News


NEJNOVĚJŠÍ ODKAZY   0  
Nastaven filtr odkazů: světová zdravotnická organizace (who) VYPNOUT FILTR

2022-08-07 13:46:18  zdroj: idnes.cz
Největší nebezpečí hrozí ženám doma. Když se z partnera stane vrah - iDNES.cz
Zavražděna partnerem. Taková smrt má svůj vlastní název – femicida. Za poslední měsíc byly podobné brutální případy dva krátce za sebou, ani jindy však nejsou ojedinělé. Přesto v žádném evropském zákoně zatím femicida zakotvena není, ačkoli je popsaná mnoha mezinárodními organizacemi. Její evidence by mohla pomoct v prevenci a pomoci obětem i jasnější definici.
2022-08-06 19:18:13  zdroj: idnes.cz
Španělská gay komunita mění sexuální návyky. Můžou za to opičí neštovice - iDNES.cz
Ve Španělsku, které aktuálně patří k největším ohniskům opičích neštovic na světě, gay komunita mění své sexuální zvyky s cílem snížit riziko přenosu. Ke změnám ji vede nedostatek vakcín. Někteří abstinují, jiní alespoň omezují počet sexuálních partnerů, píše agentura AFP.
2022-08-04 22:16:08  zdroj: idnes.cz
Vakcín proti opičím neštovicím není v USA dost, stát vyhlásí stav nouze - iDNES.cz
Americká vláda vyhlásí stav zdravotní nouze kvůli šíření opičích neštovic. Oznámení o plánovaném stavu nouze vydala americká vláda nedlouho poté, co administrativa prezidenta Joea Bidena čelila kritice za špatnou dostupnost vakcín proti tomuto nakažlivému onemocnění.
2022-07-31 11:32:12  zdroj: idnes.cz
Rozšíření oparů souvisí s rozmachem líbání v době bronzové, tvrdí vědci - iDNES.cz
Příčinou šíření oparů je pravděpodobně rozmach líbání v době bronzové. Vyplývá to ze studie, o které informoval deník The Independent. Analýza starověké DNA naznačuje, že virus herpes simplex, který způsobuje opary, se objevil v období masové migrace lidí z Eurasie do Evropy před zhruba 5000 lety.
2022-07-28 11:44:14  zdroj: idnes.cz
Vakcína z obchoďáku je zpět. Ministerstvo novou kampaň zamíří i na odmítače - iDNES.cz
V Česku se v minulých dnech rozeběhlo očkování čtvrtou dávkou. Jakákoliv mediální podpora mu ale zatím chybí. Start první části kampaně na podporu vakcíny proti covidu se plánoval na 1. srpna, nakonec to bude až o čtrnáct dnů později. Osvětová kampaň přijde na desítky milionů a má oslovit jak lidi ochotné k očkování, občany Ukrajiny, tak i neočkované a odmítače.
2022-07-23 16:48:15  zdroj: idnes.cz
WHO vyhlásila u opičích neštovic stav zdravotní nouze, Evropa vysoce riziková - iDNES.cz
Světová zdravotnická organizace vyhlásila kvůli opičím neštovicím nejvyšší stupeň varování, vysoké riziko je podle ní v Evropě, uvedla v sobotu agentura AFP.
2022-07-23 09:46:19  zdroj: idnes.cz
Botswana úspěšně bojuje s AIDS, má šanci zastavit přenos HIV z matky na dítě - iDNES.cz
Botswana je na dobré cestě, aby se stala první zemí v Africe, které se podařilo zastavit přenos HIV z matky na dítě. Podle posledních zpráv míra přenosu v zemi klesla ze 40 procent na pouhé jedno. Díky celostátní kampani se v zemi, která kdysi vykazovala nejvyšší míru výskytu HIV na světě, tak nyní rodí jen velmi málo nakažených dětí.
2022-07-17 19:34:12  zdroj: idnes.cz
Miliony dětí se nedočkají. Vakcínu proti malárii zdržuje i nezájem sponzorů - iDNES.cz
Světová zdravotnická organizace WHO loni s velkou slávou podpořila první vakcínu proti malárii. Historický okamžik dával příslib, že se podaří zbrzdit nemoc, která každou minutu zabije jedno dítě. Po roce je však zřejmé, že to nepůjde tak rychle, jak všichni doufali. Na výrobu tolika vakcín, kolik je ve skutečnosti potřeba, totiž nejsou peníze.
2022-07-15 10:04:16  zdroj: idnes.cz
Válek avizoval čtvrté očkování proti covidu. Odpoledne chystá prohlášení - iDNES.cz
Ministr zdravotnictví Vlastimil Válek promluví v pátek od 13 hodin na tiskové konferenci o očkování proti covidu-19. Ve čtvrtek k tématu uvedl, že od příštího týdne by mohlo začít přeočkování čtvrtou dávkou. Doporučené by mělo být především lidem nad 60 let a dospělým s přidruženými nemocemi. iDNES.cz přinese událost živě.
2022-07-11 13:20:14  zdroj: idnes.cz
EU reaguje na covid. Doporučuje druhou posilující dávku lidem nad šedesát - iDNES.cz
Evropská unie doporučila podat druhou posilující dávku očkování proti onemocnění covid-19 lidem starším 60 let a dalším rizikovým skupinám. Doporučení EU doposud platilo pro lidi nad 80 let. Informovaly o tom Evropská agentura pro léčivé přípravky (EMA) a Evropské středisko pro prevenci a kontrolu nemocí (ECDC) ve společné zprávě.
2022-07-07 07:16:08  zdroj: idnes.cz
Covid na Kypru sílí, země od pátku nařizuje na určitých místech povinné roušky - iDNES.cz
Na Kypru budou od pátku ve vnitřních veřejných prostorách znovu povinné roušky, oznámilo ve středu kyperské ministerstvo zdravotnictví. Epidemiologové opatření doporučili obnovit kvůli nárůstu počtu nákaz koronavirem SARS-CoV-2.
2022-06-28 10:34:26  zdroj: idnes.cz
Přežili covid, ale zdraví jim ničí dál. Z některých pacientů jsou invalidé - iDNES.cz
Tisíce lidí trpí po covidu dušností, velkou únavou, nespavostí, poruchami paměti a řadou dalších potíží. A jen někteří dostali invalidní důchod. „Potřebujeme pomoc. Chybí informace a centra komplexní péče,“ stěžují si členové podpůrných skupin lidí s postcovidovými potížemi.
2022-06-16 08:02:10  zdroj: idnes.cz
Sužovaná KLDR. Kromě covidu-19 tam řádí i blíže neurčená střevní nemoc - iDNES.cz
Severokorejská média ve čtvrtek informovala, že se v zemi rychle šíří blíže neurčené střevní onemocnění. Podle agentury Reuters by to mohlo znamenat další zátěž pro zdravotnictví tohoto izolovaného státu, který se potýká s vlnou nákaz covidem-19.
2022-06-15 19:48:12  zdroj: idnes.cz
STALO SE DNES: Zelenskyj promluvil k poslancům. O náměstka primátora se zajímá policie - iDNES.cz
Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj promluvil prostřednictvím videohovoru k českým poslancům. Předseda vlády Petr Fiala představil logo a priority českého předsednictví v Evropské unii. NCOZ provedl policejní razii v pražském dopravním podniku. WHO chce změnit název opičích neštovic kvůli možné stigmatizaci Afriky. Prezident Zeman jmenoval Karla Řehku náčelníkem generálního štábu. Přinášíme přehled středečních událostí.
2022-06-15 14:50:11  zdroj: idnes.cz
WHO chce změnit název opičích neštovic, obává se stigmatizace Afriky - iDNES.cz
Světová zdravotnická organizace (WHO) chce dát opičím neštovicím nový název. Mluvčí organizace poukázal na dlouhodobé snahy nepojmenovávat nadále nemoci po zvířatech nebo regionech, aby se tak předešlo jakékoli možné diskriminaci nebo stigmatizaci.
2022-06-06 09:04:09  zdroj: idnes.cz
Česká firma na Ukrajině čistí vodu. Její technologie si všimla i OSN - iDNES.cz
Česká společnost Hutira přivezla na Ukrajinu unikátní technologii, která filtruje říční vodu a přemění ji na pitnou. Zařízení zásobuje až sedm tisíc tamních obyvatel. České pomoci si všimly i mezinárodní lidskoprávní organizace, které ve válečné oblasti působí. Zájem o šest úpraven vody projevil Červený kříž, UNICEF poptává dokonce 50 kusů.
2022-06-02 19:16:09  zdroj: idnes.cz
Lektvar lásky od vůdce. KLDR začala s očkováním, zatím smí přijít jen vojáci - iDNES.cz
Severní Korea po třech týdnech od ohlášení prvního případu covidu-19 zahájila proti této nemoci očkování. S odkazem na své zdroje to uvedlo Rádio Svobodná Asie, podle kterého severokorejští úředníci tvrdí, že vakcíny jsou „nesmrtelným lektvarem lásky“ od vůdce Kim Čong-una. Toto a další tvrzení údajně zní na očkovacích místech z reproduktorů.
2022-05-29 00:20:11  zdroj: idnes.cz
Rusko míní, že opičí neštovice šíří USA. Jako zbraň je zkoumal už SSSR - iDNES.cz
Rusko prohlásilo, že se v Nigérii nachází nejméně čtyři biologické laboratoře, odkud se virus opičích neštovic rozšířil. Nezapomnělo také dodat, že tyto laboratoře bezesporu vlastní Spojené státy. Byl to přitom Sovětský svaz, který do 90. let vlastnil program na studování neštovic jako potenciální biologické zbraně. Podle propagandistického webu Sputnik má však nynější Rusko o viníkovi jasno.
2022-05-25 20:16:19  zdroj: idnes.cz
Šíření neštovic nás překvapilo, máme vakcínu pro každého, uklidňuje Prymula - iDNES.cz
Odborníky překvapila intenzita šíření opičích neštovic v Evropě. Následující dny podle Romana Prymuly ukážou, jestli jde skutečně o masivní šíření. Zatím roste počet případů skokovým tempem. „Česká republika má velké zásoby vakcíny proti pravým neštovicím, která je velice účinná také proti těm opičím,“ říká epidemiolog v rozhovoru pro iDNES.cz.
2022-05-24 17:32:12  zdroj: idnes.cz
Česko má první případ opičích neštovic. Nemocný si je přivezl z festivalu - iDNES.cz
Česko má potvrzený první případ opičích neštovic. Pacient je v pražské Ústřední vojenské nemocnici. Hygienici uvedli, že jde o člověka, který se začátkem května zúčastnil hudebního festivalu v Belgii. Státní zdravotní ústav, který nákazu odhalil, zkoumá další dva vzorky. „Není žádný důvod k panice. Nemoc není vysoce infekční, riziko nákazy je malé,“ uvedl na Twitteru ministr zdravotnictví Vlastimil Válek.
2022-05-24 06:32:14  zdroj: idnes.cz
Bojovat a vyhrát. Pro Ukrajince není jiná alternativa, řekl Zelenskyj - iDNES.cz
Ukrajinci nemají jinou alternativu, než bojovat a vyhrát, řekl v pravidelném nočním projevu ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj. Nadcházející dny budou podle něj těžké, nejhorší situaci vidí na Donbasu. Prezident také uvedl, že Rusové se snaží zničit co nejvíce lidských životů a infrastruktury. Ruský ministr zahraničí Sergej Lavrov v pondělí prohlásil, že Moskva možná neobnoví vztahy se Západem.
2022-05-22 10:34:08  zdroj: idnes.cz
Opičí neštovice se šíří nečekaně rychle. Podezření prověřovali už i na Bulovce - iDNES.cz
Britští vědci očekávají další případy opičích neštovic, které jsou už hlášeny z Evropy i USA. Počet případů překvapuje i lékaře, kteří nevědí, proč se tento virus, dosud obvyklejší v Africe, nyní šíří na Západ. Americký prezident Joe Biden řekl, že by opičí neštovice měly znepokojovat každého. Podezření prověřovali i v pražské nemocnici na Bulovce.
2022-05-18 11:02:15  zdroj: idnes.cz
Rusko přehodnocuje „škodlivé“ dohody. Na stole má i odchod z WTO a WHO - iDNES.cz
Ruské ministerstvo zahraničí poslalo Státní dumě, dolní komoře ruského parlamentu, návrhy na vystoupení Ruska ze Světové obchodní organizace (WTO) a Světové zdravotnické organizace (WHO), napsal v úterý na svém webu list Kommersant s odvoláním na místopředsedu sněmovny.
2022-05-17 10:16:14  zdroj: idnes.cz
Přes milion případů covidu v KLDR. Armáda má distribuovat léky, neví se jaké - iDNES.cz
Severní Korea týden po oznámení covidu na svém území překonala hranici milionu infikovaných. Severokorejské zdravotnické úřady mluví o nákaze „horečkou neznámého původu“. V KLDR jsou testovací kapacity velmi omezené, případů bude tedy pravděpodobně více. Vůdce Kim Čong-un povolal armádu, aby distribuovala léky.
2022-05-10 06:34:12  zdroj: idnes.cz
Hygienici se bojí návratu dětské obrny z ciziny, hledají viry ve vodě - iDNES.cz
Ačkoli přenosná dětská obrna způsobená polioviry byla v Česku dávno vymýcená očkováním, které začalo v roce 1957 a pokračuje dosud, odborníci varují, že se tato infekce může znovu objevit. Hrozí její zavlečení z ciziny, například v souvislosti s válkou na Ukrajině a migrací tamních obyvatel do evropských zemí včetně České republiky.
2022-04-28 14:22:14  zdroj: idnes.cz
Mezi dětmi v Evropě se šíří hepatitida, těžké případy vyžadují transplantaci - iDNES.cz
Evropa se potýká s rostoucím počtem dětí, které onemocněly hepatitidou z neznámých příčin. Několik dětí již vyžadovalo transplantaci jater. Na vině by mohl být adenovir, se kterým děti v posledních dvou letech nepřišly tak často do styku kvůli proticovidovým opatřením.
2022-04-04 09:18:13  zdroj: idnes.cz
Válka otevře cestu drogám z Ruska. Přibude i závislých, varuje Vobořil - iDNES.cz
Závislost je podle Jindřicha Vobořila, národního protidrogového koordinátora, duševní nemocí. A se strachem z války vzrůstá riziko, že bude uživatelů drog přibývat. Komplikovat pomoc a léčbu pro tyto lidi mohou nové distribuční cesty, které si pašeráci v nastalém chaosu rychle vytvoří.
2022-03-16 20:22:05  zdroj: idnes.cz
Dilema Ukrajinců: riskovat rozšíření koronaviru, nebo smrt raketami - iDNES.cz
Ukrajinci nakažení covidem-19 musí čelit volbě, zda se ukrýt do bunkru a riskovat rozšíření viru na ostatní, nebo zůstat v budovách nechráněných před ruským bombardováním. Hrozí, že válečná situace na Ukrajině povede k navýšení počtu případů koronaviru, varuje Světová zdravotnická organizace (WHO).
2022-03-16 13:02:06  zdroj: idnes.cz
Válek čeká další přeočkování proti covidu-19 na podzim. Zatím se neví čím - iDNES.cz
Evropská unie chystá společnou strategii na přeočkování proti covidu-19 na podzim. Zatím ale není jasné, jakou by se očkovalo vakcínou, sdělil ministr zdravotnictví Vlastimil Válek. V současné době v ČR i dalších evropských zemích počet nových případů opět roste, další vlnu odborníci čekají na podzim.
2022-03-15 15:36:07  zdroj: idnes.cz
Někdo musí pomoci. Zdravotníci na Ukrajině prožívají hororový závod o čas - iDNES.cz
Ukrajinský zdravotnický systém stojí před kolapsem pod náporem ruské invaze. Zdravotníci nemají dostatek léků, musí dělat přesčasy. Hrozí jim přitom, že se stanou terčem útoků Rusů na zdravotnická zařízení. I přes nebezpečí jim na pomoc spěchají dobrovolníci z Ukrajiny i zahraničí.
SPORT
2022-08-09 16:32:18  zdroj: aktualne.cz
Serena si připomněla, jak chutná vítězství. Zároveň ale uvažuje o konci kariéry - Aktuálně.cz
V dnes zveřejněném článku magazínu Vogue Serena naznačila, že se přibližuje k ukončení kariéry a sní o rozšíření rodiny.
2022-08-09 16:16:08  zdroj: idnes.cz
Williamsová po roce slavila výhru a znovu naznačila blížící se konec kariéry - iDNES.cz
Po roce a dvou měsících navrch se dočkala vítězství ve dvouhře na okruhu WTA, ale v hlavě bývalé světové tenisové jedničky Sereny Williamsové se také čím dál tím víc honí myšlenky na konec bohaté kariéry.
2022-08-09 15:46:12  zdroj: idnes.cz
Oktagon bez Rusů, zájem o ostrovy i kdo s kým o titul. Co chystá Novotný - iDNES.cz
Letní turnaj na pražské Štvanici zaujal i uznávané zámořské experty, kteří se jinak výhradně věnují nejlepší soutěži UFC. Na podzim Oktagon pokračuje v expanzi do zahraničí. V budoucnu by nemusela skončit „jen“ v Německu. Promotér Ondřej Novotný v rozhovoru pro iDNES Premium probírá i nové příběhy MMA zápasníků.
2022-08-09 15:32:12  zdroj: idnes.cz
Oštěpařka Špotáková otestuje formu před ME na Diamantové lize v Monaku - iDNES.cz
Oštěpařka Barbora Špotáková bude jediným českým zástupcem na středečním atletickém mítinku Diamantové ligy v Monaku, který bude posledním velkým závodem před mistrovstvím Evropy v Mnichově. Světová rekordmanka a dvojnásobná olympijská vítězka bude navazovat na druhé místo ze sobotního diamantového mítinku v Chorzówě.
2022-08-09 15:04:22  zdroj: blesk.cz
Krejčího přihrávky jsem si nahrával a pouštěl dokola. Lahůdky! rozplývá se Rada | Tv.iSport.cz
2022-08-09 15:02:42  zdroj: blesk.cz
Pocta pro Jislovou: Fanynka ji dojala krásným gestem | Blesk sport
Není to tak dávno, co bývalá biatlonistka Eva Puskarčíková na sociálních sítích odhalila drsné urážky od fanouška a dala tak nahlédnout na stinnou stránku vrcholového sportu. Pravý opak teď ukázala reprezentantka Jessica Jislová, která se pochlubila dojemným gestem: Fanoušsci se po ní rozhodli pojmenovat miminko!
TECHNIKA
2022-08-09 15:50:51  zdroj: zive.cz
Čína provedla orbitální test své tajemné znovupoužitelné kosmické lodi – VTM.cz
Čína za přísného utajení vyslala na oběžnou dráhu svou „opakovaně použitelnou“ kosmickou loď. Upozornila na to státní zpravodajská agentura Nová Čína. Dotyčné zařízení v rámci své 18. mise vynesla do vesmíru raketa Long March 2F, která
2022-08-09 15:34:48  zdroj: iprima.cz
Velké změny v oblíbené chatovací aplikaci. Na co se uživatelé musí připravit? - CNN Prima NEWS
Vývojáři aplikace WhatsApp pracují na novinkách, které mají zcela změnit způsob používání. Insideři odhalili šest změn, které mají v dohledné době přijít.
2022-08-09 12:32:13  zdroj: idnes.cz
KOMENTÁŘ: Obrana kupuje bezpilotního dědečka. Zda umí bojovat, nikdo neví - iDNES.cz
Po několika týdnech spekulací o tom, jaké bojové drony česká armáda nakoupí, ministerstvo obrany zveřejnilo, že půjde o typ Heron 1 izraelské státní zbrojovky IAI. Co od tohoto stroje můžeme očekávat a jaká jsou rizika tohoto nákupu?
2022-08-09 12:04:16  zdroj: idnes.cz
Volby 2022 | Pryč s cyklopruhy, metro zdarma. „Motoristé sobě“ představili kandidátku v Praze - iDNES.cz
Nová strana Motoristé sobě v úterý na Žižkovské věži představila program a kandidátku do voleb na pražský magistrát. Povede ji mluvčí Václava Klause Petr Macinka, na dalších místech je třeba ekonom Vladimír Pikora či bývalý ředitel TSK Petr Smolka.
2022-08-09 11:51:10  zdroj: zive.cz
Robopes se samopalem řádil na střelnici jako John Wick – VTM.cz
Pozornost sociálních médií v uplynulých dnech získalo video robotického psa, který má na zádech samopal • S tím trénuje ostrou střelbu na blíže neurčené střelnici • Vyzbrojené robopsy v současnosti vyvíjí již několik společností
2022-08-09 07:50:41  zdroj: zive.cz
NASA označila letošní červenec za extrémní. Na celém světě se střídala jedna vlna veder za druhou – VTM.cz
V létě 2022 se na celém světě střídala jednala vlna veder za druhou, uvádí na webových stránkách NASA Earth Observatory. Horka, zejména v Evropě a Asii, způsobila tisíce úmrtí a ve Velké Británii byl 19. července zaznamenán nejteplejší den
VOLBY
2022-08-09 16:04:40  zdroj: blesk.cz
Andrej Babiš: Hnutí ANO je kvůli mítinkům v užším kontaktu s radnicemi | Blesk.cz
Krajské organizace ANO jsou nyní v ještě užším kontaktu s místními radnicemi, aby byli všichni na mítinky hnutí připraveni. ČTK to dnes sdělil předseda ANO a bývalý premiér Andrej Babiš, který minulý týden čelil na shromážděních hlasitým protestům svých odpůrců. V pondělí uvedl, že hnutí nově na mítincích pokaždé vyhradí místo pro odpůrce. Policejní prezident Martin Vondrášek ale večer řekl, že preventivní rozdělování členů shromáždění by bylo protizákonné a protiústavní.
2022-08-09 16:04:13  zdroj: idnes.cz
Volby 2023 | Senátor Fischer shání peníze na kampaň a chystá se znovu na boj o Hrad - iDNES.cz
Senátor Pavel Fischer dal jasně najevo, že se připravuje na účast v prezidentské volbě v lednu příštího roku a chystá se na reparát za volbu v roce 2018. „Oslovuji své podporovatele a sháním například peníze na kampaň,“ řekl v rozhovoru pro iDNES.cz Fischer. Váží si podpory od exministrů Karla Schwarzenberga i Miroslava Kalouska.
2022-08-09 15:36:31  zdroj: blesk.cz
Motoristé sobě: Předvolební program pro komunální volby 2022 | Blesk.cz
Nová strana Motoristé sobě chce reprezentovat hlas pražských řidičů, který prý z relevantní současné garnitury nikdo nerespektuje. Členům vadí současné vedení Prahy, které nazvali aktivisty, fanatiky a levičáckými extremisty. V plánu mají zrušit cyklopruhy, vybudovat parkovací síť, zavést jednu parkovací kartu pro Prahu, poskytnout metro zdarma a roční lítačku prodávat všem za tisíc korun. Děti do 18 let by jezdily po Praze zdarma.
2022-08-09 15:20:19  zdroj: blesk.cz
Středula promluvil o rozvodech a své manželce. První dámou by byla podplukovnice | Blesk.cz
Odborový předák a možná budoucí hlava státu Josef Středula se v pořadu Epicentrum na Blesk.cz rozpovídal o své kandidatuře, kampani, ale i rodině, která by s ním putovala na Hrad. Pokud by v lednu příštího roku vyhrál prezidentské volby, role první dámy by se chopila jeho manželka, jež je podplukovnicí u hasičského sboru ČR. Josef Středula také prozradil, který z kandidátů je mu osobně nejpříjemnější, a upřesnil také to, jak bude hlasovat v prvním kole.
2022-08-09 13:50:16  zdroj: ct24.ceskatelevize.cz
Keňané se vydali k volbám. Mladí ve změnu k lepšímu nevěří, Západ doufá v zachování stability — ČT24 — Česká televize
Keňané volí nového prezidenta, členy obou komor parlamentu a zástupce místních zpráv. O prezidentský post se uchází čtyři kandidáti, vítěz nahradí dosavadní hlavu státu Uhuru Kenyattu, který po ukončení dvou mandátů nemůže znovu kandidovat. Hlavním tématem předvolební kampaně bylo řešení ekonomických problémů země. Kandidáti ale voličům slibovali ale i legalizaci marihuany nebo exportu hadího jedu.
2022-08-09 12:04:16  zdroj: idnes.cz
Volby 2022 | Pryč s cyklopruhy, metro zdarma. „Motoristé sobě“ představili kandidátku v Praze - iDNES.cz
Nová strana Motoristé sobě v úterý na Žižkovské věži představila program a kandidátku do voleb na pražský magistrát. Povede ji mluvčí Václava Klause Petr Macinka, na dalších místech je třeba ekonom Vladimír Pikora či bývalý ředitel TSK Petr Smolka.
COVID-19
2022-08-09 16:02:35  zdroj: blesk.cz
Imunolog Hořejší o letní vlně covidu: Nakažených je mnohem víc, šíření rychlé, ale je i dobrá zpráva | Blesk.cz
Počet potvrzených případů covidu-19 v Česku od začátku epidemie přesáhl čtyři miliony. Letní vlna koronaviru je ale v současné době na ústupu a počty nakažených v mezitýdenním srovnání klesají už 12. den v řadě. Jenže nakolik jsou uváděné statistiky odrazem reality, když řada lidí na testy nechodí? A jak to s aktuální vlnou je ve skutečnosti? O tom mluvil v pořadu Epicentrum imunolog a profesor Václav Hořejší.
2022-08-09 14:48:41  zdroj: blesk.cz
Pardubice: Opilá žena nabourala do strážníků | Blesk.cz
Na mol opilá řidička za volantem osobního auta nabourala v Pardubicích do vozidla psovodů tamních strážníků. Jako výmluvu pro nehodu si vymyslela, že za to může covid. Chvíli na to pak strážníkům nadýchala přes dvě promile alkoholu v dechu.
2022-08-09 14:32:39  zdroj: blesk.cz
Vysíláme: Imunolog Hořejší o letní vlně covidu, imunitě po nákaze omikronem i 4.dávce | Blesk.cz
Počet potvrzených případů covidu-19 v Česku od začátku epidemie přesáhl čtyři miliony. Letní vlna koronaviru je ale v současné době na ústupu a počty nakažených v mezitýdenním srovnání klesají už 12. den v řadě. Jak ovlivní dosavadní vývoj návrat do škol a konec dovolených? Jak silné protilátky a na jak dlouho vyvolávají varianty omikronu? Jak naše imunita reaguje na prodělání covidu ve srovnání s očkováním? Má 4. dávka smysl i po prodělané infekci? Nejen na tyto otázky bude v dnešním Epicentru odpovídat molekulární imunolog, mikrobiolog a biochemik, profesor Václav Hořejší.
2022-08-09 12:52:04  zdroj: iprima.cz
PŘEHLEDNĚ: Čtvrtá dávka vakcíny proti covidu netáhne. Experti radí, kdy na ni vyrazit - CNN Prima NEWS
Kdy je nejlepší čas si nechat aplikovat čtvrtou dávku očkování proti covidu a kterou látku zvolit? Informace přinášíme přehledně.
2022-08-09 10:50:13  zdroj: ct24.ceskatelevize.cz
Na jaře přijelo pět milionů turistů, stále méně než před pandemií — ČT24 — Česká televize
V hotelech, penzionech a kempech v Česku se ve druhém čtvrtletí letošního roku ubytovalo pět milionů turistů. Meziročně jde sice o výrazný růst, počty ale stále nedosahují hodnot před vypuknutím pandemie koronaviru v roce 2019. Tržby ve službách meziročně ve druhém čtvrtletí stouply o 12,1 procenta, což je už popáté za sebou. Nejvíce se dařilo službám souvisejícím s turistikou. Vyplývá to z údajů, které zveřejnil Český statistický úřad (ČSÚ).
2022-08-09 08:04:18  zdroj: iprima.cz
Další milník. Covidem se v Česku od začátku epidemie nakazily více než čtyři miliony lidí - CNN Prima NEWS
Počet potvrzených případů nemoci COVID-19 v Česku od začátku epidemie na jaře 2020 přesáhl čtyři miliony. Za tu dobu zemřelo 40 587 lidí.
UKRAJINA
2022-08-09 16:36:36  zdroj: blesk.cz
Krym: Exploze po útoku na ruskou základnu Rusů | Blesk.cz
Na západě anektovaného Krymu byla napadena ruská letecká základna a muniční sklady, uvedl dnes na svém webu ruský list Kommersant.
2022-08-09 16:36:09  zdroj: aktualne.cz
Uplést mír a posunout hranice nemožného. Začíná festival Letní Letná - Aktuálně.cz
Z Francie dorazí akrobat Johann Le Guillerm, švédští Cirkus Cirkör uvedou inscenaci pracující se zapeklitě propletenými lany, smyčkami a provázky.
2022-08-09 16:32:16  zdroj: idnes.cz
Vyhazují mosty a značkují cíle, na okupovaných územích sílí ukrajinský odpor - iDNES.cz
Na Ruskem okupovaných územích na jihovýchodě Ukrajiny sílí odpor obyvatel, který oslabuje kontrolu Kremlu a ohrožuje jeho plány na uspořádání referend, které mají umožnit Moskvě oblast anektovat. Partyzánské jednotky věrné Kyjevu zabíjejí proruské představitele, vyhazují do povětří mosty či vlaky a pomáhají ukrajinské armádě při identifikaci klíčových cílů, informuje agentura AP.
2022-08-09 16:04:13  zdroj: idnes.cz
Volby 2023 | Senátor Fischer shání peníze na kampaň a chystá se znovu na boj o Hrad - iDNES.cz
Senátor Pavel Fischer dal jasně najevo, že se připravuje na účast v prezidentské volbě v lednu příštího roku a chystá se na reparát za volbu v roce 2018. „Oslovuji své podporovatele a sháním například peníze na kampaň,“ řekl v rozhovoru pro iDNES.cz Fischer. Váží si podpory od exministrů Karla Schwarzenberga i Miroslava Kalouska.
2022-08-09 15:50:36  zdroj: ct24.ceskatelevize.cz
Svědci hlásí nejméně 12 explozí u ruské základny na Krymu, stovky kilometrů od fronty — ČT24 — Česká televize
Hlasité exploze a černý dým zaznamenali svědci na západním pobřeží okupovaného Krymu ve směru ruské vojenské základny v Novofedorivce. Ta se přitom nachází dvě stě kilometrů od frontové linie. Podle Kommersantu se terčem útoku stala letecká základna a muniční sklady.
2022-08-09 15:50:23  zdroj: iprima.cz
ON-LINE: Spoušť na krymské letecké základně. Média hlásí explozi 200 kilometrů od fronty - CNN Prima NEWS
Válka na Ukrajině trvá déle než pět měsíců. Přinášíme vám nejnovější zprávy z ozbrojeného konfliktu mezi Ukrajinou a Ruskem.

By using the Web sites CYBERETIX s.r.o. You agree that the provision of services, traffic analysis and targeting ads use cookies.

(c) 2006-2021 | CYBERETIX s.r.o.