News


NEJNOVĚJŠÍ ODKAZY   0  
Nastaven filtr odkazů: luhanská oblast VYPNOUT FILTR

2022-08-07 23:02:19  zdroj: idnes.cz
Pokud Rusko uspořádá referenda, končí rozhovory s Kyjevem, řekl Zelenskyj - iDNES.cz
V případě, že se Moskva rozhodne na okupovaných území Ukrajiny uspořádat referendum o připojení oblastí k Rusku, nedočká se rozhovorů s Kyjevem, řekl v neděli večer ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj. Podle Zelenského Kyjev trvá na svém postoji nepodstoupit Rusku žádná území.
2022-08-07 10:34:13  zdroj: iprima.cz
Šokující záběry z Ukrajiny. Na Rusech není nic lidského, říká gubernátor k uříznuté hlavě - CNN Prima NEWS
Rusové ve městě Popasna měli popravit jednoho z ukrajinských zajatců a poté jeho hlavu jako výstrahu vystavit na kůl. Uvedl to gubernátor Luhanské oblasti.
2022-08-06 20:48:59  zdroj: iprima.cz
Vykastroval ukrajinského zajatce. Novináři odhalili identitu „kanibala“ z čečenského praporu - CNN Prima NEWS
Investigativním webům se zřejmě podařilo vypátrat identitu muže, který měl na konci července v Luhanské oblasti vykastrovat svázaného ukrajinského vojáka.
2022-07-29 08:02:13  zdroj: idnes.cz
Rusové se snaží dobývat další města na Donbasu. U Chersonu se jim nedaří - iDNES.cz
Ruské síly vyvíjejí tlak ve směru na město Bachmut. Snaží se tak využít drobných územních zisků na východě Ukrajiny. Rusové mají momentálně problémy s postupem na nedaleký Siversk a neúspěšní jsou také v protiútoku v Chersonské oblasti na jihu Ukrajiny, uvedl americký Institut pro studium války (ISW) ve své pravidelné analýze.
2022-07-26 14:16:12  zdroj: idnes.cz
Rodiny zadržených ruských vojáků se vydaly do Luhanska je osvobodit - iDNES.cz
Rodiny smluvních vojáků, kteří jsou drženi na území Luhanské lidové republiky kvůli své neochotě pokračovat dále v bojích, se vydaly na východ Ukrajiny je osvobodit. Obkroužily detenční centrum, kde chtějí získat informace o svých příbuzných. Ruští činitelé tvrdí, že zadržení je zcela legální.
2022-07-26 09:34:14  zdroj: idnes.cz
Ruské síly postoupily u vuhlehirské elektrárny. Ukrajincům to může i pomoct - iDNES.cz
Ruské síly zaznamenaly postup u vuhlehirské elektrárny, na niž útočily přes dva měsíce. Ukrajinci se z místa podle všeho stáhli. Krok by jim však mohl umožnit zkrácení fronty u Bachmutu. Ve své pravidelné analýze vývoje bojů na Ukrajině to uvedl americký Institut pro studium války (ISW). Rusko se podle zprávy zároveň připravuje na ukrajinskou protiofenzívu na jihu.
2022-07-22 20:18:17  zdroj: idnes.cz
Jak Ukrajinci zlikvidovali vagnerovce. Pozadí tajné operace ve Stachanovu - iDNES.cz
Devátého června sportovním stadionem ve městě Stachanov v Luhanské oblasti otřásl výbuch. Ukrajinský dělostřelecký úder mířil na místo z jednoho klíčového důvodu: byli zde umístěni bojovníci z ruské elitní žoldnéřské Vagnerovy skupiny. Pozadí příběhu odhaluje, jakým způsobem speciální ukrajinské síly získávají informace a vybírají cíle.
2022-07-22 17:32:19  zdroj: idnes.cz
Rusko může zkusit na okupovaných území rozmístit jaderné zbraně, říká analytik - iDNES.cz
Prohlášení ruského ministra zahraničí Sergeje Lavrova, že geografické cíle Ruska na Ukrajině nyní už zahrnují i okupované území na jihu země, je podle analytika Asociace pro mezinárodní otázky Pavla Havlíčka překvapivé. Rusko se snaží najít argumenty pro pokračování války, připojením území by teoreticky na nich mohlo rozmístit taktické jaderné zbraně, myslí si Havlíček.
2022-07-21 17:06:11  zdroj: idnes.cz
Loví nás na Donbase jako toulavé kočky. Separatisté přitvrdili nucené odvody - iDNES.cz
Proruští separatisté na Donbasu v posledních týdnech intenzivně posílili nucené odvody do armády. Na muže čekají na kontrolních stanovištích, v ulicích, hromadné dopravě i obchodech. V hlídkách hledajících rekruty slouží brutální čečenští bojovníci. „Loví nás jako toulavé kočky,“ popsal jeden z mužů. Svědectví přichází uprostřed zpráv o rostoucích ztrátách Rusů na Ukrajině.
2022-07-20 22:48:14  zdroj: ct24.ceskatelevize.cz
Rusko chce anektovat další oblasti Ukrajiny. Podle Washingtonu použije stejný scénář jako na Krymu — ČT24 — Česká televize
Rusko se podle Spojených států odhodlalo k anexi čtyř ukrajinských oblastí. Podle Washingtonu se jedná o Doněckou, Luhanskou, Chersonskou i Záporožskou oblast, nebo alespoň jejich části. To potvrzuje i prohlášení ministra zahraničí Sergeje Lavrova, podle kterého se geografické cíle Ruska změnily a nezůstávají jen u Donbasu. Američané nyní očekávají scénář použitý při anexi Krymu - to znamená uspořádání zdánlivých referend a následné připojení. To vše s využitím dosazených politiků, kteří o připojení k Rusku mluví už mnoho týdnů.
2022-07-20 20:16:09  zdroj: idnes.cz
STALO SE DNES: Fiala vyzval občany k úsporám energií. V Londýně shořelo 41 domů - iDNES.cz
Premiér Petr Fiala vyzval občany k pokračování energetických úspor. Rusku už nejde jen o Donbas, ale také o další území, řekl ruský ministr zahraničí Sergej Lavrov. Teploty v Londýně přesahovaly 40 stupňů Celsia. Ministr zahraničí Jan Lipavský navštívil Ukrajinu, setkal se s ukrajinským prezidentem Volodymyrem Zelenským. V Poslanecké sněmovně prošel zákaz některých jednorázových plastových výrobků.
2022-07-20 08:46:20  zdroj: idnes.cz
Rusové na Donbasu nepostupují, Ukrajinci ochromili jejich zásobování - iDNES.cz
Ruská vojska při ofenzívě v Donbasu na východě Ukrajiny dosahují minimálních zisků, ukrajinské síly nadále drží obranné linie. Ukrajinci zasáhli Antonivský most přes řeku Dněpr na jihu Ukrajiny, který je klíčový pro ruské zásobování a stahování sil. Uvedlo to ve středu britské ministerstvo obrany s odvoláním na poznatky vojenské rozvědky.
2022-07-19 06:04:44  zdroj: iprima.cz
Ukrajinci na Donbasu zaskočili Putina. Ruský vládce musí po neúspěšné akci změnit plány - CNN Prima NEWS
Ruská armáda zaznamenala v posledním týdnu velké ztráty. Byla nucena opustit klíčovou oblast, tvrdí Ukrajinci.
2022-07-18 11:18:31  zdroj: blesk.cz
Rusko posilují další Wagnerovci. A Šojgu nařídil ničit dalekonosné zbraně Ukrajinců | Blesk.cz
Rusko využilo žoldnéře z ruské Wagnerovy skupiny k posílení svých jednotek na Ukrajině. Ve svém pravidelném hlášení to dnes s odkazem na vojenskou rozvědku uvedlo britské ministerstvo obrany. Wagnerovci podle něj téměř jistě sehráli ústřední roli v nedávných bojích, včetně dobytí Popasna a Lysyčansku. Ruský ministr obrany Sergej Šojgu pak při nedávné inspekci ruských vojsk na Ukrajině nařídil vojákům prioritně ničit vysoce přesnými zbraněmi ukrajinské raketové a dělostřelecké zbraně dalekého dosahu.
2022-07-18 00:20:13  zdroj: iprima.cz
ON-LINE: Rusové znovu zatkli rebelující novinářku. Ovsjannikovová nazvala Putina vrahem - CNN Prima NEWS
Válka na Ukrajině trvá skoro pět měsíců. Přinášíme vám nejnovější zprávy z ozbrojeného konfliktu mezi Ukrajinou a Ruskem.
2022-07-17 21:48:08  zdroj: iprima.cz
ON-LINE: Zemětřesení na Ukrajině. Zelenskyj odvolal šéfa tajné služby i prokurátorku - CNN Prima NEWS
Válka na Ukrajině trvá skoro pět měsíců. Přinášíme vám nejnovější zprávy z ozbrojeného konfliktu mezi Ukrajinou a Ruskem.
2022-07-17 18:34:04  zdroj: iprima.cz
ON-LINE: Pokud se Ukrajina pokusí získat Krym, nastane pro ni soudný den, varuje Medveděv - CNN Prima NEWS
Válka na Ukrajině trvá skoro pět měsíců. Přinášíme vám nejnovější zprávy z ozbrojeného konfliktu mezi Ukrajinou a Ruskem.
2022-07-17 08:04:05  zdroj: iprima.cz
ON-LINE: Luhanská oblast se pro Rusy stala peklem. Nebyli schopni postoupit, říká gubernátor - CNN Prima NEWS
Válka na Ukrajině trvá skoro pět měsíců. Přinášíme vám nejnovější zprávy z ozbrojeného konfliktu mezi Ukrajinou a Ruskem.
2022-07-17 07:04:10  zdroj: iprima.cz
Drsné záběry z fronty: Obávaná jednotka Kraken vzala útokem vesnici, kterou ovládali Rusové - CNN Prima NEWS
Ukrajinská obávaná jednotka Kraken před pár dny zaútočila na ruské pozice v obci Bilohorivka. Záběry z tvrdých bojů v této vesnici se objevily na Twitteru.
2022-07-15 08:48:11  zdroj: idnes.cz
Rusko plánuje širší útok na Slovjansk. Vinnycja byla součástí strategie - iDNES.cz
Ruské jednotky na východě Ukrajiny stále připravují širší útok na Slovjansk v Doněcké oblasti. Podle ukrajinského generálního štábu se snaží vylepšit své taktické postavení. Americký Institut pro výzkum války (ISW) uvedl, že není jasné, kdy tato ruská ofenziva začne. Čtvrteční útok na Vinnycju byl podle ISW součástí systematické kampaně. Raketový útok si vyžádal nejméně 23 obětí včetně tří dětí.
2022-07-15 05:28:31  zdroj: blesk.cz
Ruské i ukrajinské síly jsou vyčerpané, boje polevily. Zvrátí další fáze vývoj války? | Blesk.cz
Po dobytí Luhanské oblasti vyhlásilo Rusko jistou pauzu v bojích, aby si jednotky mohly odpočinout, doplnit síly, výzbroj… Odpočinek potřebují i ukrajinští obránci, navíc čekají na dodávky dalších západních zbraní. Nadcházející fáze bojů může celou válku zvrátit, rozebírá analýza CNN.
2022-07-13 18:50:32  zdroj: iprima.cz
ON-LINE: Nemůžeme zajistit bezproblémový provoz Nord Stream 1, tvrdí Gazprom - CNN Prima NEWS
Válka na Ukrajině trvá přes čtyři měsíce. Přinášíme vám nejnovější zprávy z ozbrojeného konfliktu mezi Ukrajinou a Ruskem.
2022-07-13 17:18:39  zdroj: iprima.cz
ON-LINE: Nemůžeme zajistit bezproblémový provoz Nord Stream 2, tvrdí Gazprom - CNN Prima NEWS
Válka na Ukrajině trvá přes čtyři měsíce. Přinášíme vám nejnovější zprávy z ozbrojeného konfliktu mezi Ukrajinou a Ruskem.
2022-07-13 16:52:18  zdroj: idnes.cz
KLDR uznala Doněckou lidovou republiku, ta otevřela v Moskvě ambasádu - iDNES.cz
Severní Korea uznala jako třetí země OSN Doněckou lidovou republiku (DLR), oznámil vůdce doněckých separatistů Denis Pulišin. Od bilaterálních vztahů očekává ekonomický rozvoj. Republika předtím v Moskvě otevřela svou ambasádu.
2022-07-13 13:34:09  zdroj: idnes.cz
Rusko mlčí o svých generálech na Ukrajině, Putin se bojí jejich popularity - iDNES.cz
Jen velice málo píší ruská média o generálech velících „speciální vojenské operaci“ na Ukrajině. Důvodem podle zdrojů z Kremlu je obava ruského prezidenta Vladimira Putina, aby se takový velitel nestal až příliš populárním.
2022-07-13 13:04:50  zdroj: iprima.cz
ON-LINE: Přípravy Ukrajiny na osvobození oblastí okupované Ruskem vrcholí, sdělil Kuleba - CNN Prima NEWS
Válka na Ukrajině trvá přes čtyři měsíce. Přinášíme vám nejnovější zprávy z ozbrojeného konfliktu mezi Ukrajinou a Ruskem.
2022-07-13 12:50:07  zdroj: iprima.cz
ON-LINE: Sestřelili jsme tři ukrajinské letouny v Doněcku a Mykolajivu, sdělilo Rusko - CNN Prima NEWS
Válka na Ukrajině trvá přes čtyři měsíce. Přinášíme vám nejnovější zprávy z ozbrojeného konfliktu mezi Ukrajinou a Ruskem.
2022-07-13 06:48:09  zdroj: iprima.cz
ON-LINE: Útok na Časiv Jar má už 45 obětí. Raketomety HIMARS zasáhly Novou Kachovku - CNN Prima NEWS
Válka na Ukrajině trvá přes čtyři měsíce. Přinášíme vám nejnovější zprávy z ozbrojeného konfliktu mezi Ukrajinou a Ruskem.
2022-07-10 09:50:30  zdroj: iprima.cz
Ukrajinci precizně používají západní zbraně, přestřelky s Rusy ale prohrávají, říká expert - CNN Prima NEWS
I když Rusové vyhlásili operační pauzu pro některé své jednotky, může to znamenat jejich přesun jinam.
2022-07-09 10:19:00  zdroj: e15.cz
Ruská armáda přesouvá své záložní síly k Ukrajině | E15.cz
Rusko přesouvá své záložní síly z celé země a shromažďuje je poblíž Ukrajiny, aby je bylo možné použít pro budoucí ofenzivu.
SPORT
2022-08-09 15:46:12  zdroj: idnes.cz
Oktagon bez Rusů, zájem o ostrovy i kdo s kým o titul. Co chystá Novotný - iDNES.cz
Letní turnaj na pražské Štvanici zaujal i uznávané zámořské experty, kteří se jinak výhradně věnují nejlepší soutěži UFC. Na podzim Oktagon pokračuje v expanzi do zahraničí. V budoucnu by nemusela skončit „jen“ v Německu. Promotér Ondřej Novotný v rozhovoru pro iDNES Premium probírá i nové příběhy MMA zápasníků.
2022-08-09 15:32:12  zdroj: idnes.cz
Oštěpařka Špotáková otestuje formu před ME na Diamantové lize v Monaku - iDNES.cz
Oštěpařka Barbora Špotáková bude jediným českým zástupcem na středečním atletickém mítinku Diamantové ligy v Monaku, který bude posledním velkým závodem před mistrovstvím Evropy v Mnichově. Světová rekordmanka a dvojnásobná olympijská vítězka bude navazovat na druhé místo ze sobotního diamantového mítinku v Chorzówě.
2022-08-09 15:04:22  zdroj: blesk.cz
Krejčího přihrávky jsem si nahrával a pouštěl dokola. Lahůdky! rozplývá se Rada | Tv.iSport.cz
2022-08-09 15:02:42  zdroj: blesk.cz
Pocta pro Jislovou: Fanynka ji dojala krásným gestem | Blesk sport
Není to tak dávno, co bývalá biatlonistka Eva Puskarčíková na sociálních sítích odhalila drsné urážky od fanouška a dala tak nahlédnout na stinnou stránku vrcholového sportu. Pravý opak teď ukázala reprezentantka Jessica Jislová, která se pochlubila dojemným gestem: Fanoušsci se po ní rozhodli pojmenovat miminko!
2022-08-09 14:34:13  zdroj: idnes.cz
Srazil ho náklaďák i choroby. Rulík o cestě k trenéřině: Pořád myslím na Hlinku - iDNES.cz
Vstup do extraligy mu usnadnil Marek Sýkora. Později spolupracoval s dalšími trenérskými kapacitami a výjimečnými osobnostmi jako Jaroslav Holík, Ivan Hlinka, Vladimír Růžička, Miloslav Hořava nebo Pavel Patera. Teď se z Radima Rulíka stal nejžádanější trenér českého hokejového léta. Z Mladé Boleslavi ho přetáhly vyzbrojené Pardubice, které baží po extraligovém titulu. Mezitím kývl Rulík i na trénování juniorské reprezentace, kterou do konce roku čekají hned dva světové šampionáty.
2022-08-09 14:32:19  zdroj: aktualne.cz
Čeští atleti mají nové dresy. Dominantní bude bílá místo červené - Aktuálně.cz
Změna designu reprezentačního oblečení souvisí se změnou jeho dodavatele, kterým je nově španělská firma Joma.
TECHNIKA
2022-08-09 15:50:51  zdroj: zive.cz
Čína provedla orbitální test své tajemné znovupoužitelné kosmické lodi – VTM.cz
Čína za přísného utajení vyslala na oběžnou dráhu svou „opakovaně použitelnou“ kosmickou loď. Upozornila na to státní zpravodajská agentura Nová Čína. Dotyčné zařízení v rámci své 18. mise vynesla do vesmíru raketa Long March 2F, která
2022-08-09 15:34:48  zdroj: iprima.cz
Velké změny v oblíbené chatovací aplikaci. Na co se uživatelé musí připravit? - CNN Prima NEWS
Vývojáři aplikace WhatsApp pracují na novinkách, které mají zcela změnit způsob používání. Insideři odhalili šest změn, které mají v dohledné době přijít.
2022-08-09 12:32:13  zdroj: idnes.cz
KOMENTÁŘ: Obrana kupuje bezpilotního dědečka. Zda umí bojovat, nikdo neví - iDNES.cz
Po několika týdnech spekulací o tom, jaké bojové drony česká armáda nakoupí, ministerstvo obrany zveřejnilo, že půjde o typ Heron 1 izraelské státní zbrojovky IAI. Co od tohoto stroje můžeme očekávat a jaká jsou rizika tohoto nákupu?
2022-08-09 12:04:16  zdroj: idnes.cz
Volby 2022 | Pryč s cyklopruhy, metro zdarma. „Motoristé sobě“ představili kandidátku v Praze - iDNES.cz
Nová strana Motoristé sobě v úterý na Žižkovské věži představila program a kandidátku do voleb na pražský magistrát. Povede ji mluvčí Václava Klause Petr Macinka, na dalších místech je třeba ekonom Vladimír Pikora či bývalý ředitel TSK Petr Smolka.
2022-08-09 11:51:10  zdroj: zive.cz
Robopes se samopalem řádil na střelnici jako John Wick – VTM.cz
Pozornost sociálních médií v uplynulých dnech získalo video robotického psa, který má na zádech samopal • S tím trénuje ostrou střelbu na blíže neurčené střelnici • Vyzbrojené robopsy v současnosti vyvíjí již několik společností
2022-08-09 07:50:41  zdroj: zive.cz
NASA označila letošní červenec za extrémní. Na celém světě se střídala jedna vlna veder za druhou – VTM.cz
V létě 2022 se na celém světě střídala jednala vlna veder za druhou, uvádí na webových stránkách NASA Earth Observatory. Horka, zejména v Evropě a Asii, způsobila tisíce úmrtí a ve Velké Británii byl 19. července zaznamenán nejteplejší den
VOLBY
2022-08-09 16:04:40  zdroj: blesk.cz
Andrej Babiš: Hnutí ANO je kvůli mítinkům v užším kontaktu s radnicemi | Blesk.cz
Krajské organizace ANO jsou nyní v ještě užším kontaktu s místními radnicemi, aby byli všichni na mítinky hnutí připraveni. ČTK to dnes sdělil předseda ANO a bývalý premiér Andrej Babiš, který minulý týden čelil na shromážděních hlasitým protestům svých odpůrců. V pondělí uvedl, že hnutí nově na mítincích pokaždé vyhradí místo pro odpůrce. Policejní prezident Martin Vondrášek ale večer řekl, že preventivní rozdělování členů shromáždění by bylo protizákonné a protiústavní.
2022-08-09 16:04:13  zdroj: idnes.cz
Volby 2023 | Senátor Fischer shání peníze na kampaň a chystá se znovu na boj o Hrad - iDNES.cz
Senátor Pavel Fischer dal jasně najevo, že se připravuje na účast v prezidentské volbě v lednu příštího roku a chystá se na reparát za volbu v roce 2018. „Oslovuji své podporovatele a sháním například peníze na kampaň,“ řekl v rozhovoru pro iDNES.cz Fischer. Váží si podpory od exministrů Karla Schwarzenberga i Miroslava Kalouska.
2022-08-09 15:36:31  zdroj: blesk.cz
Motoristé sobě: Předvolební program pro komunální volby 2022 | Blesk.cz
Nová strana Motoristé sobě chce reprezentovat hlas pražských řidičů, který prý z relevantní současné garnitury nikdo nerespektuje. Členům vadí současné vedení Prahy, které nazvali aktivisty, fanatiky a levičáckými extremisty. V plánu mají zrušit cyklopruhy, vybudovat parkovací síť, zavést jednu parkovací kartu pro Prahu, poskytnout metro zdarma a roční lítačku prodávat všem za tisíc korun. Děti do 18 let by jezdily po Praze zdarma.
2022-08-09 15:20:19  zdroj: blesk.cz
Středula promluvil o rozvodech a své manželce. První dámou by byla podplukovnice | Blesk.cz
Odborový předák a možná budoucí hlava státu Josef Středula se v pořadu Epicentrum na Blesk.cz rozpovídal o své kandidatuře, kampani, ale i rodině, která by s ním putovala na Hrad. Pokud by v lednu příštího roku vyhrál prezidentské volby, role první dámy by se chopila jeho manželka, jež je podplukovnicí u hasičského sboru ČR. Josef Středula také prozradil, který z kandidátů je mu osobně nejpříjemnější, a upřesnil také to, jak bude hlasovat v prvním kole.
2022-08-09 13:50:16  zdroj: ct24.ceskatelevize.cz
Keňané se vydali k volbám. Mladí ve změnu k lepšímu nevěří, Západ doufá v zachování stability — ČT24 — Česká televize
Keňané volí nového prezidenta, členy obou komor parlamentu a zástupce místních zpráv. O prezidentský post se uchází čtyři kandidáti, vítěz nahradí dosavadní hlavu státu Uhuru Kenyattu, který po ukončení dvou mandátů nemůže znovu kandidovat. Hlavním tématem předvolební kampaně bylo řešení ekonomických problémů země. Kandidáti ale voličům slibovali ale i legalizaci marihuany nebo exportu hadího jedu.
2022-08-09 12:04:16  zdroj: idnes.cz
Volby 2022 | Pryč s cyklopruhy, metro zdarma. „Motoristé sobě“ představili kandidátku v Praze - iDNES.cz
Nová strana Motoristé sobě v úterý na Žižkovské věži představila program a kandidátku do voleb na pražský magistrát. Povede ji mluvčí Václava Klause Petr Macinka, na dalších místech je třeba ekonom Vladimír Pikora či bývalý ředitel TSK Petr Smolka.
COVID-19
2022-08-09 16:02:35  zdroj: blesk.cz
Imunolog Hořejší o letní vlně covidu: Nakažených je mnohem víc, šíření rychlé, ale je i dobrá zpráva | Blesk.cz
Počet potvrzených případů covidu-19 v Česku od začátku epidemie přesáhl čtyři miliony. Letní vlna koronaviru je ale v současné době na ústupu a počty nakažených v mezitýdenním srovnání klesají už 12. den v řadě. Jenže nakolik jsou uváděné statistiky odrazem reality, když řada lidí na testy nechodí? A jak to s aktuální vlnou je ve skutečnosti? O tom mluvil v pořadu Epicentrum imunolog a profesor Václav Hořejší.
2022-08-09 14:48:41  zdroj: blesk.cz
Pardubice: Opilá žena nabourala do strážníků | Blesk.cz
Na mol opilá řidička za volantem osobního auta nabourala v Pardubicích do vozidla psovodů tamních strážníků. Jako výmluvu pro nehodu si vymyslela, že za to může covid. Chvíli na to pak strážníkům nadýchala přes dvě promile alkoholu v dechu.
2022-08-09 14:32:39  zdroj: blesk.cz
Vysíláme: Imunolog Hořejší o letní vlně covidu, imunitě po nákaze omikronem i 4.dávce | Blesk.cz
Počet potvrzených případů covidu-19 v Česku od začátku epidemie přesáhl čtyři miliony. Letní vlna koronaviru je ale v současné době na ústupu a počty nakažených v mezitýdenním srovnání klesají už 12. den v řadě. Jak ovlivní dosavadní vývoj návrat do škol a konec dovolených? Jak silné protilátky a na jak dlouho vyvolávají varianty omikronu? Jak naše imunita reaguje na prodělání covidu ve srovnání s očkováním? Má 4. dávka smysl i po prodělané infekci? Nejen na tyto otázky bude v dnešním Epicentru odpovídat molekulární imunolog, mikrobiolog a biochemik, profesor Václav Hořejší.
2022-08-09 12:52:04  zdroj: iprima.cz
PŘEHLEDNĚ: Čtvrtá dávka vakcíny proti covidu netáhne. Experti radí, kdy na ni vyrazit - CNN Prima NEWS
Kdy je nejlepší čas si nechat aplikovat čtvrtou dávku očkování proti covidu a kterou látku zvolit? Informace přinášíme přehledně.
2022-08-09 10:50:13  zdroj: ct24.ceskatelevize.cz
Na jaře přijelo pět milionů turistů, stále méně než před pandemií — ČT24 — Česká televize
V hotelech, penzionech a kempech v Česku se ve druhém čtvrtletí letošního roku ubytovalo pět milionů turistů. Meziročně jde sice o výrazný růst, počty ale stále nedosahují hodnot před vypuknutím pandemie koronaviru v roce 2019. Tržby ve službách meziročně ve druhém čtvrtletí stouply o 12,1 procenta, což je už popáté za sebou. Nejvíce se dařilo službám souvisejícím s turistikou. Vyplývá to z údajů, které zveřejnil Český statistický úřad (ČSÚ).
2022-08-09 08:04:18  zdroj: iprima.cz
Další milník. Covidem se v Česku od začátku epidemie nakazily více než čtyři miliony lidí - CNN Prima NEWS
Počet potvrzených případů nemoci COVID-19 v Česku od začátku epidemie na jaře 2020 přesáhl čtyři miliony. Za tu dobu zemřelo 40 587 lidí.
UKRAJINA
2022-08-09 16:04:13  zdroj: idnes.cz
Volby 2023 | Senátor Fischer shání peníze na kampaň a chystá se znovu na boj o Hrad - iDNES.cz
Senátor Pavel Fischer dal jasně najevo, že se připravuje na účast v prezidentské volbě v lednu příštího roku a chystá se na reparát za volbu v roce 2018. „Oslovuji své podporovatele a sháním například peníze na kampaň,“ řekl v rozhovoru pro iDNES.cz Fischer. Váží si podpory od exministrů Karla Schwarzenberga i Miroslava Kalouska.
2022-08-09 15:50:36  zdroj: ct24.ceskatelevize.cz
Svědci hlásí nejméně 12 explozí u ruské základny na Krymu, stovky kilometrů od fronty — ČT24 — Česká televize
Hlasité exploze a černý dým zaznamenali svědci na západním pobřeží okupovaného Krymu ve směru ruské vojenské základny v Novofedorivce. Ta se přitom nachází dvě stě kilometrů od frontové linie. Podle Kommersantu se terčem útoku stala letecká základna a muniční sklady.
2022-08-09 15:50:23  zdroj: iprima.cz
ON-LINE: Spoušť na krymské letecké základně. Média hlásí explozi 200 kilometrů od fronty - CNN Prima NEWS
Válka na Ukrajině trvá déle než pět měsíců. Přinášíme vám nejnovější zprávy z ozbrojeného konfliktu mezi Ukrajinou a Ruskem.
2022-08-09 15:48:13  zdroj: iprima.cz
Cherson je náš, smála se ruská influencerka Ukrajinkám. Tvrdý trest za video ji rozbrečel - CNN Prima NEWS
Ruska Julia Prochorovová, známá především na Telegramu a Tik Toku, přišla kvůli výrokům o válce na Ukrajině a posměškům o ubytování.
2022-08-09 15:20:27  zdroj: ct24.ceskatelevize.cz
Zastřeleni, umučeni, umláceni. V Buče už našli přes čtyři sta obětí ruských okupantů — ČT24 — Česká televize
Po více než čtyřech měsících vyšetřování ukrajinské úřady oznámily, že ruská okupace Buči si vyžádala nejméně 458 mrtvých. Podle zástupkyně starosty Mychajlyny Skoryk-Škarivské jde o nejpřesnější cifru, k jaké se vyšetřovatelé mohou dostat. Známky zastřelení, mučení nebo fatálního ubití nese 419 těl.
2022-08-09 15:18:25  zdroj: blesk.cz
Senátní zahraničí výbor dal vstupu Finska a Švédska do NATO zelenou | Blesk.cz
Senátní zahraniční výbor dnes jednomyslně podpořil začlenění Finska a Švédska do Severoatlantické aliance. Horní komora o návrhu rozhodne ve středu.

By using the Web sites CYBERETIX s.r.o. You agree that the provision of services, traffic analysis and targeting ads use cookies.

(c) 2006-2021 | CYBERETIX s.r.o.