News


NEJNOVĚJŠÍ ODKAZY   0  
Nastaven filtr odkazů: občanská válka v sýrii VYPNOUT FILTR

2022-08-07 08:18:08  zdroj: aktualne.cz
V troskách Sýrie vzniká čínský akční film Jackieho Chana. Uprchlíci jsou pobouření - Aktuálně.cz
Město Hadžár Asvád vybombardovala syrská armáda a lidé se tam nemohou vracet. Filmaři dostali povolení od vlády.
2022-08-06 20:18:13  zdroj: idnes.cz
KONTEXT: Ruské ztráty jsou neudržitelné, říká statistik zničených tanků - iDNES.cz
Od začátku války na Ukrajině mapuje situaci na bojišti armáda nadšenců, kteří analyzují data z veřejných zdrojů. Fenomén OSINT se už stal nedílnou součástí válečného zpravodajství. Jak se na profesionální úrovni dělá? A co všechno jsme se díky němu o válce dozvěděli? V podcastu Kontext jsme se ptali analytika Jakuba Janovského.
2022-07-20 10:36:13  zdroj: idnes.cz
Film Jackieho Chana vyvolal pobouření. Točí jej v ruinách syrského města - iDNES.cz
Kontroverzi vyvolává vznik akčního filmu, který produkuje hongkongská hvězda bojových umění Jackie Chan. Snímek nazvaný Home Operation (Operace domů) se totiž částečně natáčí v syrském městě Hadžar al-Asvad zničeném občanskou válkou.
2022-07-20 10:02:18  zdroj: aktualne.cz
\"Lakujete zločiny Číny na růžovo.\" Jackie Chan čelí kritice kvůli natáčení v Sýrii - Aktuálně.cz
Vlnu pobouření vyvolal akční film, který produkuje firma Jackieho Chana. Snímek oslavuje Čínu a podle kritiků lakuje na růžovo totalitní režimy.
2022-07-19 22:18:36  zdroj: ct24.ceskatelevize.cz
Putin vyrazil do Íránu, kde s Erdoganem jednal o vývozu ukrajinského obilí a Sýrii — ČT24 — Česká televize
Ruský prezident Vladimir Putin odjel na první zahraniční cestu mimo postsovětské země od začátku invaze na Ukrajinu. Šéf Kremlu přiletěl do Íránu. Jednal tam nejen s íránským prezidentem Ebráhímem Raísím, ale i se svým tureckým protějškem Recepem Tayyipem Erdoganem. Řešili obnovení vývozu ukrajinského obilí přes Černé moře nebo válku v Sýrii.
2022-07-19 20:06:28  zdroj: blesk.cz
Vladimir Putin: První velká zahraniční cesta od začátku války. Do Íránu | Blesk.cz
Ne všechny otázky související s vývozem ukrajinského obilí se podařilo vyřešit, ale je dobře, že se věc dala do pohybu, řekl dnes ruský prezident Vladimir Putin na schůzce se svým tureckým protějškem Recepem Tayyipem Erdoganem v Teheránu. Erdoganovi Putin poděkoval za pomoc při zprostředkování jednání o vývozu obilí z Ukrajiny přes Černé moře, informovala agentura Interfax.
2022-07-19 07:18:41  zdroj: blesk.cz
Vladimir Putin: První velká zahraniční cesta od začátku války | Blesk.cz
Zatímco ruská vojenská agrese na Ukrajině pokračuje 146 dnem, ruský prezident Vladimir Putin jede na svou první známou zahraniční cestu od invaze mimo postsovětské země. Navštíví Teherán, kde se setká s íránskými vůdci a také se svým tureckým protějškem. Jednat mají o válce v Sýrii a s tureckým prezidentem má šéf Kremlu také hovořit o dohodě, jejímž cílem je obnovit vývoz ukrajinského obilí přes Černé moře.
2022-07-02 13:32:11  zdroj: idnes.cz
V Malešicích přibývá uprchlíků, kteří nezvládají platit byt, tvrdí koordinátor - iDNES.cz
Ve stanovém táboře Malešice už nejsou jen romští uprchlíci, nově přicházejí i Ukrajinci, kteří pracují, ale nezvládají platit tržní cenu bytů, říká koordinátor městečka Jan Škop. V táboře mají stromy, sprchy i bazén pro děti. „Je to důstojnější oproti hlavnímu nádraží, kde nyní jsou už jen restrikce, cizinecká policie navíc mnohdy uprchlíkům podává mylné informace,“ dodává v rozhovoru pro iDNES.cz.
2022-06-16 07:18:16  zdroj: iprima.cz
Sklapla past. V Sýrii byl zadržen jeden z šéfů ISIS, pomohly i slavné vrtulníky Black Hawk - CNN Prima NEWS
Jednotky koalice vedené Spojenými státy zadržely na severu Sýrie vysoce postaveného zástupce teroristické operace Islámský stát, informovala o tom agentura Reuters s odvoláním na prohlášení koalice.
2022-06-03 11:50:11  zdroj: idnes.cz
Sto dnů války: Ukrajina hraje o přežití, Putin spoléhá na lhostejnost světa - iDNES.cz
Vraťme se nyní do 23. února, do dne předtím, než prezident Vladimir Putin zahájil Ruskou plnohodnotnou invazi na Ukrajinu. Tehdy se svět mohl domnívat, že dny ukrajinského prezidenta Volodymyra Zelenského jsou sečteny. Koneckonců ruská armáda co do výdajů převyšovala tu ukrajinskou v poměru deset ku jedné. Válka na Ukrajině ale trvá už sto dní.
2022-05-27 13:32:39  zdroj: blesk.cz
V Istanbulu zadrželi šéfa teroristické organizace Islámský stát | Blesk.cz
Turecká tajná služba podle zatím neoficiálních informací zadržela v Istanbulu lídra teroristické organizace Islámský stát (ISIS) abú Hasana Hášimího Kurajšího. Informovala o tom agentura ANSA s odvoláním na turecký portál Odatv. Podle portálu Odatv, kterému to sdělil místní novinář s dobrými kontakty na policii, byl Kurajší zatčen minulý týden při mezinárodní operaci.
2022-05-26 19:22:14  zdroj: idnes.cz
Dopadli jsme vůdce Islámského státu, hlásí zdroje z istanbulské policie - iDNES.cz
Turecká policie podle neoficiálních zdrojů v Istanbulu dopadla nového vůdce Islámského státu (IS) Hasana Hášimího Kurajšího. Ten se do čela teroristické organizace postavil před třemi měsíci poté, co jednotky USA zabily jeho předchůdce Ibráhíma Hášimího Kurajšího. Informovala o tom agentura ANSA s odvoláním na turecký portál OdaTV.
2022-05-26 18:32:27  zdroj: blesk.cz
V Istanbulu zadrželi šéfa teroristické organizace Islámský stát | Blesk.cz
Turecká tajná služba podle zatím neoficiálních informací zadržela v Istanbulu lídra teroristické organizace Islámský stát (ISIS) abú Hasana Hášimího Kurajšího. Informovala o tom agentura ANSA s odvoláním na turecký portál Odatv. Podle portálu Odatv, kterému to sdělil místní novinář s dobrými kontakty na policii, byl Kurajší zatčen minulý týden při mezinárodní operaci.
2022-05-25 16:18:13  zdroj: idnes.cz
Mordechai Kahana: Pro Židy je humanita důležitá. Ale v každém národě je většina lidí dobrých - iDNES.cz
Musíte být jako Robin Hood, rozdat pomoc a zmizet. Není možné, aby na režii šlo 95 procent darovaných prostředků, říká v rozhovoru pro MF DNES izraelsko-americký filantrop Mordechai Kahana, který od roku 2011 pomáhal obětem války v Sýrii a teď zprostředkovává humanitární podporu i Ukrajině.
2022-05-24 14:02:17  zdroj: idnes.cz
Obětem vyřezávali svastiky do těla. Ruští neonacisté bojují na Ukrajině - iDNES.cz
Na Ukrajině po boku okupantů válčí také ruští neonacisté, kteří se netají vyznáváním teorie o nadřazenosti bílé rasy či extrémní brutalitou v zacházení s válečnými zajatci. Na účast ruské krajní pravice v bojích upozornili němečtí zpravodajci, podle nichž je tato skutečnost absurdní. Ruský prezident Vladimir Putin totiž pokládá za jeden z hlavních cílů invaze „denacifikaci“.
2022-05-24 00:28:08  zdroj: idnes.cz
Syrští experti na barelové bomby jsou v Rusku, pomohou s akcemi na Ukrajině - iDNES.cz
Experti na výbušná zařízení, kteří stojí za nechvalně známými barelovými bombami používanými režimem Bašára Asada v syrské občanské válce, jsou v Rusku. Uvedli to nejmenovaní evropští představitelé, podle nichž mají syrští technici Moskvě pomoci potenciálně se připravit na podobné operace ve válce s Ukrajinou.
2022-05-18 05:10:29  zdroj: blesk.cz
Válka na Ukrajině: Proč Rusové ztrácejí tolik tanků? Slabá morálka, taktika i výzbroj | Blesk.cz
Rusko ztratilo přes 670 tanků a tři tisíce kusů další techniky. Experti to vysvětlují řadou příčin: Dodávkami moderních zbraní ze Západu, špatnou strategií ruské invaze, bídnou morálkou vojáků i konstrukčními slabinami tanků, píše server Rádia Svobodná Evropa (RFE#RL).
2022-05-12 09:36:09  zdroj: idnes.cz
S dětmi na zemi, bez jídla. Humanitární katastrofa, Romové čekají, co bude - iDNES.cz
Na hlavním nádraží v Praze již několikátý den sídlí několik stovek romských uprchlíků, pro které se nedaří najít jiné dočasné ubytování. Situaci navíc komplikuje dvojí občanství Romů pocházejících ze Zakarpatské oblasti, kvůli kterému v Česku nemají nárok na jakoukoliv pomoc.
2022-04-25 18:34:08  zdroj: aktualne.cz
Proč \"xenofobní a rasističtí\" Češi přijali válečné uprchlíky - Aktuálně.cz
V první fázi krize jsme až nečekaně dobře obstáli. Teď nás čeká druhá. A nic by Putinovi neudělalo větší radost, než kdybychom v ní selhali.
2022-04-19 21:32:09  zdroj: idnes.cz
Správné fake news dokážou svrhnout vládu, říká izraelský expert na kybernetiku - iDNES.cz
„Izrael je malá země s omezeným počtem odborníků i zdrojů, která je obklopená nepříliš přátelskými státy. Přesto dokážeme dělat velké věci. Pokud to zvládne Izrael, zvládnou to i ostatní malé země,“ říká Menny Barzilay, který je strategickým poradcem mnoha mezinárodních společností v oblasti kyberbezpečnosti.
2022-04-04 17:16:07  zdroj: aktualne.cz
Reportáž z hranic Ukrajiny a Maďarska - Aktuálně.cz
Viktor Orbán obhájil své premiérské křeslo ve volbách. Jeho strana získala ještě víc hlasů, než se předpovídalo.
2022-04-04 06:32:10  zdroj: idnes.cz
Uprchlické vlny na jihu Moravy: Židé živořili v táboře, z Řecka přijely děti - iDNES.cz
Ukrajinci nejsou první, kdo na jižní Moravě hledá útočiště před válkou. Kraj v novodobé historii pamatuje další dvě uprchlické vlny. Židovskou z Haliče a dětskou z Řecka.
2022-04-02 11:32:17  zdroj: aktualne.cz
NYT: V evropských třídách se řeší válka na Ukrajině, děti mají mnoho otázek - Aktuálně.cz
Rusko je dost velké, proč chce další zemi? Proč většinu šílených lidí tvoří muži? Otázek se v hlavách studentů rodí mnoho.
2022-03-31 16:28:08  zdroj: idnes.cz
Uprchlíci? Bude potřeba výdrž. Historik Frankl nejen o paralelách z minula - iDNES.cz
Válka na Ukrajině vyvolala i v Česku obrovskou vlnu solidarity. Ještě donedávna byl však postoj k uprchlíkům, třeba těm, kteří utíkají před válkou v Sýrii, odmítavý. Historik Michal Frankl z Masarykova ústavu a Archivu Akademie věd ČR hledá historické paralely a vysvětluje souvislosti.
2022-03-29 05:26:23  zdroj: blesk.cz
Válka na Ukrajině: Hassan Pisecka se shledal s matkou! | Blesk.cz
Počátkem března celý svět dojal příběh jedenáctiletého Hassana Pisecky, který přešel ukrajinsko-slovenské hranice jen s doklady, igelitkou a telefonním číslem.
SPORT
2022-08-09 15:32:12  zdroj: idnes.cz
Oštěpařka Špotáková otestuje formu před ME na Diamantové lize v Monaku - iDNES.cz
Oštěpařka Barbora Špotáková bude jediným českým zástupcem na středečním atletickém mítinku Diamantové ligy v Monaku, který bude posledním velkým závodem před mistrovstvím Evropy v Mnichově. Světová rekordmanka a dvojnásobná olympijská vítězka bude navazovat na druhé místo ze sobotního diamantového mítinku v Chorzówě.
2022-08-09 15:04:22  zdroj: blesk.cz
Krejčího přihrávky jsem si nahrával a pouštěl dokola. Lahůdky! rozplývá se Rada | Tv.iSport.cz
2022-08-09 15:02:42  zdroj: blesk.cz
Pocta pro Jislovou: Fanynka ji dojala krásným gestem | Blesk sport
Není to tak dávno, co bývalá biatlonistka Eva Puskarčíková na sociálních sítích odhalila drsné urážky od fanouška a dala tak nahlédnout na stinnou stránku vrcholového sportu. Pravý opak teď ukázala reprezentantka Jessica Jislová, která se pochlubila dojemným gestem: Fanoušsci se po ní rozhodli pojmenovat miminko!
2022-08-09 14:34:13  zdroj: idnes.cz
Srazil ho náklaďák i choroby. Rulík o cestě k trenéřině: Pořád myslím na Hlinku - iDNES.cz
Vstup do extraligy mu usnadnil Marek Sýkora. Později spolupracoval s dalšími trenérskými kapacitami a výjimečnými osobnostmi jako Jaroslav Holík, Ivan Hlinka, Vladimír Růžička, Miloslav Hořava nebo Pavel Patera. Teď se z Radima Rulíka stal nejžádanější trenér českého hokejového léta. Z Mladé Boleslavi ho přetáhly vyzbrojené Pardubice, které baží po extraligovém titulu. Mezitím kývl Rulík i na trénování juniorské reprezentace, kterou do konce roku čekají hned dva světové šampionáty.
2022-08-09 14:32:19  zdroj: aktualne.cz
Čeští atleti mají nové dresy. Dominantní bude bílá místo červené - Aktuálně.cz
Změna designu reprezentačního oblečení souvisí se změnou jeho dodavatele, kterým je nově španělská firma Joma.
2022-08-09 14:32:12  zdroj: idnes.cz
Chci si jednou říct: Zkusil jsi to. Hirt bere Quick-Step i jako investici - iDNES.cz
V loňské sezoně se trápil. Přiznával, že chtěl už pomalu končit. Jenže letos? Znovu si začal věřit, navrátila se mu motivace. Zkraje roku Jan Hirt ovládl závod Kolem Ománu, na italském Giru vyhrál etapu a celkově byl šestý. A vysloužil si i novou smlouvu. Od příští sezony vymění dres Intermarché Wanty-Gobert za barvy Quick-Stepu. Bude kolegou hvězd jako jsou mistr světa Julian Alaphilippe či megatalentovaný Remco Evenepoel.
TECHNIKA
2022-08-09 15:34:48  zdroj: iprima.cz
Velké změny v oblíbené chatovací aplikaci. Na co se uživatelé musí připravit? - CNN Prima NEWS
Vývojáři aplikace WhatsApp pracují na novinkách, které mají zcela změnit způsob používání. Insideři odhalili šest změn, které mají v dohledné době přijít.
2022-08-09 12:32:13  zdroj: idnes.cz
KOMENTÁŘ: Obrana kupuje bezpilotního dědečka. Zda umí bojovat, nikdo neví - iDNES.cz
Po několika týdnech spekulací o tom, jaké bojové drony česká armáda nakoupí, ministerstvo obrany zveřejnilo, že půjde o typ Heron 1 izraelské státní zbrojovky IAI. Co od tohoto stroje můžeme očekávat a jaká jsou rizika tohoto nákupu?
2022-08-09 12:04:16  zdroj: idnes.cz
Volby 2022 | Pryč s cyklopruhy, metro zdarma. „Motoristé sobě“ představili kandidátku v Praze - iDNES.cz
Nová strana Motoristé sobě v úterý na Žižkovské věži představila program a kandidátku do voleb na pražský magistrát. Povede ji mluvčí Václava Klause Petr Macinka, na dalších místech je třeba ekonom Vladimír Pikora či bývalý ředitel TSK Petr Smolka.
2022-08-09 11:51:10  zdroj: zive.cz
Robopes se samopalem řádil na střelnici jako John Wick – VTM.cz
Pozornost sociálních médií v uplynulých dnech získalo video robotického psa, který má na zádech samopal • S tím trénuje ostrou střelbu na blíže neurčené střelnici • Vyzbrojené robopsy v současnosti vyvíjí již několik společností
2022-08-09 07:50:41  zdroj: zive.cz
NASA označila letošní červenec za extrémní. Na celém světě se střídala jedna vlna veder za druhou – VTM.cz
V létě 2022 se na celém světě střídala jednala vlna veder za druhou, uvádí na webových stránkách NASA Earth Observatory. Horka, zejména v Evropě a Asii, způsobila tisíce úmrtí a ve Velké Británii byl 19. července zaznamenán nejteplejší den
2022-08-09 06:18:20  zdroj: iprima.cz
Jak bojovat s vysokými teplotami v ulicích? Čeští vědci představili snadný návod - CNN Prima NEWS
Rozpálené ulice v českých městech v důsledků vln veder se stávají stále žhavějším tématem. A to i pro blížící se komunální volby.
VOLBY
2022-08-09 15:36:31  zdroj: blesk.cz
Motoristé sobě: Předvolební program pro komunální volby 2022 | Blesk.cz
Nová strana Motoristé sobě chce reprezentovat hlas pražských řidičů, který prý z relevantní současné garnitury nikdo nerespektuje. Členům vadí současné vedení Prahy, které nazvali aktivisty, fanatiky a levičáckými extremisty. V plánu mají zrušit cyklopruhy, vybudovat parkovací síť, zavést jednu parkovací kartu pro Prahu, poskytnout metro zdarma a roční lítačku prodávat všem za tisíc korun. Děti do 18 let by jezdily po Praze zdarma.
2022-08-09 15:20:19  zdroj: blesk.cz
Středula promluvil o rozvodech a své manželce. První dámou by byla podplukovnice | Blesk.cz
Odborový předák a možná budoucí hlava státu Josef Středula se v pořadu Epicentrum na Blesk.cz rozpovídal o své kandidatuře, kampani, ale i rodině, která by s ním putovala na Hrad. Pokud by v lednu příštího roku vyhrál prezidentské volby, role první dámy by se chopila jeho manželka, jež je podplukovnicí u hasičského sboru ČR. Josef Středula také prozradil, který z kandidátů je mu osobně nejpříjemnější, a upřesnil také to, jak bude hlasovat v prvním kole.
2022-08-09 13:50:16  zdroj: ct24.ceskatelevize.cz
Keňané se vydali k volbám. Mladí ve změnu k lepšímu nevěří, Západ doufá v zachování stability — ČT24 — Česká televize
Keňané volí nového prezidenta, členy obou komor parlamentu a zástupce místních zpráv. O prezidentský post se uchází čtyři kandidáti, vítěz nahradí dosavadní hlavu státu Uhuru Kenyattu, který po ukončení dvou mandátů nemůže znovu kandidovat. Hlavním tématem předvolební kampaně bylo řešení ekonomických problémů země. Kandidáti ale voličům slibovali ale i legalizaci marihuany nebo exportu hadího jedu.
2022-08-09 12:04:16  zdroj: idnes.cz
Volby 2022 | Pryč s cyklopruhy, metro zdarma. „Motoristé sobě“ představili kandidátku v Praze - iDNES.cz
Nová strana Motoristé sobě v úterý na Žižkovské věži představila program a kandidátku do voleb na pražský magistrát. Povede ji mluvčí Václava Klause Petr Macinka, na dalších místech je třeba ekonom Vladimír Pikora či bývalý ředitel TSK Petr Smolka.
2022-08-09 10:34:34  zdroj: iprima.cz
Komise v doprovodu vojáků. Moskva plánuje pro anektovaná území zvláštní průběh referend - CNN Prima NEWS
Místo volebních místností přenosné urny, se kterými budou volební komise a armáda obcházet jednotlivé domy. Tak si Kreml přestavuje referenda na Ukrajině.
2022-08-09 06:18:20  zdroj: iprima.cz
Jak bojovat s vysokými teplotami v ulicích? Čeští vědci představili snadný návod - CNN Prima NEWS
Rozpálené ulice v českých městech v důsledků vln veder se stávají stále žhavějším tématem. A to i pro blížící se komunální volby.
COVID-19
2022-08-09 14:48:41  zdroj: blesk.cz
Pardubice: Opilá žena nabourala do strážníků | Blesk.cz
Na mol opilá řidička za volantem osobního auta nabourala v Pardubicích do vozidla psovodů tamních strážníků. Jako výmluvu pro nehodu si vymyslela, že za to může covid. Chvíli na to pak strážníkům nadýchala přes dvě promile alkoholu v dechu.
2022-08-09 14:32:39  zdroj: blesk.cz
Vysíláme: Imunolog Hořejší o letní vlně covidu, imunitě po nákaze omikronem i 4.dávce | Blesk.cz
Počet potvrzených případů covidu-19 v Česku od začátku epidemie přesáhl čtyři miliony. Letní vlna koronaviru je ale v současné době na ústupu a počty nakažených v mezitýdenním srovnání klesají už 12. den v řadě. Jak ovlivní dosavadní vývoj návrat do škol a konec dovolených? Jak silné protilátky a na jak dlouho vyvolávají varianty omikronu? Jak naše imunita reaguje na prodělání covidu ve srovnání s očkováním? Má 4. dávka smysl i po prodělané infekci? Nejen na tyto otázky bude v dnešním Epicentru odpovídat molekulární imunolog, mikrobiolog a biochemik, profesor Václav Hořejší.
2022-08-09 12:52:04  zdroj: iprima.cz
PŘEHLEDNĚ: Čtvrtá dávka vakcíny proti covidu netáhne. Experti radí, kdy na ni vyrazit - CNN Prima NEWS
Kdy je nejlepší čas si nechat aplikovat čtvrtou dávku očkování proti covidu a kterou látku zvolit? Informace přinášíme přehledně.
2022-08-09 10:50:13  zdroj: ct24.ceskatelevize.cz
Na jaře přijelo pět milionů turistů, stále méně než před pandemií — ČT24 — Česká televize
V hotelech, penzionech a kempech v Česku se ve druhém čtvrtletí letošního roku ubytovalo pět milionů turistů. Meziročně jde sice o výrazný růst, počty ale stále nedosahují hodnot před vypuknutím pandemie koronaviru v roce 2019. Tržby ve službách meziročně ve druhém čtvrtletí stouply o 12,1 procenta, což je už popáté za sebou. Nejvíce se dařilo službám souvisejícím s turistikou. Vyplývá to z údajů, které zveřejnil Český statistický úřad (ČSÚ).
2022-08-09 08:04:18  zdroj: iprima.cz
Další milník. Covidem se v Česku od začátku epidemie nakazily více než čtyři miliony lidí - CNN Prima NEWS
Počet potvrzených případů nemoci COVID-19 v Česku od začátku epidemie na jaře 2020 přesáhl čtyři miliony. Za tu dobu zemřelo 40 587 lidí.
2022-08-09 06:32:33  zdroj: aktualne.cz
Můžeme jen za procento zpoždění. Návrat před covid potrvá roky, říká šéf letiště - Aktuálně.cz
Pražskému letišti chybí zhruba 150 pracovníků, nejvíce na bezpečnostní kontrole, v autobusové přepravě nebo při odbavení.
UKRAJINA
2022-08-09 15:20:27  zdroj: ct24.ceskatelevize.cz
Zastřeleni, umučeni, umláceni. V Buče už našli přes čtyři sta obětí ruských okupantů — ČT24 — Česká televize
Po více než čtyřech měsících vyšetřování ukrajinské úřady oznámily, že ruská okupace Buči si vyžádala nejméně 458 mrtvých. Podle zástupkyně starosty Mychajlyny Skoryk-Škarivské jde o nejpřesnější cifru, k jaké se vyšetřovatelé mohou dostat. Známky zastřelení, mučení nebo fatálního ubití nese 419 těl.
2022-08-09 15:18:25  zdroj: blesk.cz
Senátní zahraničí výbor dal vstupu Finska a Švédska do NATO zelenou | Blesk.cz
Senátní zahraniční výbor dnes jednomyslně podpořil začlenění Finska a Švédska do Severoatlantické aliance. Horní komora o návrhu rozhodne ve středu.
2022-08-09 15:16:16  zdroj: idnes.cz
Export ropy přes Družbu se zastavil, Rusko se pře s Ukrajinou o poplatky - iDNES.cz
Export ropy jižní větví ropovodu Družba se počátkem srpna zastavil. Na vině je tentokrát zřejmě Ukrajina, která zastavila tranzit přes své území. Podle ruské společnosti Transněfť ukrajinský provozovatel ropovodu s odvoláním na sankce nepřijal platbu za tranzit a jižní větev ropovodu zásobující Maďarsko, Slovensko a Česko uzavřel. Ukrajina zatím tuto informaci nijak nekomentovala.
2022-08-09 15:04:24  zdroj: iprima.cz
Rusové podpoří Putina v čemkoliv. Nejsou ochotní přemýšlet o složitých věcech, řekl expert - CNN Prima NEWS
Pokud by se Putin rozhodl zahájit novou ofenzivu na Kyjev, 60 procent občanů ho podpoří. Ovšem 65 procent by souhlasilo i s ukončením války a podepsáním mírové dohody. Vyplývá to z průzkumu, o kterém informoval deník Kommersant.
2022-08-09 14:46:11  zdroj: idnes.cz
Seberme Rusům turistická víza, chce Finsko a Estonsko. Peskovovi se to nelíbí - iDNES.cz
Premiérky Estonska a Finska se vyslovily pro to, aby Evropa přestala Rusům udělovat turistická víza. Dosud platí, že Rusové mohou na víza udělená například Finskem volně cestovat do většiny z 26 zemí schengenského prostoru. Rusové se kvůli sankcím, jimiž EU reagovala na únorovou ruskou invazi na Ukrajinu, nemohou do zemí Evropské unie dostat letecky.
2022-08-09 14:34:14  zdroj: aktualne.cz
Jižní větví ropovodu Družba neteče kvůli sporu ropa. Dotčené je i Česko - Aktuálně.cz
Jižní část ropovodu vede přes Ukrajinu do Maďarska, na Slovensko a do Česka.

By using the Web sites CYBERETIX s.r.o. You agree that the provision of services, traffic analysis and targeting ads use cookies.

(c) 2006-2021 | CYBERETIX s.r.o.