News


NEJNOVĚJŠÍ ODKAZY   0  
Nastaven filtr odkazů: jozef síkela VYPNOUT FILTR

2022-08-10 13:04:16  zdroj: ct24.ceskatelevize.cz
Ministerstvo navrhuje tepelné úspory. V kancelářích by mělo být osmnáct stupňů, v učebnách 19 — ČT24 — Česká televize
Ministerstvo průmyslu a obchodu (MPO) navrhuje, aby se v případě nedostatku paliva v teplárnách budovy vytápěly na nižší teplotu. Cílem je reagovat na případný výpadek dodávek plynu a dosáhnout potřebných úspor. Cílem Evropské komise je snížit spotřebu plynu v evropských zemích o patnáct procent. Například v centrálně vytápěných obývacích pokojích nebo kancelářích se má teplota snížit na osmnáct stupňů, ve školních učebnách na devatenáct stupňů.
2022-08-10 11:36:11  zdroj: idnes.cz
Řekněte jasně, jak pomůžete s energiemi, nebo odstupte, píše majitel pivovaru - iDNES.cz
Kvůli nejasnému postupu vlády, kdy a jak přesně pomůže lidem a firmám s rostoucími cenami plynu a elektřiny, se na premiéra Petru Fialu otevřeným dopisem obrátil majitel pivovaru Malý Janek v Jincích Jiří Janeček. „Buď do 14 dnů zveřejníte jasná pravidla, nebo odstupte z funkce premiéra,“ napsal předsedovi vlády Janeček.
2022-08-10 05:04:29  zdroj: blesk.cz
Pozastavení dodávek ropy do Česka: Domácnosti ani firmy ohroženy nejsou, uklidňuje expert | Blesk.cz
Rusko začátkem srpna přerušilo dodávky ropy jižní větví ropovodu Družba i do Česka. Důvodem mají být problémy s tranzitními poplatky ze strany Ruska, které je údajně nemohlo zaplatit kvůli evropským sankcím. Expert Václav Loula z České asociace petrolejářského průmyslu ale vysvětluje: Nejde o nic vážného.
2022-08-09 19:04:15  zdroj: idnes.cz
Dodávky ropy Družbou se mají obnovit během dní, hlásí její provozovatel - iDNES.cz
K obnovení dodávek ropy ropovodem Družba do České republiky by mělo dojít v průběhu několika dní. ČTK to sdělila v tiskové zprávě společnost Mero, která je vlastníkem a provozovatelem české části ropovodu Družba a ropovodu IKL.
2022-08-09 15:16:16  zdroj: idnes.cz
Export ropy přes Družbu se zastavil, Rusko se pře s Ukrajinou o poplatky - iDNES.cz
Export ropy jižní větví ropovodu Družba se počátkem srpna zastavil. Na vině je tentokrát zřejmě Ukrajina, která zastavila tranzit přes své území. Podle ruské společnosti Transněfť ukrajinský provozovatel ropovodu s odvoláním na sankce nepřijal platbu za tranzit a jižní větev ropovodu zásobující Maďarsko, Slovensko a Česko uzavřel. Ukrajina zatím tuto informaci nijak nekomentovala.
2022-08-09 12:22:33  zdroj: iprima.cz
Hejtman: Pomoc s energetickou krizí? Má se starat stát, ne kraje, všichni zaplatíme více - CNN Prima NEWS
Hejtman Ústeckého kraje Jan Schiller (ANO) kritizuje vládu za nezvládnutí energetické krize a zdražování. Všichni budeme platit mnohem víc, prohlásil.
2022-08-08 00:04:20  zdroj: iprima.cz
Bude v zimě dostatek plynu? Současné zásoby bez problémů stačí, ujišťují odborníci - CNN Prima NEWS
Zásoby plynu v Česku by měly stačit na přežití nadcházející zimy. Je o tom přesvědčen kabinet premiéra Petra Fialy (ODS) i řada odborníků na energetiku.
2022-08-07 18:18:30  zdroj: iprima.cz
Obrovská tragédie, zdražení energií je nelidské. Europoslanci tepou Síkelu za úsporný tarif - CNN Prima NEWS
Opoziční, ale ani vládní europoslanci v Partii televize CNN Prima NEWS Jozefa Síkelu kvůli úspornému tarifu nešetřili.
2022-08-06 20:18:23  zdroj: ct24.ceskatelevize.cz
Stát se připravuje na zimu a na možnou plynovou krizi. Důležitou roli hrají zásobníky — ČT24 — Česká televize
Česko se připravuje na zimu a možné přerušení dodávek ruského plynu. Už splnilo unijní cíl a naplnilo plynem přes 80 procent zásobníků. Podle ministra průmyslu Jozefa Síkely (za STAN) pomohly dodávky suroviny z Norska. Stát pořídil i zkapalněný plyn. Dál platí, že v případě výpadku mají domácnosti přednost před firmami.
2022-08-06 15:38:20  zdroj: idnes.cz
KOMENTÁŘ: Padnou dříve ceny potravin, nebo ministr zemědělství? - iDNES.cz
Máme tu první žně, kdy ministr zemědělství Zdeněk Nekula udivuje neznalou, leč už tušící veřejnost, jak se bude vyvíjet cena potravin, jak je všeho dost – a pokud snad není, že to prý promptně ze solidárního jednotného trhu EU dovezeme, píše agrární publicista a čestný prezident Agrární komory ČR Jan Veleba.
2022-08-06 13:02:16  zdroj: idnes.cz
Detaily energopomoci budou po 24. srpnu. Ministerstvo slíbilo kalkulačku - iDNES.cz
Vláda by se podrobnostmi k pomoci domácnostem s vysokými cenami energií měla zabývat koncem srpna. Uvedlo to v prohlášení na svých webových stránkách ministerstvo průmyslu. Jakmile kabinet nařízení upravující mechanismus pomoci schválí, měl by mít každý možnost si orientační výši pomoci spočítat sám.
2022-08-05 06:38:05  zdroj: iprima.cz
Síkela? Nejslabší článek vlády, zuřil poslanec z ANO. Vzpomeňte si na sebe, opáčil Skopeček - CNN Prima NEWS
Aleš Juchelka zkritizoval kabinet za to, že v případě úsporného tarifu zatím neprozradil podrobnosti. Jozefa Síkelu pak označil za nejslabšího člena vlády.
2022-08-04 20:50:38  zdroj: ct24.ceskatelevize.cz
Nejen energetické firmy, ale i banky. O speciální dani má být jasno do 10. září — ČT24 — Česká televize
Některým firmám současná ekonomická situace škodí, jiným naopak přináší rekordní výnosy. Právě ty by mohly nově podléhat speciální dani. O jejím případném zavedení by se podle ministra financí Zbyňka Stanjury (ODS) mělo rozhodnout nejpozději do 10. září.
2022-08-04 18:38:04  zdroj: iprima.cz
Sledujte ŽIVĚ Hlavní zprávy s Kovandou: Co udělá rozhodnutí ČNB s naši peněženkami? - CNN Prima NEWS
Nové složený rady České národní banky nechalo úrokovou sazbu na 7 procentech. Jaký to bude mít dopad na naše peněženky? V Hlavních zprávách rozhodnutí ČNB okomentuje ekonom Lukáš Kovanda.
2022-08-04 17:18:17  zdroj: idnes.cz
KOMENTÁŘ: První měsíc českého předsednictví: úspěch. Ale za jakou cenu? - iDNES.cz
Zdá se, že předsednictví se rozjelo jako dobře namazaný stroj – i přes to, že ho mnozí předem odsoudili k neúspěchu kvůli nedostatečné jazykové výbavě některých ministrů nebo kvůli podceněnému financování. Jak mimo jiné ukázal uplynulý měsíc, škrty v předsednickém rozpočtu katastrofu nezpůsobily. Česko na ně ale přesto doplácí, píše ve svém komentáři Vendula Kazlauskas, analytička Asociace pro mezinárodní otázky.
2022-08-04 15:32:21  zdroj: idnes.cz
POLITICKÝ DIÁŘ: Signály, energie a Fialovo přání pěkných prázdnin - iDNES.cz
Marketingový tým premiéra Petra Fialy na jeho sociálních sítích často a rád zveřejňuje veškeré nekompromisní kroky, které proti drahotě (způsobené Putinem a Babišem – v libovolném pořadí) vláda podniká. O premiérovi na sociálních sítích i výzvách ministra průmyslu k šetření píše ve svém komentáři zástupce šéfredaktora MF DNES Petr Kolář.
2022-08-04 15:22:17  zdroj: idnes.cz
POLITICKÝ DIÁŘ: Signály, energie a Fialovo přání pěkných prázdnin - iDNES.cz
Marketingový tým premiéra Petra Fialy na jeho sociálních sítích často a rád zveřejňuje veškeré nekompromisní kroky, které proti drahotě (způsobené Putinem a Babišem – v libovolném pořadí) vláda podniká. O premiérovi na sociálních sítích i výzvách ministra průmyslu k šetření píše ve svém komentáři zástupce šéfredaktora MF DNES Petr Kolář.
2022-08-04 14:36:11  zdroj: idnes.cz
Energetická pomoc by letos mohla být až pět tisíc korun, řekl Síkela - iDNES.cz
Ministr průmyslu Jozef Síkela zvedl horní strop energetické pomoci, na kterou by mohly domácnosti ještě letos dosáhnout. Podle jeho vyjádření pro Českou televizi by to mohlo být až pět tisíc korun. V minulých dnech se hovořilo o částce v průměru kolem dvou tisíc korun.
2022-08-04 12:48:32  zdroj: blesk.cz
Síkela: 16 tisíc na energie vyplatíme na dvakrát. „Bohatým budeme vytápět bazén,“ zuří ekonom | Blesk.cz
Za hloupé ale i pomalé řešení označil ekonom Vít Hradil ve vysílání TV Nova úsporný tarif, který by měl domácnostem přispět 16 tisíc korun na energie. A přitákává mu ekonom Lukáš Kovanda, který poukazuje navíc na to, že pomoc dostanou i ty nejbohatší rodiny. Kolem tarifu vládnou zmatky, nikdo přesně neví, jak příspěvek pocítíme, ale i to, kolik vlastně dostaneme. Navíc se nově potvrdilo, že bude příspěvek vyplácen na dvakrát, a to v malé části letos a v té větší na začátku příštího roku. 
2022-08-04 06:50:03  zdroj: iprima.cz
Ne 16, ale 30 tisíc korun. Vláda si nastavila strop úsporného tarifu, prozradil náměstek - CNN Prima NEWS
Náměstek ministra průmyslu a obchodu Petr Třešňák (Piráti) v pořadu 360° nastínil možnosti Čechů i vlády v době energetické krize. Radí zejména šetřit.
2022-08-04 00:34:04  zdroj: iprima.cz
Hádka Schillerové a Síkely: Legislativní proces znáte asi jako angličtinu, vzkázal ministr - CNN Prima NEWS
Spor vlády a opozice o podobu schválené novely energetického zákona vyústil v další přestřelku na sociálních sítích. Hádka se neobešla bez osobních útoků.
2022-08-03 23:04:13  zdroj: ct24.ceskatelevize.cz
Pomoc jedné domácnosti kvůli drahým energiím dosáhne 17,5 tisíce korun, řekl Síkela. Jen symbolické gesto, komentuje expert — ČT24 — Česká televize
Stát pomůže lidem s platbami energií už letos, a to ve výši pěti tisíc korun, řekl ministr průmyslu a obchodu Jozef Síkela (za STAN). V rozhovoru pro ČT uvedl, že na jednu domácnost má připadnout až 17,5 tisíce korun. Lidem má s drahými energiemi pomoci úsporný tarif. Novelu, která jeho zavedení umožní, z kraje týdne podepsal prezident Miloš Zeman. Sociální tarif nic neřeší, kritizoval v pořadu Devadesátka jednatel poradenské společnosti ENA Vladimír Štěpán.
2022-08-03 17:06:03  zdroj: aktualne.cz
Vládní pomoc je tak pomalá, že na podzim budou spokojení snad jen exekutoři - Aktuálně.cz
Začal srpen a české domácnosti jako jediné v Evropě stále neví, co pro ně stát udělá v situaci, na jakou se nemohly připravit.
2022-08-03 14:20:12  zdroj: blesk.cz
Bagárové ex nemůže do Česka! Čína zuří a uvaluje sankce. A Síkela vysvětlil úsporný tarif | Blesk.cz
Celou podporu domácnosti letos nedostanou. Ministr průmyslu řekl proč. Návštěva vrcholné předsedkyně americké Sněmovny na Tchaj-wanu naštvala Čínu, ihned uvalila sankce. A Muradov promluvil o zákazu do Česka. Více v Bleskových zprávách s Bárou Horákovou.
2022-08-03 11:06:12  zdroj: idnes.cz
Úsporný tarif? Podpora bude rozdělená do dvou rozpočtů, vzkázal Síkela - iDNES.cz
Ministr průmyslu a obchodu Jozef Síkela (za hnutí STAN) se vyjádřil ke zmatkům ohledně vládní pomoci pro občany, kteří topí plynem nebo jsou napojeni na dálkové vytápění. Zároveň slíbil, že se lidé podpory opravdu dočkají. Přiznal ale, že peníze na vládě rozdělili do rozpočtů pro rok 2021 i 2022. Část pomoci tedy české domácnosti obdrží až na začátku příštího roku.
2022-08-02 23:04:07  zdroj: iprima.cz
Síkela: Úsporný tarif bude jak na elektřinu, tak na plyn. Letos vyplatíme 16,5 miliardy - CNN Prima NEWS
Na takzvaný úsporný tarif, který má pomoci domácnostem snížit účty za energie, půjde letos 16,5 miliardy korun, a to na elektřinu i plyn, informoval ministr Síkela.
2022-08-02 19:18:42  zdroj: iprima.cz
Vláda se chystá osekat úsporný tarif. Domácnosti přežijí za strašné oběti, varuje ekonom - CNN Prima NEWS
Nenecháme nikoho padnout. Tato slova zdůrazňoval premiér Petr Fiala (ODS) ve svém červnovém mimořádném projevu.
2022-08-02 09:20:17  zdroj: idnes.cz
Podpora na plyn a vytápění nebude. Stát pošle jen dva tisíce na elektřinu - iDNES.cz
Lidé, kteří topí plynem nebo jsou napojeni na dálkové vytápění se letos nedočkají vládní podpory. V letošním roce vláda pošle jen dva tisíce na elektřinu, napsaly Hospodářské noviny.
2022-08-01 20:20:04  zdroj: aktualne.cz
Vláda slibovala výraznou pomoc, na energie přitom domácnostem pošle jen dva tisíce - Aktuálně.cz
Ministr průmyslu Josef Síkela nicméně ujišťuje, že lidé slibované peníze dostanou. 
2022-08-01 11:18:37  zdroj: ct24.ceskatelevize.cz
Prezident Zeman podepsal zákon o úsporném tarifu pro domácnosti — ČT24 — Česká televize
Prezident Miloš Zeman podepsal zákon zavádějící takzvaný úsporný tarif, který má pomoci domácnostem snížit účty za elektřinu, plyn i teplo, informoval mluvčí Jiří Ovčáček. Úsporný tarif bude mít podobu dotace ze státního rozpočtu určené dodavatelům energií, kteří pak o tuto dotaci sníží domácnostem platby. Podepsaná novela energetického zákona má vstoupit v účinnost den po svém vyhlášení ve sbírce zákonů. Vláda pak přijme nařízení, ve kterém stanoví podrobnosti, například výši příspěvku.
SPORT
2022-08-10 15:16:11  zdroj: idnes.cz
Multisportovní ME v Mnichově má být oslavou 50 let od mnichovské olympiády - iDNES.cz
Ve čtvrtek v Mnichově odstartuje multisportovní mistrovství Evropy, které má být mimo jiné oslavou padesátiletého výročí olympijských her 1972. V bavorské metropoli se bude jedenáct dní závodit v devíti sportech. Největším z nich je atletika, která je v centru této akce poprvé.
2022-08-10 14:32:19  zdroj: aktualne.cz
Další exslávista v rudém dresu. Jankto už je na Letné, přišel na hostování s opcí - Aktuálně.cz
Fotbalový reprezentant Jakub Jankto je novou posilou pražské Sparty.
2022-08-10 14:32:17  zdroj: idnes.cz
Vysoké odměny a rozvoj fotbalu. Afrika plánuje spuštění lukrativní superligy - iDNES.cz
Africká fotbalová konfederace (CAF) plánuje od příštího roku spustit novou lukrativní soutěž, kterou bude hrát 24 vybraných klubů z 16 zemí. Na kongresu v tanzanské Arushe o tom informoval prezident organizace Patrice Motsepe. Podle jihoafrického miliardáře by měla mít superliga dotaci 100 milionů dolarů (2,4 miliardy korun), tedy pětkrát víc než současná africká Liga mistrů.
2022-08-10 14:16:17  zdroj: idnes.cz
Hlavně trefovat šance, hlásí basketbalistka Čechová před osmifinále s Tureckem - iDNES.cz
České basketbalistky do 18 let čeká ve středu od 18 hodin důležité utkání rozhodující o postupu do další fáze mistrovství Evropy. Po jednom vítězství a dvou porážkách v základní skupině se výběr trenéra Viktora Pruši střetne v Héraklionu v osmifinále s Tureckem. „Šance na výhru je veliká,“ míní Emma Čechová, křídelnice českého týmu a USK Praha.
2022-08-10 14:02:20  zdroj: aktualne.cz
Měl být světovou hvězdou, ale zasáhla nemoc. Teď Škoch pomáhá tvořit supervelmoc - Aktuálně.cz
V roce 1992 vyhrál wimbledonskou juniorku. Před ním (i po něm) se totéž povedlo pouze jedinému českému rodákovi, Ivanu Lendlovi.
2022-08-10 13:46:13  zdroj: idnes.cz
Na ME v plavání bude sedm Čechů, Kubová chce zúročit úpravy v tréninku - iDNES.cz
Sedm českých plavců se představí na evropském šampionátu, který začne ve čtvrtek v Římě. Pro Simonu Kubovou, Kristýnu Horskou a Jana Čejku půjde zhruba dva měsíce po mistrovství světa o druhý vrchol sezony. Šéftrenérka výpravy Petra Škábová přeje reprezentantům postup do finále.
TECHNIKA
2022-08-10 11:51:06  zdroj: zive.cz
Další rána pro fanoušky Cybertrucku: Elektrický pickup bude dražší než slíbených 40 tisíc dolarů – VTM.cz
Finální prodejní cena hranatého Cybertrucku od Tesly bude nakonec vyšší než původně slíbených 40 tisíc (resp. 39 900) dolarů. Před několika dny to oznámil Elon Musk. „Nerad vám dávám poněkud špatné zprávy,“ komentoval to na schůzi
2022-08-10 10:36:05  zdroj: iprima.cz
Ukrajinci na Donbase rozprášili skupinu ruských obrněnců. Zveřejnili záběry drtivého útoku - CNN Prima NEWS
Ukrajinci ohlásili další úspěchy v Doněcké oblasti. Tentokrát se jim povedlo zneškodnit ruský konvoj skládající se z tanku a dalších čtyř obrněnců.
2022-08-10 09:02:12  zdroj: idnes.cz
Tatry na Technetu: trojčata ze Smíchova pozvedla cestování ve Vysokých Tatrách - iDNES.cz
Z trakčních vozidel, která se za celou dlouhou dosavadní historii tatranské elektrické železnice na dané trati objevila, musíme vyzdvihnout především elektrické jednotky řady EMU 89.0. Na konci šedesátých let přinesly tyto jednotky nový vítr do dopravní obslužnosti ve Vysokých Tatrách.
2022-08-10 07:50:29  zdroj: zive.cz
Chytrý stetoskop s umělou inteligencí dokáže identifikovat onemocnění srdečních chlopní lépe než lékaři – VTM.cz
Americká firma Eko, zabývající se digitálním zdravotnictvím a zlepšením detekce srdečních a plicních onemocnění, oznámila, že Úřad pro kontrolu potravin a léčiv (FDA) povolil její software Eko Murmur Analysis Software (EMAS) pro detekci a
2022-08-10 06:22:12  zdroj: idnes.cz
Dovednosti, které stroj nezvládne, jsou žádané. Značně ovlivní kariéru - iDNES.cz
Čím méně kvalifikovaná pozice, tím více se pracanti drží přesvědčení, že si se svými schopnostmi vystačí až do důchodu. Ti na druhém konci kariérního žebříčku si zachovávají atraktivitu na trhu práce dalším vzděláváním. Učarovaly jim zejména měkké dovednosti. Výrazným způsobem totiž mohou přispět ke kariernímu růstu.
2022-08-10 00:18:09  zdroj: idnes.cz
Inflací v Německu trpělo před 100 lety i československé pohraničí - iDNES.cz
Výrazné znehodnocování německé marky před 100 lety dopadalo i na československé občany, kteří v Německu pracovali. Jejich mzdy totiž po převodu na československé koruny nebyly dostatečné.
VOLBY
2022-08-10 13:22:27  zdroj: blesk.cz
Volební lístky pro volby do Senátu 2022: Kdy je dostanete? | Blesk.cz
Kdy voliči dostanou lístky pro první i druhé kolo voleb do Senátu 2022 čtěte na Blesk.cz.
2022-08-10 10:02:04  zdroj: aktualne.cz
Těsný souboj. Keňa sčítá hlasy a vyhlíží vyhlášení výsledků prezidentských voleb - Aktuálně.cz
Keňané v pondělí volili nového prezidenta, hlavními favority jsou bývalý premiér Raila Odinga a končící viceprezident William Ruto.
2022-08-10 08:32:27  zdroj: blesk.cz
Volební lístky pro volby do Senátu 2022: Kdy je dostanete? | Blesk.cz
Kdy voliči dostanou lístky pro první i druhé kolo voleb do Senátu 2022 čtěte na Blesk.cz.
2022-08-10 07:46:14  zdroj: aktualne.cz
Praha nezvládá pomoc lidem na drogách - Aktuálně.cz
Oslabení adiktologických služeb povede k ohrožení veřejného zdraví, bezpečnosti a kvality života ve městě.
2022-08-09 19:34:13  zdroj: ct24.ceskatelevize.cz
Vůdkyně běloruské opozice Cichanouská vytváří v exilu prozatímní vládu — ČT24 — Česká televize
Vůdkyně běloruské opozice Svjatlana Cichanouská na konferenci ve Vilniusu ohlásila vytvoření prozatímní exilové vlády. Cichanouská se v projevu zmínila, že počítá s otevřením zastoupení nového kabinetu v Estonsku, v Praze a v Bruselu. Hlavním cílem nové vlády bude „zbavit zemi faktické okupace a uspořádání svobodných voleb“, zdůraznila Cichanouská druhý den vilniuské „konference demokratických sil nového Běloruska“.
2022-08-09 18:34:11  zdroj: aktualne.cz
Cichanouská ohlásila vytvoření exilové vlády, zastoupení bude mít i v Praze - Aktuálně.cz
Hlavním cílem nové vlády bude zbavit zemi faktické okupace a uspořádání svobodných voleb.
COVID-19
2022-08-09 20:36:14  zdroj: ct24.ceskatelevize.cz
Na Slovensko dorazil Paxlovid, dosud nejúčinnější lék proti variantě omikron — ČT24 — Česká televize
Slovensko jako první země ve východní Evropě začíná s užíváním Paxlovidu, což je podle některých studií dosud nejúčinnější lék proti koronavirové variantě omikron. První dávky dorazily koncem minulého týdne. Země se tak připravuje na očekávanou podzimní vlnu nákaz, která ale podle expertů nemá být natolik vážná jako ty předešlé. Česko o smlouvě s dodavatelem zatím vyjednává.
2022-08-09 19:04:30  zdroj: ct24.ceskatelevize.cz
Znalec dostal za posudek na aplikaci desinfekčního nástřiku v prostějovských školách pokutu — ČT24 — Česká televize
Posudek, kterým prostějovská radnice obhajovala loňský dezinfekční nástřik v mateřských a základních školách, v mnoha ohledech odporoval zákonu o znalcích. Odborník, který ho zpracoval, dostal od ministerstva spravedlnosti pokutu. Město aplikaci látky s obsahem oxidu titaničitého dál hájí, podle jeho zástupců chtělo v době koronavirové pandemie zajistit bezpečí školáků. Podle rodičů dětí ale látka do škol nepatří.
2022-08-09 16:02:35  zdroj: blesk.cz
Imunolog Hořejší o letní vlně covidu: Nakažených je mnohem víc, šíření rychlé, ale je i dobrá zpráva | Blesk.cz
Počet potvrzených případů covidu-19 v Česku od začátku epidemie přesáhl čtyři miliony. Letní vlna koronaviru je ale v současné době na ústupu a počty nakažených v mezitýdenním srovnání klesají už 12. den v řadě. Jenže nakolik jsou uváděné statistiky odrazem reality, když řada lidí na testy nechodí? A jak to s aktuální vlnou je ve skutečnosti? O tom mluvil v pořadu Epicentrum imunolog a profesor Václav Hořejší.
2022-08-09 14:48:41  zdroj: blesk.cz
Pardubice: Opilá žena nabourala do strážníků | Blesk.cz
Na mol opilá řidička za volantem osobního auta nabourala v Pardubicích do vozidla psovodů tamních strážníků. Jako výmluvu pro nehodu si vymyslela, že za to může covid. Chvíli na to pak strážníkům nadýchala přes dvě promile alkoholu v dechu.
2022-08-09 14:32:39  zdroj: blesk.cz
Vysíláme: Imunolog Hořejší o letní vlně covidu, imunitě po nákaze omikronem i 4.dávce | Blesk.cz
Počet potvrzených případů covidu-19 v Česku od začátku epidemie přesáhl čtyři miliony. Letní vlna koronaviru je ale v současné době na ústupu a počty nakažených v mezitýdenním srovnání klesají už 12. den v řadě. Jak ovlivní dosavadní vývoj návrat do škol a konec dovolených? Jak silné protilátky a na jak dlouho vyvolávají varianty omikronu? Jak naše imunita reaguje na prodělání covidu ve srovnání s očkováním? Má 4. dávka smysl i po prodělané infekci? Nejen na tyto otázky bude v dnešním Epicentru odpovídat molekulární imunolog, mikrobiolog a biochemik, profesor Václav Hořejší.
2022-08-09 12:52:04  zdroj: iprima.cz
PŘEHLEDNĚ: Čtvrtá dávka vakcíny proti covidu netáhne. Experti radí, kdy na ni vyrazit - CNN Prima NEWS
Kdy je nejlepší čas si nechat aplikovat čtvrtou dávku očkování proti covidu a kterou látku zvolit? Informace přinášíme přehledně.
UKRAJINA
2022-08-10 15:18:13  zdroj: idnes.cz
Jestli chtěl Putin oslabit NATO, povedl se mu pravý opak, řekla Černochová - iDNES.cz
Na východní hranici NATO asi bude moci být v příštích dvou letech nasazeno kvůli posílení obrany až 1200 českých vojáků ročně. Počítá s tím plán zahraničních armádních misí do roku 2024, který schválil Senát. Kývne také na přijetí Finska a Švédska do NATO. „Jestli chtěl Putin oslabit NATO, povedl se mu pravý opak,“ řekla ministryně obrany Jana Černochová.
2022-08-10 15:04:52  zdroj: e15.cz
Slovnaft zaplatil poplatky za tranzit ropy v ropovodu Družba. Dodávky se obnoví v řádu dní | E15.cz
Slovenská rafinerie Slovnaft po souhlasu Ukrajiny a Ruska zaplatila tranzitní poplatky za přepravu ropy jižní větví ropovodu Družba. Očekává proto, že v nejbližších dnech budou dodávky ropy obnoveny, informoval mluvčí Slovnaftu Anton Molnár. Zmíněná trasa ropovodu vede také do České republiky.
2022-08-10 15:02:20  zdroj: idnes.cz
Příliv migrantů na moravské hranici. Policie má záchytů jako během krize - iDNES.cz
Policisté na hranicích mají v posledních týdnech napilno. Důvodem jsou migranti, kteří se snaží dostat přes Česko do Německa či dále na západ. Podle policie počty zadržených migrantů za poslední dva měsíce dokonce převyšují migrační krizi v roce 2015. „Nějakou velkou migrační vlnu neočekáváme,“ mírní obavy specialista na migraci Robert Stojanov z brněnské Mendelovy univerzity.
2022-08-10 14:51:04  zdroj: e15.cz
Česká armáda posílí východní hranici NATO | E15.cz
Na východní hranici NATO asi bude moci být v příštích dvou letech nasazeno kvůli posílení obrany až 1200 českých vojáků ročně.
2022-08-10 14:48:03  zdroj: aktualne.cz
Národní divadlo zdražuje vstupné, na energiích zaplatí o 50 milionů víc - Aktuálně.cz
Divadlo letos na energie vydá o 285 procent více než loni, kdy ho stály 30 milionů korun.
2022-08-10 14:46:15  zdroj: idnes.cz
Další šéf pobočky Amnesty International rezignoval kvůli zprávě o Ukrajině - iDNES.cz
Spoluzakladatel švédské pobočky lidskoprávní organizace Amnesty International (AI) Per Wästberg rezignoval na protest proti zprávě, která obviňuje ukrajinské síly z ohrožování civilistů. Podle něj se AI vzdálila od svého původního cíle. Je už druhým vysoce postaveným činitelem organizace, který rezignoval.

By using the Web sites CYBERETIX s.r.o. You agree that the provision of services, traffic analysis and targeting ads use cookies.

(c) 2006-2021 | CYBERETIX s.r.o.