentálně zvažuje útok na most, který spojuje Krymský poloostrov s Ruskem. Nakolik se jedná o strategický cíl a zda mají ukrajinské jednotky šanci na znovuzískání anektovaného Krymu, uvedl v pořadu Epicentrum vojenský analytik Jiří Vojáček. Vyjádřil se i k výhrůžkám bývalého ruského prezidenta Dmitryho Medveděva, na jaderné zbraně podle něj nedojde.
2022-07-19 18:06:09  zdroj: ct24.ceskatelevize.cz
Ukrajinci poškodili most přes Dněpr v okupovaném Chersonu — ČT24 — Česká televize
Ukrajinské síly zasáhly Antonivskyj most přes Dněpr. Poškození strategicky významné stavby v Rusy okupované Chersonské oblasti na jihu země nejprve oznámily úřady zřízené ruskými silami, později to potvrdila i ukrajinská strana. Další silnice přes řeku se nachází o padesát kilometrů dál proti proudu Dněpru na přehradě u Nové Kachovky.
2022-07-19 17:48:15  zdroj: ct24.ceskatelevize.cz
Systémy jako HIMARS pomohly stabilizovat situaci, zní od Ukrajiny. Chtěla by i munici s dostřelem 300 kilometrů — ČT24 — Česká televize
Situace na ukrajinsko-ruské frontě zůstává neklidná. Obě strany jsou si vědomy, že důležitou roli mohou hrát americké salvové raketomety HIMARS. Osm se jich už zapojilo do bojů na Ukrajině a další dodávky se čekají, Kyjev vyhlíží také příslušnou munici s dostřelem 300 kilometrů. Ukrajinské velení těmto raketometům přičítá stabilizaci bojové situace, ruské velení pak vydalo rozkaz, aby byly prioritně ničeny.
2022-07-19 17:20:28  zdroj: blesk.cz
Medveděv hrozí Ukrajině soudným dnem: Analytik promluvil o jaderné hrozbě | Blesk.cz
 Ukrajinská armáda momentálně zvažuje útok na Kerčský most, který spojuje Krymský poloostrov s Ruskem. Nakolik se jedná o strategický cíl a zda mají ukrajinské jednotky šanci na znovuzískání anektovaného Krymu, uvedl v pořadu Epicentrum vojenský analytik Jiří Vojáček. Vyjádřil se i k výhrůžkám bývalého ruského prezidenta Dmitryho Medveděva, na jaderné zbraně podle něj nedojde.
2022-07-19 15:48:21  zdroj: blesk.cz
Medveděv hrozí Ukrajině soudným dnem: Analytik promluvil o jaderné hrozbě | Blesk.cz
 Ukrajinská armáda momentálně zvažuje útok na Kerčský most, který spojuje Krymský poloostrov s Ruskem. Nakolik se jedná o strategický cíl a zda mají ukrajinské jednotky šanci na znovuzískání anektovaného Krymu, uvedl v pořadu Epicentrum vojenský analytik Jiří Vojáček. Vyjádřil se i k výhrůžkám bývalého ruského prezidenta Dmitryho Medveděva, na jaderné zbraně podle něj nedojde.
2022-07-19 14:18:32  zdroj: blesk.cz
Vysíláme: Ukrajina chystá útok na Krymský most. Podaří se jí zničit symbol okupace? | Blesk.cz
Klíčovým cílem posledních dní, na který by se Ukrajina měla s podporou Západu zaměřit, je takzvaný Kerčský most, který spojuje Rusko s okupovaným poloostrovem Krym. Ruská strana v takovém případě varuje před bolestivou odvetou. Je Ukrajina na tento útok připravená? Sledujte od 15:00 Epicentrum Blesku s vojenským analytikem Jiřím Vojáčkem.
2022-07-19 07:18:14  zdroj: idnes.cz
Ukrajina úspěšně likviduje ruské logistické zázemí, Putin míří do Íránu - iDNES.cz
Podle ukrajinského prezidenta Volodymyra Zelenského umožňují západní zbraně ukrajinské armádě provádět útoky na ruské logistické zázemí. S jejich pomocí je ukrajinská armáda schopná přesných útoků na muniční sklady, zásoby paliva či kontrolní centra. Vladimir Putin vyráží na svou první zahraniční cestu od invaze mimo postsovětské země.
2022-07-19 00:28:14  zdroj: idnes.cz
Americké raketomety brzdí ruskou mašinérii. Kyjev jich však má příliš málo - iDNES.cz
Ruský týl v Donbasu hoří a mohou za to americké salvové raketomety HIMARS. Ukrajinci s nimi systematicky likvidují muniční sklady nepřítele, zpomalují tak jeho dělostřeleckou mašinerii a spekuluje se dokonce o tom, že by mohli začít pálit na vojenské cíle na anektovaném Krymu.
2022-07-18 16:04:31  zdroj: ct24.ceskatelevize.cz
Ukrajina hovoří o možném útoku na Krymský most. Medvěděv varuje před „soudným dnem“ — ČT24 — Česká televize
Do hledáčku ukrajinských vojenských stratégů se v posledních týdnech znovu dostává most spojující ruskou pevninu s Krymem. Také bývalý vysoce postavený představitel NATO minulý týden potvrdil, že most je nyní pro Kyjev potenciálním strategickým cílem útoku. Místopředseda ruské bezpečnostní rady a někdejší ruský prezident Dmitrij Medveděv podle agentury Interfax v neděli prohlásil, že pokud se Ukrajina pokusí získat Krym vojenskou cestou zpět, nastane pro ni „soudný den.“
2022-07-17 19:02:08  zdroj: idnes.cz
Pokud Ukrajina zkusí získat Krym, nadejde pro ni soudný den, hrozí Medveděv - iDNES.cz
Neochota Kyjeva a NATO uznat poloostrov Krym jako součást Ruska představuje pro Moskvu systematickou hrozbu, prohlásil podle agentury Interfax bývalý ruský prezident Dmitrij Medveděv. Pokud se Ukrajina pokusí získat Krym vojenskou cestou zpět, „nadejde pro ni soudný den“, pohrozil také na setkání s veterány ve Volgogradu Medveděv, který nyní zastává funkci místopředsedy ruské bezpečnostní rady.
SPORT
2022-08-09 15:46:12  zdroj: idnes.cz
Oktagon bez Rusů, zájem o ostrovy i kdo s kým o titul. Co chystá Novotný - iDNES.cz
Letní turnaj na pražské Štvanici zaujal i uznávané zámořské experty, kteří se jinak výhradně věnují nejlepší soutěži UFC. Na podzim Oktagon pokračuje v expanzi do zahraničí. V budoucnu by nemusela skončit „jen“ v Německu. Promotér Ondřej Novotný v rozhovoru pro iDNES Premium probírá i nové příběhy MMA zápasníků.
2022-08-09 15:32:12  zdroj: idnes.cz
Oštěpařka Špotáková otestuje formu před ME na Diamantové lize v Monaku - iDNES.cz
Oštěpařka Barbora Špotáková bude jediným českým zástupcem na středečním atletickém mítinku Diamantové ligy v Monaku, který bude posledním velkým závodem před mistrovstvím Evropy v Mnichově. Světová rekordmanka a dvojnásobná olympijská vítězka bude navazovat na druhé místo ze sobotního diamantového mítinku v Chorzówě.
2022-08-09 15:04:22  zdroj: blesk.cz
Krejčího přihrávky jsem si nahrával a pouštěl dokola. Lahůdky! rozplývá se Rada | Tv.iSport.cz
2022-08-09 15:02:42  zdroj: blesk.cz
Pocta pro Jislovou: Fanynka ji dojala krásným gestem | Blesk sport
Není to tak dávno, co bývalá biatlonistka Eva Puskarčíková na sociálních sítích odhalila drsné urážky od fanouška a dala tak nahlédnout na stinnou stránku vrcholového sportu. Pravý opak teď ukázala reprezentantka Jessica Jislová, která se pochlubila dojemným gestem: Fanoušsci se po ní rozhodli pojmenovat miminko!
2022-08-09 14:34:13  zdroj: idnes.cz
Srazil ho náklaďák i choroby. Rulík o cestě k trenéřině: Pořád myslím na Hlinku - iDNES.cz
Vstup do extraligy mu usnadnil Marek Sýkora. Později spolupracoval s dalšími trenérskými kapacitami a výjimečnými osobnostmi jako Jaroslav Holík, Ivan Hlinka, Vladimír Růžička, Miloslav Hořava nebo Pavel Patera. Teď se z Radima Rulíka stal nejžádanější trenér českého hokejového léta. Z Mladé Boleslavi ho přetáhly vyzbrojené Pardubice, které baží po extraligovém titulu. Mezitím kývl Rulík i na trénování juniorské reprezentace, kterou do konce roku čekají hned dva světové šampionáty.
2022-08-09 14:32:19  zdroj: aktualne.cz
Čeští atleti mají nové dresy. Dominantní bude bílá místo červené - Aktuálně.cz
Změna designu reprezentačního oblečení souvisí se změnou jeho dodavatele, kterým je nově španělská firma Joma.
TECHNIKA
2022-08-09 15:34:48  zdroj: iprima.cz
Velké změny v oblíbené chatovací aplikaci. Na co se uživatelé musí připravit? - CNN Prima NEWS
Vývojáři aplikace WhatsApp pracují na novinkách, které mají zcela změnit způsob používání. Insideři odhalili šest změn, které mají v dohledné době přijít.
2022-08-09 12:32:13  zdroj: idnes.cz
KOMENTÁŘ: Obrana kupuje bezpilotního dědečka. Zda umí bojovat, nikdo neví - iDNES.cz
Po několika týdnech spekulací o tom, jaké bojové drony česká armáda nakoupí, ministerstvo obrany zveřejnilo, že půjde o typ Heron 1 izraelské státní zbrojovky IAI. Co od tohoto stroje můžeme očekávat a jaká jsou rizika tohoto nákupu?
2022-08-09 12:04:16  zdroj: idnes.cz
Volby 2022 | Pryč s cyklopruhy, metro zdarma. „Motoristé sobě“ představili kandidátku v Praze - iDNES.cz
Nová strana Motoristé sobě v úterý na Žižkovské věži představila program a kandidátku do voleb na pražský magistrát. Povede ji mluvčí Václava Klause Petr Macinka, na dalších místech je třeba ekonom Vladimír Pikora či bývalý ředitel TSK Petr Smolka.
2022-08-09 11:51:10  zdroj: zive.cz
Robopes se samopalem řádil na střelnici jako John Wick – VTM.cz
Pozornost sociálních médií v uplynulých dnech získalo video robotického psa, který má na zádech samopal • S tím trénuje ostrou střelbu na blíže neurčené střelnici • Vyzbrojené robopsy v současnosti vyvíjí již několik společností
2022-08-09 07:50:41  zdroj: zive.cz
NASA označila letošní červenec za extrémní. Na celém světě se střídala jedna vlna veder za druhou – VTM.cz
V létě 2022 se na celém světě střídala jednala vlna veder za druhou, uvádí na webových stránkách NASA Earth Observatory. Horka, zejména v Evropě a Asii, způsobila tisíce úmrtí a ve Velké Británii byl 19. července zaznamenán nejteplejší den
2022-08-09 06:18:20  zdroj: iprima.cz
Jak bojovat s vysokými teplotami v ulicích? Čeští vědci představili snadný návod - CNN Prima NEWS
Rozpálené ulice v českých městech v důsledků vln veder se stávají stále žhavějším tématem. A to i pro blížící se komunální volby.
VOLBY
2022-08-09 15:36:31  zdroj: blesk.cz
Motoristé sobě: Předvolební program pro komunální volby 2022 | Blesk.cz
Nová strana Motoristé sobě chce reprezentovat hlas pražských řidičů, který prý z relevantní současné garnitury nikdo nerespektuje. Členům vadí současné vedení Prahy, které nazvali aktivisty, fanatiky a levičáckými extremisty. V plánu mají zrušit cyklopruhy, vybudovat parkovací síť, zavést jednu parkovací kartu pro Prahu, poskytnout metro zdarma a roční lítačku prodávat všem za tisíc korun. Děti do 18 let by jezdily po Praze zdarma.
2022-08-09 15:20:19  zdroj: blesk.cz
Středula promluvil o rozvodech a své manželce. První dámou by byla podplukovnice | Blesk.cz
Odborový předák a možná budoucí hlava státu Josef Středula se v pořadu Epicentrum na Blesk.cz rozpovídal o své kandidatuře, kampani, ale i rodině, která by s ním putovala na Hrad. Pokud by v lednu příštího roku vyhrál prezidentské volby, role první dámy by se chopila jeho manželka, jež je podplukovnicí u hasičského sboru ČR. Josef Středula také prozradil, který z kandidátů je mu osobně nejpříjemnější, a upřesnil také to, jak bude hlasovat v prvním kole.
2022-08-09 13:50:16  zdroj: ct24.ceskatelevize.cz
Keňané se vydali k volbám. Mladí ve změnu k lepšímu nevěří, Západ doufá v zachování stability — ČT24 — Česká televize
Keňané volí nového prezidenta, členy obou komor parlamentu a zástupce místních zpráv. O prezidentský post se uchází čtyři kandidáti, vítěz nahradí dosavadní hlavu státu Uhuru Kenyattu, který po ukončení dvou mandátů nemůže znovu kandidovat. Hlavním tématem předvolební kampaně bylo řešení ekonomických problémů země. Kandidáti ale voličům slibovali ale i legalizaci marihuany nebo exportu hadího jedu.
2022-08-09 12:04:16  zdroj: idnes.cz
Volby 2022 | Pryč s cyklopruhy, metro zdarma. „Motoristé sobě“ představili kandidátku v Praze - iDNES.cz
Nová strana Motoristé sobě v úterý na Žižkovské věži představila program a kandidátku do voleb na pražský magistrát. Povede ji mluvčí Václava Klause Petr Macinka, na dalších místech je třeba ekonom Vladimír Pikora či bývalý ředitel TSK Petr Smolka.
2022-08-09 10:34:34  zdroj: iprima.cz
Komise v doprovodu vojáků. Moskva plánuje pro anektovaná území zvláštní průběh referend - CNN Prima NEWS
Místo volebních místností přenosné urny, se kterými budou volební komise a armáda obcházet jednotlivé domy. Tak si Kreml přestavuje referenda na Ukrajině.
2022-08-09 06:18:20  zdroj: iprima.cz
Jak bojovat s vysokými teplotami v ulicích? Čeští vědci představili snadný návod - CNN Prima NEWS
Rozpálené ulice v českých městech v důsledků vln veder se stávají stále žhavějším tématem. A to i pro blížící se komunální volby.
COVID-19
2022-08-09 14:48:41  zdroj: blesk.cz
Pardubice: Opilá žena nabourala do strážníků | Blesk.cz
Na mol opilá řidička za volantem osobního auta nabourala v Pardubicích do vozidla psovodů tamních strážníků. Jako výmluvu pro nehodu si vymyslela, že za to může covid. Chvíli na to pak strážníkům nadýchala přes dvě promile alkoholu v dechu.
2022-08-09 14:32:39  zdroj: blesk.cz
Vysíláme: Imunolog Hořejší o letní vlně covidu, imunitě po nákaze omikronem i 4.dávce | Blesk.cz
Počet potvrzených případů covidu-19 v Česku od začátku epidemie přesáhl čtyři miliony. Letní vlna koronaviru je ale v současné době na ústupu a počty nakažených v mezitýdenním srovnání klesají už 12. den v řadě. Jak ovlivní dosavadní vývoj návrat do škol a konec dovolených? Jak silné protilátky a na jak dlouho vyvolávají varianty omikronu? Jak naše imunita reaguje na prodělání covidu ve srovnání s očkováním? Má 4. dávka smysl i po prodělané infekci? Nejen na tyto otázky bude v dnešním Epicentru odpovídat molekulární imunolog, mikrobiolog a biochemik, profesor Václav Hořejší.
2022-08-09 12:52:04  zdroj: iprima.cz
PŘEHLEDNĚ: Čtvrtá dávka vakcíny proti covidu netáhne. Experti radí, kdy na ni vyrazit - CNN Prima NEWS
Kdy je nejlepší čas si nechat aplikovat čtvrtou dávku očkování proti covidu a kterou látku zvolit? Informace přinášíme přehledně.
2022-08-09 10:50:13  zdroj: ct24.ceskatelevize.cz
Na jaře přijelo pět milionů turistů, stále méně než před pandemií — ČT24 — Česká televize
V hotelech, penzionech a kempech v Česku se ve druhém čtvrtletí letošního roku ubytovalo pět milionů turistů. Meziročně jde sice o výrazný růst, počty ale stále nedosahují hodnot před vypuknutím pandemie koronaviru v roce 2019. Tržby ve službách meziročně ve druhém čtvrtletí stouply o 12,1 procenta, což je už popáté za sebou. Nejvíce se dařilo službám souvisejícím s turistikou. Vyplývá to z údajů, které zveřejnil Český statistický úřad (ČSÚ).
2022-08-09 08:04:18  zdroj: iprima.cz
Další milník. Covidem se v Česku od začátku epidemie nakazily více než čtyři miliony lidí - CNN Prima NEWS
Počet potvrzených případů nemoci COVID-19 v Česku od začátku epidemie na jaře 2020 přesáhl čtyři miliony. Za tu dobu zemřelo 40 587 lidí.
2022-08-09 06:32:33  zdroj: aktualne.cz
Můžeme jen za procento zpoždění. Návrat před covid potrvá roky, říká šéf letiště - Aktuálně.cz
Pražskému letišti chybí zhruba 150 pracovníků, nejvíce na bezpečnostní kontrole, v autobusové přepravě nebo při odbavení.
UKRAJINA
2022-08-09 15:20:27  zdroj: ct24.ceskatelevize.cz
Zastřeleni, umučeni, umláceni. V Buče už našli přes čtyři sta obětí ruských okupantů — ČT24 — Česká televize
Po více než čtyřech měsících vyšetřování ukrajinské úřady oznámily, že ruská okupace Buči si vyžádala nejméně 458 mrtvých. Podle zástupkyně starosty Mychajlyny Skoryk-Škarivské jde o nejpřesnější cifru, k jaké se vyšetřovatelé mohou dostat. Známky zastřelení, mučení nebo fatálního ubití nese 419 těl.
2022-08-09 15:18:25  zdroj: blesk.cz
Senátní zahraničí výbor dal vstupu Finska a Švédska do NATO zelenou | Blesk.cz
Senátní zahraniční výbor dnes jednomyslně podpořil začlenění Finska a Švédska do Severoatlantické aliance. Horní komora o návrhu rozhodne ve středu.
2022-08-09 15:16:16  zdroj: idnes.cz
Export ropy přes Družbu se zastavil, Rusko se pře s Ukrajinou o poplatky - iDNES.cz
Export ropy jižní větví ropovodu Družba se počátkem srpna zastavil. Na vině je tentokrát zřejmě Ukrajina, která zastavila tranzit přes své území. Podle ruské společnosti Transněfť ukrajinský provozovatel ropovodu s odvoláním na sankce nepřijal platbu za tranzit a jižní větev ropovodu zásobující Maďarsko, Slovensko a Česko uzavřel. Ukrajina zatím tuto informaci nijak nekomentovala.
2022-08-09 15:04:24  zdroj: iprima.cz
Rusové podpoří Putina v čemkoliv. Nejsou ochotní přemýšlet o složitých věcech, řekl expert - CNN Prima NEWS
Pokud by se Putin rozhodl zahájit novou ofenzivu na Kyjev, 60 procent občanů ho podpoří. Ovšem 65 procent by souhlasilo i s ukončením války a podepsáním mírové dohody. Vyplývá to z průzkumu, o kterém informoval deník Kommersant.
2022-08-09 14:46:11  zdroj: idnes.cz
Seberme Rusům turistická víza, chce Finsko a Estonsko. Peskovovi se to nelíbí - iDNES.cz
Premiérky Estonska a Finska se vyslovily pro to, aby Evropa přestala Rusům udělovat turistická víza. Dosud platí, že Rusové mohou na víza udělená například Finskem volně cestovat do většiny z 26 zemí schengenského prostoru. Rusové se kvůli sankcím, jimiž EU reagovala na únorovou ruskou invazi na Ukrajinu, nemohou do zemí Evropské unie dostat letecky.
2022-08-09 14:34:14  zdroj: aktualne.cz
Jižní větví ropovodu Družba neteče kvůli sporu ropa. Dotčené je i Česko - Aktuálně.cz
Jižní část ropovodu vede přes Ukrajinu do Maďarska, na Slovensko a do Česka.

By using the Web sites CYBERETIX s.r.o. You agree that the provision of services, traffic analysis and targeting ads use cookies.

(c) 2006-2021 | CYBERETIX s.r.o.