News


NEJNOVĚJŠÍ ODKAZY   0  
Nastaven filtr odkazů: lékaři bez hranic VYPNOUT FILTR

2022-08-06 21:16:03  zdroj: aktualne.cz
Lékaři bez hranic v Malawi pomáhají ženám od rakoviny děložního hrdla - Aktuálně.cz
Rakovině děložního hrdla se dá zabránit očkováním. Přesto na ni v Malawi každý rok umírají stovky žen. Roman Kocián pomáhal situaci změnit.
2022-07-12 10:04:10  zdroj: idnes.cz
Papričky a bičování, pak smršť 80 kapel. Metalový Obscene Extreme je zpět - iDNES.cz
Trutnovský festival Obscene Extreme se po dvou covidových letech vrací v plné síle. Oslava nejtvrdší muziky začne na Bojišti ve středu 13. července a potrvá do neděle. Tentokrát přichází s dost možná nejnabitější sestavou, představí se tu na osmdesát kapel.
2022-07-02 18:20:15  zdroj: idnes.cz
Jak mluvit s dětmi o válce? Těžko, uznává americký herec Liev Schreiber - iDNES.cz
Hollywoodský herec Liev Schreiber, který často dostává role drsných chlapíků včetně seriálů Roy Donovan nebo Kriminálka Las Vegas, představil na karlovarském festivalu jinou svou podobu, a to charitativní projekt BlueCheck Ukraine. Jeho předkové totiž z Ukrajiny pocházejí.
2022-06-03 20:18:20  zdroj: ct24.ceskatelevize.cz
Z Donbasu prchají před válkou další lidé. Štáb ČT natáčel s několika raněnými — ČT24 — Česká televize
Ruská armáda pokračuje v intenzivních bojích na Donbasu. Podle generálního štábu ukrajinské armády se útoky zaměřují na města Severodoněck a Komyšuvacha v Luhanské oblasti. Ruskými silami je již zcela ovládané například město Lyman, v jehož blízkosti natáčel zpravodaj ČT Václav Černohorský s kameramanem Pavlem Němečkem.
2022-05-16 20:18:35  zdroj: blesk.cz
Ukrajina: Chytře maskovaný vlak převáží zraněné z bojišť | Blesk.cz
Nezisková organizace Lékaři bez hranic přišla s plánem, jak rychle a efektivně zachraňovat zraněné civilisty z okupovaných oblastí Ukrajiny, aniž by přitahovala příliš velkou pozornost. Minulý měsíc spolek poprvé vyslal chytře maskovaný vlak vybavený nemocničními lůžky, kyslíkovými bombami, léky a dalšími zdravotnickými potřebami, ve kterém zdejší i zahraniční zdravotníci objíždějí válkou zmítanou zemi a převáží raněné do utajených center na okrajích měst. Dosud se jim podařilo zachránit asi 400 pacientů, jak dlouho ale vydrží bez spánku?
2022-04-12 13:50:27  zdroj: seznamzpravy.cz
Fotky z vlaku, který odváží zraněné z míst zmítaných válkou - Seznam Zprávy
Humanitární a zdravotnická organizace Lékaři bez hranic ve spolupráci s ukrajinskými úřady vypravila evakuační vlak, jímž z nemocnic v blízkosti frontové linie odváží do relativního bezpečí ve Lvově zraněné z války.
2022-04-11 05:48:08  zdroj: ct24.ceskatelevize.cz
Zelenskyj očekává intenzivní nálety na východě. Plány na obsazení Kyjeva podle Kadyrova trvají — ČT24 — Česká televize
Ukrajinské ozbrojené síly se připravují na novou ruskou ofenzivu. Východ země podle ukrajinského prezidenta Volodymyra Zelenského bude čelit četným leteckým náletům. Čečenský vůdce Ramzar Kadyrov uvedl, že po „plném osvobození“ východu Ukrajiny se ruské síly opět pokusí obsadit Kyjev. Poprvé od útoku na nádraží v Kramatorsku vyjel z východu země evaukační vlak.
2022-04-09 01:18:02  zdroj: iprima.cz
Daniel Štrobl: Vojáky, kteří páchali zvěrstva, čeká peklo - CNN Prima NEWS
Scény zvěrstev na Ukrajině, která páchají ruští vojáci, zasáhly lidi na celém světa. Podle psychologa Daniela Štrobla však i tito okupanti pocítí spravedlnost.
2022-04-09 00:48:03  zdroj: iprima.cz
Válka: Ukrajina žádá o nouzovou antikoncepci pro znásilněné ženy - CNN Prima NEWS
Češi pomáhající na Ukrajině zaznamenali zprávy, že Ukrajinci potřebují pro znásilněné ženy takzvané nouzové antikoncepční pilulky.
2022-04-06 05:26:18  zdroj: blesk.cz
Epicentrum | Statečnost, ale i smysl pro humor. Chirurg Šebek popsal práci s válečnými lékaři | Blesk.cz
S Lékaři bez hranic absolvoval chirurg Tomáš Šebek řadu misí ve válkou nebo katastrofou sužovaných zemích. Válečný konflikt na Ukrajině mu z hlediska lékaře v mnohém připomíná jako zkušenosti v Afghánistánu, kde také velmi často přes nemcnice létaly dělostřelecké granáty. Právě tam se setkal s lékaři, kteří ve válečném konfliktu strávili prakticky celý profesní život a o syndromu vyhoření podle jeho slov nemůže být řeč.
2022-04-05 17:04:16  zdroj: blesk.cz
Na nálet se nepřipravíte. Je to nepředstavitelné, říká chirurg Šebek z Lékařů bez hranic | Blesk.cz
Intenzita a množství pacientů musí být na ukrajinské válečné frontě ohromné, míní chirurg Tomáš Šebek, který působil s Lékaři bez hranic a byl úterním hostem Epicentra Blesku. Mluvil právě i o pohledu zdravotníka uprostřed konfliktu. Podle něj se například nedá na letecký útok připravit. Na rozdíl od jiných situací – Lékaři bez hranic fungují v rámci letité praxe 50 let a čítají 60 tisíc lidí.
2022-04-05 15:32:28  zdroj: blesk.cz
Epicentrum | Šebek z Lékařů bez hranic o situaci zdravotníků na Ukrajině | Blesk.cz
Válka na Ukrajině trvá už déle než měsíc. Tlak na nemocniční zařízení a zdravotníky se neustále zvyšuje. Na místě pomáhají také Lékaři bez hranic. Co všechno jejich pomoc obnáší a jak si vedou tamní doktoři? Nejen o tom bude hovořit v dnešním Epicentru chirurg Tomáš Šebek, který působil s Lékaři bez hranic v Afgánistánu, Súdánu, nebo Jemenu. Sledujte od 15:00
2022-04-05 14:26:25  zdroj: blesk.cz
Epicentrum | Šebek z Lékařů bez hranic o situaci zdravotníků na Ukrajině | Blesk.cz
Válka na Ukrajině trvá už déle než měsíc. Tlak na nemocniční zařízení a zdravotníky se neustále zvyšuje. Na místě pomáhají také Lékaři bez hranic. Co všechno jejich pomoc obnáší a jak si vedou tamní doktoři? Nejen o tom bude hovořit v dnešním Epicentru chirurg Tomáš Šebek, který působil s Lékaři bez hranic v Afgánistánu, Súdánu, nebo Jemenu. Sledujte od 15:00
2022-04-05 11:34:29  zdroj: ct24.ceskatelevize.cz
Viděl jsem civilní oběti, ale záběry z okolí Kyjeva jsou na úplně jiné úrovni, říká lékař z válečných misí — ČT24 — Česká televize
Anesteziolog Dušan Mach procestoval na svých misích jako vojenský lékař čtyřikrát Jemen, byl také v Jižním Súdanu a Keni. Nikdy ho však prý nenapadlo, že by mohl pomáhat civilním obětem tak blízko vlastního domova, na Ukrajině, kde strávil zhruba tři týdny objížděním měst a nemocnic a zjišťováním, co tamní potřebují. V Událostech, komentářích vyjádřil politování nad tím, že konflikty v 21. století mají stále civilní oběti. „Ale pro vděk a radost rodičů, kterým zachráníte dítě, stojí tu práci dělat,“ říká lékař z organizace Lékaři bez hranic.
2022-04-03 16:16:05  zdroj: idnes.cz
Šéf brněnské ČSSD šířil hoax o uprchlících. Nešťastné, zní od spolustraníků - iDNES.cz
Bystrcký starosta a šéf brněnské buňky ČSSD Tomáš Kratochvíl šířil zavádějící fotomontáž týkající se válečných uprchlíků z Ukrajiny. Hájí se, že nevěděl, že neodpovídá skutečnosti. Na svém přístupu však nevidí nic špatného.
2022-03-31 12:16:12  zdroj: aktualne.cz
Ukrajinské nemocnice se staly terčem ruských útoků - Aktuálně.cz
Od začátku války ruská armáda cíleně zaútočila nejméně na 76 nemocnic, tvrdí ukrajinská organizace.
2022-03-26 20:02:24  zdroj: seznamzpravy.cz
Mariupol skomírá, zahrady se mění na hřbitovy, zní od Lékařů bez hranic - Seznam Zprávy
Bombardování proměnilo Mariupol v past, ze které už několik týdnů téměř není úniku. „Lidé na zahradách kopou hroby, do kterých musejí dávat i více než jedno tělo,“ popisuje Tomáš Bendl z organizace Lékaři bez hranic.
2022-03-21 17:04:08  zdroj: aktualne.cz
Tragédie Mariupolu: Mrtvé už není kam pohřbívat - Aktuálně.cz
Do města není možné nic dostat, říká Tomáš Bendl z Lékařů bez hranic. Jejich pracovníci jsou stále ve městě.
2022-03-15 15:36:07  zdroj: idnes.cz
Někdo musí pomoci. Zdravotníci na Ukrajině prožívají hororový závod o čas - iDNES.cz
Ukrajinský zdravotnický systém stojí před kolapsem pod náporem ruské invaze. Zdravotníci nemají dostatek léků, musí dělat přesčasy. Hrozí jim přitom, že se stanou terčem útoků Rusů na zdravotnická zařízení. I přes nebezpečí jim na pomoc spěchají dobrovolníci z Ukrajiny i zahraničí.
2022-03-13 23:18:08  zdroj: ct24.ceskatelevize.cz
Z okna jsou vidět mrtvá těla, lidé kopou hroby. Koordinátor Lékařů bez hranic popsal zkušenosti týmu z Mariupolu — ČT24 — Česká televize
Už řadu dní se mluví o tom, že lidé v ukrajinském přístavu Mariupol jsou odříznutí od dodávek energií, nedostává se jim jídla ani vody. Jak to ale vypadá přímo ve městě, které je dějištěm humanitární katastrofy? To ve speciálním vysílání ČT24 v neděli večer popsal koordinátor Lékařů bez hranic Tomáš Bendl, který je aktuálně ve Lvově. Jeho kolegové v Mariupolu uvízli stejně jako tamní obyvatelé a popisují hrůzy, které vidí.
2022-03-13 05:32:04  zdroj: ct24.ceskatelevize.cz
Sirény varující před bombardováním zní napříč Ukrajinou, v Mariupolu je humanitární katastrofa — ČT24 — Česká televize
Ukrajinská města stále čelí ruskému bombardování. Varovné sirény se nad ránem rozezněly v podstatě v celé zemi. První následky nočního ostřelování jsou zatím hlášeny z východu Ukrajiny. Ve stále obléhaném přístavním Mariupolu podle Lékařů bez hranic probíhá humanitární katastrofa.
2022-03-10 17:20:31  zdroj: seznamzpravy.cz
Svědectví Lékařů bez hranic v Mariupolu: Vše dochází, nikdo nevidí cestu ven - Seznam Zprávy
Nepřetržitě bombardovaný Mariupol je odříznutý od zbytku země a lidé trpí dehydratací. „Není tam možné dostat jakoukoliv pomoc, lidé jsou totálně v pasti,“ popisuje Tomáš Bendl z organizace Lékaři bez hranic.
2022-03-10 13:08:12  zdroj: idnes.cz
Češi už poslali Ukrajině nejméně 2 miliardy. Je to nejvíc, co kdy darovali - iDNES.cz
České humanitární organizace pokračují v pomoci ukrajinským občanům. Využívají k tomu výtěžek z finančních sbírek, na které jednotlivci, firmy, města a kraje, spolky, instituce či organizátoři charitativních akcí podle dostupných údajů poslali už minimálně 1,7 miliardy korun. Dalších 568 milionů korun získalo ukrajinské velvyslanectví v Praze ve sbírce na podporu ukrajinské armády a domobrany.
2022-03-09 05:28:15  zdroj: blesk.cz
Invaze: Už nemáme co jíst! zní zoufalé volání z Ukrajiny. Lidé berou vodu z radiátorů | Blesk.cz
Lidé rozbíjejí dveře lékáren, vodu berou z radiátorů. I tak vypadají obrazy všedního dne na okupované Ukrajině. Zoufalé svědectví běžných lidí přinesli reportéři serveru Zeit.
2022-03-07 13:22:06  zdroj: idnes.cz
Češi se překonávají, peníze pro Ukrajinu předčily už ty po moravském tornádu - iDNES.cz
V Česku se v reakci na napadení Ukrajiny ruskou armádou zvedla bezprecedentní vlna solidarity. Humanitární organizace vybraly na přes 1,5 miliardy korun, denně přibývají další miliony. Jedná se o nejvyšší částku, kterou Češi na pomoc lidem trpícím přírodní katastrofou či jiným neštěstím vybrali. Překonala i rekordní pomoc zhruba 1,3 miliardy po loňském tornádu na jižní Moravě.
2022-03-07 12:46:08  zdroj: aktualne.cz
Na sbírky pro Ukrajinu lidé v Česku přispěli více než 1,5 miliardy, nejvíc v historii - Aktuálně.cz
Další bezmála půl miliardu korun shromáždilo ukrajinské velvyslanectví v Praze ve sbírce na podporu armády své země.
2022-03-02 14:20:06  zdroj: idnes.cz
Humanitární organizace v Česku vybraly na pomoc Ukrajině přes miliardu korun - iDNES.cz
České humanitární organizace shromáždily ve finančních sbírkách na pomoc Ukrajině dohromady částku vysoce převyšující miliardu korun. Každým dnem na sbírkových kontech přibývají další desítky milionů, a to od jednotlivců, měst, firem, různých organizací či pořadatelů charitativních akcí.
2022-02-18 05:34:12  zdroj: blesk.cz
Blesk Podcast: Česko vyhazuje prošlé vakcíny proti covidu. Mohlo by je včas darovat | Blesk.cz
Zájem o očkování se v Česku postupně snižuje, aktuálně je naočkovaných 6,8 milionů lidí. Vakcíny však na nové zájemce nepočkají, kazí se, a proto i ničí. Člen České lékařské komory a Českých lékařů bez hranic Stanislav Havlíček v Blesk Podcast prozradil, že by se měly raději poslat do chudých zemí, v nichž nefunguje zdravotnický systém a pomoci místním obyvatelům. 
2022-01-22 16:02:04  zdroj: ct24.ceskatelevize.cz
OSN odsoudila nálet na věznici s desítkami mrtvých v Jemenu. Saúdové odpovědnost odmítli — ČT24 — Česká televize
Generální tajemník Organizace spojených národů (OSN) António Guterres odsoudil letecké útoky koalice vedené Saúdskou Arábií v Jemenu. Při nich přišlo v pátek o život více než 82 lidí v záchytném centrum v severojemenské provincii Sáda. Koalice, která bojuje proti Íránem podporovaným Hútíům, popírá, že by na centrum záměrně útočila. Nebylo podle ní ani na seznamu objektů OSN, na které se nemá útočit.
2022-01-12 17:48:02  zdroj: idnes.cz
Francie hodlá zakázat incest, zruší tak dědictví Velké francouzské revoluce - iDNES.cz
Francie hodlá zakázat incest i mezi lidmi staršími osmnácti let. Oznámil to státní tajemník pro ochranu dětí Adrien Taquet. Země už zakázala incestní svazky, které by zahrnovaly jedince mladší osmnácti let, reagovala tak na kauzu sexuálního zneužívání čtrnáctiletého chlapce prominentním politologem.
SPORT
2022-08-09 15:46:12  zdroj: idnes.cz
Oktagon bez Rusů, zájem o ostrovy i kdo s kým o titul. Co chystá Novotný - iDNES.cz
Letní turnaj na pražské Štvanici zaujal i uznávané zámořské experty, kteří se jinak výhradně věnují nejlepší soutěži UFC. Na podzim Oktagon pokračuje v expanzi do zahraničí. V budoucnu by nemusela skončit „jen“ v Německu. Promotér Ondřej Novotný v rozhovoru pro iDNES Premium probírá i nové příběhy MMA zápasníků.
2022-08-09 15:32:12  zdroj: idnes.cz
Oštěpařka Špotáková otestuje formu před ME na Diamantové lize v Monaku - iDNES.cz
Oštěpařka Barbora Špotáková bude jediným českým zástupcem na středečním atletickém mítinku Diamantové ligy v Monaku, který bude posledním velkým závodem před mistrovstvím Evropy v Mnichově. Světová rekordmanka a dvojnásobná olympijská vítězka bude navazovat na druhé místo ze sobotního diamantového mítinku v Chorzówě.
2022-08-09 15:04:22  zdroj: blesk.cz
Krejčího přihrávky jsem si nahrával a pouštěl dokola. Lahůdky! rozplývá se Rada | Tv.iSport.cz
2022-08-09 15:02:42  zdroj: blesk.cz
Pocta pro Jislovou: Fanynka ji dojala krásným gestem | Blesk sport
Není to tak dávno, co bývalá biatlonistka Eva Puskarčíková na sociálních sítích odhalila drsné urážky od fanouška a dala tak nahlédnout na stinnou stránku vrcholového sportu. Pravý opak teď ukázala reprezentantka Jessica Jislová, která se pochlubila dojemným gestem: Fanoušsci se po ní rozhodli pojmenovat miminko!
2022-08-09 14:34:13  zdroj: idnes.cz
Srazil ho náklaďák i choroby. Rulík o cestě k trenéřině: Pořád myslím na Hlinku - iDNES.cz
Vstup do extraligy mu usnadnil Marek Sýkora. Později spolupracoval s dalšími trenérskými kapacitami a výjimečnými osobnostmi jako Jaroslav Holík, Ivan Hlinka, Vladimír Růžička, Miloslav Hořava nebo Pavel Patera. Teď se z Radima Rulíka stal nejžádanější trenér českého hokejového léta. Z Mladé Boleslavi ho přetáhly vyzbrojené Pardubice, které baží po extraligovém titulu. Mezitím kývl Rulík i na trénování juniorské reprezentace, kterou do konce roku čekají hned dva světové šampionáty.
2022-08-09 14:32:19  zdroj: aktualne.cz
Čeští atleti mají nové dresy. Dominantní bude bílá místo červené - Aktuálně.cz
Změna designu reprezentačního oblečení souvisí se změnou jeho dodavatele, kterým je nově španělská firma Joma.
TECHNIKA
2022-08-09 15:34:48  zdroj: iprima.cz
Velké změny v oblíbené chatovací aplikaci. Na co se uživatelé musí připravit? - CNN Prima NEWS
Vývojáři aplikace WhatsApp pracují na novinkách, které mají zcela změnit způsob používání. Insideři odhalili šest změn, které mají v dohledné době přijít.
2022-08-09 12:32:13  zdroj: idnes.cz
KOMENTÁŘ: Obrana kupuje bezpilotního dědečka. Zda umí bojovat, nikdo neví - iDNES.cz
Po několika týdnech spekulací o tom, jaké bojové drony česká armáda nakoupí, ministerstvo obrany zveřejnilo, že půjde o typ Heron 1 izraelské státní zbrojovky IAI. Co od tohoto stroje můžeme očekávat a jaká jsou rizika tohoto nákupu?
2022-08-09 12:04:16  zdroj: idnes.cz
Volby 2022 | Pryč s cyklopruhy, metro zdarma. „Motoristé sobě“ představili kandidátku v Praze - iDNES.cz
Nová strana Motoristé sobě v úterý na Žižkovské věži představila program a kandidátku do voleb na pražský magistrát. Povede ji mluvčí Václava Klause Petr Macinka, na dalších místech je třeba ekonom Vladimír Pikora či bývalý ředitel TSK Petr Smolka.
2022-08-09 11:51:10  zdroj: zive.cz
Robopes se samopalem řádil na střelnici jako John Wick – VTM.cz
Pozornost sociálních médií v uplynulých dnech získalo video robotického psa, který má na zádech samopal • S tím trénuje ostrou střelbu na blíže neurčené střelnici • Vyzbrojené robopsy v současnosti vyvíjí již několik společností
2022-08-09 07:50:41  zdroj: zive.cz
NASA označila letošní červenec za extrémní. Na celém světě se střídala jedna vlna veder za druhou – VTM.cz
V létě 2022 se na celém světě střídala jednala vlna veder za druhou, uvádí na webových stránkách NASA Earth Observatory. Horka, zejména v Evropě a Asii, způsobila tisíce úmrtí a ve Velké Británii byl 19. července zaznamenán nejteplejší den
2022-08-09 06:18:20  zdroj: iprima.cz
Jak bojovat s vysokými teplotami v ulicích? Čeští vědci představili snadný návod - CNN Prima NEWS
Rozpálené ulice v českých městech v důsledků vln veder se stávají stále žhavějším tématem. A to i pro blížící se komunální volby.
VOLBY
2022-08-09 15:36:31  zdroj: blesk.cz
Motoristé sobě: Předvolební program pro komunální volby 2022 | Blesk.cz
Nová strana Motoristé sobě chce reprezentovat hlas pražských řidičů, který prý z relevantní současné garnitury nikdo nerespektuje. Členům vadí současné vedení Prahy, které nazvali aktivisty, fanatiky a levičáckými extremisty. V plánu mají zrušit cyklopruhy, vybudovat parkovací síť, zavést jednu parkovací kartu pro Prahu, poskytnout metro zdarma a roční lítačku prodávat všem za tisíc korun. Děti do 18 let by jezdily po Praze zdarma.
2022-08-09 15:20:19  zdroj: blesk.cz
Středula promluvil o rozvodech a své manželce. První dámou by byla podplukovnice | Blesk.cz
Odborový předák a možná budoucí hlava státu Josef Středula se v pořadu Epicentrum na Blesk.cz rozpovídal o své kandidatuře, kampani, ale i rodině, která by s ním putovala na Hrad. Pokud by v lednu příštího roku vyhrál prezidentské volby, role první dámy by se chopila jeho manželka, jež je podplukovnicí u hasičského sboru ČR. Josef Středula také prozradil, který z kandidátů je mu osobně nejpříjemnější, a upřesnil také to, jak bude hlasovat v prvním kole.
2022-08-09 13:50:16  zdroj: ct24.ceskatelevize.cz
Keňané se vydali k volbám. Mladí ve změnu k lepšímu nevěří, Západ doufá v zachování stability — ČT24 — Česká televize
Keňané volí nového prezidenta, členy obou komor parlamentu a zástupce místních zpráv. O prezidentský post se uchází čtyři kandidáti, vítěz nahradí dosavadní hlavu státu Uhuru Kenyattu, který po ukončení dvou mandátů nemůže znovu kandidovat. Hlavním tématem předvolební kampaně bylo řešení ekonomických problémů země. Kandidáti ale voličům slibovali ale i legalizaci marihuany nebo exportu hadího jedu.
2022-08-09 12:04:16  zdroj: idnes.cz
Volby 2022 | Pryč s cyklopruhy, metro zdarma. „Motoristé sobě“ představili kandidátku v Praze - iDNES.cz
Nová strana Motoristé sobě v úterý na Žižkovské věži představila program a kandidátku do voleb na pražský magistrát. Povede ji mluvčí Václava Klause Petr Macinka, na dalších místech je třeba ekonom Vladimír Pikora či bývalý ředitel TSK Petr Smolka.
2022-08-09 10:34:34  zdroj: iprima.cz
Komise v doprovodu vojáků. Moskva plánuje pro anektovaná území zvláštní průběh referend - CNN Prima NEWS
Místo volebních místností přenosné urny, se kterými budou volební komise a armáda obcházet jednotlivé domy. Tak si Kreml přestavuje referenda na Ukrajině.
2022-08-09 06:18:20  zdroj: iprima.cz
Jak bojovat s vysokými teplotami v ulicích? Čeští vědci představili snadný návod - CNN Prima NEWS
Rozpálené ulice v českých městech v důsledků vln veder se stávají stále žhavějším tématem. A to i pro blížící se komunální volby.
COVID-19
2022-08-09 14:48:41  zdroj: blesk.cz
Pardubice: Opilá žena nabourala do strážníků | Blesk.cz
Na mol opilá řidička za volantem osobního auta nabourala v Pardubicích do vozidla psovodů tamních strážníků. Jako výmluvu pro nehodu si vymyslela, že za to může covid. Chvíli na to pak strážníkům nadýchala přes dvě promile alkoholu v dechu.
2022-08-09 14:32:39  zdroj: blesk.cz
Vysíláme: Imunolog Hořejší o letní vlně covidu, imunitě po nákaze omikronem i 4.dávce | Blesk.cz
Počet potvrzených případů covidu-19 v Česku od začátku epidemie přesáhl čtyři miliony. Letní vlna koronaviru je ale v současné době na ústupu a počty nakažených v mezitýdenním srovnání klesají už 12. den v řadě. Jak ovlivní dosavadní vývoj návrat do škol a konec dovolených? Jak silné protilátky a na jak dlouho vyvolávají varianty omikronu? Jak naše imunita reaguje na prodělání covidu ve srovnání s očkováním? Má 4. dávka smysl i po prodělané infekci? Nejen na tyto otázky bude v dnešním Epicentru odpovídat molekulární imunolog, mikrobiolog a biochemik, profesor Václav Hořejší.
2022-08-09 12:52:04  zdroj: iprima.cz
PŘEHLEDNĚ: Čtvrtá dávka vakcíny proti covidu netáhne. Experti radí, kdy na ni vyrazit - CNN Prima NEWS
Kdy je nejlepší čas si nechat aplikovat čtvrtou dávku očkování proti covidu a kterou látku zvolit? Informace přinášíme přehledně.
2022-08-09 10:50:13  zdroj: ct24.ceskatelevize.cz
Na jaře přijelo pět milionů turistů, stále méně než před pandemií — ČT24 — Česká televize
V hotelech, penzionech a kempech v Česku se ve druhém čtvrtletí letošního roku ubytovalo pět milionů turistů. Meziročně jde sice o výrazný růst, počty ale stále nedosahují hodnot před vypuknutím pandemie koronaviru v roce 2019. Tržby ve službách meziročně ve druhém čtvrtletí stouply o 12,1 procenta, což je už popáté za sebou. Nejvíce se dařilo službám souvisejícím s turistikou. Vyplývá to z údajů, které zveřejnil Český statistický úřad (ČSÚ).
2022-08-09 08:04:18  zdroj: iprima.cz
Další milník. Covidem se v Česku od začátku epidemie nakazily více než čtyři miliony lidí - CNN Prima NEWS
Počet potvrzených případů nemoci COVID-19 v Česku od začátku epidemie na jaře 2020 přesáhl čtyři miliony. Za tu dobu zemřelo 40 587 lidí.
2022-08-09 06:32:33  zdroj: aktualne.cz
Můžeme jen za procento zpoždění. Návrat před covid potrvá roky, říká šéf letiště - Aktuálně.cz
Pražskému letišti chybí zhruba 150 pracovníků, nejvíce na bezpečnostní kontrole, v autobusové přepravě nebo při odbavení.
UKRAJINA
2022-08-09 15:20:27  zdroj: ct24.ceskatelevize.cz
Zastřeleni, umučeni, umláceni. V Buče už našli přes čtyři sta obětí ruských okupantů — ČT24 — Česká televize
Po více než čtyřech měsících vyšetřování ukrajinské úřady oznámily, že ruská okupace Buči si vyžádala nejméně 458 mrtvých. Podle zástupkyně starosty Mychajlyny Skoryk-Škarivské jde o nejpřesnější cifru, k jaké se vyšetřovatelé mohou dostat. Známky zastřelení, mučení nebo fatálního ubití nese 419 těl.
2022-08-09 15:18:25  zdroj: blesk.cz
Senátní zahraničí výbor dal vstupu Finska a Švédska do NATO zelenou | Blesk.cz
Senátní zahraniční výbor dnes jednomyslně podpořil začlenění Finska a Švédska do Severoatlantické aliance. Horní komora o návrhu rozhodne ve středu.
2022-08-09 15:16:16  zdroj: idnes.cz
Export ropy přes Družbu se zastavil, Rusko se pře s Ukrajinou o poplatky - iDNES.cz
Export ropy jižní větví ropovodu Družba se počátkem srpna zastavil. Na vině je tentokrát zřejmě Ukrajina, která zastavila tranzit přes své území. Podle ruské společnosti Transněfť ukrajinský provozovatel ropovodu s odvoláním na sankce nepřijal platbu za tranzit a jižní větev ropovodu zásobující Maďarsko, Slovensko a Česko uzavřel. Ukrajina zatím tuto informaci nijak nekomentovala.
2022-08-09 15:04:24  zdroj: iprima.cz
Rusové podpoří Putina v čemkoliv. Nejsou ochotní přemýšlet o složitých věcech, řekl expert - CNN Prima NEWS
Pokud by se Putin rozhodl zahájit novou ofenzivu na Kyjev, 60 procent občanů ho podpoří. Ovšem 65 procent by souhlasilo i s ukončením války a podepsáním mírové dohody. Vyplývá to z průzkumu, o kterém informoval deník Kommersant.
2022-08-09 14:46:11  zdroj: idnes.cz
Seberme Rusům turistická víza, chce Finsko a Estonsko. Peskovovi se to nelíbí - iDNES.cz
Premiérky Estonska a Finska se vyslovily pro to, aby Evropa přestala Rusům udělovat turistická víza. Dosud platí, že Rusové mohou na víza udělená například Finskem volně cestovat do většiny z 26 zemí schengenského prostoru. Rusové se kvůli sankcím, jimiž EU reagovala na únorovou ruskou invazi na Ukrajinu, nemohou do zemí Evropské unie dostat letecky.
2022-08-09 14:34:14  zdroj: aktualne.cz
Jižní větví ropovodu Družba neteče kvůli sporu ropa. Dotčené je i Česko - Aktuálně.cz
Jižní část ropovodu vede přes Ukrajinu do Maďarska, na Slovensko a do Česka.

By using the Web sites CYBERETIX s.r.o. You agree that the provision of services, traffic analysis and targeting ads use cookies.

(c) 2006-2021 | CYBERETIX s.r.o.