News


NEJNOVĚJŠÍ ODKAZY   0  
Nastaven filtr odkazů: sbor dobrovolných hasičů VYPNOUT FILTR

2022-08-10 08:34:15  zdroj: idnes.cz
Hasiči v Českém Švýcarsku nacházejí v půdě malá ohniska, dál už se nešíří - iDNES.cz
V oblasti požáru v Českém Švýcarsku se stále objevují malá ohniska, dál se ale už nešíří. Hasiči je nachází ve spálené půdě a mají je plně pod kontrolou. I nadále se ohniska vyskytují v místech skalnatého těžko přístupného terénu, nejčastěji v okolí Pravčické brány a na západ od Bouřňáku. Zasahovat bude přibližně 800 hasičů a budou dohašovat 60 hektarů plochy.
2022-08-10 08:04:23  zdroj: ct24.ceskatelevize.cz
Ohniska v Českém Švýcarsku mají hasiči pod kontrolou, dál se nešíří — ČT24 — Česká televize
V Českém Švýcarsku, kde před osmnácti dny vypukl ničivý požár lesního porostu, se stále objevují malá ohniska. Dál se nešíří, protože je hasiči nacházejí ve spálené půdě. Nejčastěji se vyskytují v okolí Pravčické brány a na západ od Bouřňáku. Ve středu bude v terénu nasazeno osm set hasičů, pohybovat se budou asi na šedesáti hektarech, uvedla mluvčí hasičů Martina Götzová.
2022-08-09 08:20:20  zdroj: idnes.cz
Hasičům zbývá v Českém Švýcarsku dohasit desetinu původní plochy - iDNES.cz
V Českém Švýcarsku hoří již sedmnáct dní. Nyní hasičům zbývá dohasit asi 100 hektarů, tedy desetina původní plochy. Počet hasičů, kteří na místě zasahují, se snížil na 850. Noc byla klidná, hasiči objevili pomocí dronů s termokamerami několik ohnisek, které momentálně likvidují.
2022-08-07 11:16:17  zdroj: idnes.cz
Hasič až na místě zjistil, že hoří dům příbuzných. Zemřely v něm i jeho děti - iDNES.cz
Při požáru domu v americkém státě Pensylvánie zemřely tři děti a sedm dospělých. Mezi zasahujícími hasiči byl i Harold Baker, který až po příjezdu na místo zásahu s hrůzou zjistil, že stojí před domem svých příbuzných a že v něm zemřeli i členové jeho vlastní rodiny.
2022-08-07 10:02:13  zdroj: idnes.cz
Spadl a nevěděl kam. Hasiči na Kroměřížsku zachránili opilce z potoka - iDNES.cz
Spadl jsem a nevím, kde jsem, pomoc, tak začalo pátrání hasičů a policistů po opilém muži na Kroměřížsku. V telefonu, který se podařilo lokalizovat poblíž zemědělského družstva v Chropyni, bylo navíc slyšet šplouchání. Muže nalezli po půl hodině v korytě potoka.
2022-08-07 09:04:17  zdroj: idnes.cz
Noc byla klidná, teď jsou na řadě drony. Požár v Hřensku trvá patnáctý den - iDNES.cz
Stejně jako v sobotu, i v neděli v noci byla situace v Hřensku klidná a hasiči měli požár pod kontrolou. Dopoledne odstartovalo průzkumem dronů, po nich bude následovat porada vedení a začátek hasičských prací. Do boje s ohněm by se opět měly zapojit i italské canadairy, které jsou při hašení velmi účinné.
2022-08-06 18:48:09  zdroj: aktualne.cz
Nejdřív to vypadalo na běžný lesní požár, ale stromy byly jako sirky zapíchané v zemi - Aktuálně.cz
Hasič z Hřenska popisuje dramatické chvíle, kdy se lesní požár v Českém Švýcarsku vymkl kontrole. Jeho jednotka byla na místě jako první.
2022-08-06 08:02:14  zdroj: idnes.cz
Noc byla klidná, pracujeme na likvidaci ohnisek, informují hasiči z Hřenska - iDNES.cz
Hasiči v Hřensku mají situaci pod kontrolou. Přestože objevili nová dílčí ohniska v Českém Švýcarsku, noc byla podle nich klidná. Jejich plán na co nejdřívější finální uhašení požárů se tak prozatím daří naplňovat.
2022-08-06 07:32:25  zdroj: blesk.cz
Nescopeck, USA: Při požáru rodinného domu zemřelo 10 lidí, včetně tří dětí | Blesk.cz
Při požáru rodinného domu v americkém státě Pensylvánie zemřelo deset lidí včetně tří dětí. Příčiny požáru zatím nejsou známé, uvedla agentura AP s odvoláním na prohlášení policie
2022-08-04 12:02:20  zdroj: idnes.cz
Z parku je zem nikoho. Nejhorší jsou soutěsky, říká hasič po návratu z Hřenska - iDNES.cz
V Hřensku a okolí hoří už 11 dnů, v záchraně Národního parku České Švýcarsko se střídá jedna hasičská jednotka za druhou. „Všude je tu černo. Byl to smutný pohled, že náš národní park postihlo něco takového a navíc v tak velkém rozsahu,“ říká v rozhovoru profesionální hasič z Chebu Daniel Tunde, který se v pondělí z postižené oblasti vrátil.
2022-08-03 17:48:17  zdroj: idnes.cz
Požárů v přírodě objasníme málo, říká vyšetřovatel. Klíčoví jsou svědci - iDNES.cz
Ačkoliv se hasičům daří požár v Českém Švýcarsku postupně dostávat pod kontrolu, není zatím jasné, co nebo kdo jej způsobil. „Konkrétní osobu se u lesních požárů podaří vypátrat spíše v menších desítkách procent případů,“ říká Martin Kavka, vyšetřovatel a mluvčí pražského hasičského sboru, který nyní mimořádně pomáhá s komunikací s médii právě v národním parku.
2022-08-02 11:48:14  zdroj: idnes.cz
Zemědělci ročně podporují spolky 250 miliony, hrozí, že příspěvky omezí - iDNES.cz
Zemědělské podniky investovaly v loňském roce do místních komunit a spolků více než čtvrt miliardy korun. V úterý to uvedla Agrární komora ČR spolu se Zemědělským svazem ČR. Do budoucna nejspíš tato podpora klesne kvůli změně dotací ve prospěch menších firem, uvedla komora.
2022-08-02 11:32:15  zdroj: idnes.cz
Odbory budou žádat mimořádnou odměnu pro profesionály zasahující u Hřenska - iDNES.cz
Dobrovolní i profesionální hasiči bojují s rozsáhlým požárem v Českém Švýcarsku už přes týden. Ministr vnitra Vít Rakušan o víkendu řekl, že je to pro hasiče psychicky i fyzicky náročné. Na mimořádný zásah reagují již i odbory, které pro ně budou žádat odměnu.
2022-07-31 07:48:30  zdroj: iprima.cz
Žhavě chumelilo, museli jsme proříznout bazén. Hasiči o zásahu, který je málem stál život - CNN Prima NEWS
V Českém Švýcarsku už zápolí s plameny 755 hasičů, s profesionály je nasazeno i 420 těch dobrovolných. Rozhodně ale nevozí pouze vodu pro své kolegy, většina z nich byla zapojena do těch nejtěžších zásahů.
2022-07-30 12:50:04  zdroj: aktualne.cz
The Gray Man Česku přinesl 750 milionů. Zákulisí natáčení nejdražšího filmu Netflixu - Aktuálně.cz
Filmaři při natáčení nejdražšího filmu Netflixu The Gray Man v Česku utratili stovky milionů, povolení k natáčení vyřizovali měsíc.
2022-07-30 00:22:17  zdroj: idnes.cz
Manžel hasí a má hlad, slyšela od kamarádky. A spustila vlnu solidarity - iDNES.cz
Spousta lidí teď pomáhá hasičům, kteří od neděle likvidují požár v Národním parku České Švýcarsko. Začalo to telefonátem. Markéta Pecharová se během něj od své kamarádky, jejíž manžel je profesionální hasič, dozvěděla, že on i jeho kolegové postrádají spoustu věcí. Neváhala a rozjela nebývalou akci.
2022-07-29 17:02:12  zdroj: idnes.cz
Nemocné Renatě zbyly po ohni jen léky a klíče, pomáhá i policejní psycholog - iDNES.cz
Kvůli požáru v Českém Švýcarsku lehlo popelem několik domů v obci Mezná u Hřenska. Mezi těmi, kdo přišel o střechu nad hlavou je i nemocná paní Renata. „Chce se vrátit domů. Pohroma byla k neuvěření, protože se jednalo o jediný zničený dům v celé řadě,“ říká její neteř Iveta Deibert. Ta má nyní svou tetu u sebe. Rodina ještě kvůli pokračujícímu zásahu hasičů nemohla na obhlídku toho, co z domu zbylo.
2022-07-29 16:46:14  zdroj: idnes.cz
Hasiči v Hřensku už oplakali svou tatru. Plameny se jí nakonec vyhnuly - iDNES.cz
Dobrovolní hasiči z Dolní Poustevny na Děčínsku pomáhají s likvidací požárů v Českém Švýcarsku od samého začátku. Z jednoho zásahu se ale museli stáhnout bez své cisterny. Kvůli rozbitému motoru ji museli odstavit na místě. Když se po několika dnech na kritické místo vrátili, zjistili, že plameny se nakonec vozu vyhnuly.
2022-07-29 15:34:14  zdroj: idnes.cz
O hasicí letouny jsme žádali ministry, skončilo to v autu, říká exšéf hasičů - iDNES.cz
Česko by mělo mít pro případ extrémních požárů vlastní hasicí letadla. O jejich nákupu v minulosti usilovalo vedení hasičů. „Jednali jsme o sdružení finančních prostředků mezi ministerstvy životního prostředí, vnitra a chráněnými oblastmi. Ale nepodařilo se dosáhnout toho, že bychom se sdružili a letadla pořídili,“ řekl iDNES.cz bývalý generální ředitel Hasičského záchranného sboru ČR Drahoslav Ryba.
2022-07-29 15:16:15  zdroj: idnes.cz
O víkendu chceme přejít z obrany do požárního útoku, řekl šéf hasičů Vlček - iDNES.cz
Hasiči k boji s lesními požáry využijí dalších padesát hasicích jednotek s až 240 hasiči. Na brífinku s novináři to uvedl generální ředitel Hasičského záchranného sboru ČR Vladimír Vlček. Prezident Zeman Vlčka přijal v pátek odpoledne v Lánech a poděkoval mu za zásah hasičů v Českém Švýcarsku.
2022-07-28 23:34:05  zdroj: iprima.cz
Svědectví z ohnivého pekla: V Mezné nám šlo o život, popsal boj s plameny dobrovolný hasič - CNN Prima NEWS
Největšími hrdiny jsou bez přehánění v těchto dnech hasiči. A to ať už ti profesionální, tak i ti dobrovolní. Někteří z nich se od neděle domů chodí prakticky jen na pár hodin vyspat.
2022-07-28 20:34:14  zdroj: ct24.ceskatelevize.cz
S požárem v Českém Švýcarsku pomáhají i výkonná čerpadla. Hasiči tahají vodu šest kilometrů — ČT24 — Česká televize
Hasičům během požáru v Národním parku České Švýcarsko zásadně pomáhá jejich vlastní moderní technika. Nově využívají například výkonná čerpadla určená pro dálkovou přepravu vody. Díky nim poprvé v historii tahají vodu z Labe na vzdálenost téměř šest kilometrů.
2022-07-28 16:22:08  zdroj: idnes.cz
V Saském Švýcarsku hasí devět vrtulníků, požár je proti Česku čtvrtinový - iDNES.cz
Lesní požár v Saském Švýcarsku hasí devět německých vrtulníků, rozsah zasaženého území je oproti Česku asi čtvrtinový. Pokud by se situace zhoršila, je možné, že Německo požádá o mezinárodní pomoc. Proti plamenům na asi 250 hektarech lesa nyní bojuje více než tři sta německých hasičů.
2022-07-28 15:16:10  zdroj: idnes.cz
Tati, to je krása! Jezero obklopily desítky lidí obdivujících hasicí letouny - iDNES.cz
„Oni sem neletí, letí na Děčín!“ křičí šestiletý Martin na tátu. Oba stojí u jezera Milada kousek od Ústí nad Labem a podobně jako desítky dalších čekají na parkovišti u vodní plochy na dva speciální italské letouny, které od čtvrtečního dopoledne pomáhají s hašením rozsáhlého požáru v Národním parku České Švýcarsko a v jezeře nabírají vodu.
2022-07-28 11:46:19  zdroj: aktualne.cz
Francie i Německo hasí požáry. Policie zatkla podezřelé, včetně dobrovolného hasiče - Aktuálně.cz
Na jihu Francie dál hoří několik rozsáhlých požárů vegetace. V Německu hasiči zasahují v Saském Švýcarsku.
2022-07-28 06:04:17  zdroj: ct24.ceskatelevize.cz
S požárem u Hřenska pomáhají i dobrovolní hasiči. Stěna ohně byla jako vstup do pekla, říká jeden z nich — ČT24 — Česká televize
V Českém Švýcarsku ve středu zasahovalo na pět stovek hasičů. Zhruba polovina z nich jsou dobrovolníci. Od samého počátku požáru do boje s ohněm zasahuje i jednotka přímo z Hřenska. Na místě s jejími členy natáčel štáb České televize.
2022-07-28 05:34:48  zdroj: ct24.ceskatelevize.cz
Převažují argumenty proti zákazu vstupu do parku, řekla ministryně Hubáčková — ČT24 — Česká televize
Ministryně životního prostředí Anna Hubáčková (za KDU-ČSL) zvažuje, zda vyhoví žádosti správy Národního parku České Švýcarsko zakázat vstup do parku kvůli požáru. Rozhodne ve čtvrtek, ale převažují argumenty proti zákazu. Sdělila to v pořadu Události, komentáře.
2022-07-28 00:22:15  zdroj: idnes.cz
Musíme sem dostat čerpadlo a hadice, křičel. S hasičem u Pravčické brány - iDNES.cz
Měla to být obhlídka škod kolem symbolu Českého Švýcarska, které nadále pustoší rozsáhlý požár. Nakonec se možná zabránilo dalšímu ohnisku v bufetu pod Pravčickou bránou. Redaktor a fotografka MF DNES se tam dostali jako první společně s jedním z hasičů a byli svědky toho, jak zasahoval. Přečtěte si reportáž z místa, které hasiči už odepisovali. A ještě nemá vyhráno.
2022-07-27 20:04:29  zdroj: blesk.cz
Požár Hřensko: Přímý přenos hasičů | Blesk.cz
Hasičský záchranná sbor spustil živé vysílání z Národního parku České Švýcarsko. Podívat se na něj můžete i na stránkách Blesku. Hasiči s rozsáhlým požárem lesů bojují i čtvrtým dnem, nasazeny jsou stovky hasičů, sedm vrtulníků a dvě letadla. Zítra se do akce pustí i letadla z Itálie. 
2022-07-27 18:48:33  zdroj: iprima.cz
Bez dobrovolných hasičů bychom požár nezvládali, zasahuje jich víc než profíků, říká Vlček - CNN Prima NEWS
Generální ředitel HZS Vladimír Vlček si pochvaluje činnost dobrovolných hasičů, kterých v současnosti na místě zasahuje více než polovina z celkového počtu.
SPORT
2022-08-10 16:02:17  zdroj: idnes.cz
Dám dělovou ránu! Slováci si poslechli Gotta a žehrali na krach ve druhé třetině - iDNES.cz
Těsně po první pauze se Martin Ryšavý ocitl před prázdnou brankou, vstřelil kontaktní branku a odjel slavit. V hale začal namísto tradiční gólové znělky Zavolejte stráže, zbláznilo se páže od Maxim Turbulenc hrát Karel Gott. Slovenští hokejisté si během zahajovacího utkání mistrovství světa juniorů poslechli píseň Dám dělovou ránu ještě čtyřikrát. A po prohře 4:5 s Čechy litovali zbytečných chyb.
2022-08-10 15:48:34  zdroj: irozhlas.cz
Sparta oznámila příchod reprezentačního křídelníka Jankta, bude hostovat ze španělského Getafe | iROZHLAS - spolehlivé zprávy
Jankto začal svou fotbalovou kariéru v akademii pražské Slavie, start v české nejvyšší soutěži si ale nepřipsal.
2022-08-10 15:46:15  zdroj: idnes.cz
Krutá diagnóza. Slavný hokejista Salming má amyotrofickou laterální sklerózu - iDNES.cz
Slavnému švédskému hokejistovi Börjemu Salmingovi byla diagnostikována nevyléčitelná amyotrofická laterální skleróza (ALS). Jednasedmdesátiletý bývalý obránce to oznámil v prohlášení na sociálních sítích Toronta Maple Leafs, v jehož dresu odehrál v 70. a 80. letech šestnáct sezon.
2022-08-10 15:16:11  zdroj: idnes.cz
Multisportovní ME v Mnichově má být oslavou 50 let od mnichovské olympiády - iDNES.cz
Ve čtvrtek v Mnichově odstartuje multisportovní mistrovství Evropy, které má být mimo jiné oslavou padesátiletého výročí olympijských her 1972. V bavorské metropoli se bude jedenáct dní závodit v devíti sportech. Největším z nich je atletika, která je v centru této akce poprvé.
2022-08-10 14:32:19  zdroj: aktualne.cz
Další exslávista v rudém dresu. Jankto už je na Letné, přišel na hostování s opcí - Aktuálně.cz
Fotbalový reprezentant Jakub Jankto je novou posilou pražské Sparty.
2022-08-10 14:32:17  zdroj: idnes.cz
Vysoké odměny a rozvoj fotbalu. Afrika plánuje spuštění lukrativní superligy - iDNES.cz
Africká fotbalová konfederace (CAF) plánuje od příštího roku spustit novou lukrativní soutěž, kterou bude hrát 24 vybraných klubů z 16 zemí. Na kongresu v tanzanské Arushe o tom informoval prezident organizace Patrice Motsepe. Podle jihoafrického miliardáře by měla mít superliga dotaci 100 milionů dolarů (2,4 miliardy korun), tedy pětkrát víc než současná africká Liga mistrů.
TECHNIKA
2022-08-10 15:50:44  zdroj: zive.cz
Čemu vděčí Homo sapiens za výkonnost svého mozku? Pomohly mu určité změny v dědičné informaci – VTM.cz
Homo sapiens neměl větší mozek než neandrtálec, a přesto v evoluci obstál lépe • Pomohly mu změny v dědičné informaci, které dávají buňkám mozku víc času na správné dělení • Buňky v mozku Homo sapiens si díky tomu nesou méně chyb než kolik jich napáchaly buňky v mozku neandrtálců
2022-08-10 11:51:06  zdroj: zive.cz
Další rána pro fanoušky Cybertrucku: Elektrický pickup bude dražší než slíbených 40 tisíc dolarů – VTM.cz
Finální prodejní cena hranatého Cybertrucku od Tesly bude nakonec vyšší než původně slíbených 40 tisíc (resp. 39 900) dolarů. Před několika dny to oznámil Elon Musk. „Nerad vám dávám poněkud špatné zprávy,“ komentoval to na schůzi
2022-08-10 10:36:05  zdroj: iprima.cz
Ukrajinci na Donbase rozprášili skupinu ruských obrněnců. Zveřejnili záběry drtivého útoku - CNN Prima NEWS
Ukrajinci ohlásili další úspěchy v Doněcké oblasti. Tentokrát se jim povedlo zneškodnit ruský konvoj skládající se z tanku a dalších čtyř obrněnců.
2022-08-10 09:02:12  zdroj: idnes.cz
Tatry na Technetu: trojčata ze Smíchova pozvedla cestování ve Vysokých Tatrách - iDNES.cz
Z trakčních vozidel, která se za celou dlouhou dosavadní historii tatranské elektrické železnice na dané trati objevila, musíme vyzdvihnout především elektrické jednotky řady EMU 89.0. Na konci šedesátých let přinesly tyto jednotky nový vítr do dopravní obslužnosti ve Vysokých Tatrách.
2022-08-10 07:50:29  zdroj: zive.cz
Chytrý stetoskop s umělou inteligencí dokáže identifikovat onemocnění srdečních chlopní lépe než lékaři – VTM.cz
Americká firma Eko, zabývající se digitálním zdravotnictvím a zlepšením detekce srdečních a plicních onemocnění, oznámila, že Úřad pro kontrolu potravin a léčiv (FDA) povolil její software Eko Murmur Analysis Software (EMAS) pro detekci a
2022-08-10 06:22:12  zdroj: idnes.cz
Dovednosti, které stroj nezvládne, jsou žádané. Značně ovlivní kariéru - iDNES.cz
Čím méně kvalifikovaná pozice, tím více se pracanti drží přesvědčení, že si se svými schopnostmi vystačí až do důchodu. Ti na druhém konci kariérního žebříčku si zachovávají atraktivitu na trhu práce dalším vzděláváním. Učarovaly jim zejména měkké dovednosti. Výrazným způsobem totiž mohou přispět ke kariernímu růstu.
VOLBY
2022-08-10 13:22:27  zdroj: blesk.cz
Volební lístky pro volby do Senátu 2022: Kdy je dostanete? | Blesk.cz
Kdy voliči dostanou lístky pro první i druhé kolo voleb do Senátu 2022 čtěte na Blesk.cz.
2022-08-10 10:02:04  zdroj: aktualne.cz
Těsný souboj. Keňa sčítá hlasy a vyhlíží vyhlášení výsledků prezidentských voleb - Aktuálně.cz
Keňané v pondělí volili nového prezidenta, hlavními favority jsou bývalý premiér Raila Odinga a končící viceprezident William Ruto.
2022-08-10 08:32:27  zdroj: blesk.cz
Volební lístky pro volby do Senátu 2022: Kdy je dostanete? | Blesk.cz
Kdy voliči dostanou lístky pro první i druhé kolo voleb do Senátu 2022 čtěte na Blesk.cz.
2022-08-10 07:46:14  zdroj: aktualne.cz
Praha nezvládá pomoc lidem na drogách - Aktuálně.cz
Oslabení adiktologických služeb povede k ohrožení veřejného zdraví, bezpečnosti a kvality života ve městě.
2022-08-09 19:34:13  zdroj: ct24.ceskatelevize.cz
Vůdkyně běloruské opozice Cichanouská vytváří v exilu prozatímní vládu — ČT24 — Česká televize
Vůdkyně běloruské opozice Svjatlana Cichanouská na konferenci ve Vilniusu ohlásila vytvoření prozatímní exilové vlády. Cichanouská se v projevu zmínila, že počítá s otevřením zastoupení nového kabinetu v Estonsku, v Praze a v Bruselu. Hlavním cílem nové vlády bude „zbavit zemi faktické okupace a uspořádání svobodných voleb“, zdůraznila Cichanouská druhý den vilniuské „konference demokratických sil nového Běloruska“.
2022-08-09 18:34:11  zdroj: aktualne.cz
Cichanouská ohlásila vytvoření exilové vlády, zastoupení bude mít i v Praze - Aktuálně.cz
Hlavním cílem nové vlády bude zbavit zemi faktické okupace a uspořádání svobodných voleb.
COVID-19
2022-08-09 20:36:14  zdroj: ct24.ceskatelevize.cz
Na Slovensko dorazil Paxlovid, dosud nejúčinnější lék proti variantě omikron — ČT24 — Česká televize
Slovensko jako první země ve východní Evropě začíná s užíváním Paxlovidu, což je podle některých studií dosud nejúčinnější lék proti koronavirové variantě omikron. První dávky dorazily koncem minulého týdne. Země se tak připravuje na očekávanou podzimní vlnu nákaz, která ale podle expertů nemá být natolik vážná jako ty předešlé. Česko o smlouvě s dodavatelem zatím vyjednává.
2022-08-09 19:04:30  zdroj: ct24.ceskatelevize.cz
Znalec dostal za posudek na aplikaci desinfekčního nástřiku v prostějovských školách pokutu — ČT24 — Česká televize
Posudek, kterým prostějovská radnice obhajovala loňský dezinfekční nástřik v mateřských a základních školách, v mnoha ohledech odporoval zákonu o znalcích. Odborník, který ho zpracoval, dostal od ministerstva spravedlnosti pokutu. Město aplikaci látky s obsahem oxidu titaničitého dál hájí, podle jeho zástupců chtělo v době koronavirové pandemie zajistit bezpečí školáků. Podle rodičů dětí ale látka do škol nepatří.
2022-08-09 16:02:35  zdroj: blesk.cz
Imunolog Hořejší o letní vlně covidu: Nakažených je mnohem víc, šíření rychlé, ale je i dobrá zpráva | Blesk.cz
Počet potvrzených případů covidu-19 v Česku od začátku epidemie přesáhl čtyři miliony. Letní vlna koronaviru je ale v současné době na ústupu a počty nakažených v mezitýdenním srovnání klesají už 12. den v řadě. Jenže nakolik jsou uváděné statistiky odrazem reality, když řada lidí na testy nechodí? A jak to s aktuální vlnou je ve skutečnosti? O tom mluvil v pořadu Epicentrum imunolog a profesor Václav Hořejší.
2022-08-09 14:48:41  zdroj: blesk.cz
Pardubice: Opilá žena nabourala do strážníků | Blesk.cz
Na mol opilá řidička za volantem osobního auta nabourala v Pardubicích do vozidla psovodů tamních strážníků. Jako výmluvu pro nehodu si vymyslela, že za to může covid. Chvíli na to pak strážníkům nadýchala přes dvě promile alkoholu v dechu.
2022-08-09 14:32:39  zdroj: blesk.cz
Vysíláme: Imunolog Hořejší o letní vlně covidu, imunitě po nákaze omikronem i 4.dávce | Blesk.cz
Počet potvrzených případů covidu-19 v Česku od začátku epidemie přesáhl čtyři miliony. Letní vlna koronaviru je ale v současné době na ústupu a počty nakažených v mezitýdenním srovnání klesají už 12. den v řadě. Jak ovlivní dosavadní vývoj návrat do škol a konec dovolených? Jak silné protilátky a na jak dlouho vyvolávají varianty omikronu? Jak naše imunita reaguje na prodělání covidu ve srovnání s očkováním? Má 4. dávka smysl i po prodělané infekci? Nejen na tyto otázky bude v dnešním Epicentru odpovídat molekulární imunolog, mikrobiolog a biochemik, profesor Václav Hořejší.
2022-08-09 12:52:04  zdroj: iprima.cz
PŘEHLEDNĚ: Čtvrtá dávka vakcíny proti covidu netáhne. Experti radí, kdy na ni vyrazit - CNN Prima NEWS
Kdy je nejlepší čas si nechat aplikovat čtvrtou dávku očkování proti covidu a kterou látku zvolit? Informace přinášíme přehledně.
UKRAJINA
2022-08-10 16:05:14  zdroj: e15.cz
Jižní větví ropovodu Družba opět proudí ropa | E15.cz
Ruská společnost Transněfť obnovila dodávky ropy jižní větví ropovodu Družba, která vede na Slovensko, do Maďarska a do České republiky.
2022-08-10 16:04:18  zdroj: idnes.cz
Útok v hlubokém ruském týlu mohly provést ukrajinské zvláštní jednotky - iDNES.cz
Nejmenovaný ukrajinský vládní činitel řekl listu The Washington Post, že za výbuchy na letišti na Krymu jsou odpovědné ukrajinské zvláštní jednotky. Další ukrajinští činitelé uvedli, že exploze jsou varovným signálem Rusům a označují tvrdý start ukrajinské protiofenzívy.
2022-08-10 15:36:29  zdroj: iprima.cz
Až 1200 českých vojáků na východní hranici NATO. Senát odsouhlasil plán Černochové - CNN Prima NEWS
Celkem by v zahraničních misích mohlo v letech 2023 a 2024 působit podle vládního návrhu až 1 362 vojáků. Současné mise jsou platné do konce tohoto roku.
2022-08-10 15:36:27  zdroj: blesk.cz
Vystrčil udělil vyznamenání bývalému velvyslanci Perebyjnisovi | Blesk.cz
Předseda Senátu Miloš Vystrčil dnes udělil končícímu velvyslanci Ukrajiny v Praze Jevhenu Perebyjnisovi Stříbrnou medaili předsedy Senátu.
2022-08-10 15:35:03  zdroj: e15.cz
Evropa bude mít před zimou nízké zásoby nafty | E15.cz
Svět se potýká s nedostatkem nafty, některé regiony jsou silně závislé na americkém exportu. Severozápad Evropy vstoupí do zimní sezóny s nízkými zásobami.
2022-08-10 15:34:35  zdroj: iprima.cz
Byli jsme to my. Ukrajinské speciální složky se přiznaly k sabotáži na okupovaném Krymu - CNN Prima NEWS
Ukrajina se přiznala, že podnikla sabotáž na Krymu, při které zemřel jeden člověk a devět lidí utrpělo zranění.

By using the Web sites CYBERETIX s.r.o. You agree that the provision of services, traffic analysis and targeting ads use cookies.

(c) 2006-2021 | CYBERETIX s.r.o.