News


NEJNOVĚJŠÍ ODKAZY   0  
Nastaven filtr odkazů: ipsos VYPNOUT FILTR

2022-08-06 21:18:04  zdroj: aktualne.cz
Čeští \"mamánci\" jsou pragmatici, ukázal průzkum. Chtějí ušetřit a neřešit domácnost - Aktuálně.cz
Aktuální průzkum banky ČSOB popsal, kolik mladých Čechů v současnosti stále bydlí se svými rodiči a jaké hlavní výhody z toho mají.
2022-08-05 16:52:14  zdroj: idnes.cz
Turci kvůli vysoké inflaci mění preference. Auta nahradila veřejná doprava - iDNES.cz
Čím dál více Turků nechává své vozy doma. Nemohou si totiž dovolit načerpat plnou nádrž. Mezi všemi kategoriemi produktů je doprava s meziročním nárůstem o 119 procent odvětvím, kde se v Turecku nejvíce zvýšily ceny. Způsobil to vývoj cen paliv, který se odvíjí od růstu cen na světových trzích a propadu turecké měny.
2022-07-31 08:04:29  zdroj: iprima.cz
Českem obchází nový strašák. Dle průzkumu předčí obavy z války, nemoci i ztráty práce - CNN Prima NEWS
Největší obavou domácností je zdražování energií. Říká to aktuální průzkum společnosti Ipsos. Deset procent domácností uvádí, že se kvůli tomu musí omezit.
2022-07-27 22:02:13  zdroj: idnes.cz
Česko má nejméně IT specialistek v EU, jejich podpora je ale na vzestupu - iDNES.cz
V poslední dekádě se počet žen v oboru ICT těší v České republice největšímu růstu z celé EU. Přesto ale spolu s Maďarskem a Slovenskem patříme mezi země s největším zastoupením mužů v tomto odvětví. Podle nejnovějších dat Eurostatu loni tvořili muži celých 90 % celkového počtu zaměstnanců v odvětví technologií, což ČR vyzdvihlo na nechvalný vrchol evropské statistiky. Na vině jsou především genderové stereotypy, s nimiž se ženy potýkají při studiu a následně i v povolání.
2022-07-27 13:08:14  zdroj: idnes.cz
I domácnosti utáhnou kohouty. Šetřit se rozhodli téměř všichni, říká průzkum - iDNES.cz
Rekordní ceny energií tlačí domácnosti k mnoha podobám úsporných řešení. Podle nejnovějších průzkumů agentury Ipsos plánuje šetřit osm z deseti domácností. Od letošního dubna vzrostly obavy Čechů z růstu cen energií, vytápění, pohonných hmot a také potravin. Devět z deseti domácností musí čelit rostoucím cenám potravin, zvýšeným nákladům na bydlení včetně energií i cenám stravování.
2022-07-22 16:06:15  zdroj: idnes.cz
Volby 2023 | Kalouskovi by vadil prominentní spratek na Hradě. Pod úroveň, opáčil mu Pavel - iDNES.cz
Bývalý šéf TOP 09 Miroslav Kalousek se nevybíravě pustil do dvou mužů, kteří jsou momentálně podle průzkumů veřejného mínění favority příští volby prezidenta. Bývalého náčelníka Generálního štábu Armády ČR Petra Pavla, který působil i ve funkci předsedy vojenského výboru NATO, i expremiéra a šéfa ANO Andreje Babiše označil za „prominentní spratky“.
2022-07-22 14:48:33  zdroj: iprima.cz
První kolo prezidentských voleb by ovládl Babiš. Náskok na Pavla má osm procentních bodů - CNN Prima NEWS
První kolo prezidentských voleb by podle volebního modelu Ipsosu vyhrál expremiér Andrej Babiš (ANO).
2022-07-22 13:32:12  zdroj: aktualne.cz
První kolo prezidentských voleb by vyhrál Babiš, druhý by byl Pavel, ukázal průzkum - Aktuálně.cz
Expremiér Babiš čerpá podporu nejvíce od lidí ve věku nad 60 let, od kterých by v prvním kole dostal přes 40 procent hlasů.
2022-07-22 13:04:19  zdroj: idnes.cz
Volby 2023 | V boji o Hrad vítězí Babiš, druhý je Pavel. Černým koněm Nerudová, říká průzkum - iDNES.cz
V prvním kole prezidentských voleb, které se budou konat začátkem příštího roku, zvítězil expremiér Andrej Babiš. Předseda hnutí ANO by získal 31,7 procent hlasů. Na druhém místě by skončil generál Petr Pavel s 23,8 procenty. Oba kandidáti by tak postoupili do druhého kola. Na třetím místě by podle volebního modelu Ipsos se ziskem 10,8 procent byla Danuše Nerudová.
2022-07-20 06:32:15  zdroj: idnes.cz
Bidenova podpora klesla. Vyrovnala se minimu, kdy nastoupil do Bílého domu - iDNES.cz
Působení amerického prezidenta Joea Bidena v úřadu schvaluje 36 procent Američanů. Jeho popularita proti minulému týdnu klesla a vyrovnala se rekordnímu minimu od jeho nástupu do Bílého domu. Vyplývá to z nejnovějšího průzkumu veřejného mínění společnosti Ipsos.
2022-07-15 13:00:09  zdroj: idnes.cz
Němci hledají, jak zachovat levnou jízdenku na vlaky a ukončit tarifní džungli - iDNES.cz
Měsíční lístek za devět eur (220 Kč) na regionální a městskou dopravu slaví v Německu velký úspěch, na konci srpna ale výhodná nabídka dotovaná spolkovou vládou skončí. Stále častěji se tak z řad veřejnosti a také politiků ozývají hlasy na pokračování této jízdenky, případně na zavedení jiné podoby levného celoněmeckého jízdného.
2022-07-13 06:26:14  zdroj: idnes.cz
Eurobarometr: Obyvatelé Evropské unie nejvíce důvěřují tradičním médiím - iDNES.cz
Nejnovější bleskový průzkum Eurobarometru, který zkoumal návyky občanů Evropské unie v oblasti médií, jejich důvěrou v různé sdělovací prostředky i postojem k dezinformacím, ukázal, že největší důvěru mají veřejnoprávní televizní a rozhlasové stanice. Pro 75 procent respondentů je pak hlavním zdrojem informací televize.
2022-07-13 06:16:16  zdroj: idnes.cz
Ceny jídel v hospodách dál rostou. Nejvíc zdražuje řízek a smažený sýr - iDNES.cz
Chování hostů v čase oběda se mění a české restaurace se tomu musí přizpůsobit. Lidé se oproti situaci před rokem potýkají s růstem životních nákladů a omezují zbytné výdaje. Jídlo v restauraci se tak stává stále větším luxusem. K největšímu nárůstu cen během oběda pak došlo u tradičních pokrmů, jako je řízek a smažený sýr.
2022-07-12 13:16:10  zdroj: idnes.cz
Drahé obědy hosty odrazují. Hospody musí změnit koncept, varuje restauratér - iDNES.cz
Během několika měsíců se zásadně změnilo spotřebitelské chování v čase oběda. Z průzkumu Ipsos vyplývá, že si lidé častěji nosí jídlo z domova a odklání se od stravování v restauracích a hospodách. „Hospody musí zásadně změnit své koncepty, jinak budou mít na podzim velké problémy,“ řekl na úterní tiskové konferenci Luboš Kastner, zástupce gastronomů v Asociace malých a středních podniků a živnostníků ČR.
2022-07-11 06:32:07  zdroj: aktualne.cz
Dovolená změní, nebo dokonce zachrání život. Nezanedbávejte ji, radí odborníci - Aktuálně.cz
Analýza společnosti Stanton Chase zjišťovala, jak moc je dovolená důležitá pro zdraví člověka a co se stane, když volné dny nevyužijeme v plné míře.
2022-07-11 05:24:29  zdroj: blesk.cz
Káva má blahodárné účinky na zdraví Může však i škodit | Blesk.cz
Má káva blahodárné účinky na naše zdraví, nebo nám naopak škodí? Otázka, kterou si vědci kladou už roky. Nyní přišli čínští vědci s další studií, která tvrdí, že lidé, již denně pili příměřené množství kávy - ať už s cukrem nebo bez -  měli po dobu sedmi let nižší riziko úmrtí než ti, co kávu nepili. Odborníci ale také upozorňují, že to nemusí být způsobeno samotnou kávou. Čeští lékaři, které Blesk Zprávy oslovily, potvrzují, že káva má skutečně dobrý vliv na lidské zdraví. Nicméně nám může i uškodit.
2022-06-29 05:10:27  zdroj: blesk.cz
Miloš Gregor: Expert popsal, jak s hltači konspirací mluvit | Blesk.cz
Ruská propagandistická mašinérie šlape během války na Ukrajině na plné obrátky. Politolog Miloš Gregor však upozorňuje, že se dezinformace změnily a Rusko má podle něj i další cíle. Nově svou propagandu míří třeba na Afriku a Blízký Východ. „Rusko větří šanci přesvědčit tamní občany o svých motivech," řekl Blesk Zprávám. Spolu s osvětou dezinformace nezmizí, přesto je potřeba dbát na mediální gramotnost. A jak mluvit s někým, kdo dezinformacím věří?
2022-06-23 18:36:11  zdroj: idnes.cz
Při sexuálním obtěžováním pomůže ženám metoda 5D. V Česku se ji naučí 1000 lidí - iDNES.cz
Podle výzkumů společnosti Ipsos zažily sexuální obtěžování na veřejnosti až tři čtvrtiny českých žen. Podobný počet respondentů také uvedl, že byl svědkem situace, kdy se někdo další dopouštěl sexuálního obtěžování. Z těchto dat vychází projekt Stand Up, který si klade za cíl proškolit veřejnost a naučit lidi, jak se v takových situacích zachovat.
2022-06-23 15:48:20  zdroj: aktualne.cz
Okřídlený šíp už jen pro Škodu Auto. PPF prodala značku plzeňských strojíren - Aktuálně.cz
Škoda Group může název Škoda i znak okřídleného šípu používat do roku 2029.
2022-06-23 15:36:12  zdroj: idnes.cz
Okřídlený šíp bude používat již jen Škoda Auto. Strojírny značku prodaly - iDNES.cz
Strojírenské firmy Škoda Group, jejímž většinovým vlastníkem je PPF, prodaly automobilce Škoda Auto ze skupiny Volkswagen práva ke značce Škoda. Dohodly se tak na ukončení sporů o užívání značky s okřídleným šípem.
2022-06-12 11:04:29  zdroj: iprima.cz
Co je to inflace? Pětina Čechů to neví, růst cen přitom dopadne úplně na všechny - CNN Prima NEWS
Každý pátý Čech neví, co je inflace. Tvrdí to data výzkumné agentury IPSOS pro investiční platformu Portu.
2022-06-10 06:32:09  zdroj: idnes.cz
Útok na Kapitol byl vrcholem pokusu o převrat, řekl šéf vyšetřovacího výboru - iDNES.cz
Loňský 6. leden byl vyvrcholením pokusu o převrat, prohlásil v noci na pátek předseda výboru americké Sněmovny reprezentantů Bennie Thompson. Ten stojí v čele vyšetřování události, při nichž dav příznivců bývalého republikánského prezidenta Donalda Trumpa zaútočil na Kapitol ve Washingtonu D.C.
2022-06-09 21:16:13  zdroj: idnes.cz
Chtěl být guvernérem, skončil v poutech FBI kvůli výtržnostem v Kapitolu - iDNES.cz
Agenti amerického Úřadu pro vyšetřování (FBI) ve čtvrtek zatkli republikánského politika Ryana Kelleyho, který se chce ucházet o post guvernéra státu Michigan. Zatčení souvisí s jeho podílem na výtržnostech v Kapitolu z loňského 6. ledna, informují tiskové agentury.
2022-06-09 18:18:50  zdroj: e15.cz
Češi si fixují sazby hypoték na deset i více let. Vysokým sazbám navzdory | E15.cz
Obavy z dalšího zvyšování úrokových sazeb vedou Čechy k podpisu hypotéky, která je uváže ke stávající sazbě i na deset let. Dlouhou fixaci volí i přesto, že s největší pravděpodobností odejdou z banky se úrokovou sazbou nad hranicí šesti procent. Ukázal to průzkum, který pro Broker Consulting vypracovala agentura Ipsos, zájem o fixaci úroků na dlouhá léta potvrzují i odborníci. Ti to připisují strategii bank lákat u delších fixací na nižší sazby i stále chabé finanční gramotnosti Čechů.
2022-05-28 16:46:16  zdroj: idnes.cz
Nejlepší řidiči jsme my, kasají se Francouzi. My troubíme, přiznávají Řekové - iDNES.cz
Francouzi se považují za výborné řidiče, Němci u řízení nadávají, Řekové a Španělé nejčastěji troubí a Belgičané jsou za volantem v největším stresu. Tato zjištění vyplynula z průzkumu společnosti Ipsos pro Fondation VINCI Autoroutes, provozovatele francouzských silnic.
2022-05-26 19:32:10  zdroj: idnes.cz
Investiční znalosti mladých se zlepšují, ženy si ale stále tolik nevěří - iDNES.cz
Investiční gramotnost Čechů mírně stoupá. Jejich sebevědomí v oblasti investic má ale opačnou tendenci, velmi nízkou sebedůvěru pak mají ženy. Připravenější na svět investic se cítí muži a mladí lidé. Většina také chápe pojem inflace. Řada Čechů už ale neví, jak se proti ní efektivně bránit.
2022-05-05 07:18:57  zdroj: e15.cz
Hypotéka: Pětiprocentní úrok je minulostí a bude hůř | E15.cz
Hypoteční trh prošel neslavným psychologickým milníkem. Po více jak dekádě totiž sazby půjček na bydlení překročily na počátku května pětiprocentní hranici. Zájemci o hypotéku se na bankovních přepážkách dokonce obvykle dočkají úroku 5,33 procenta, půjčka na bydlení je tak více než dvakrát dražší než před rokem. Vypovídají o tom poslední statistiky Fincentrum Hypoindex. Hraje se navíc o čas, kdo přijde později, zaplatí podstatně více, do konce letošního roku mají průměrné sazby vystoupat i nad šest procent. 
2022-04-27 14:50:46  zdroj: e15.cz
Zaměstnanci, kteří nedbají na kyberbezpečnost, mohou firmu potopit | E15.cz
Existuje stále část českých zaměstnanců, kteří na online bezpečnost nijak nedbají. Ti mohou způsobit firmám velké škody a může dojít i k odstavení výrobní linky.
2022-04-26 00:20:11  zdroj: idnes.cz
Zájem o hypotéky přetrvává, plánuje ji 13 procent Čechů - iDNES.cz
Ani rychle rostoucí úrokové sazby a trvale astronomické ceny bydlení zatím neodradily zájemce o hypotéky tolik, jak se čekalo. Oproti rekordnímu minulému roku sice objem úvěrů klesl, zájem však trvá. Stejně jako loni o sjednání hypotéky přemýšlí 13 procent respondentů průzkumu agentury Ipsos pro Českou bankovní asociaci.
2022-04-25 11:34:03  zdroj: aktualne.cz
Lidé hypotéku chtějí i přes vyšší úroky, ukázal průzkum. Žádají ale delší splatnost - Aktuálně.cz
Oproti minulému roku více Čechů zvažuje hypotéku s delší splatností a zároveň s kratší fixací úrokové sazby, vyplynulo z průzkumu.
SPORT
2022-08-09 15:04:22  zdroj: blesk.cz
Krejčího přihrávky jsem si nahrával a pouštěl dokola. Lahůdky! rozplývá se Rada | Tv.iSport.cz
2022-08-09 15:02:42  zdroj: blesk.cz
Pocta pro Jislovou: Fanynka ji dojala krásným gestem | Blesk sport
Není to tak dávno, co bývalá biatlonistka Eva Puskarčíková na sociálních sítích odhalila drsné urážky od fanouška a dala tak nahlédnout na stinnou stránku vrcholového sportu. Pravý opak teď ukázala reprezentantka Jessica Jislová, která se pochlubila dojemným gestem: Fanoušsci se po ní rozhodli pojmenovat miminko!
2022-08-09 14:34:13  zdroj: idnes.cz
Srazil ho náklaďák i choroby. Rulík o cestě k trenéřině: Pořád myslím na Hlinku - iDNES.cz
Vstup do extraligy mu usnadnil Marek Sýkora. Později spolupracoval s dalšími trenérskými kapacitami a výjimečnými osobnostmi jako Jaroslav Holík, Ivan Hlinka, Vladimír Růžička, Miloslav Hořava nebo Pavel Patera. Teď se z Radima Rulíka stal nejžádanější trenér českého hokejového léta. Z Mladé Boleslavi ho přetáhly vyzbrojené Pardubice, které baží po extraligovém titulu. Mezitím kývl Rulík i na trénování juniorské reprezentace, kterou do konce roku čekají hned dva světové šampionáty.
2022-08-09 14:32:19  zdroj: aktualne.cz
Čeští atleti mají nové dresy. Dominantní bude bílá místo červené - Aktuálně.cz
Změna designu reprezentačního oblečení souvisí se změnou jeho dodavatele, kterým je nově španělská firma Joma.
2022-08-09 14:32:12  zdroj: idnes.cz
Chci si jednou říct: Zkusil jsi to. Hirt bere Quick-Step i jako investici - iDNES.cz
V loňské sezoně se trápil. Přiznával, že chtěl už pomalu končit. Jenže letos? Znovu si začal věřit, navrátila se mu motivace. Zkraje roku Jan Hirt ovládl závod Kolem Ománu, na italském Giru vyhrál etapu a celkově byl šestý. A vysloužil si i novou smlouvu. Od příští sezony vymění dres Intermarché Wanty-Gobert za barvy Quick-Stepu. Bude kolegou hvězd jako jsou mistr světa Julian Alaphilippe či megatalentovaný Remco Evenepoel.
2022-08-09 14:18:29  zdroj: blesk.cz
Trenér Cipro o začátcích boje s rakovinou. Řekli mi jasně: Je to v pr... Jsou tam metastáze! | Blesk sport
Když se na jaře dostala do světa zpráva o tom, že Jaromír Tvrdík bojuje s rakovinou, jedním z nejhlasitějších podporovatelů byl František Cipro, který sám dva roky bojuje s rakovinou tlustého střeva. Bývalý špičkový hráč a fotbalový trenér se teď pro Seznam Zprávy otevřeně rozpovídal o svých začátcích boje se zákeřnou nemocí.
TECHNIKA
2022-08-09 12:32:13  zdroj: idnes.cz
KOMENTÁŘ: Obrana kupuje bezpilotního dědečka. Zda umí bojovat, nikdo neví - iDNES.cz
Po několika týdnech spekulací o tom, jaké bojové drony česká armáda nakoupí, ministerstvo obrany zveřejnilo, že půjde o typ Heron 1 izraelské státní zbrojovky IAI. Co od tohoto stroje můžeme očekávat a jaká jsou rizika tohoto nákupu?
2022-08-09 12:04:16  zdroj: idnes.cz
Volby 2022 | Pryč s cyklopruhy, metro zdarma. „Motoristé sobě“ představili kandidátku v Praze - iDNES.cz
Nová strana Motoristé sobě v úterý na Žižkovské věži představila program a kandidátku do voleb na pražský magistrát. Povede ji mluvčí Václava Klause Petr Macinka, na dalších místech je třeba ekonom Vladimír Pikora či bývalý ředitel TSK Petr Smolka.
2022-08-09 11:51:10  zdroj: zive.cz
Robopes se samopalem řádil na střelnici jako John Wick – VTM.cz
Pozornost sociálních médií v uplynulých dnech získalo video robotického psa, který má na zádech samopal • S tím trénuje ostrou střelbu na blíže neurčené střelnici • Vyzbrojené robopsy v současnosti vyvíjí již několik společností
2022-08-09 07:50:41  zdroj: zive.cz
NASA označila letošní červenec za extrémní. Na celém světě se střídala jedna vlna veder za druhou – VTM.cz
V létě 2022 se na celém světě střídala jednala vlna veder za druhou, uvádí na webových stránkách NASA Earth Observatory. Horka, zejména v Evropě a Asii, způsobila tisíce úmrtí a ve Velké Británii byl 19. července zaznamenán nejteplejší den
2022-08-09 06:18:20  zdroj: iprima.cz
Jak bojovat s vysokými teplotami v ulicích? Čeští vědci představili snadný návod - CNN Prima NEWS
Rozpálené ulice v českých městech v důsledků vln veder se stávají stále žhavějším tématem. A to i pro blížící se komunální volby.
2022-08-09 00:18:20  zdroj: idnes.cz
Německý tank Leopard 2. Ušlechtilý potomek rodu Tigerů se stal legendou - iDNES.cz
Leopard 2 je bezpochyby nejdůležitějším evropským tankem konce studené války. Spolu s americkým Abramsem tvoří dodnes páteř obrněných sil NATO.
VOLBY
2022-08-09 15:20:19  zdroj: blesk.cz
Středula promluvil o rozvodech a své manželce. První dámou by byla podplukovnice | Blesk.cz
Odborový předák a možná budoucí hlava státu Josef Středula se v pořadu Epicentrum na Blesk.cz rozpovídal o své kandidatuře, kampani, ale i rodině, která by s ním putovala na Hrad. Pokud by v lednu příštího roku vyhrál prezidentské volby, role první dámy by se chopila jeho manželka, jež je podplukovnicí u hasičského sboru ČR. Josef Středula také prozradil, který z kandidátů je mu osobně nejpříjemnější, a upřesnil také to, jak bude hlasovat v prvním kole.
2022-08-09 13:50:16  zdroj: ct24.ceskatelevize.cz
Keňané se vydali k volbám. Mladí ve změnu k lepšímu nevěří, Západ doufá v zachování stability — ČT24 — Česká televize
Keňané volí nového prezidenta, členy obou komor parlamentu a zástupce místních zpráv. O prezidentský post se uchází čtyři kandidáti, vítěz nahradí dosavadní hlavu státu Uhuru Kenyattu, který po ukončení dvou mandátů nemůže znovu kandidovat. Hlavním tématem předvolební kampaně bylo řešení ekonomických problémů země. Kandidáti ale voličům slibovali ale i legalizaci marihuany nebo exportu hadího jedu.
2022-08-09 12:04:16  zdroj: idnes.cz
Volby 2022 | Pryč s cyklopruhy, metro zdarma. „Motoristé sobě“ představili kandidátku v Praze - iDNES.cz
Nová strana Motoristé sobě v úterý na Žižkovské věži představila program a kandidátku do voleb na pražský magistrát. Povede ji mluvčí Václava Klause Petr Macinka, na dalších místech je třeba ekonom Vladimír Pikora či bývalý ředitel TSK Petr Smolka.
2022-08-09 10:34:34  zdroj: iprima.cz
Komise v doprovodu vojáků. Moskva plánuje pro anektovaná území zvláštní průběh referend - CNN Prima NEWS
Místo volebních místností přenosné urny, se kterými budou volební komise a armáda obcházet jednotlivé domy. Tak si Kreml přestavuje referenda na Ukrajině.
2022-08-09 06:18:20  zdroj: iprima.cz
Jak bojovat s vysokými teplotami v ulicích? Čeští vědci představili snadný návod - CNN Prima NEWS
Rozpálené ulice v českých městech v důsledků vln veder se stávají stále žhavějším tématem. A to i pro blížící se komunální volby.
2022-08-08 20:18:46  zdroj: iprima.cz
Policejní prezident doporučil vyhradit místa pro odpůrce, tvrdí ANO. Ten se ohradil - CNN Prima NEWS
Hnutí ANO nově na politických mítincích pokaždé vyhradí místo pro odpůrce. CO na to policejní prezident Martin Vondrášek?
COVID-19
2022-08-09 14:48:41  zdroj: blesk.cz
Pardubice: Opilá žena nabourala do strážníků | Blesk.cz
Na mol opilá řidička za volantem osobního auta nabourala v Pardubicích do vozidla psovodů tamních strážníků. Jako výmluvu pro nehodu si vymyslela, že za to může covid. Chvíli na to pak strážníkům nadýchala přes dvě promile alkoholu v dechu.
2022-08-09 14:32:39  zdroj: blesk.cz
Vysíláme: Imunolog Hořejší o letní vlně covidu, imunitě po nákaze omikronem i 4.dávce | Blesk.cz
Počet potvrzených případů covidu-19 v Česku od začátku epidemie přesáhl čtyři miliony. Letní vlna koronaviru je ale v současné době na ústupu a počty nakažených v mezitýdenním srovnání klesají už 12. den v řadě. Jak ovlivní dosavadní vývoj návrat do škol a konec dovolených? Jak silné protilátky a na jak dlouho vyvolávají varianty omikronu? Jak naše imunita reaguje na prodělání covidu ve srovnání s očkováním? Má 4. dávka smysl i po prodělané infekci? Nejen na tyto otázky bude v dnešním Epicentru odpovídat molekulární imunolog, mikrobiolog a biochemik, profesor Václav Hořejší.
2022-08-09 12:52:04  zdroj: iprima.cz
PŘEHLEDNĚ: Čtvrtá dávka vakcíny proti covidu netáhne. Experti radí, kdy na ni vyrazit - CNN Prima NEWS
Kdy je nejlepší čas si nechat aplikovat čtvrtou dávku očkování proti covidu a kterou látku zvolit? Informace přinášíme přehledně.
2022-08-09 10:50:13  zdroj: ct24.ceskatelevize.cz
Na jaře přijelo pět milionů turistů, stále méně než před pandemií — ČT24 — Česká televize
V hotelech, penzionech a kempech v Česku se ve druhém čtvrtletí letošního roku ubytovalo pět milionů turistů. Meziročně jde sice o výrazný růst, počty ale stále nedosahují hodnot před vypuknutím pandemie koronaviru v roce 2019. Tržby ve službách meziročně ve druhém čtvrtletí stouply o 12,1 procenta, což je už popáté za sebou. Nejvíce se dařilo službám souvisejícím s turistikou. Vyplývá to z údajů, které zveřejnil Český statistický úřad (ČSÚ).
2022-08-09 08:04:18  zdroj: iprima.cz
Další milník. Covidem se v Česku od začátku epidemie nakazily více než čtyři miliony lidí - CNN Prima NEWS
Počet potvrzených případů nemoci COVID-19 v Česku od začátku epidemie na jaře 2020 přesáhl čtyři miliony. Za tu dobu zemřelo 40 587 lidí.
2022-08-09 06:32:33  zdroj: aktualne.cz
Můžeme jen za procento zpoždění. Návrat před covid potrvá roky, říká šéf letiště - Aktuálně.cz
Pražskému letišti chybí zhruba 150 pracovníků, nejvíce na bezpečnostní kontrole, v autobusové přepravě nebo při odbavení.
UKRAJINA
2022-08-09 15:20:27  zdroj: ct24.ceskatelevize.cz
Zastřeleni, umučeni, umláceni. V Buče už našli přes čtyři sta obětí ruských okupantů — ČT24 — Česká televize
Po více než čtyřech měsících vyšetřování ukrajinské úřady oznámily, že ruská okupace Buči si vyžádala nejméně 458 mrtvých. Podle zástupkyně starosty Mychajlyny Skoryk-Škarivské jde o nejpřesnější cifru, k jaké se vyšetřovatelé mohou dostat. Známky zastřelení, mučení nebo fatálního ubití nese 419 těl.
2022-08-09 15:18:25  zdroj: blesk.cz
Senátní zahraničí výbor dal vstupu Finska a Švédska do NATO zelenou | Blesk.cz
Senátní zahraniční výbor dnes jednomyslně podpořil začlenění Finska a Švédska do Severoatlantické aliance. Horní komora o návrhu rozhodne ve středu.
2022-08-09 15:16:16  zdroj: idnes.cz
Export ropy přes Družbu se zastavil, Rusko se pře s Ukrajinou o poplatky - iDNES.cz
Export ropy jižní větví ropovodu Družba se počátkem srpna zastavil. Na vině je tentokrát zřejmě Ukrajina, která zastavila tranzit přes své území. Podle ruské společnosti Transněfť ukrajinský provozovatel ropovodu s odvoláním na sankce nepřijal platbu za tranzit a jižní větev ropovodu zásobující Maďarsko, Slovensko a Česko uzavřel. Ukrajina zatím tuto informaci nijak nekomentovala.
2022-08-09 15:04:24  zdroj: iprima.cz
Rusové podpoří Putina v čemkoliv. Nejsou ochotní přemýšlet o složitých věcech, řekl expert - CNN Prima NEWS
Pokud by se Putin rozhodl zahájit novou ofenzivu na Kyjev, 60 procent občanů ho podpoří. Ovšem 65 procent by souhlasilo i s ukončením války a podepsáním mírové dohody. Vyplývá to z průzkumu, o kterém informoval deník Kommersant.
2022-08-09 14:46:11  zdroj: idnes.cz
Seberme Rusům turistická víza, chce Finsko a Estonsko. Peskovovi se to nelíbí - iDNES.cz
Premiérky Estonska a Finska se vyslovily pro to, aby Evropa přestala Rusům udělovat turistická víza. Dosud platí, že Rusové mohou na víza udělená například Finskem volně cestovat do většiny z 26 zemí schengenského prostoru. Rusové se kvůli sankcím, jimiž EU reagovala na únorovou ruskou invazi na Ukrajinu, nemohou do zemí Evropské unie dostat letecky.
2022-08-09 14:34:14  zdroj: aktualne.cz
Jižní větví ropovodu Družba neteče kvůli sporu ropa. Dotčené je i Česko - Aktuálně.cz
Jižní část ropovodu vede přes Ukrajinu do Maďarska, na Slovensko a do Česka.

By using the Web sites CYBERETIX s.r.o. You agree that the provision of services, traffic analysis and targeting ads use cookies.

(c) 2006-2021 | CYBERETIX s.r.o.