News


NEJNOVĚJŠÍ ODKAZY   0  
Nastaven filtr odkazů: prevence VYPNOUT FILTR

2022-08-06 21:16:03  zdroj: aktualne.cz
Lékaři bez hranic v Malawi pomáhají ženám od rakoviny děložního hrdla - Aktuálně.cz
Rakovině děložního hrdla se dá zabránit očkováním. Přesto na ni v Malawi každý rok umírají stovky žen. Roman Kocián pomáhal situaci změnit.
2022-08-04 17:34:22  zdroj: iprima.cz
Praha má problém s narkomany. Kontaktních center je málo, jedno v obytném domě končí - CNN Prima NEWS
Praha 5 chce zavřít centrum pro závislé v Košířích. Sídlí v obytném domě a sousedé prý mají obavy. Magistrát s tímto krokem nesouhlasí.
2022-07-29 21:04:34  zdroj: iprima.cz
Zákaz vstupu do národních parků kvůli možným požárům? Je to na hraně, lavíruje ministryně - CNN Prima NEWS
Klimatických změn a extrémních výkyvů počasí přibývá. Ministryně životního prostředí Anna Hubáčková přiblížila, jaká opatření lze proti požárům přijmout.
2022-07-24 13:18:35  zdroj: blesk.cz
Opičí neštovice: Může proti nim pomoct vakcína proti pravým neštovicím | Blesk.cz
Vakcína s názvem Imvanex používaná k prevenci pravých neštovic by měla dostat povolení i pro boj proti neštovicím opičím, doporučila dnes Evropská agentura pro léčivé přípravky (EMA). Její experti na základě dat z vícero testů na zvířatech usoudili, že před nemocí dokáže ochránit i dospělého člověka. Očkovací látka od dánské společnosti Bavarian Nordic se už proti pravým i opičím neštovicím používá ve Spojených státech, kde je distribuována pod názvem Jynneos.
2022-07-23 12:18:39  zdroj: iprima.cz
Na Slovensku se objevila západonilská horečka, šíří ji komáři. Jak se nemoc projevuje? - CNN Prima NEWS
Obavy expertům nedělá jen koronavirus, ale také západonilská horečka. Na Slovenskou se nepříjemnou nemocí nakazil muž z Bratislavského kraje.
2022-07-22 18:02:23  zdroj: blesk.cz
Opičí neštovice: Může proti nim pomoct vakcína proti pravým neštovicím | Blesk.cz
Vakcína s názvem Imvanex používaná k prevenci pravých neštovic by měla dostat povolení i pro boj proti neštovicím opičím, doporučila dnes Evropská agentura pro léčivé přípravky (EMA). Její experti na základě dat z vícero testů na zvířatech usoudili, že před nemocí dokáže ochránit i dospělého člověka. Očkovací látka od dánské společnosti Bavarian Nordic se už proti pravým i opičím neštovicím používá ve Spojených státech, kde je distribuovaná po názvem Jynneos.
2022-07-20 05:20:26  zdroj: blesk.cz
Vakcinace 4. dávkou proti covidu v Česku: Kdy se nechat očkovat a další rady vakcinologa | Blesk.cz
Začalo přeočkování 4. dávkou proti covidu. Desítky lidí včera zaplnily očkovací místa, v Praze se tvořily i fronty. Je dobré si na injekci zajít už nyní? Vakcinolog Marek Petráš radí: „Vyčkejte na září či říjen.“ Proč? Tady jsou jeho odpovědi na důležité otázky.
2022-07-19 19:18:23  zdroj: iprima.cz
Co všechno víme o nové subvariantě? Válek popsal prevenci a odmítl zavedení restrikcí - CNN Prima NEWS
Ministr zdravotnictví Válek (TOP 09) neplánuje zavést proticovidová opatření, a to ani v blízké budoucnosti. Jako prevenci by doporučil očkování a respirátory. Komu?
2022-07-14 16:34:21  zdroj: idnes.cz
Podvodníci mají v online prostředí žně, vznikne speciální vyšetřovací tým - iDNES.cz
Kriminalita působená v online prostředí meziročně vzrostla téměř o osmnáct procent, ukazují data policie. Jde o podvodné e-maily, telefonáty či SMS zprávy, které se z lidí snaží vylákat citlivé údaje. Třeba přístup do internetového bankovnictví. Podvodníci tak stále více cílí na nejslabší článek řetězce, a to obyčejné lidi. Celková objasněnost trestných činů v Česku byla loni podle údajů policie 57 procent.
2022-07-13 11:18:44  zdroj: iprima.cz
V Iowě hlásí nákazu, která rozkládá mozek. Před lety zabíjela i v bazénu v Ústí nad Labem - CNN Prima NEWS
Úřady ve státě Iowa preventivně uzavřely pláž u jezera Tří ohňů poté, co byl hospitalizován člověk se vzácným případem meningoencefalitidy.
2022-06-30 15:18:56  zdroj: ct24.ceskatelevize.cz
Policisté obsadí hlavní tahy, o vybraných prázdninových dnech se více zaměří na rychlost — ČT24 — Česká televize
Policisté o letních prázdninách zvýší dohled nad silničním provozem zvláště na hlavních dopravních tazích v zemi. Policejní hlídky vyjedou na silnice během čtvrtka a ve vyšším počtu tam budou rovněž o prvním prázdninovém víkendu. Policisté se také ve vybrané dny v červenci a v srpnu zaměří na kontrolu dodržování rychlosti a na nákladní a autobusovou dopravu. Oznámili to náměstek policejního prezidenta Tomáš Lerch a ředitel dopravní policie Jiří Zlý.
2022-06-27 10:20:18  zdroj: idnes.cz
Rozjedeme prevenci. Šéf VZP Kabátek o Ukrajincích i proplácení drahých léků - iDNES.cz
Na podzim přijde masivní testování a očkování. „To spolu s péčí o uprchlíky, která bude Česko stát tři miliardy korun, zvýší náklady zdravotního systému,“ očekává generální ředitel největší tuzemské zdravotní pojišťovny VZP, Zdeněk Kabátek.
2022-06-25 18:36:21  zdroj: ct24.ceskatelevize.cz
30 let zpět: Drogová kriminalita v Československu — ČT24 — Česká televize
Československo ve srovnání se světem mělo před třiceti lety jeden z nejliberálnějších trestních zákonů proti drogám. Překupníkům a výrobcům drog hrozilo pouze tři až pět let vězení. Problém byl ale především v prevenci, které stát nevěnoval dostatečnou pozornost. Jen v roce 1991 se v Československu odhadovalo na třicet až čtyřicet tisíc toxikomanů.Vraťte se každý den na chvíli o 30 let zpět a podívejte se, jaké okamžiky přinesl rok 1992.
2022-06-15 19:46:20  zdroj: idnes.cz
Přes osm set tisíc kytiček. Na prevenci rakoviny lidé darovali osmnáct milionů - iDNES.cz
Asi 850 000 kytiček s fialovou stužkou si koupili lidé při letošním dnu proti rakovině a darovali tak bezmála osmnáct milionů korun. Podpořit prevenci mohli i jen dvacetikorunou. Tolik v květnu u dobrovolníků stály žluté květy měsíčku lékařského. Akce se tentokrát zaměřila na prevenci rakoviny děložního čípku a varlat.
2022-06-14 14:50:43  zdroj: blesk.cz
Nikotinové sáčky: Nesmí být omezené víc jak cigarety, říká Vobořil | Blesk.cz
V Česku nastal rozmach nikotinových sáčků, malých celulózových váčků naplněných nikotinem a příchutí, které slouží jako alternativa ke klasickým cigaretám. Podle údajů tabákových společností na ně přešlo už 100 tisíc českých kuřáků. Jenže protože jde o novinku, v českém právním řadu sáčky existují v jistém vakuu, které se nyní ministerstvo zdravotnictví snaží dohnat. Připravuje vyhlášku, která je má drasticky omezit, a to tolik, že by byly skoro „nepoužitelné“. Podle národního protidrogového koordinátora Jindřicha Vobořila tato represe zapomíná na fakt, že alternativy jsou základem prevence.
2022-06-14 08:48:46  zdroj: ct24.ceskatelevize.cz
Prevence se kvůli covidu zanedbaly, míní lékaři. Objednejte se na prohlídku, apelují — ČT24 — Česká televize
Po třech měsících poklesu začala covidová čísla opět růst. Vydatný nárůst nakažených hlásí Portugalsko, které zároveň patří k premiantům v očkování. Podle odborníků se není čeho obávat, před podzimem doporučují očkování další ochrannou dávkou. Za větší problém považují prevenci, kterou Češi během pandemie zanedbali. V Událostech, komentářích proto vyzvali, aby se ke svému lékaři objednali.
2022-06-13 11:48:23  zdroj: iprima.cz
Pirk: Je špatně, když děti nemají stres ze známek. Nesmíme jim uhladit cestu do života - CNN Prima NEWS
Jak ve složité době pracovat se stresem a proč je důležité, aby mu byly vystaveny i děti? odpověděl přední kardiochirurg Jan Pirk.
2022-06-13 10:32:16  zdroj: aktualne.cz
Děti se k extremistickým organizacím připojují už v osmi letech. Česko není výjimkou - Žena.cz - magazín pro ženy
Světové statistiky ukazují, že počet sympatizantů trávících čas v online prostoru se mezi dospívajícími v posledních letech navýšil o 300 procent.
2022-06-12 07:36:03  zdroj: aktualne.cz
Piráti chtějí místa, kde budou drogy legální. U nás nejsou třeba, tvrdí ministerstvo - Aktuálně.cz
Aplikační místnosti fungují už v některých evropských zemích. Podle jejich podporovatelů omezují užívání drog v ulicích.
2022-06-05 16:32:12  zdroj: idnes.cz
Roste počet mladých lidí s melanomem. Léčba stojí pojišťovny stamiliony - iDNES.cz
V České republice rok od roku přibývá lidí s melanomem. Podle odborníků jde v posledních letech zejména o mladé lidi, kteří jsou již od dětství vystavováni hojně slunci. Nárůst pacientů registrují i samotné pojišťovny. Ty ročně vynaloží stamiliony na léčbu zhoubného kožního nádoru, a to zejména na biologickou léčbu.
2022-06-04 13:20:19  zdroj: blesk.cz
Pozor na nebezpečná znaménka! Prevence vám zachrání život, tak neváhejte | Pro ženy | Blesk.cz
Slunce, léto a opalování milujeme a celý rok se těšíme na to, až si lehneme na slunko, dáme nohy nahoru a chvilku nebudeme myslet na nic jiného. Ale pozor, milovníci opalování, důležité je chránit se, protože slunce nám může dost ublížit. Než přijde léto, bylo by dobré myslet hlavně na prevenci. Víte, co je důležité udělat?
2022-06-01 11:16:33  zdroj: aktualne.cz
Rakovina není vždy předpokoj krematoria. Češi ale zanedbávají prevenci, říká Adámková - Aktuálně.cz
"Mezi Čechy převládá strach, aby se jich rakovina náhodou netýkala, a tak o ní raději nechtějí nic slyšet," říká vedoucí Hlasu onkologických pacientů.
2022-05-25 08:22:04  zdroj: iprima.cz
Po dvou letech Prahu opět zaplaví růžová. K Avon pochodu se připojí Vojtek i Pazderková - CNN Prima NEWS
Po dvouleté pauze se Praha opět zbarví do růžova. Už po dvacáté se uskuteční Avon pochod, který se zaměřuje na prevenci rakoviny prsu. Celebrity nebudou chybět.
2022-05-23 07:32:44  zdroj: iprima.cz
PŘEHLEDNĚ: Opičí neštovice. Jak je onemocnění nebezpečné a dá se mu předejít? - CNN Prima NEWS
Opičí neštovice se dál šíří západními zeměmi. Jak moc je třeba se tohoto virového onemocnění obávat?
2022-05-16 10:04:08  zdroj: idnes.cz
VZP při čerpání fondu prevence postupovala diskriminačně, odhalil NKÚ - iDNES.cz
Všeobecná zdravotní pojišťovna (VZP) podle zjištění Nejvyššího kontrolního úřadu (NKÚ) postupovala netransparentně a diskriminačně. Mimo jiné platila i projekty, které hradit neměla, a dlouhodobě nedostatečně spravovala pohledávky. Podle VZP se nejedná o zásadní nedostatky, s některými závěry nesouhlasí. Přijme však vnitřní opatření.
2022-05-14 07:20:23  zdroj: blesk.cz
Protidrogový vlak zastaví na Smíchovském nádraží. Dětem ukáže vězení i drogové doupě | Blesk.cz
Praha 5 se dlouhodobě snaží bojovat proti drogám a drogově závislým, kterých se na jejím území vyskytuje velké množství. Jedním z osvětových programů, který se především zaměřuje na děti a mládež je zastávka tzv. Revolution Train na Smíchovském nádraží. Tento speciálně upravený vlak nabízí 5D interaktivní projekce, která přiblíží drogovou problematiku. 
2022-05-11 10:34:44  zdroj: ct24.ceskatelevize.cz
Den proti rakovině upozorňuje na nádory dělohy a varlat. Žluté květy budou v obchodech do neděle — ČT24 — Česká televize
Na středu 11. května připadá Český den proti rakovině. Sbírka, která se letos koná už po šestadvacáté, aktuálně upozrňuje především na nádory varlat a dělohy. Ty sice podle předsedkyně Ligy proti rakovině Michaely Fridrichové nejsou příliš rozšířené, ale týkají se často mladých lidí. Celý den mohou lidé v ulicích potkat dobrovolníky nabízející žluté květy měsíčku lékařského se stužkou, ve vybraných prodejnách pak budou kytičky k mání až do neděle.
2022-05-09 14:50:18  zdroj: blesk.cz
VZP: Na prevenci nepřišlo téměř 230 tisíc Čechů, hrozbou jsou nádory | Blesk.cz
V době pandemie se lidé báli nákazy a výrazně omezili návštěvy u lékaře.Výsledkem jsou alarmující čísla.  Na preventivní prohlídky nedorazilo téměř 230 tisíc Čechů! I proto v tomto období klesly počty lidí léčících se s rakovinou a některé nádory dokonce nebyly zatím vůbec odhaleny. 
2022-05-03 09:32:24  zdroj: denik.cz
Zemřel sexuolog Radim Uzel. Bylo mu 82 let - Deník.cz
Po dlouhém boji s rakovinou jícnu a žaludku zemřel ve věku 82 let známý sexuolog Radim Uzel. V roce 2020 prodělal těžký covid a kvůli nemoci málem přišel…
2022-05-02 06:02:39  zdroj: iprima.cz
Změny u vybraných profesí? Válek chce zrušit lékařské prohlídky - CNN Prima NEWS
Sekretářky, úředníci a jiní administrativní pracovníci by nemuseli na vstupní zaměstnaneckou prohlídku. Takovou novinku chystá ministersterstvo zdravotnictví.
SPORT
2022-08-09 15:46:12  zdroj: idnes.cz
Oktagon bez Rusů, zájem o ostrovy i kdo s kým o titul. Co chystá Novotný - iDNES.cz
Letní turnaj na pražské Štvanici zaujal i uznávané zámořské experty, kteří se jinak výhradně věnují nejlepší soutěži UFC. Na podzim Oktagon pokračuje v expanzi do zahraničí. V budoucnu by nemusela skončit „jen“ v Německu. Promotér Ondřej Novotný v rozhovoru pro iDNES Premium probírá i nové příběhy MMA zápasníků.
2022-08-09 15:32:12  zdroj: idnes.cz
Oštěpařka Špotáková otestuje formu před ME na Diamantové lize v Monaku - iDNES.cz
Oštěpařka Barbora Špotáková bude jediným českým zástupcem na středečním atletickém mítinku Diamantové ligy v Monaku, který bude posledním velkým závodem před mistrovstvím Evropy v Mnichově. Světová rekordmanka a dvojnásobná olympijská vítězka bude navazovat na druhé místo ze sobotního diamantového mítinku v Chorzówě.
2022-08-09 15:04:22  zdroj: blesk.cz
Krejčího přihrávky jsem si nahrával a pouštěl dokola. Lahůdky! rozplývá se Rada | Tv.iSport.cz
2022-08-09 15:02:42  zdroj: blesk.cz
Pocta pro Jislovou: Fanynka ji dojala krásným gestem | Blesk sport
Není to tak dávno, co bývalá biatlonistka Eva Puskarčíková na sociálních sítích odhalila drsné urážky od fanouška a dala tak nahlédnout na stinnou stránku vrcholového sportu. Pravý opak teď ukázala reprezentantka Jessica Jislová, která se pochlubila dojemným gestem: Fanoušsci se po ní rozhodli pojmenovat miminko!
2022-08-09 14:34:13  zdroj: idnes.cz
Srazil ho náklaďák i choroby. Rulík o cestě k trenéřině: Pořád myslím na Hlinku - iDNES.cz
Vstup do extraligy mu usnadnil Marek Sýkora. Později spolupracoval s dalšími trenérskými kapacitami a výjimečnými osobnostmi jako Jaroslav Holík, Ivan Hlinka, Vladimír Růžička, Miloslav Hořava nebo Pavel Patera. Teď se z Radima Rulíka stal nejžádanější trenér českého hokejového léta. Z Mladé Boleslavi ho přetáhly vyzbrojené Pardubice, které baží po extraligovém titulu. Mezitím kývl Rulík i na trénování juniorské reprezentace, kterou do konce roku čekají hned dva světové šampionáty.
2022-08-09 14:32:19  zdroj: aktualne.cz
Čeští atleti mají nové dresy. Dominantní bude bílá místo červené - Aktuálně.cz
Změna designu reprezentačního oblečení souvisí se změnou jeho dodavatele, kterým je nově španělská firma Joma.
TECHNIKA
2022-08-09 15:50:51  zdroj: zive.cz
Čína provedla orbitální test své tajemné znovupoužitelné kosmické lodi – VTM.cz
Čína za přísného utajení vyslala na oběžnou dráhu svou „opakovaně použitelnou“ kosmickou loď. Upozornila na to státní zpravodajská agentura Nová Čína. Dotyčné zařízení v rámci své 18. mise vynesla do vesmíru raketa Long March 2F, která
2022-08-09 15:34:48  zdroj: iprima.cz
Velké změny v oblíbené chatovací aplikaci. Na co se uživatelé musí připravit? - CNN Prima NEWS
Vývojáři aplikace WhatsApp pracují na novinkách, které mají zcela změnit způsob používání. Insideři odhalili šest změn, které mají v dohledné době přijít.
2022-08-09 12:32:13  zdroj: idnes.cz
KOMENTÁŘ: Obrana kupuje bezpilotního dědečka. Zda umí bojovat, nikdo neví - iDNES.cz
Po několika týdnech spekulací o tom, jaké bojové drony česká armáda nakoupí, ministerstvo obrany zveřejnilo, že půjde o typ Heron 1 izraelské státní zbrojovky IAI. Co od tohoto stroje můžeme očekávat a jaká jsou rizika tohoto nákupu?
2022-08-09 12:04:16  zdroj: idnes.cz
Volby 2022 | Pryč s cyklopruhy, metro zdarma. „Motoristé sobě“ představili kandidátku v Praze - iDNES.cz
Nová strana Motoristé sobě v úterý na Žižkovské věži představila program a kandidátku do voleb na pražský magistrát. Povede ji mluvčí Václava Klause Petr Macinka, na dalších místech je třeba ekonom Vladimír Pikora či bývalý ředitel TSK Petr Smolka.
2022-08-09 11:51:10  zdroj: zive.cz
Robopes se samopalem řádil na střelnici jako John Wick – VTM.cz
Pozornost sociálních médií v uplynulých dnech získalo video robotického psa, který má na zádech samopal • S tím trénuje ostrou střelbu na blíže neurčené střelnici • Vyzbrojené robopsy v současnosti vyvíjí již několik společností
2022-08-09 07:50:41  zdroj: zive.cz
NASA označila letošní červenec za extrémní. Na celém světě se střídala jedna vlna veder za druhou – VTM.cz
V létě 2022 se na celém světě střídala jednala vlna veder za druhou, uvádí na webových stránkách NASA Earth Observatory. Horka, zejména v Evropě a Asii, způsobila tisíce úmrtí a ve Velké Británii byl 19. července zaznamenán nejteplejší den
VOLBY
2022-08-09 15:36:31  zdroj: blesk.cz
Motoristé sobě: Předvolební program pro komunální volby 2022 | Blesk.cz
Nová strana Motoristé sobě chce reprezentovat hlas pražských řidičů, který prý z relevantní současné garnitury nikdo nerespektuje. Členům vadí současné vedení Prahy, které nazvali aktivisty, fanatiky a levičáckými extremisty. V plánu mají zrušit cyklopruhy, vybudovat parkovací síť, zavést jednu parkovací kartu pro Prahu, poskytnout metro zdarma a roční lítačku prodávat všem za tisíc korun. Děti do 18 let by jezdily po Praze zdarma.
2022-08-09 15:20:19  zdroj: blesk.cz
Středula promluvil o rozvodech a své manželce. První dámou by byla podplukovnice | Blesk.cz
Odborový předák a možná budoucí hlava státu Josef Středula se v pořadu Epicentrum na Blesk.cz rozpovídal o své kandidatuře, kampani, ale i rodině, která by s ním putovala na Hrad. Pokud by v lednu příštího roku vyhrál prezidentské volby, role první dámy by se chopila jeho manželka, jež je podplukovnicí u hasičského sboru ČR. Josef Středula také prozradil, který z kandidátů je mu osobně nejpříjemnější, a upřesnil také to, jak bude hlasovat v prvním kole.
2022-08-09 13:50:16  zdroj: ct24.ceskatelevize.cz
Keňané se vydali k volbám. Mladí ve změnu k lepšímu nevěří, Západ doufá v zachování stability — ČT24 — Česká televize
Keňané volí nového prezidenta, členy obou komor parlamentu a zástupce místních zpráv. O prezidentský post se uchází čtyři kandidáti, vítěz nahradí dosavadní hlavu státu Uhuru Kenyattu, který po ukončení dvou mandátů nemůže znovu kandidovat. Hlavním tématem předvolební kampaně bylo řešení ekonomických problémů země. Kandidáti ale voličům slibovali ale i legalizaci marihuany nebo exportu hadího jedu.
2022-08-09 12:04:16  zdroj: idnes.cz
Volby 2022 | Pryč s cyklopruhy, metro zdarma. „Motoristé sobě“ představili kandidátku v Praze - iDNES.cz
Nová strana Motoristé sobě v úterý na Žižkovské věži představila program a kandidátku do voleb na pražský magistrát. Povede ji mluvčí Václava Klause Petr Macinka, na dalších místech je třeba ekonom Vladimír Pikora či bývalý ředitel TSK Petr Smolka.
2022-08-09 10:34:34  zdroj: iprima.cz
Komise v doprovodu vojáků. Moskva plánuje pro anektovaná území zvláštní průběh referend - CNN Prima NEWS
Místo volebních místností přenosné urny, se kterými budou volební komise a armáda obcházet jednotlivé domy. Tak si Kreml přestavuje referenda na Ukrajině.
2022-08-09 06:18:20  zdroj: iprima.cz
Jak bojovat s vysokými teplotami v ulicích? Čeští vědci představili snadný návod - CNN Prima NEWS
Rozpálené ulice v českých městech v důsledků vln veder se stávají stále žhavějším tématem. A to i pro blížící se komunální volby.
COVID-19
2022-08-09 14:48:41  zdroj: blesk.cz
Pardubice: Opilá žena nabourala do strážníků | Blesk.cz
Na mol opilá řidička za volantem osobního auta nabourala v Pardubicích do vozidla psovodů tamních strážníků. Jako výmluvu pro nehodu si vymyslela, že za to může covid. Chvíli na to pak strážníkům nadýchala přes dvě promile alkoholu v dechu.
2022-08-09 14:32:39  zdroj: blesk.cz
Vysíláme: Imunolog Hořejší o letní vlně covidu, imunitě po nákaze omikronem i 4.dávce | Blesk.cz
Počet potvrzených případů covidu-19 v Česku od začátku epidemie přesáhl čtyři miliony. Letní vlna koronaviru je ale v současné době na ústupu a počty nakažených v mezitýdenním srovnání klesají už 12. den v řadě. Jak ovlivní dosavadní vývoj návrat do škol a konec dovolených? Jak silné protilátky a na jak dlouho vyvolávají varianty omikronu? Jak naše imunita reaguje na prodělání covidu ve srovnání s očkováním? Má 4. dávka smysl i po prodělané infekci? Nejen na tyto otázky bude v dnešním Epicentru odpovídat molekulární imunolog, mikrobiolog a biochemik, profesor Václav Hořejší.
2022-08-09 12:52:04  zdroj: iprima.cz
PŘEHLEDNĚ: Čtvrtá dávka vakcíny proti covidu netáhne. Experti radí, kdy na ni vyrazit - CNN Prima NEWS
Kdy je nejlepší čas si nechat aplikovat čtvrtou dávku očkování proti covidu a kterou látku zvolit? Informace přinášíme přehledně.
2022-08-09 10:50:13  zdroj: ct24.ceskatelevize.cz
Na jaře přijelo pět milionů turistů, stále méně než před pandemií — ČT24 — Česká televize
V hotelech, penzionech a kempech v Česku se ve druhém čtvrtletí letošního roku ubytovalo pět milionů turistů. Meziročně jde sice o výrazný růst, počty ale stále nedosahují hodnot před vypuknutím pandemie koronaviru v roce 2019. Tržby ve službách meziročně ve druhém čtvrtletí stouply o 12,1 procenta, což je už popáté za sebou. Nejvíce se dařilo službám souvisejícím s turistikou. Vyplývá to z údajů, které zveřejnil Český statistický úřad (ČSÚ).
2022-08-09 08:04:18  zdroj: iprima.cz
Další milník. Covidem se v Česku od začátku epidemie nakazily více než čtyři miliony lidí - CNN Prima NEWS
Počet potvrzených případů nemoci COVID-19 v Česku od začátku epidemie na jaře 2020 přesáhl čtyři miliony. Za tu dobu zemřelo 40 587 lidí.
2022-08-09 06:32:33  zdroj: aktualne.cz
Můžeme jen za procento zpoždění. Návrat před covid potrvá roky, říká šéf letiště - Aktuálně.cz
Pražskému letišti chybí zhruba 150 pracovníků, nejvíce na bezpečnostní kontrole, v autobusové přepravě nebo při odbavení.
UKRAJINA
2022-08-09 15:50:36  zdroj: ct24.ceskatelevize.cz
Svědci hlásí nejméně 12 explozí u ruské základny na Krymu, stovky kilometrů od fronty — ČT24 — Česká televize
Hlasité exploze a černý dým zaznamenali svědci na západním pobřeží okupovaného Krymu ve směru ruské vojenské základny v Novofedorivce. Ta se přitom nachází dvě stě kilometrů od frontové linie. Podle Kommersantu se terčem útoku stala letecká základna a muniční sklady.
2022-08-09 15:50:23  zdroj: iprima.cz
ON-LINE: Spoušť na krymské letecké základně. Média hlásí explozi 200 kilometrů od fronty - CNN Prima NEWS
Válka na Ukrajině trvá déle než pět měsíců. Přinášíme vám nejnovější zprávy z ozbrojeného konfliktu mezi Ukrajinou a Ruskem.
2022-08-09 15:48:13  zdroj: iprima.cz
Cherson je náš, smála se ruská influencerka Ukrajinkám. Tvrdý trest za video ji rozbrečel - CNN Prima NEWS
Ruska Julia Prochorovová, známá především na Telegramu a Tik Toku, přišla kvůli výrokům o válce na Ukrajině a posměškům o ubytování.
2022-08-09 15:20:27  zdroj: ct24.ceskatelevize.cz
Zastřeleni, umučeni, umláceni. V Buče už našli přes čtyři sta obětí ruských okupantů — ČT24 — Česká televize
Po více než čtyřech měsících vyšetřování ukrajinské úřady oznámily, že ruská okupace Buči si vyžádala nejméně 458 mrtvých. Podle zástupkyně starosty Mychajlyny Skoryk-Škarivské jde o nejpřesnější cifru, k jaké se vyšetřovatelé mohou dostat. Známky zastřelení, mučení nebo fatálního ubití nese 419 těl.
2022-08-09 15:18:25  zdroj: blesk.cz
Senátní zahraničí výbor dal vstupu Finska a Švédska do NATO zelenou | Blesk.cz
Senátní zahraniční výbor dnes jednomyslně podpořil začlenění Finska a Švédska do Severoatlantické aliance. Horní komora o návrhu rozhodne ve středu.
2022-08-09 15:16:16  zdroj: idnes.cz
Export ropy přes Družbu se zastavil, Rusko se pře s Ukrajinou o poplatky - iDNES.cz
Export ropy jižní větví ropovodu Družba se počátkem srpna zastavil. Na vině je tentokrát zřejmě Ukrajina, která zastavila tranzit přes své území. Podle ruské společnosti Transněfť ukrajinský provozovatel ropovodu s odvoláním na sankce nepřijal platbu za tranzit a jižní větev ropovodu zásobující Maďarsko, Slovensko a Česko uzavřel. Ukrajina zatím tuto informaci nijak nekomentovala.

By using the Web sites CYBERETIX s.r.o. You agree that the provision of services, traffic analysis and targeting ads use cookies.

(c) 2006-2021 | CYBERETIX s.r.o.