News


NEJNOVĚJŠÍ ODKAZY   0  
Nastaven filtr odkazů: the guardian VYPNOUT FILTR

2022-08-09 09:46:18  zdroj: idnes.cz
Obsazeno, řekli na plážích ve Francii „barevným“. Na „bílé“ se pak dostalo - iDNES.cz
Francouzské sdružení SOS Racisme vyslalo páry různého etnického původu na soukromé pláže podél Azurového pobřeží a pomocí skrytých kamer zaznamenávalo, jak byly jednotlivé dvojice přijaty. Aktivisté tvrdí, že se jim na kameru podařilo zachytit případy diskriminace. Některé plážové kluby podle nich odmítly návštěvníky arabského nebo černošského původu, ale přijaly bělochy.
2022-08-09 09:34:09  zdroj: aktualne.cz
\"Chytání lelků\" podporuje kreativitu a pomáhá řešit problémy. Lidé se tomu ale brání - Aktuálně.cz
Většina lidí se spíše nechá rozptýlit, než aby se ponořila do vlastních myšlenek nebo jen zírala z okna.
2022-08-09 08:22:05  zdroj: iprima.cz
Rasová diskriminace na plážích? Aktivisté případy natočili skrytou kamerou - CNN Prima NEWS
Francouzské sdružení SOS Racisme vyslalo páry různého etnického původu na soukromé pláže podél Azurového pobřeží a pomocí skrytých kamer zaznamenávalo, jak byly jednotlivé dvojice přijaty, aktivisté tvrdí, že se jim na kameru podařilo zachytit případy diskriminace.
2022-08-09 05:26:32  zdroj: blesk.cz
Reportáž: Jak jsou bezpečná italská města? | Blesk.cz
Neapol, město výjimečné pizzy, skútrů, vůně aviváže i pach poletujících odpadků. Nad tím vším se tyčí dřímající Vesuv. Až na něm se nachází italští zlodějové a zlodějíčci, vyhlížející naivní turisty. Na opačném konci Itálie se nachází San Severo, Foggia nebo Bari. Co všechna tato města spojuje a čím se naopak liší? Kde si musíte víc pohlídat peněženku? A proč je teď Neapol bezpečnější než mimo sezónu? 
2022-08-08 20:22:12  zdroj: idnes.cz
Absolutní zlo, líčí Olenivku přeživší. Mučení a vraždy patří k denní rutině - iDNES.cz
Křik trpících válečných zajatců, cely narvané k prasknutí, nelidské podmínky, ponižování, týrání hladem i žízní, žádná komunikace s vnějším světem a vraždy na denním pořádku. Tak přeživší popisují nechvalně známou věznici Olenivka v okupované Doněcké oblasti, kde na konci července přišlo v ruském zajetí o život na pět desítek ukrajinských vojáků.
2022-08-08 19:06:18  zdroj: idnes.cz
Nezaplatíme. Mnohé Brity štvou vysoké ceny energií, na protest zruší inkaso - iDNES.cz
Ve Velké Británii se schyluje k lidové rebelii. Až se na podzim znovu zvednou ceny elektřiny a plynu, desítky tisíc lidí plánují, že za energie nezaplatí. S protestní akcí přišla iniciativa Don’t Pay UK. Ta upozorňuje na fakt, že si mnohé domácnosti nebudou umět s rostoucími náklady na bydlení poradit. A doufá, že pohrůžkou občanské neposlušnosti donutí vládu k činům.
2022-08-08 12:46:42  zdroj: idnes.cz
Školačka se musela svléknout do naha. Běžná praxe britské policie, ukázalo se - iDNES.cz
Případ osobní tělesné prohlídky britskou policií, při které se patnáctiletá černošská školačka musela svléknout do naha, vyvolal zájem anglické komisařky pro ochranu dětí Rachel de Souzaové. Ta si vyžádala údaje od policie a zjistila, že strážci zákona za dva roky podrobili takové prohlídce 650 dětí od deseti do 17 let.
2022-08-06 19:32:11  zdroj: idnes.cz
Luxusní letovisko na Maledivách shání knihkupce. Ale nesmí nosit boty - iDNES.cz
Bílý písek, modrá obloha... a moře knih. To vše splňuje snová nabídka na vedení knihkupectví v luxusním letovisku na jinak neobydleném ostrově na Maledivách, píše britský list The Guardian. Jediná podmínka, vyjma zkušeností s knihkupectvím nebo nakladatelstvím, je v nošení obuvi. Ta je na ostrově zakázaná.
2022-08-06 09:04:03  zdroj: iprima.cz
Může podstoupit eutanazii, rozhodl soud. Ochrnutý útočník se tak zřejmě vyhne trestu - CNN Prima NEWS
Ochrnutý muž, který měl ve Španělsku čelit stíhání za to, že postřelil tři kolegy a policistu, se může vyhnout procesu, protože hodlá podstoupit eutanazii.
2022-08-05 16:34:26  zdroj: aktualne.cz
Umění stále vládne patriarchát. Když obraz namaluje žena, prodá se desetkrát levněji - Aktuálně.cz
Nejdražší obraz Leonarda da Vinciho stál 450 milionů dolarů (přes deset miliard korun). Dílo rekordmanky Georgie O'Keeffeové se prodalo za desetinu.
2022-08-05 14:16:17  zdroj: idnes.cz
Chceme vypnout a užívat si. Moskvané raději volí lhostejnost k válce - iDNES.cz
Zatímco na Ukrajině začíná šestý měsíc brutální ruské invaze, řada lidí v Moskvě před boji raději zavírá oči a snaží se žít „normální“ život. Mnozí z nich došli k závěru, že je jednodušší přidat se k hlavnímu proudu podpory či lhostejnosti k válce, neřešit nejistou budoucnost a užívat si života. Někteří však vědí, že to nejtěžší období je možná teprve čeká.
2022-08-04 16:50:05  zdroj: aktualne.cz
Tak už jsme se vzali. Mladí Britové se častěji berou tajně, nezvou rodiče ani přátele - Aktuálně.cz
"Zavolali jsme maminkám asi hodinu po obřadu. Geraldova maminka si myslela, že si dělá legraci," říká Jess Rudwicková.
2022-08-04 13:18:14  zdroj: idnes.cz
Tak příšerný film? Novinku Batgirl diváci neuvidí, ač stála 100 milionů dolarů - iDNES.cz
Filmové studio Warner Bros se rozhodlo, že nepředstaví veřejnosti chystaný film Batgirl, který se měl letos objevit na streamovací službě HBO Max. Příběh ze světa komiksového Batmana s hlavní postavou opačného pohlaví podle zahraničních médií nebude mít premiéru ani na uvedené platformě, ani v kinech. Projekt byl ukončen po investování desítek milionů dolarů a poté, co už bylo dokončeno natáčení.
2022-08-04 11:34:33  zdroj: aktualne.cz
Batgirl je příšerný film. Studio snímek za dvě miliardy radši ani neukáže divákům - Aktuálně.cz
Filmové studio Warner Bros se rozhodlo, že nepředstaví veřejnosti chystaný film Batgirl. Při testovacích projekcích zcela propadl.
2022-08-03 17:16:21  zdroj: aktualne.cz
Africké státy vyzývají k zařazení hrochů na seznam nejohroženějších zvířat - Aktuálně.cz
Hroši by mohli být zařazeni na seznam nejohroženějších zvířat na světě, protože se jejich populace zmenšuje v důsledku klimatické krize a pytláctví.
2022-08-03 10:04:21  zdroj: iprima.cz
Vzácného žraloka marinovala, hlavu uvařila ve vývaru. Vlogerkou se zabývá policie - CNN Prima NEWS
Čínská policie začala vyšetřovat influencerku, která na svém vlogu zveřejnila nahrávku, na níž si peče a konzumuje velkého bílého žraloka.
2022-08-03 09:16:12  zdroj: idnes.cz
Vypadá krutě, ale je křehký. Influencerka si ugrilovala ohroženého žraloka - iDNES.cz
Čínská policie se zabývá případem influencerky známé pod internetovým pseudonymem Tizi. Její videa se specializují na přípravu a konzumaci pokrmů. Vlogerka na své platformě zveřejnila nahrávku, na které je zachycený celý proces se žralokem bílým. Za hodování ohroženého predátora schytala kritiku.
2022-08-02 17:16:25  zdroj: idnes.cz
Želva mezi kolejnicemi zastavila v Anglii dopravu, uprchla ze zverimexu - iDNES.cz
Kuriózní situaci řešili v pondělí v Anglii na železniční trati mezi Cambridgí a Norwichem. Dopravu tam zastavila obří želva, která utekla ze zverimexu. Provoz byl zastaven na víc než hodinu.
2022-08-02 11:50:19  zdroj: iprima.cz
Od liberála k zavilému nepříteli Západu. Bývalý prezident Ruska Medveděv nenaplnil naděje - CNN Prima NEWS
Dmitrij Medveděv v posledních letech prošel velkou politickou proměnou. Byl liberálem, teď je stoupencem genocidní rétoriky.
2022-08-02 07:32:48  zdroj: blesk.cz
Dmitrij Medveděv: Proč je ruský exprezident najednou plný nenávisti? | Blesk.cz
Americký prezident Joe Biden je „podivný stařík s demencí“. Lídři Evropské unie jsou „lunatici“. Rusko v blízké budoucnosti „vygumuje Ukrajinu z mapy“. Vítejte ve světě, jak ho vidí bývalý ruský prezident a nynější místopředseda ruské bezpečnostní rady Dmitrij Medveděv. Podle kritiků jsou jeho nenávistné tirády zoufalým pokusem, jak si uchovat politickou relevanci, píše The Guardian.
2022-08-01 10:06:26  zdroj: idnes.cz
Odvrácená strana německého vepřového exportu. Dolní Sasko chová moc prasat - iDNES.cz
Zatímco v Česku počty prasat dlouhodobě klesají na hodnoty nejnižší za poslední století, v německém Dolním Sasku úřady řeší pravý opak. Bude trvat ještě hodně dlouho, než se v této spolkové zemi napraví škody způsobené nadměrně velkým vepřovým průmyslem a jeho odpady, píše server britského deníku The Guardian.
2022-07-31 17:32:23  zdroj: aktualne.cz
Španělská vláda použila v kampani fotografie žen bez jejich vědomí - Aktuálně.cz
"Ani nedokážu popsat, kolik vzteku právě teď cítím. Doslova se třesu vzteky," uvedla jedna z žen.
2022-07-31 16:46:12  zdroj: idnes.cz
Kampaň použila fotografie žen bez jejich vědomí, grafička je odškodní - iDNES.cz
Španělské ministerstvo pro rovnost zahájilo tento týden kampaň, která má povzbudit ženy, jež se obávají, jak vypadá jejich tělo, aby vyrazily na pláž. Ženy, které se staly předobrazem pro plakát španělské vlády, si však stěžují, že se tak stalo bez jejich vědomí.
2022-07-31 16:06:13  zdroj: idnes.cz
Revoluční ultrazvuková náplast dokáže dva dny monitorovat vnitřní orgány - iDNES.cz
Vědci z Massachusettského technologického institutu (MIT) vynalezli náplast, která dokáže snímat ultrazvukem vnitřnosti člověka během každodenních činností. Vynález označují za revoluci v lékařském zobrazování.
2022-07-30 16:48:20  zdroj: idnes.cz
Budíček pro české popírače změn klimatu, píší v Británii o požáru u Hřenska - iDNES.cz
O požáru v Národním parku České Švýcarsko napsal v sobotu i britský levicový deník The Guardian. Zápach spáleniny, který se od pondělního rána začal šířit v až 200 kilometrů vzdálených městech, by podle listu mohl být bodem zvratu od hluboké skepse ke klimatickým změnám k plnému uznání globální krize.
2022-07-30 13:16:16  zdroj: idnes.cz
Převážela menstruační pomůcky do Etiopie, celníci si je spletli s autodíly - iDNES.cz
Sara Eklundová, zakladatelka Noble Cup, se dlouhodobě snaží bořit mýty a stigmata spojená s ženskou menstruací zejména v chudých afrických zemích. V posledních měsících se soustředí zejména na Etiopii, v níž nemá až čtvrtina žen žádný přístup k menstruačním potřebám. Jejich převoz do země východní Afriky není zdaleka tak snadný.
2022-07-30 09:32:12  zdroj: idnes.cz
Provokatér Hirst spálí tisíce obrazů. Upozorní na zpeněžitelnost umění i NFT - iDNES.cz
Britský výtvarník Damien Hirst příští měsíc spálí tisíce svých obrazů. Umělec díla nechá shořet ve své londýnské galerii v rámci speciálního projektu, který má zobrazovat umění jako měnu, napsal list The Guardian.
2022-07-30 09:04:15  zdroj: idnes.cz
Rusko se u Chersonu vypořádalo se zničenými mosty, postavilo si prý provizorní - iDNES.cz
Ruské jednotky pravděpodobně postavily v Chersonské oblasti na jihu Ukrajiny dva provizorní mosty a spustily na řece Dněpr přívoz. Snaží se tím kompenzovat ztrátu tří klíčových mostů, které poničila ukrajinská armáda, informovalo ráno britské ministerstvo obrany.
2022-07-29 21:34:07  zdroj: idnes.cz
Katastrofa, či žádný problém? Odborníci se přou o dopady odchodu Ruska z ISS - iDNES.cz
Odborníci se na přesných dopadech odchodu Ruska z Mezinárodní vesmírné stanice (ISS) neshodnou. Podle některých to bude znamenat konec celého projektu, jiní si naopak myslí, že Západ takovou změnu bez problému ustojí a uškodí si tím sami Rusové. I přes ostrá slova z Moskvy však zatím není zcela jasné, kdy, jak a zda vůbec Rusko na ISS skončí.
2022-07-29 16:02:19  zdroj: idnes.cz
Gang pašoval do Dubaje miliardy v hotovosti, připlácel za větší váhový limit kufrů - iDNES.cz
Britský soud poslal na devět let a sedm měsíců do vězení vůdce gangu, který pašoval špinavé peníze v hotovosti z Velké Británie do Spojených arabských emirátů. Skupině se celkem podařilo vyvézt přes sto milionů liber, tedy téměř tři miliardy korun.
SPORT
2022-08-09 16:32:18  zdroj: aktualne.cz
Serena si připomněla, jak chutná vítězství. Zároveň ale uvažuje o konci kariéry - Aktuálně.cz
V dnes zveřejněném článku magazínu Vogue Serena naznačila, že se přibližuje k ukončení kariéry a sní o rozšíření rodiny.
2022-08-09 16:16:08  zdroj: idnes.cz
Williamsová po roce slavila výhru a znovu naznačila blížící se konec kariéry - iDNES.cz
Po roce a dvou měsících navrch se dočkala vítězství ve dvouhře na okruhu WTA, ale v hlavě bývalé světové tenisové jedničky Sereny Williamsové se také čím dál tím víc honí myšlenky na konec bohaté kariéry.
2022-08-09 15:46:12  zdroj: idnes.cz
Oktagon bez Rusů, zájem o ostrovy i kdo s kým o titul. Co chystá Novotný - iDNES.cz
Letní turnaj na pražské Štvanici zaujal i uznávané zámořské experty, kteří se jinak výhradně věnují nejlepší soutěži UFC. Na podzim Oktagon pokračuje v expanzi do zahraničí. V budoucnu by nemusela skončit „jen“ v Německu. Promotér Ondřej Novotný v rozhovoru pro iDNES Premium probírá i nové příběhy MMA zápasníků.
2022-08-09 15:32:12  zdroj: idnes.cz
Oštěpařka Špotáková otestuje formu před ME na Diamantové lize v Monaku - iDNES.cz
Oštěpařka Barbora Špotáková bude jediným českým zástupcem na středečním atletickém mítinku Diamantové ligy v Monaku, který bude posledním velkým závodem před mistrovstvím Evropy v Mnichově. Světová rekordmanka a dvojnásobná olympijská vítězka bude navazovat na druhé místo ze sobotního diamantového mítinku v Chorzówě.
2022-08-09 15:04:22  zdroj: blesk.cz
Krejčího přihrávky jsem si nahrával a pouštěl dokola. Lahůdky! rozplývá se Rada | Tv.iSport.cz
2022-08-09 15:02:42  zdroj: blesk.cz
Pocta pro Jislovou: Fanynka ji dojala krásným gestem | Blesk sport
Není to tak dávno, co bývalá biatlonistka Eva Puskarčíková na sociálních sítích odhalila drsné urážky od fanouška a dala tak nahlédnout na stinnou stránku vrcholového sportu. Pravý opak teď ukázala reprezentantka Jessica Jislová, která se pochlubila dojemným gestem: Fanoušsci se po ní rozhodli pojmenovat miminko!
TECHNIKA
2022-08-09 15:50:51  zdroj: zive.cz
Čína provedla orbitální test své tajemné znovupoužitelné kosmické lodi – VTM.cz
Čína za přísného utajení vyslala na oběžnou dráhu svou „opakovaně použitelnou“ kosmickou loď. Upozornila na to státní zpravodajská agentura Nová Čína. Dotyčné zařízení v rámci své 18. mise vynesla do vesmíru raketa Long March 2F, která
2022-08-09 15:34:48  zdroj: iprima.cz
Velké změny v oblíbené chatovací aplikaci. Na co se uživatelé musí připravit? - CNN Prima NEWS
Vývojáři aplikace WhatsApp pracují na novinkách, které mají zcela změnit způsob používání. Insideři odhalili šest změn, které mají v dohledné době přijít.
2022-08-09 12:32:13  zdroj: idnes.cz
KOMENTÁŘ: Obrana kupuje bezpilotního dědečka. Zda umí bojovat, nikdo neví - iDNES.cz
Po několika týdnech spekulací o tom, jaké bojové drony česká armáda nakoupí, ministerstvo obrany zveřejnilo, že půjde o typ Heron 1 izraelské státní zbrojovky IAI. Co od tohoto stroje můžeme očekávat a jaká jsou rizika tohoto nákupu?
2022-08-09 12:04:16  zdroj: idnes.cz
Volby 2022 | Pryč s cyklopruhy, metro zdarma. „Motoristé sobě“ představili kandidátku v Praze - iDNES.cz
Nová strana Motoristé sobě v úterý na Žižkovské věži představila program a kandidátku do voleb na pražský magistrát. Povede ji mluvčí Václava Klause Petr Macinka, na dalších místech je třeba ekonom Vladimír Pikora či bývalý ředitel TSK Petr Smolka.
2022-08-09 11:51:10  zdroj: zive.cz
Robopes se samopalem řádil na střelnici jako John Wick – VTM.cz
Pozornost sociálních médií v uplynulých dnech získalo video robotického psa, který má na zádech samopal • S tím trénuje ostrou střelbu na blíže neurčené střelnici • Vyzbrojené robopsy v současnosti vyvíjí již několik společností
2022-08-09 07:50:41  zdroj: zive.cz
NASA označila letošní červenec za extrémní. Na celém světě se střídala jedna vlna veder za druhou – VTM.cz
V létě 2022 se na celém světě střídala jednala vlna veder za druhou, uvádí na webových stránkách NASA Earth Observatory. Horka, zejména v Evropě a Asii, způsobila tisíce úmrtí a ve Velké Británii byl 19. července zaznamenán nejteplejší den
VOLBY
2022-08-09 16:04:40  zdroj: blesk.cz
Andrej Babiš: Hnutí ANO je kvůli mítinkům v užším kontaktu s radnicemi | Blesk.cz
Krajské organizace ANO jsou nyní v ještě užším kontaktu s místními radnicemi, aby byli všichni na mítinky hnutí připraveni. ČTK to dnes sdělil předseda ANO a bývalý premiér Andrej Babiš, který minulý týden čelil na shromážděních hlasitým protestům svých odpůrců. V pondělí uvedl, že hnutí nově na mítincích pokaždé vyhradí místo pro odpůrce. Policejní prezident Martin Vondrášek ale večer řekl, že preventivní rozdělování členů shromáždění by bylo protizákonné a protiústavní.
2022-08-09 16:04:13  zdroj: idnes.cz
Volby 2023 | Senátor Fischer shání peníze na kampaň a chystá se znovu na boj o Hrad - iDNES.cz
Senátor Pavel Fischer dal jasně najevo, že se připravuje na účast v prezidentské volbě v lednu příštího roku a chystá se na reparát za volbu v roce 2018. „Oslovuji své podporovatele a sháním například peníze na kampaň,“ řekl v rozhovoru pro iDNES.cz Fischer. Váží si podpory od exministrů Karla Schwarzenberga i Miroslava Kalouska.
2022-08-09 15:36:31  zdroj: blesk.cz
Motoristé sobě: Předvolební program pro komunální volby 2022 | Blesk.cz
Nová strana Motoristé sobě chce reprezentovat hlas pražských řidičů, který prý z relevantní současné garnitury nikdo nerespektuje. Členům vadí současné vedení Prahy, které nazvali aktivisty, fanatiky a levičáckými extremisty. V plánu mají zrušit cyklopruhy, vybudovat parkovací síť, zavést jednu parkovací kartu pro Prahu, poskytnout metro zdarma a roční lítačku prodávat všem za tisíc korun. Děti do 18 let by jezdily po Praze zdarma.
2022-08-09 15:20:19  zdroj: blesk.cz
Středula promluvil o rozvodech a své manželce. První dámou by byla podplukovnice | Blesk.cz
Odborový předák a možná budoucí hlava státu Josef Středula se v pořadu Epicentrum na Blesk.cz rozpovídal o své kandidatuře, kampani, ale i rodině, která by s ním putovala na Hrad. Pokud by v lednu příštího roku vyhrál prezidentské volby, role první dámy by se chopila jeho manželka, jež je podplukovnicí u hasičského sboru ČR. Josef Středula také prozradil, který z kandidátů je mu osobně nejpříjemnější, a upřesnil také to, jak bude hlasovat v prvním kole.
2022-08-09 13:50:16  zdroj: ct24.ceskatelevize.cz
Keňané se vydali k volbám. Mladí ve změnu k lepšímu nevěří, Západ doufá v zachování stability — ČT24 — Česká televize
Keňané volí nového prezidenta, členy obou komor parlamentu a zástupce místních zpráv. O prezidentský post se uchází čtyři kandidáti, vítěz nahradí dosavadní hlavu státu Uhuru Kenyattu, který po ukončení dvou mandátů nemůže znovu kandidovat. Hlavním tématem předvolební kampaně bylo řešení ekonomických problémů země. Kandidáti ale voličům slibovali ale i legalizaci marihuany nebo exportu hadího jedu.
2022-08-09 12:04:16  zdroj: idnes.cz
Volby 2022 | Pryč s cyklopruhy, metro zdarma. „Motoristé sobě“ představili kandidátku v Praze - iDNES.cz
Nová strana Motoristé sobě v úterý na Žižkovské věži představila program a kandidátku do voleb na pražský magistrát. Povede ji mluvčí Václava Klause Petr Macinka, na dalších místech je třeba ekonom Vladimír Pikora či bývalý ředitel TSK Petr Smolka.
COVID-19
2022-08-09 16:02:35  zdroj: blesk.cz
Imunolog Hořejší o letní vlně covidu: Nakažených je mnohem víc, šíření rychlé, ale je i dobrá zpráva | Blesk.cz
Počet potvrzených případů covidu-19 v Česku od začátku epidemie přesáhl čtyři miliony. Letní vlna koronaviru je ale v současné době na ústupu a počty nakažených v mezitýdenním srovnání klesají už 12. den v řadě. Jenže nakolik jsou uváděné statistiky odrazem reality, když řada lidí na testy nechodí? A jak to s aktuální vlnou je ve skutečnosti? O tom mluvil v pořadu Epicentrum imunolog a profesor Václav Hořejší.
2022-08-09 14:48:41  zdroj: blesk.cz
Pardubice: Opilá žena nabourala do strážníků | Blesk.cz
Na mol opilá řidička za volantem osobního auta nabourala v Pardubicích do vozidla psovodů tamních strážníků. Jako výmluvu pro nehodu si vymyslela, že za to může covid. Chvíli na to pak strážníkům nadýchala přes dvě promile alkoholu v dechu.
2022-08-09 14:32:39  zdroj: blesk.cz
Vysíláme: Imunolog Hořejší o letní vlně covidu, imunitě po nákaze omikronem i 4.dávce | Blesk.cz
Počet potvrzených případů covidu-19 v Česku od začátku epidemie přesáhl čtyři miliony. Letní vlna koronaviru je ale v současné době na ústupu a počty nakažených v mezitýdenním srovnání klesají už 12. den v řadě. Jak ovlivní dosavadní vývoj návrat do škol a konec dovolených? Jak silné protilátky a na jak dlouho vyvolávají varianty omikronu? Jak naše imunita reaguje na prodělání covidu ve srovnání s očkováním? Má 4. dávka smysl i po prodělané infekci? Nejen na tyto otázky bude v dnešním Epicentru odpovídat molekulární imunolog, mikrobiolog a biochemik, profesor Václav Hořejší.
2022-08-09 12:52:04  zdroj: iprima.cz
PŘEHLEDNĚ: Čtvrtá dávka vakcíny proti covidu netáhne. Experti radí, kdy na ni vyrazit - CNN Prima NEWS
Kdy je nejlepší čas si nechat aplikovat čtvrtou dávku očkování proti covidu a kterou látku zvolit? Informace přinášíme přehledně.
2022-08-09 10:50:13  zdroj: ct24.ceskatelevize.cz
Na jaře přijelo pět milionů turistů, stále méně než před pandemií — ČT24 — Česká televize
V hotelech, penzionech a kempech v Česku se ve druhém čtvrtletí letošního roku ubytovalo pět milionů turistů. Meziročně jde sice o výrazný růst, počty ale stále nedosahují hodnot před vypuknutím pandemie koronaviru v roce 2019. Tržby ve službách meziročně ve druhém čtvrtletí stouply o 12,1 procenta, což je už popáté za sebou. Nejvíce se dařilo službám souvisejícím s turistikou. Vyplývá to z údajů, které zveřejnil Český statistický úřad (ČSÚ).
2022-08-09 08:04:18  zdroj: iprima.cz
Další milník. Covidem se v Česku od začátku epidemie nakazily více než čtyři miliony lidí - CNN Prima NEWS
Počet potvrzených případů nemoci COVID-19 v Česku od začátku epidemie na jaře 2020 přesáhl čtyři miliony. Za tu dobu zemřelo 40 587 lidí.
UKRAJINA
2022-08-09 16:46:14  zdroj: idnes.cz
VIDEO: Vysmívala se Ukrajinkám. Pak Ruska brečela, že ji vyhodili z hotelu - iDNES.cz
Smích rychle přešel ruskou turistku, která se na ulici v rakouském Salcburku vysmívala dvěma procházejícím Ukrajinkám. Poté, co své odporné chování natočila na video a zveřejnila, jí totiž neupřesněný hotel pravděpodobně zrušil rezervaci. Na dalších videích už totiž Ruska pláče, že má zničenou dovolenou.
2022-08-09 16:36:36  zdroj: blesk.cz
Krym: Exploze po útoku na ruskou základnu Rusů | Blesk.cz
Na západě anektovaného Krymu byla napadena ruská letecká základna a muniční sklady, uvedl dnes na svém webu ruský list Kommersant.
2022-08-09 16:36:09  zdroj: aktualne.cz
Uplést mír a posunout hranice nemožného. Začíná festival Letní Letná - Aktuálně.cz
Z Francie dorazí akrobat Johann Le Guillerm, švédští Cirkus Cirkör uvedou inscenaci pracující se zapeklitě propletenými lany, smyčkami a provázky.
2022-08-09 16:32:16  zdroj: idnes.cz
Vyhazují mosty a značkují cíle, na okupovaných územích sílí ukrajinský odpor - iDNES.cz
Na Ruskem okupovaných územích na jihovýchodě Ukrajiny sílí odpor obyvatel, který oslabuje kontrolu Kremlu a ohrožuje jeho plány na uspořádání referend, které mají umožnit Moskvě oblast anektovat. Partyzánské jednotky věrné Kyjevu zabíjejí proruské představitele, vyhazují do povětří mosty či vlaky a pomáhají ukrajinské armádě při identifikaci klíčových cílů, informuje agentura AP.
2022-08-09 16:04:13  zdroj: idnes.cz
Volby 2023 | Senátor Fischer shání peníze na kampaň a chystá se znovu na boj o Hrad - iDNES.cz
Senátor Pavel Fischer dal jasně najevo, že se připravuje na účast v prezidentské volbě v lednu příštího roku a chystá se na reparát za volbu v roce 2018. „Oslovuji své podporovatele a sháním například peníze na kampaň,“ řekl v rozhovoru pro iDNES.cz Fischer. Váží si podpory od exministrů Karla Schwarzenberga i Miroslava Kalouska.
2022-08-09 15:50:36  zdroj: ct24.ceskatelevize.cz
Svědci hlásí nejméně 12 explozí u ruské základny na Krymu, stovky kilometrů od fronty — ČT24 — Česká televize
Hlasité exploze a černý dým zaznamenali svědci na západním pobřeží okupovaného Krymu ve směru ruské vojenské základny v Novofedorivce. Ta se přitom nachází dvě stě kilometrů od frontové linie. Podle Kommersantu se terčem útoku stala letecká základna a muniční sklady.

By using the Web sites CYBERETIX s.r.o. You agree that the provision of services, traffic analysis and targeting ads use cookies.

(c) 2006-2021 | CYBERETIX s.r.o.