News


NEJNOVĚJŠÍ ODKAZY   0  
Nastaven filtr odkazů: mezinárodní agentura pro atomovou energii VYPNOUT FILTR

2022-08-09 07:20:28  zdroj: ct24.ceskatelevize.cz
Situace v Záporožské elektrárně je bezvýchodná, míní Drábová. Okupanty nelze bezpečně vypudit — ČT24 — Česká televize
Pokud by invazním silám šlo o bezpečí, ze Záporožské elektrárny by se už dávno stáhly, domnívá se předsedkyně českého Státního úřadu pro jadernou bezpečnost Dana Drábová. Současnou situaci v největší jaderné elektrárně v Evropě proto považuje za bezvýchodnou. Zařízení o víkendu čelilo ostřelování.
2022-08-08 16:32:20  zdroj: idnes.cz
Buď tu bude Rusko, nebo jaderná poušť. Rusové elektrárnu zaminovali a odpojují - iDNES.cz
Ruští vojáci podminovali elektrické bloky Záporožské jaderné elektrárny, uvedl podle ukrajinské jaderné společnosti Enerhoatom velitel ruské posádky Valerij Vasiljev. Ten zároveň hrozí jejich odpálením. Podle Ukrajinců Rusové také cíleně ničí infrastrukturu elektrárny, aby Ukrajinu odstřihli od proudu.
2022-08-08 07:18:15  zdroj: idnes.cz
Útok je sebevražda, zpřístupněte záporožskou elektrárnu, apeluje šéf OSN - iDNES.cz
Generální tajemník OSN António Guterres v pondělí apeloval na zpřístupnění Záporožské jaderné elektrárny mezinárodním inspektorům poté, co se o víkendu objevily zprávy o novém ostřelování areálu na jihovýchodě Ukrajiny. Podle Ukrajiny v sobotu ruská palba zasáhla skladiště vyhořelého jaderného paliva a zranila jednoho pracovníka, ruská strana to odmítá.
2022-08-07 14:48:36  zdroj: blesk.cz
Střelba v Záporožské jaderné elektrárně: Rusové zranili pracovníka | Blesk.cz
Jeden pracovník Záporožské jaderné elektrárny byl zraněn, když místo v sobotu večer ostřelovala raketami ruská armáda. Dnes o tom informovala ukrajinská státní jaderná společnost Enerhoatom. Podle deníku Ukrajinska pravda se to stalo při ostřelování města Enerhodar, na jehož okraji se největší jaderná elektrárna v Evropě nachází.
2022-08-06 21:04:26  zdroj: blesk.cz
77 let od útoku na Hirošimu: Varování šéfa OSN | Blesk.cz
Nové závody ve zbrojení nabírají na rychlosti a je naprosto nepřijatelné, aby země s jadernými zbraněmi byť jen připustily možnost jejich použití. V Hirošimě to dnes, u příležitosti 77. výročí svržení atomové bomby na toto japonské město, řekl generální tajemník OSN António Guterres. „Lidstvo si hraje s nabitou zbraní,“ varoval. Informovala o tom agentura Kjódó.
2022-08-06 06:46:16  zdroj: idnes.cz
Záporožská jaderná elektrárna dostala přímý zásah. Únik vodíku vedl k explozi - iDNES.cz
Záporožskou jadernou elektrárnu na východě Ukrajiny zasáhla dělostřelecká palba. Podle ukrajinské státní jaderné společnosti Enerhoatom dopadly střely poblíž jednoho z jaderných reaktorů. Útok poškodil dvě budovy. Došlo k úniku vodíku a explozi s následným požárem, který byl však uhašen. Kritická hrozba šíření radiace byla zažehnána.
2022-08-05 22:18:22  zdroj: blesk.cz
V Záporožské jaderné elektrárně vypukl požár. Ukrajinci varují před únikem radioaktivity | Blesk.cz
Ukrajina a Rusko se dnes vzájemně obvinily ze dvou ostřelování ukrajinské Záporožské jaderné elektrárny, kterou již v březnu při invazi na Ukrajinu obsadila ruská vojska. Podle ruské agentury RIA Novosti, která útok přičítá ukrajinským silám, na místě vznikl požár. Ukrajinská státní energetická společnost Enerhoatom, která naopak viní z obou útoků ruské vojáky, podle agentury Unian uvedla, že při druhém ostřelování rakety dopadly přímo vedle jednoho z bloků a že existuje nebezpečí rozptylu radioaktivních látek.
2022-08-04 10:46:10  zdroj: idnes.cz
Rusko děsí jadernou katastrofou, záporožská elektrárna je jeho štít, míní v USA - iDNES.cz
Rusko svou vojenskou činností v okupované Záporožské jaderné elektrárně usiluje o vyvolání strachu Západu z možné jaderné katastrofy na Ukrajině. Patrně tím chce oslabit odhodlání západních zemí poskytovat Kyjevu zbraně pro jeho chystanou ofenzívu na jihu země, uvedl ve svém pravidelném hodnocení americký Institut pro studium války (ISW).
2022-07-21 12:50:15  zdroj: idnes.cz
Jaderná elektrárna jako pojistka. Rusko chce ve strojovnách rozmístit tanky - iDNES.cz
Ruské síly se podle podle tvrzení ukrajinské společnosti Enerhoatom snaží získat přístup do strojoven v jaderné elektrárně v Záporoží. Agentura Unian uvedla, že podle Enerhoatomu, který na Ukrajině atomové elektrárny spravuje, chtějí Rusové v blocích elektrárny rozmístit svou armádní techniku a zbraně.
2022-07-16 15:16:13  zdroj: idnes.cz
Rusové odpalují rakety ze Záporožské jaderné elektrárny, přivezli i výbušniny - iDNES.cz
Rusko podle šéfa ukrajinské státní společnosti Enerhoatom využívá Záporožskou jadernou elektrárnu jako základnu pro odpalování raket, kterými ostřeluje okolní oblasti Ukrajiny. Situaci v největším zařízení svého druhu v Evropě označil za napjatou, je tam podle něj rozmístěných 500 ruských vojáků.
2022-07-16 12:32:26  zdroj: blesk.cz
Putinův ministr Šojgu přivezl vojákům nové rozkazy. A Rusové ostřelují okolí v Záporoží | Blesk.cz
Ruský ministr obrany Sergej Šojgu při návštěvě jednotek bojujících na východě Ukrajiny nařídil, aby zesílily útoky proti ukrajinské armádě. Dnes o tom informovalo ruské ministerstvo obrany. Ruští vojáci mají podle Šojgua zabránit tomu, aby Ukrajinci podnikali velké raketové a dělostřelecké útoky na civilní infrastrukturu v Ruskem okupovaných částech Donbasu i jinde.
2022-06-16 00:18:11  zdroj: idnes.cz
Blíží se nové jaderné hrozby. KLDR a Írán zbrojí a svět čekají nebezpečné časy - iDNES.cz
Zatímco pozornost světa se upíná na jaderné harašení ruského autokrata Vladimira Putina, jinde se plíživě prosazují nové a stejně nevyzpytatelné atomové hrozby. Jde v prvé řadě o Severní Koreu a ­Írán, které – sankce nesankce – potichu posilují své jaderné dovednosti a tím i schopnost vnést další zmatek do už tak značně rozhozeného světa.
2022-06-10 13:08:12  zdroj: ct24.ceskatelevize.cz
Kroky Íránu komplikují jednání o jaderné dohodě. Odstranění kamer není banalita, říká zpravodaj ČT — ČT24 — Česká televize
Mezinárodní agentura pro atomovou energii (MAAE) varovala, že nejnovější kroky Íránu mohou být fatální ranou pro šance na obnovení dohody o kontrole tamního jaderného programu. Teherán ve čtvrtek oznámil, že odstraní kamery, které dosud monitorovaly některá jaderná zařízení. Šéf MAAE Rafael Grossi tento krok označil za vážný problém.
2022-04-30 20:48:16  zdroj: ct24.ceskatelevize.cz
Vstanu, vyčistím si zuby, vypiju kafe a píšu tweet - je to rituál, řekla Drábová ke svým hlášením o radiaci na Ukrajině — ČT24 — Česká televize
Od chvíle, co ruská armáda začala ohrožovat ukrajinské jaderné elektrárny, píše jaderná fyzička a předsedkyně Státního úřadu pro jadernou bezpečnost Dana Drábová zprávy o míře radiace na Ukrajině. Její tweety sledují tisíce lidí. V Interview 24 Speciál řekla, že to bere jako rituál s tím, že je třeba obavy lidí zmírnit. K obsazení Záporožské elektrárny řekla, že šlo zřejmě o pragmatický krok Ruska v rámci jeho invaze na Ukrajinu. Putinovi ale do hlavy nikdo nevidí, upozornila.
2022-04-30 05:08:27  zdroj: blesk.cz
SÚJB: Expertka z úřadu o ochraně jaderných elektráren i válce na Ukrajině | Blesk.cz
Lenka Babická ze Státního úřadu pro jadernou bezpečnost vysvětlila Blesk Zprávám, jak zjišťují informace o stavu ukrajinských jaderných elektráren a radiaci tam i u nás. „Obecně by k jejímu zvýšení mohlo vést neodborné nebo zlovolné zacházení s radioaktivními materiály,“ uvedla. Řekla také, na jaké situace jsou jaderné elektrárny vybavené, jak se chrání jejich zaměstnanci. A jak by si vedl Temelín či Dukovany, kdyby se ocitly ve válce tak jako Černobyl nebo Záporoží? 
2022-04-29 08:16:09  zdroj: idnes.cz
Přelet ruské střely nad jadernou elektrárnou. Může hrozit až havárie, míní MAAE - iDNES.cz
Informaci o možném přeletu rakety přímo nad Jihoukrajinskou jadernou elektrárnou prošetřuje Mezinárodní agentura pro atomovou energii (MAAE). Střela měla nad elektrárnou proletět 16. dubna. Kyjev o tom agenturu informoval s tím, že ji zaznamenal na kamerový systém.
2022-04-29 07:34:03  zdroj: iprima.cz
Ukrajina: Ruské rakety létají těsně nad jadernými elektrárnami - CNN Prima NEWS
Mezinárodní agentura pro atomovou energii (MAAE) prověřuje informaci ukrajinských úřadů o dřívějším přeletu rakety přímo nad Jihoukrajinskou jadernou elektrárnou, Kyjev agenturu nyní informoval o tom, že letící střelu zaznamenal 16. dubna kamerový systém.
2022-04-29 07:32:36  zdroj: blesk.cz
Donbas je pro Rusy podle Velké Británie klíčový strategický cíl | Blesk.cz
Bitva o Donbas zůstává hlavním strategickým cílem Ruska, aby dosáhlo svého deklarovaného cíle zajistit si kontrolu nad Doněckou a Luhanskou oblastí. Ve své poslední zprávě k situaci na Ukrajině to dnes uvedlo britské ministerstvo obrany.
2022-04-28 19:06:06  zdroj: aktualne.cz
Ruská pomsta v Černobylu: Vojáci nastražili miny - Aktuálně.cz
Rusové jadernou elektrárnu v Černobylu opustili na konci března, odstraňování následků jejich řádění ale potrvá roky.
2022-04-27 22:02:27  zdroj: blesk.cz
Vláda zasedla kvůli drahotě v Česku i přílivu uprchlíků | Blesk.cz
Model finanční pomoci rodinám s dětmi a postiženým kvůli růstu cen projednává na dnešním zasedání vláda Petra Fialy (ODS). Ministři by se měli zabývat i dalšími kroky, které souvisejí s válkou na Ukrajině a příchodem uprchlíků do Česka.
2022-04-27 21:32:20  zdroj: blesk.cz
Vláda zasedla kvůli drahotě v Česku i přílivu uprchlíků | Blesk.cz
Model finanční pomoci rodinám s dětmi a postiženým kvůli růstu cen projednává na dnešním zasedání vláda Petra Fialy (ODS). Ministři by se měli zabývat i dalšími kroky, které souvisejí s válkou na Ukrajině a příchodem uprchlíků do Česka.
2022-04-27 10:06:25  zdroj: blesk.cz
Vláda zasedne kvůli drahotě v Česku i přílivu uprchlíků | Blesk.cz
Model finanční pomoci rodinám s dětmi a postiženým kvůli růstu cen projedná na dnešním zasedání vláda Petra Fialy (ODS). Ministři mají na programu i návrh na nákup léku paxlovid na covid-19, novelu zákona o svobodném přístupu k informacím či plán svých legislativních prací. Zabývat se budou patrně i dalšími kroky, které souvisejí s válkou na Ukrajině a příchodem uprchlíků do Česka.
2022-04-26 17:34:55  zdroj: e15.cz
Radioaktivita v Černobylu je v normálu, uvedl šéf MAAE | E15.cz
Černobyl - Úroveň radioaktivity v bývalé Černobylské jaderné elektrárně je normální, řekl šéf Mezinárodní agentury pro atomovou energii (MAAE) Rafael Grossi.
2022-04-26 16:18:10  zdroj: idnes.cz
Úroveň radioaktivity v Černobylu je abnormální, řekl na místě šéf MAAE - iDNES.cz
Úroveň radioaktivity v odstavené Černobylské jaderné elektrárně je abnormální. Řekl to šéf Mezinárodní agentury pro atomovou energii (MAAE) Rafael Grossi na návštěvě odstaveného zařízení, kde přesně před šestatřiceti lety nastala havárie. Déle než měsíc trvající okupace elektrárny ruskou armádou byla podle Grossiho opravdu nebezpečná.
2022-04-26 15:04:55  zdroj: e15.cz
Radioaktivita v Černobylu není v normálu, uvedl šéf MAAE | E15.cz
Černobyl - Úroveň radioaktivity v bývalé Černobylské jaderné elektrárně je abnormální, řekl šéf Mezinárodní agentury pro atomovou energii (MAAE) Rafael Grossi.
2022-04-20 06:50:09  zdroj: iprima.cz
Černobyl: Elektrárna obnovila přímou telefonickou linku s Kyjevem - CNN Prima NEWS
Odstavená jaderná elektrárna v Černobylu obnovila přímou telefonickou linku s ukrajinským jaderným regulátorem, oznámila to Mezinárodní agentura pro atomovou energii (MAAE), elektrárna byla od 24. února, kdy Rusko zahájilo invazi na Ukrajinu, až do konce března v rukou ruských vojáků.
2022-04-20 05:18:40  zdroj: ct24.ceskatelevize.cz
Rusům se nedaří zlomit odpor v Mariupolu. Ukrajina obdržela stíhačky — ČT24 — Česká televize
Pokračují boje na východě Ukrajiny. Ruským invazním silám se stále nedaří zlomit odpor v Mariupolu, ostřelování v noci čelil například Mykolajiv. Dle médií Moskva najala pro východní ofenzivu až dvacet tisíc žoldáků ze Sýrie či Libye. Kyjev upozorňuje na plánovaná „referenda“ o připojení k Rusku na jihu Ukrajiny. Černobyl opět komunikuje s regulátorem. Obránci obdrželi stíhačky a další vojenská pomoc z USA se chystá.
2022-04-06 13:18:34  zdroj: iprima.cz
Rusové rozvezli kontaminovanou půdu z Černobylu, tvrdí Ukrajina - CNN Prima NEWS
Ruská armáda kvůli příkopům roznesla kontaminovanou půdu z Černobylu, varují ukrajinští představitelé. Zeminu mělo vojsko rozptýlit na Ukrajině.
2022-04-02 18:24:07  zdroj: idnes.cz
V Černobylu vztyčili ukrajinskou vlajku. Experti zjišťují, co Rusové napáchali - iDNES.cz
V areálu bývalé jaderné elektrárny v Černobylu byla slavnostně vztyčena ukrajinská vlajka poté, co se z místa stáhly ruské jednotky, které elektrárnu okupovaly. Ukrajinští vojáci také získali podle ukrajinských úřadů zpět pod kontrolu město Brovary, které leží blízko Kyjeva. Dohromady už bylo v regionu osvobozeno více než 30 obcí.
2022-04-01 13:34:19  zdroj: blesk.cz
Přímo v Černobylu nejsou cizí osoby, Rusové zůstali v pásmu. Na inspekci dorazí šéf jaderné agentury | Blesk.cz
Odborníci z Mezinárodní agentury pro atomovou energii (MAAE) vyrazí na kontrolu Černobylské jaderné elektrárny na Ukrajině hned, jak to bude možné. Na Twitteru to dnes napsal šéf MAAE Rafael Grossi, který misi povede. Ruské jednotky se ve čtvrtek po několika týdnech z černobylské elektrárny stáhly.
SPORT
2022-08-10 15:16:11  zdroj: idnes.cz
Multisportovní ME v Mnichově má být oslavou 50 let od mnichovské olympiády - iDNES.cz
Ve čtvrtek v Mnichově odstartuje multisportovní mistrovství Evropy, které má být mimo jiné oslavou padesátiletého výročí olympijských her 1972. V bavorské metropoli se bude jedenáct dní závodit v devíti sportech. Největším z nich je atletika, která je v centru této akce poprvé.
2022-08-10 14:32:19  zdroj: aktualne.cz
Další exslávista v rudém dresu. Jankto už je na Letné, přišel na hostování s opcí - Aktuálně.cz
Fotbalový reprezentant Jakub Jankto je novou posilou pražské Sparty.
2022-08-10 14:32:17  zdroj: idnes.cz
Vysoké odměny a rozvoj fotbalu. Afrika plánuje spuštění lukrativní superligy - iDNES.cz
Africká fotbalová konfederace (CAF) plánuje od příštího roku spustit novou lukrativní soutěž, kterou bude hrát 24 vybraných klubů z 16 zemí. Na kongresu v tanzanské Arushe o tom informoval prezident organizace Patrice Motsepe. Podle jihoafrického miliardáře by měla mít superliga dotaci 100 milionů dolarů (2,4 miliardy korun), tedy pětkrát víc než současná africká Liga mistrů.
2022-08-10 14:16:17  zdroj: idnes.cz
Hlavně trefovat šance, hlásí basketbalistka Čechová před osmifinále s Tureckem - iDNES.cz
České basketbalistky do 18 let čeká ve středu od 18 hodin důležité utkání rozhodující o postupu do další fáze mistrovství Evropy. Po jednom vítězství a dvou porážkách v základní skupině se výběr trenéra Viktora Pruši střetne v Héraklionu v osmifinále s Tureckem. „Šance na výhru je veliká,“ míní Emma Čechová, křídelnice českého týmu a USK Praha.
2022-08-10 14:02:20  zdroj: aktualne.cz
Měl být světovou hvězdou, ale zasáhla nemoc. Teď Škoch pomáhá tvořit supervelmoc - Aktuálně.cz
V roce 1992 vyhrál wimbledonskou juniorku. Před ním (i po něm) se totéž povedlo pouze jedinému českému rodákovi, Ivanu Lendlovi.
2022-08-10 13:46:13  zdroj: idnes.cz
Na ME v plavání bude sedm Čechů, Kubová chce zúročit úpravy v tréninku - iDNES.cz
Sedm českých plavců se představí na evropském šampionátu, který začne ve čtvrtek v Římě. Pro Simonu Kubovou, Kristýnu Horskou a Jana Čejku půjde zhruba dva měsíce po mistrovství světa o druhý vrchol sezony. Šéftrenérka výpravy Petra Škábová přeje reprezentantům postup do finále.
TECHNIKA
2022-08-10 11:51:06  zdroj: zive.cz
Další rána pro fanoušky Cybertrucku: Elektrický pickup bude dražší než slíbených 40 tisíc dolarů – VTM.cz
Finální prodejní cena hranatého Cybertrucku od Tesly bude nakonec vyšší než původně slíbených 40 tisíc (resp. 39 900) dolarů. Před několika dny to oznámil Elon Musk. „Nerad vám dávám poněkud špatné zprávy,“ komentoval to na schůzi
2022-08-10 10:36:05  zdroj: iprima.cz
Ukrajinci na Donbase rozprášili skupinu ruských obrněnců. Zveřejnili záběry drtivého útoku - CNN Prima NEWS
Ukrajinci ohlásili další úspěchy v Doněcké oblasti. Tentokrát se jim povedlo zneškodnit ruský konvoj skládající se z tanku a dalších čtyř obrněnců.
2022-08-10 09:02:12  zdroj: idnes.cz
Tatry na Technetu: trojčata ze Smíchova pozvedla cestování ve Vysokých Tatrách - iDNES.cz
Z trakčních vozidel, která se za celou dlouhou dosavadní historii tatranské elektrické železnice na dané trati objevila, musíme vyzdvihnout především elektrické jednotky řady EMU 89.0. Na konci šedesátých let přinesly tyto jednotky nový vítr do dopravní obslužnosti ve Vysokých Tatrách.
2022-08-10 07:50:29  zdroj: zive.cz
Chytrý stetoskop s umělou inteligencí dokáže identifikovat onemocnění srdečních chlopní lépe než lékaři – VTM.cz
Americká firma Eko, zabývající se digitálním zdravotnictvím a zlepšením detekce srdečních a plicních onemocnění, oznámila, že Úřad pro kontrolu potravin a léčiv (FDA) povolil její software Eko Murmur Analysis Software (EMAS) pro detekci a
2022-08-10 06:22:12  zdroj: idnes.cz
Dovednosti, které stroj nezvládne, jsou žádané. Značně ovlivní kariéru - iDNES.cz
Čím méně kvalifikovaná pozice, tím více se pracanti drží přesvědčení, že si se svými schopnostmi vystačí až do důchodu. Ti na druhém konci kariérního žebříčku si zachovávají atraktivitu na trhu práce dalším vzděláváním. Učarovaly jim zejména měkké dovednosti. Výrazným způsobem totiž mohou přispět ke kariernímu růstu.
2022-08-10 00:18:09  zdroj: idnes.cz
Inflací v Německu trpělo před 100 lety i československé pohraničí - iDNES.cz
Výrazné znehodnocování německé marky před 100 lety dopadalo i na československé občany, kteří v Německu pracovali. Jejich mzdy totiž po převodu na československé koruny nebyly dostatečné.
VOLBY
2022-08-10 13:22:27  zdroj: blesk.cz
Volební lístky pro volby do Senátu 2022: Kdy je dostanete? | Blesk.cz
Kdy voliči dostanou lístky pro první i druhé kolo voleb do Senátu 2022 čtěte na Blesk.cz.
2022-08-10 10:02:04  zdroj: aktualne.cz
Těsný souboj. Keňa sčítá hlasy a vyhlíží vyhlášení výsledků prezidentských voleb - Aktuálně.cz
Keňané v pondělí volili nového prezidenta, hlavními favority jsou bývalý premiér Raila Odinga a končící viceprezident William Ruto.
2022-08-10 08:32:27  zdroj: blesk.cz
Volební lístky pro volby do Senátu 2022: Kdy je dostanete? | Blesk.cz
Kdy voliči dostanou lístky pro první i druhé kolo voleb do Senátu 2022 čtěte na Blesk.cz.
2022-08-10 07:46:14  zdroj: aktualne.cz
Praha nezvládá pomoc lidem na drogách - Aktuálně.cz
Oslabení adiktologických služeb povede k ohrožení veřejného zdraví, bezpečnosti a kvality života ve městě.
2022-08-09 19:34:13  zdroj: ct24.ceskatelevize.cz
Vůdkyně běloruské opozice Cichanouská vytváří v exilu prozatímní vládu — ČT24 — Česká televize
Vůdkyně běloruské opozice Svjatlana Cichanouská na konferenci ve Vilniusu ohlásila vytvoření prozatímní exilové vlády. Cichanouská se v projevu zmínila, že počítá s otevřením zastoupení nového kabinetu v Estonsku, v Praze a v Bruselu. Hlavním cílem nové vlády bude „zbavit zemi faktické okupace a uspořádání svobodných voleb“, zdůraznila Cichanouská druhý den vilniuské „konference demokratických sil nového Běloruska“.
2022-08-09 18:34:11  zdroj: aktualne.cz
Cichanouská ohlásila vytvoření exilové vlády, zastoupení bude mít i v Praze - Aktuálně.cz
Hlavním cílem nové vlády bude zbavit zemi faktické okupace a uspořádání svobodných voleb.
COVID-19
2022-08-09 20:36:14  zdroj: ct24.ceskatelevize.cz
Na Slovensko dorazil Paxlovid, dosud nejúčinnější lék proti variantě omikron — ČT24 — Česká televize
Slovensko jako první země ve východní Evropě začíná s užíváním Paxlovidu, což je podle některých studií dosud nejúčinnější lék proti koronavirové variantě omikron. První dávky dorazily koncem minulého týdne. Země se tak připravuje na očekávanou podzimní vlnu nákaz, která ale podle expertů nemá být natolik vážná jako ty předešlé. Česko o smlouvě s dodavatelem zatím vyjednává.
2022-08-09 19:04:30  zdroj: ct24.ceskatelevize.cz
Znalec dostal za posudek na aplikaci desinfekčního nástřiku v prostějovských školách pokutu — ČT24 — Česká televize
Posudek, kterým prostějovská radnice obhajovala loňský dezinfekční nástřik v mateřských a základních školách, v mnoha ohledech odporoval zákonu o znalcích. Odborník, který ho zpracoval, dostal od ministerstva spravedlnosti pokutu. Město aplikaci látky s obsahem oxidu titaničitého dál hájí, podle jeho zástupců chtělo v době koronavirové pandemie zajistit bezpečí školáků. Podle rodičů dětí ale látka do škol nepatří.
2022-08-09 16:02:35  zdroj: blesk.cz
Imunolog Hořejší o letní vlně covidu: Nakažených je mnohem víc, šíření rychlé, ale je i dobrá zpráva | Blesk.cz
Počet potvrzených případů covidu-19 v Česku od začátku epidemie přesáhl čtyři miliony. Letní vlna koronaviru je ale v současné době na ústupu a počty nakažených v mezitýdenním srovnání klesají už 12. den v řadě. Jenže nakolik jsou uváděné statistiky odrazem reality, když řada lidí na testy nechodí? A jak to s aktuální vlnou je ve skutečnosti? O tom mluvil v pořadu Epicentrum imunolog a profesor Václav Hořejší.
2022-08-09 14:48:41  zdroj: blesk.cz
Pardubice: Opilá žena nabourala do strážníků | Blesk.cz
Na mol opilá řidička za volantem osobního auta nabourala v Pardubicích do vozidla psovodů tamních strážníků. Jako výmluvu pro nehodu si vymyslela, že za to může covid. Chvíli na to pak strážníkům nadýchala přes dvě promile alkoholu v dechu.
2022-08-09 14:32:39  zdroj: blesk.cz
Vysíláme: Imunolog Hořejší o letní vlně covidu, imunitě po nákaze omikronem i 4.dávce | Blesk.cz
Počet potvrzených případů covidu-19 v Česku od začátku epidemie přesáhl čtyři miliony. Letní vlna koronaviru je ale v současné době na ústupu a počty nakažených v mezitýdenním srovnání klesají už 12. den v řadě. Jak ovlivní dosavadní vývoj návrat do škol a konec dovolených? Jak silné protilátky a na jak dlouho vyvolávají varianty omikronu? Jak naše imunita reaguje na prodělání covidu ve srovnání s očkováním? Má 4. dávka smysl i po prodělané infekci? Nejen na tyto otázky bude v dnešním Epicentru odpovídat molekulární imunolog, mikrobiolog a biochemik, profesor Václav Hořejší.
2022-08-09 12:52:04  zdroj: iprima.cz
PŘEHLEDNĚ: Čtvrtá dávka vakcíny proti covidu netáhne. Experti radí, kdy na ni vyrazit - CNN Prima NEWS
Kdy je nejlepší čas si nechat aplikovat čtvrtou dávku očkování proti covidu a kterou látku zvolit? Informace přinášíme přehledně.
UKRAJINA
2022-08-10 15:18:13  zdroj: idnes.cz
Jestli chtěl Putin oslabit NATO, povedl se mu pravý opak, řekla Černochová - iDNES.cz
Na východní hranici NATO asi bude moci být v příštích dvou letech nasazeno kvůli posílení obrany až 1200 českých vojáků ročně. Počítá s tím plán zahraničních armádních misí do roku 2024, který schválil Senát. Kývne také na přijetí Finska a Švédska do NATO. „Jestli chtěl Putin oslabit NATO, povedl se mu pravý opak,“ řekla ministryně obrany Jana Černochová.
2022-08-10 15:04:52  zdroj: e15.cz
Slovnaft zaplatil poplatky za tranzit ropy v ropovodu Družba. Dodávky se obnoví v řádu dní | E15.cz
Slovenská rafinerie Slovnaft po souhlasu Ukrajiny a Ruska zaplatila tranzitní poplatky za přepravu ropy jižní větví ropovodu Družba. Očekává proto, že v nejbližších dnech budou dodávky ropy obnoveny, informoval mluvčí Slovnaftu Anton Molnár. Zmíněná trasa ropovodu vede také do České republiky.
2022-08-10 15:02:20  zdroj: idnes.cz
Příliv migrantů na moravské hranici. Policie má záchytů jako během krize - iDNES.cz
Policisté na hranicích mají v posledních týdnech napilno. Důvodem jsou migranti, kteří se snaží dostat přes Česko do Německa či dále na západ. Podle policie počty zadržených migrantů za poslední dva měsíce dokonce převyšují migrační krizi v roce 2015. „Nějakou velkou migrační vlnu neočekáváme,“ mírní obavy specialista na migraci Robert Stojanov z brněnské Mendelovy univerzity.
2022-08-10 14:51:04  zdroj: e15.cz
Česká armáda posílí východní hranici NATO | E15.cz
Na východní hranici NATO asi bude moci být v příštích dvou letech nasazeno kvůli posílení obrany až 1200 českých vojáků ročně.
2022-08-10 14:48:03  zdroj: aktualne.cz
Národní divadlo zdražuje vstupné, na energiích zaplatí o 50 milionů víc - Aktuálně.cz
Divadlo letos na energie vydá o 285 procent více než loni, kdy ho stály 30 milionů korun.
2022-08-10 14:46:15  zdroj: idnes.cz
Další šéf pobočky Amnesty International rezignoval kvůli zprávě o Ukrajině - iDNES.cz
Spoluzakladatel švédské pobočky lidskoprávní organizace Amnesty International (AI) Per Wästberg rezignoval na protest proti zprávě, která obviňuje ukrajinské síly z ohrožování civilistů. Podle něj se AI vzdálila od svého původního cíle. Je už druhým vysoce postaveným činitelem organizace, který rezignoval.

By using the Web sites CYBERETIX s.r.o. You agree that the provision of services, traffic analysis and targeting ads use cookies.

(c) 2006-2021 | CYBERETIX s.r.o.