News


NEJNOVĚJŠÍ ODKAZY   0  
Nastaven filtr odkazů: jaderná zbraň VYPNOUT FILTR

2022-08-06 21:04:26  zdroj: blesk.cz
77 let od útoku na Hirošimu: Varování šéfa OSN | Blesk.cz
Nové závody ve zbrojení nabírají na rychlosti a je naprosto nepřijatelné, aby země s jadernými zbraněmi byť jen připustily možnost jejich použití. V Hirošimě to dnes, u příležitosti 77. výročí svržení atomové bomby na toto japonské město, řekl generální tajemník OSN António Guterres. „Lidstvo si hraje s nabitou zbraní,“ varoval. Informovala o tom agentura Kjódó.
2022-08-06 12:18:14  zdroj: idnes.cz
Lidstvo si hraje s nabitou zbraní, varoval Guterres při výročí v Hirošimě - iDNES.cz
Nové závody ve zbrojení nabírají na rychlosti a je naprosto nepřijatelné, aby země s jadernými zbraněmi byť jen připustily možnost jejich použití. V Hirošimě to v sobotu, u příležitosti 77. výročí svržení atomové bomby na toto japonské město, řekl generální tajemník OSN António Guterres. „Lidstvo si hraje s nabitou zbraní,“ varoval.
2022-08-05 18:26:27  zdroj: blesk.cz
Národní muzeum vystaví fragment domu: Ustál výbuch atomovky, navrhoval ho Čech | Blesk.cz
Národní muzeum vystaví naprostý unikát, do Čech totiž dorazila jedna z cihel domu Českého architekta Jana Letzela, který ustál výbuch atomové bomby v Hirošimě. Průmyslový palác s železobetonovou konstrukcí se po výbuchu jako jediný v širokém okolí nerozprášil, přesto že bomba měla vybuchnout několik stovek metrů přímo nad ním.
2022-08-03 14:34:10  zdroj: idnes.cz
Jaderné „vymknutí“ v Záporoží. Jen velmi křehká situace, míní Drábová - iDNES.cz
Šéf Mezinárodní agentury pro atomovou energii (MAAE) Rafael Grossi varoval, že situace v největší evropské jaderné elektrárně na Ukrajině se „zcela vymkla kontrole“. Vyzval Rusko i Ukrajinu, aby odborníkům urychleně umožnily přístup do komplexu v Záporoží. „Situace se doslovně nevymkla kontrole, ale je kritická a velmi křehká,“ uvedla ve středu pro iDNES šéfka Státního úřadu pro jadernou bezpečnost Dana Drábová.
2022-08-01 06:22:04  zdroj: iprima.cz
Hrozba jaderné války sílí, varuje expert. Vysvětlil, co Putina k červenému tlačítku táhne - CNN Prima NEWS
Očekávaný protiútok ukrajinských sil na ruské jednotky na jihu země zvýšil obavy, že by se Kreml mohl uchýlit k použití jaderných zbraní.
2022-07-27 14:04:47  zdroj: ct24.ceskatelevize.cz
Okupanti jadernou elektrárnu v Záporoží ukradli, jadernou bombu z ní ale neudělají, říká Drábová — ČT24 — Česká televize
Šéfka Státního úřadu pro jadernou bezpečnost (SÚJB) Dana Drábová v úterních Událostech, komentářích mimo jiné řekla, že Rusové, kteří okupují ukrajinskou jadernou elektrárnu v Záporoží už několik měsíců, ji „normálně ukradli“. Podle ní ji ale nemohou potenciálně přeměnit v jadernou zbraň. Bývalý náčelník generálního štábu Jiří Šedivý označil hromadění techniky invazních jednotek v areálu elektrárny za pragmatické, ale ze strany Moskvy za neseriózní.
2022-07-25 07:18:11  zdroj: iprima.cz
Obr, který dokáže rozpoutat radioaktivní tsunami. Západ děsí ruská jaderná ponorka - CNN Prima NEWS
Plavidlo, které nahání hrůzu svým ničivým arzenálem. Tak mluví experti o nové jaderné ponorce Belgorod, kterou si nedávno převzalo ruské námořnictvo.
2022-07-22 17:32:19  zdroj: idnes.cz
Rusko může zkusit na okupovaných území rozmístit jaderné zbraně, říká analytik - iDNES.cz
Prohlášení ruského ministra zahraničí Sergeje Lavrova, že geografické cíle Ruska na Ukrajině nyní už zahrnují i okupované území na jihu země, je podle analytika Asociace pro mezinárodní otázky Pavla Havlíčka překvapivé. Rusko se snaží najít argumenty pro pokračování války, připojením území by teoreticky na nich mohlo rozmístit taktické jaderné zbraně, myslí si Havlíček.
2022-07-19 17:20:28  zdroj: blesk.cz
Medveděv hrozí Ukrajině soudným dnem: Analytik promluvil o jaderné hrozbě | Blesk.cz
 Ukrajinská armáda momentálně zvažuje útok na Kerčský most, který spojuje Krymský poloostrov s Ruskem. Nakolik se jedná o strategický cíl a zda mají ukrajinské jednotky šanci na znovuzískání anektovaného Krymu, uvedl v pořadu Epicentrum vojenský analytik Jiří Vojáček. Vyjádřil se i k výhrůžkám bývalého ruského prezidenta Dmitryho Medveděva, na jaderné zbraně podle něj nedojde.
2022-07-19 15:48:21  zdroj: blesk.cz
Medveděv hrozí Ukrajině soudným dnem: Analytik promluvil o jaderné hrozbě | Blesk.cz
 Ukrajinská armáda momentálně zvažuje útok na Kerčský most, který spojuje Krymský poloostrov s Ruskem. Nakolik se jedná o strategický cíl a zda mají ukrajinské jednotky šanci na znovuzískání anektovaného Krymu, uvedl v pořadu Epicentrum vojenský analytik Jiří Vojáček. Vyjádřil se i k výhrůžkám bývalého ruského prezidenta Dmitryho Medveděva, na jaderné zbraně podle něj nedojde.
2022-07-17 16:48:32  zdroj: ct24.ceskatelevize.cz
Írán straší svět. Technicky zvládne rychle vyrobit jadernou bombu, sdělil poradce ajatolláha — ČT24 — Česká televize
Írán je technicky schopen vyrobit jadernou bombu, musí se ale teprve rozhodnout, zda ji sestrojí. Stanici Al-Džazíra to řekl vysoce postavený poradce íránského duchovního vůdce ajatolláha Alího Chameneího. Informovala o tom agentura Reuters.
2022-07-10 05:36:25  zdroj: blesk.cz
Experti popsali, co by se stalo, kdyby Rusko rozpoutalo jadernou válku | Blesk.cz
Jaderné zbraně, to je něco, čím Rusko v čele s prezidentem Vladimirem Putinem vyhrožuje světu. Hned v počátku války na Ukrajině Putin nařídil uvést zbraně do vysokého stupně bojové pohotovosti. Nová studie říká, že jaderná válka mezi Ruskem a Spojenými státy by zapříčinila „malou dobu ledovou“. Ohnivé bouře by vypustily kouř do horní atmosféry, a tak by zablokovaly slunce. Během prvního měsíce by se průměrné globální teploty snížily na -10.56 stupňů, což by bylo méně než před 11 700 lety za poslední doby ledové, píše deník Daily Mail.
2022-07-01 11:32:11  zdroj: aktualne.cz
Rozhovor o jaderných zbraních a jejich použití na Ukrajině - Aktuálně.cz
Mezinárodní dohody se rozpadají, ve světě panuje obrovská nedůvěra. To u jaderných zbraní není nikdy dobře, tvrdí Harald Müller.
2022-06-27 15:34:16  zdroj: idnes.cz
Hranice nepřekreslíte silou. Země G7 odsoudily ruskou agresi na Ukrajině - iDNES.cz
Skupina velkých světových ekonomik G7 odsoudila ruskou invazi na Ukrajinu a plně se v konfliktu postavila za Kyjev. Zavázala se jí nadále poskytovat zbraně i další vybavení. Státy G7, jejichž jednání se účastní i Evropská unie, také požadují potrestání všech odpovědných za válečné zločiny.
2022-06-22 05:24:24  zdroj: blesk.cz
Abbas Gallyamov: Putina zklamali jeho generálové | Blesk.cz
Tři roky psal projevy pro ruského prezidenta Vladimira Putina. A před jeho režimem se nyní raději ukryl mimo svoji domovinu. Politický analytik Abbas Gallyamov v Epicentru Blesku mimo jiné popsal, jak obávaného vůdce zklamali jeho nejbližší a proč jim ještě nenechal useknout hlavy. Zmínil také Putinův černý scénář i proč jeho rozkaz využít jaderné zbraně může vyvolat nečekanou reakci.
2022-06-16 07:32:39  zdroj: blesk.cz
Dmitrij Peskov: Rusko a USA musejí diskutovat o prodloužení smlouvy START | Blesk.cz
Rusko a Spojené státy musejí diskutovat o prodloužení smlouvy START o omezení jaderných zbraní. Dnes to v rozhovoru pro agenturu RIA Novosti řekl mluvčí ruského prezidenta Vladimira Putina Dmitrij Peskov.
2022-06-16 00:18:11  zdroj: idnes.cz
Blíží se nové jaderné hrozby. KLDR a Írán zbrojí a svět čekají nebezpečné časy - iDNES.cz
Zatímco pozornost světa se upíná na jaderné harašení ruského autokrata Vladimira Putina, jinde se plíživě prosazují nové a stejně nevyzpytatelné atomové hrozby. Jde v prvé řadě o Severní Koreu a ­Írán, které – sankce nesankce – potichu posilují své jaderné dovednosti a tím i schopnost vnést další zmatek do už tak značně rozhozeného světa.
2022-06-14 19:18:45  zdroj: ct24.ceskatelevize.cz
Návrh Sikorského na dodání jaderných zbraní Ukrajině není reálný, jen by to přitížilo, míní politolog Bříza — ČT24 — Česká televize
Bývalý polský ministr zahraničí Radoslaw Sikorski v neděli prohlásil, že Západ má právo poskytnout Ukrajině k obraně jaderné zbraně. Zdůvodnil to tím, že Rusko porušilo Budapešťské memorandum, jímž Ukrajina získala bezpečnostní záruky výměnou za to, že se vzdala jaderných zbraní. Podle Vlastislava Břízy z Univerzity Karlovy však v současnosti hrozí riziko použití jaderných zbraní na Ukrajině pouze v extrémních a nepravděpodobných případech. „Prohlášení bývalého polského ministra je ovšem mimořádně zásadní a pokud by k něčemu takovému došlo, určitě by to Ruská federace nenechala bez reakce,“ vyjádřil se ve vysílání ČT24.
2022-06-14 19:16:17  zdroj: idnes.cz
Ruský nový světový řád. Propagandisté hájí územní zisky a chuť jim roste - iDNES.cz
Ruská propaganda upravuje svou rétoriku. Z útoků na ukrajinské „nacisty“ a západní státy přecházejí k obhajobě uzmutí ukrajinského území. Následují tak vzoru ruského prezidenta Vladimira Putina, který „navracení“ území označil za historický úděl Ruska.
2022-06-13 05:48:23  zdroj: iprima.cz
Dejme Ukrajině jaderné zbraně. Máme na to právo, Rusko porušilo dohody, říká europoslanec - CNN Prima NEWS
Západ má právo darovat Ukrajincům jaderné zbraně a měl by tak učinit, říká polský europoslanec Radosław Sikorski.
2022-06-11 00:22:12  zdroj: idnes.cz
Expert: Použije Putin jaderné zbraně? Mohl by, pokud by hrozila ztráta Krymu - iDNES.cz
Vladimiru Putinovi jeho nejbližší poradci, ministři i tajné služby evidentně lhali. Konflikt s Ukrajinou mu vykreslili jako souboj, který snadno vyhraje, a ruský prezident jim uvěřil. Od té doby se snaží zachránit, co se dá, i za cenu „chrastění“ jadernými zbraněmi. Ale rozhodně jedná logicky, nechová se iracionálně, jako blázen. V Rozstřelu to řekl Vlastislav Bříza, expert na jaderné zbraně z Fakulty sociálních věd UK.
2022-05-21 05:24:26  zdroj: blesk.cz
Válka na Ukrajině: Už i Putinovi přední poradci věří, že je válka ztracená, říká expert | Blesk.cz
O tom, že se ruskému prezidentovi Vladimirovi Putinovi nedaří jeho válka, kterou v únoru rozpoutal na Ukrajině, mluví celý svět. Političtí lídři, vojenští experti i laická veřejnost, ti všichni si kladou otázku: Co pak Rusové nechápou, že válku už prohráli? Odpověď se pokusil dát analytik, bulharský novinář a hlavní vyšetřovatel zaměřený na Rusko pro investigativní web Bellingcat Christo Grozev. Podle něj si Putinovy elity dobře uvědomují, že Rusové ve válce na Ukrajině neuspěli.
2022-05-19 12:38:11  zdroj: idnes.cz
Jaderné zbraně a základny NATO u sebe po vstupu nechceme, říká Finsko - iDNES.cz
Finsko po NATO nechce, aby na jeho území rozmisťovalo jaderné zbraně nebo zřizovalo vojenské základny, a to ani poté, co se severská země stane členem Aliance. Uvedla to premiérka Sanna Marinová. Podobný postoj zastává i Švédsko.
2022-05-19 08:48:37  zdroj: blesk.cz
KLDR „velmi brzy“ otestuje jadernou zbraň, varuje poslanec | Blesk.cz
Severní Korea dokončila přípravy dalšího jaderného testu a provede ho v příhodný okamžik, uvedl jihokorejský poslanec na základě zpráv od tajných služeb. Informovala o tom agentura Jonhap. Podle Washingtonu k testu dojde během návštěvy amerického prezidenta Joea Bidena v Soulu, která začne v pátek. Na tiskové konferenci to uvedl bezpečnostní poradce Bílého domu Jack Sullivan.
2022-05-15 05:30:21  zdroj: blesk.cz
James Everard varuje: Putin je v úzkých, může užít jaderné zbraně | Blesk.cz
Invaze na Ukrajinu nejde tak dobře, jak Vladimir Putin očekával. Ten doufal, že při oslavách konce druhé světové války bude moci oznámit zásadní zprávy. To se ale nestalo.
2022-05-10 19:18:10  zdroj: idnes.cz
Ruským vítězstvím na Donbasu válka neskončí, tvrdí americké výzvědné služby - iDNES.cz
Válku na Ukrajině nemusí podle amerických výzvědných služeb ukončit ani ruské vítězství na Donbasu. Prezident Vladimir Putin se podle nich připravuje na dlouhodobý konflikt, v případě nutnosti zavede i stanné právo. Informovaly o tom agentury Reuters a AFP.
2022-05-08 16:48:34  zdroj: ct24.ceskatelevize.cz
I kdyby Rusko na Ukrajině použilo taktické jaderné zbraně, Česka se to nedotkne, říká Drábová — ČT24 — Česká televize
Podle předsedkyně Státního úřadu pro jadernou bezpečnost Dany Drábové jsou zmínky Ruska o jaderných zbraních „hra se strachem“. Následky použití taktických jaderných zbraní na Ukrajině by ale byly víceméně lokální. Řekla to v pořadu Otázky Václava Moravce. Politický geograf Michael Romancov v Otázkách řekl, že případná mobilizace by nemusela výrazně ovlivnit válku, usnadnila by ale Kremlu kontrolu nad obyvatelstvem.
2022-05-07 12:32:38  zdroj: blesk.cz
Christo Grozev: Expert se domnívá, že ruští generálové by neuposlechli rozkaz užít jaderné zbraně | Blesk.cz
Nebezpečí jaderného útoku na Ukrajině je asi největší hrozba, kterou ruský prezident Vladimir Putin má a rozhodně se nebojí to Západu připomínat. Expert na Rusko s vazbami na investigativní skupinu Bellingcat se však domnívá, že kdyby došlo na pomyslné lámání chleba a Putin vydal rozkaz k užití jaderných zbraní, jeho armádní ani političtí šéfové by neposlechli. Oligarchové, politikové i generálové nechtějí riskovat, obávají se válečného tribunálu.
2022-05-07 09:46:10  zdroj: idnes.cz
Je to atomová bomba mířící na Maďarsko, zkritizoval Orbán zákaz ruské ropy - iDNES.cz
Maďarský premiér Viktor Orbán obvinil Evropskou komisi, že chystaný zákaz dovozu ruské ropy svrhne na maďarskou ekonomiku „atomovou bombu“. Orbán svá slova pronesl ještě před pátečním jednáním diplomatů v Bruselu, na kterém nakonec komise navrhla, že pro Česko, Slovensko a Maďarsko má platit výjimka.
2022-05-06 11:50:09  zdroj: idnes.cz
Rusko ubezpečilo, že nehodlá použít jaderné zbraně na Ukrajině - iDNES.cz
Scénáře možného použití jaderných zbraní nejsou použitelné pro plnění úkolů speciální operace na Ukrajině, oznámil v pátek činitel ruského ministerstva zahraničí Alexej Zajcev. Podle něho Rusko věří v zásadu, že v jaderné válce není vítězů a že by tedy neměla ani nikdy vypuknout.
SPORT
2022-08-09 15:04:22  zdroj: blesk.cz
Krejčího přihrávky jsem si nahrával a pouštěl dokola. Lahůdky! rozplývá se Rada | Tv.iSport.cz
2022-08-09 15:02:42  zdroj: blesk.cz
Pocta pro Jislovou: Fanynka ji dojala krásným gestem | Blesk sport
Není to tak dávno, co bývalá biatlonistka Eva Puskarčíková na sociálních sítích odhalila drsné urážky od fanouška a dala tak nahlédnout na stinnou stránku vrcholového sportu. Pravý opak teď ukázala reprezentantka Jessica Jislová, která se pochlubila dojemným gestem: Fanoušsci se po ní rozhodli pojmenovat miminko!
2022-08-09 14:34:13  zdroj: idnes.cz
Srazil ho náklaďák i choroby. Rulík o cestě k trenéřině: Pořád myslím na Hlinku - iDNES.cz
Vstup do extraligy mu usnadnil Marek Sýkora. Později spolupracoval s dalšími trenérskými kapacitami a výjimečnými osobnostmi jako Jaroslav Holík, Ivan Hlinka, Vladimír Růžička, Miloslav Hořava nebo Pavel Patera. Teď se z Radima Rulíka stal nejžádanější trenér českého hokejového léta. Z Mladé Boleslavi ho přetáhly vyzbrojené Pardubice, které baží po extraligovém titulu. Mezitím kývl Rulík i na trénování juniorské reprezentace, kterou do konce roku čekají hned dva světové šampionáty.
2022-08-09 14:32:19  zdroj: aktualne.cz
Čeští atleti mají nové dresy. Dominantní bude bílá místo červené - Aktuálně.cz
Změna designu reprezentačního oblečení souvisí se změnou jeho dodavatele, kterým je nově španělská firma Joma.
2022-08-09 14:32:12  zdroj: idnes.cz
Chci si jednou říct: Zkusil jsi to. Hirt bere Quick-Step i jako investici - iDNES.cz
V loňské sezoně se trápil. Přiznával, že chtěl už pomalu končit. Jenže letos? Znovu si začal věřit, navrátila se mu motivace. Zkraje roku Jan Hirt ovládl závod Kolem Ománu, na italském Giru vyhrál etapu a celkově byl šestý. A vysloužil si i novou smlouvu. Od příští sezony vymění dres Intermarché Wanty-Gobert za barvy Quick-Stepu. Bude kolegou hvězd jako jsou mistr světa Julian Alaphilippe či megatalentovaný Remco Evenepoel.
2022-08-09 14:18:29  zdroj: blesk.cz
Trenér Cipro o začátcích boje s rakovinou. Řekli mi jasně: Je to v pr... Jsou tam metastáze! | Blesk sport
Když se na jaře dostala do světa zpráva o tom, že Jaromír Tvrdík bojuje s rakovinou, jedním z nejhlasitějších podporovatelů byl František Cipro, který sám dva roky bojuje s rakovinou tlustého střeva. Bývalý špičkový hráč a fotbalový trenér se teď pro Seznam Zprávy otevřeně rozpovídal o svých začátcích boje se zákeřnou nemocí.
TECHNIKA
2022-08-09 12:32:13  zdroj: idnes.cz
KOMENTÁŘ: Obrana kupuje bezpilotního dědečka. Zda umí bojovat, nikdo neví - iDNES.cz
Po několika týdnech spekulací o tom, jaké bojové drony česká armáda nakoupí, ministerstvo obrany zveřejnilo, že půjde o typ Heron 1 izraelské státní zbrojovky IAI. Co od tohoto stroje můžeme očekávat a jaká jsou rizika tohoto nákupu?
2022-08-09 12:04:16  zdroj: idnes.cz
Volby 2022 | Pryč s cyklopruhy, metro zdarma. „Motoristé sobě“ představili kandidátku v Praze - iDNES.cz
Nová strana Motoristé sobě v úterý na Žižkovské věži představila program a kandidátku do voleb na pražský magistrát. Povede ji mluvčí Václava Klause Petr Macinka, na dalších místech je třeba ekonom Vladimír Pikora či bývalý ředitel TSK Petr Smolka.
2022-08-09 11:51:10  zdroj: zive.cz
Robopes se samopalem řádil na střelnici jako John Wick – VTM.cz
Pozornost sociálních médií v uplynulých dnech získalo video robotického psa, který má na zádech samopal • S tím trénuje ostrou střelbu na blíže neurčené střelnici • Vyzbrojené robopsy v současnosti vyvíjí již několik společností
2022-08-09 07:50:41  zdroj: zive.cz
NASA označila letošní červenec za extrémní. Na celém světě se střídala jedna vlna veder za druhou – VTM.cz
V létě 2022 se na celém světě střídala jednala vlna veder za druhou, uvádí na webových stránkách NASA Earth Observatory. Horka, zejména v Evropě a Asii, způsobila tisíce úmrtí a ve Velké Británii byl 19. července zaznamenán nejteplejší den
2022-08-09 06:18:20  zdroj: iprima.cz
Jak bojovat s vysokými teplotami v ulicích? Čeští vědci představili snadný návod - CNN Prima NEWS
Rozpálené ulice v českých městech v důsledků vln veder se stávají stále žhavějším tématem. A to i pro blížící se komunální volby.
2022-08-09 00:18:20  zdroj: idnes.cz
Německý tank Leopard 2. Ušlechtilý potomek rodu Tigerů se stal legendou - iDNES.cz
Leopard 2 je bezpochyby nejdůležitějším evropským tankem konce studené války. Spolu s americkým Abramsem tvoří dodnes páteř obrněných sil NATO.
VOLBY
2022-08-09 15:20:19  zdroj: blesk.cz
Středula promluvil o rozvodech a své manželce. První dámou by byla podplukovnice | Blesk.cz
Odborový předák a možná budoucí hlava státu Josef Středula se v pořadu Epicentrum na Blesk.cz rozpovídal o své kandidatuře, kampani, ale i rodině, která by s ním putovala na Hrad. Pokud by v lednu příštího roku vyhrál prezidentské volby, role první dámy by se chopila jeho manželka, jež je podplukovnicí u hasičského sboru ČR. Josef Středula také prozradil, který z kandidátů je mu osobně nejpříjemnější, a upřesnil také to, jak bude hlasovat v prvním kole.
2022-08-09 13:50:16  zdroj: ct24.ceskatelevize.cz
Keňané se vydali k volbám. Mladí ve změnu k lepšímu nevěří, Západ doufá v zachování stability — ČT24 — Česká televize
Keňané volí nového prezidenta, členy obou komor parlamentu a zástupce místních zpráv. O prezidentský post se uchází čtyři kandidáti, vítěz nahradí dosavadní hlavu státu Uhuru Kenyattu, který po ukončení dvou mandátů nemůže znovu kandidovat. Hlavním tématem předvolební kampaně bylo řešení ekonomických problémů země. Kandidáti ale voličům slibovali ale i legalizaci marihuany nebo exportu hadího jedu.
2022-08-09 12:04:16  zdroj: idnes.cz
Volby 2022 | Pryč s cyklopruhy, metro zdarma. „Motoristé sobě“ představili kandidátku v Praze - iDNES.cz
Nová strana Motoristé sobě v úterý na Žižkovské věži představila program a kandidátku do voleb na pražský magistrát. Povede ji mluvčí Václava Klause Petr Macinka, na dalších místech je třeba ekonom Vladimír Pikora či bývalý ředitel TSK Petr Smolka.
2022-08-09 10:34:34  zdroj: iprima.cz
Komise v doprovodu vojáků. Moskva plánuje pro anektovaná území zvláštní průběh referend - CNN Prima NEWS
Místo volebních místností přenosné urny, se kterými budou volební komise a armáda obcházet jednotlivé domy. Tak si Kreml přestavuje referenda na Ukrajině.
2022-08-09 06:18:20  zdroj: iprima.cz
Jak bojovat s vysokými teplotami v ulicích? Čeští vědci představili snadný návod - CNN Prima NEWS
Rozpálené ulice v českých městech v důsledků vln veder se stávají stále žhavějším tématem. A to i pro blížící se komunální volby.
2022-08-08 20:18:46  zdroj: iprima.cz
Policejní prezident doporučil vyhradit místa pro odpůrce, tvrdí ANO. Ten se ohradil - CNN Prima NEWS
Hnutí ANO nově na politických mítincích pokaždé vyhradí místo pro odpůrce. CO na to policejní prezident Martin Vondrášek?
COVID-19
2022-08-09 14:48:41  zdroj: blesk.cz
Pardubice: Opilá žena nabourala do strážníků | Blesk.cz
Na mol opilá řidička za volantem osobního auta nabourala v Pardubicích do vozidla psovodů tamních strážníků. Jako výmluvu pro nehodu si vymyslela, že za to může covid. Chvíli na to pak strážníkům nadýchala přes dvě promile alkoholu v dechu.
2022-08-09 14:32:39  zdroj: blesk.cz
Vysíláme: Imunolog Hořejší o letní vlně covidu, imunitě po nákaze omikronem i 4.dávce | Blesk.cz
Počet potvrzených případů covidu-19 v Česku od začátku epidemie přesáhl čtyři miliony. Letní vlna koronaviru je ale v současné době na ústupu a počty nakažených v mezitýdenním srovnání klesají už 12. den v řadě. Jak ovlivní dosavadní vývoj návrat do škol a konec dovolených? Jak silné protilátky a na jak dlouho vyvolávají varianty omikronu? Jak naše imunita reaguje na prodělání covidu ve srovnání s očkováním? Má 4. dávka smysl i po prodělané infekci? Nejen na tyto otázky bude v dnešním Epicentru odpovídat molekulární imunolog, mikrobiolog a biochemik, profesor Václav Hořejší.
2022-08-09 12:52:04  zdroj: iprima.cz
PŘEHLEDNĚ: Čtvrtá dávka vakcíny proti covidu netáhne. Experti radí, kdy na ni vyrazit - CNN Prima NEWS
Kdy je nejlepší čas si nechat aplikovat čtvrtou dávku očkování proti covidu a kterou látku zvolit? Informace přinášíme přehledně.
2022-08-09 10:50:13  zdroj: ct24.ceskatelevize.cz
Na jaře přijelo pět milionů turistů, stále méně než před pandemií — ČT24 — Česká televize
V hotelech, penzionech a kempech v Česku se ve druhém čtvrtletí letošního roku ubytovalo pět milionů turistů. Meziročně jde sice o výrazný růst, počty ale stále nedosahují hodnot před vypuknutím pandemie koronaviru v roce 2019. Tržby ve službách meziročně ve druhém čtvrtletí stouply o 12,1 procenta, což je už popáté za sebou. Nejvíce se dařilo službám souvisejícím s turistikou. Vyplývá to z údajů, které zveřejnil Český statistický úřad (ČSÚ).
2022-08-09 08:04:18  zdroj: iprima.cz
Další milník. Covidem se v Česku od začátku epidemie nakazily více než čtyři miliony lidí - CNN Prima NEWS
Počet potvrzených případů nemoci COVID-19 v Česku od začátku epidemie na jaře 2020 přesáhl čtyři miliony. Za tu dobu zemřelo 40 587 lidí.
2022-08-09 06:32:33  zdroj: aktualne.cz
Můžeme jen za procento zpoždění. Návrat před covid potrvá roky, říká šéf letiště - Aktuálně.cz
Pražskému letišti chybí zhruba 150 pracovníků, nejvíce na bezpečnostní kontrole, v autobusové přepravě nebo při odbavení.
UKRAJINA
2022-08-09 15:20:27  zdroj: ct24.ceskatelevize.cz
Zastřeleni, umučeni, umláceni. V Buče už našli přes čtyři sta obětí ruských okupantů — ČT24 — Česká televize
Po více než čtyřech měsících vyšetřování ukrajinské úřady oznámily, že ruská okupace Buči si vyžádala nejméně 458 mrtvých. Podle zástupkyně starosty Mychajlyny Skoryk-Škarivské jde o nejpřesnější cifru, k jaké se vyšetřovatelé mohou dostat. Známky zastřelení, mučení nebo fatálního ubití nese 419 těl.
2022-08-09 15:18:25  zdroj: blesk.cz
Senátní zahraničí výbor dal vstupu Finska a Švédska do NATO zelenou | Blesk.cz
Senátní zahraniční výbor dnes jednomyslně podpořil začlenění Finska a Švédska do Severoatlantické aliance. Horní komora o návrhu rozhodne ve středu.
2022-08-09 15:16:16  zdroj: idnes.cz
Export ropy přes Družbu se zastavil, Rusko se pře s Ukrajinou o poplatky - iDNES.cz
Export ropy jižní větví ropovodu Družba se počátkem srpna zastavil. Na vině je tentokrát zřejmě Ukrajina, která zastavila tranzit přes své území. Podle ruské společnosti Transněfť ukrajinský provozovatel ropovodu s odvoláním na sankce nepřijal platbu za tranzit a jižní větev ropovodu zásobující Maďarsko, Slovensko a Česko uzavřel. Ukrajina zatím tuto informaci nijak nekomentovala.
2022-08-09 15:04:24  zdroj: iprima.cz
Rusové podpoří Putina v čemkoliv. Nejsou ochotní přemýšlet o složitých věcech, řekl expert - CNN Prima NEWS
Pokud by se Putin rozhodl zahájit novou ofenzivu na Kyjev, 60 procent občanů ho podpoří. Ovšem 65 procent by souhlasilo i s ukončením války a podepsáním mírové dohody. Vyplývá to z průzkumu, o kterém informoval deník Kommersant.
2022-08-09 14:46:11  zdroj: idnes.cz
Seberme Rusům turistická víza, chce Finsko a Estonsko. Peskovovi se to nelíbí - iDNES.cz
Premiérky Estonska a Finska se vyslovily pro to, aby Evropa přestala Rusům udělovat turistická víza. Dosud platí, že Rusové mohou na víza udělená například Finskem volně cestovat do většiny z 26 zemí schengenského prostoru. Rusové se kvůli sankcím, jimiž EU reagovala na únorovou ruskou invazi na Ukrajinu, nemohou do zemí Evropské unie dostat letecky.
2022-08-09 14:34:14  zdroj: aktualne.cz
Jižní větví ropovodu Družba neteče kvůli sporu ropa. Dotčené je i Česko - Aktuálně.cz
Jižní část ropovodu vede přes Ukrajinu do Maďarska, na Slovensko a do Česka.

By using the Web sites CYBERETIX s.r.o. You agree that the provision of services, traffic analysis and targeting ads use cookies.

(c) 2006-2021 | CYBERETIX s.r.o.