News


NEJNOVĚJŠÍ ODKAZY   0  
Nastaven filtr odkazů: válečný zločin VYPNOUT FILTR

2022-08-09 06:04:22  zdroj: ct24.ceskatelevize.cz
Policisté k válečným zločinům na Ukrajině vyslechli desítky svědků, pomoci má i nový formulář — ČT24 — Česká televize
Česko pokračuje ve vyšetřování válečných zločinů na Ukrajině. Národní centrála proti organizovanému zločinu (NCOZ) podle vrchní státní zástupkyně v Praze Lenky Bradáčové vyslechla desítky svědků. Policie také zpřístupnila speciální on-line dotazník pro svědky i oběti válečných zločinů. Formulář je k dispozici ve čtyřech jazycích.
2022-08-08 13:32:14  zdroj: idnes.cz
Policisté shání informace o zločinech na Ukrajině, zveřejnili dotazník - iDNES.cz
Národní centrála proti organizovanému zločinu v pondělí zveřejnila online dotazník k válečným zločinům na Ukrajině. Již dříve česká policie rozesílala elektronický dotazník, který měl mezi uprchlíky z Ukrajiny pomoci identifikovat svědky válečných zločinů.
2022-08-08 08:36:03  zdroj: iprima.cz
Biden je válečný zločinec a rozdmýchává konflikt na Ukrajině, hájil Rusko člen Pink Floyd - CNN Prima NEWS
Spoluzakladatel rockové skupiny Pink Floyd Roger Waters v rozhovoru pro stanici CNN obhajoval své tvrzení, že americký prezident Joe Biden je válečný zločinec.
2022-08-08 08:06:19  zdroj: idnes.cz
Zločinec Biden přilévá na Ukrajině olej do ohně, tvrdí Roger Waters. Hájí Rusy - iDNES.cz
Bývalý člen rockové skupiny Pink Floyd Roger Waters v rozhovoru se stanicí CNN hájil své tvrzení, že americký prezident Joe Biden je válečný zločinec. Podle něj „přilévá na Ukrajině olej do ohně“, což je „obrovský zločin“. Waters se v rozhovoru rovněž zastal Ruska, které v únoru Ukrajinu napadlo, a Číny. Jeho výroky vyvolaly rozhořčení ze strany Kyjeva a naopak pochvalné reakce Moskvy.
2022-08-06 20:48:59  zdroj: iprima.cz
Vykastroval ukrajinského zajatce. Novináři odhalili identitu „kanibala“ z čečenského praporu - CNN Prima NEWS
Investigativním webům se zřejmě podařilo vypátrat identitu muže, který měl na konci července v Luhanské oblasti vykastrovat svázaného ukrajinského vojáka.
2022-07-30 15:18:42  zdroj: iprima.cz
Kastrace ukrajinského vojáka? Netryská krev a málo křičel, pochybuje o videu ruský novinář - CNN Prima NEWS
Kyjev se zabývá videem, které má pocházet z okupovaného území na Ukrajině. Ze záběrů je patrné, že se Rusové pokoušeli vykastrovat ukrajinského vojáka.
2022-07-29 17:04:32  zdroj: blesk.cz
Nechutné praktiky okupantů: Zajatého vojáka kastrovali zaživa, mučení zachytila kamera | Blesk.cz
Ukrajinský ombudsman Dmytro Lubinec dnes oznámil, že upozornil generální prokuraturu na video zachycující mučení zajatého ukrajinského vojáka ruskými vojáky. Chystá se kvůli válečnému zločinu také obrátit na OSN, Evropský výbor proti mučení při Radě Evropy a Mezinárodní výbor Červeného kříže, uvedl na svém webu list Ukrajinska pravda.
2022-07-29 14:04:14  zdroj: iprima.cz
Děsivé video pokusu o kastraci ukrajinského zajatce. Všechny viníky dostaneme, zní z Kyjeva - CNN Prima NEWS
Na sociálních sítích se šíří děsivé video. Je z něj patrné, že se členové ruské armády pokoušeli vykastrovat svázaného ukrajinského vojáka.
2022-07-26 12:36:03  zdroj: denik.cz
Důkaz ruských zločinů? Aplikace shromažďuje videa zvěrstev války na Ukrajině - Deník.cz
Mobilní aplikace, která by mohla pomoci stíhat a usvědčit ruského prezidenta Vladimira Putina. Tak mluví o eyeWitness to Atrocities, v češtině Očitý…
2022-07-18 14:18:08  zdroj: aktualne.cz
JUDr. Jiří Vyvadil si není vědom, že lhal o ruském vraždění v Buči? Hanebná blbost - Aktuálně.cz
Stát se jeví jako naprosto bezzubý a bezbranný, jako ubohý slaboch, který jen přihlíží, zákony má hlavně na papíře.
2022-07-12 16:50:41  zdroj: blesk.cz
Takhle bude EU vyšetřovat válečné zločiny Rusů: Putin skončí ve vězení, je přesvědčen ministr | Blesk.cz
Ukrajinský ministr spravedlnosti Denys Maliuska je přesvědčený, že ruští strůjci vojenské invaze na Ukrajinu včetně prezidenta Vladimira Putina a ministra zahraničí Sergeje Lavrova skončí ve vězení. Otázkou není zda, ale kdy, řekl novinářům po příjezdu na dnešní jednání se svými protějšky z Evropské unie. Dnes pokračovalo neformální pražské zasedání, kde vystoupil právě i Maliuka. Ministři EU pro spravedlnost a vnitřní věci se zabývali především vyšetřováním válečných zločinů na Ukrajině. Eurokomisař pro spravedlnost Didier Reynders apeloval na členské státy EU, aby otevřely svá vyšetřování a aby využily důkazy shromážděné Eurojustem. A řekl, že EU k vyšetřování využije stávající soudy. Vytvořit speciální tribunál nepůjde bez dalších velmocí.
2022-07-12 15:18:24  zdroj: blesk.cz
ŽIVĚ: Putin skončí ve vězení! Ukrajinský ministr, Blažek a další o zločinech Rusů | Blesk.cz
Ukrajinský ministr spravedlnosti Denys Maliuska je přesvědčený, že ruští strůjci vojenské invaze na Ukrajinu včetně prezidenta Vladimira Putina a ministra zahraničí Sergeje Lavrova skončí ve vězení. Otázkou není zda, ale kdy, řekl novinářům po příjezdu na dnešní jednání se svými protějšky z Evropské unie. Dnes pokračovalo neformální pražské zasedání, kde vystoupil právě i Maliuka. Ministři EU pro spravedlnost a vnitřní věci se zabývali především vyšetřováním válečných zločinů na Ukrajině. Sledujte závěrečnou tiskovou konferenci po zasedání, přineseme ji od 15:00 na Blesk Zprávách živě.
2022-07-12 13:02:11  zdroj: idnes.cz
Putin a Lavrov skončí za válku ve vězení, je přesvědčen ukrajinský ministr - iDNES.cz
Ukrajinský ministr spravedlnosti Denys Maliuska je přesvědčený, že ruský prezident Vladimir Putin a ministr zahraničních věcí Sergej Lavrov skončí ve vězení. Uvedl to v úterý před jednáním s ministry EU v Praze. Otázkou není zda, ale kdy, řekl Maliuska novinářům po příjezdu na jednání se svými protějšky z Evropské unie.
2022-07-12 10:02:13  zdroj: idnes.cz
Ministři EU řeší, jak vyšetřovat a dokazovat válečné zločiny na Ukrajině - iDNES.cz
Ministři EU pro spravedlnost a vnitřní věci se v úterý zabývají především vyšetřováním válečných zločinů na Ukrajině. Tématem bude zejména uchovávání důkazů, řekl ministr spravedlnosti Pavel Blažek z ODS. Portál iDNES.cz vysílá přímý přenos brífinku po jednání, začátek je plánovaný na 15:00.
2022-07-08 05:04:06  zdroj: ct24.ceskatelevize.cz
Přibývá důkazů, že Rusové používají zakázané kazetové bomby — ČT24 — Česká televize
Kazetové bomby jsou jako smrtící déšť a důkazů o jejich nasazení ve válce na Ukrajině přibývá. Tento druh munice, který řada zemí zakazuje, přitom stojí za stovkami, možná tisícovkami obětí.
2022-07-07 16:34:25  zdroj: denik.cz
Ukrajina vyšetřuje více než 21 tisíc válečných zločinů. Moskva obvinění popírá - Deník.cz
Na Ukrajině od začátku války spáchaly ruské síly už více než jednadvacet tisíc válečných zločinů, uvedla to ukrajinská prokurátorka pro server BBC. Moskva…
2022-06-30 07:34:18  zdroj: denik.cz
Amnesty International: Bombardování divadla v Mariupolu je válečný zločin Ruska - Deník.cz
Bombardování divadla v ukrajinském Mariupolu z 16. března letošního roku bylo jednoznačně "ruským válečným zločinem". Ve čtvrteční zprávě to uvádí…
2022-06-30 06:54:08  zdroj: iprima.cz
Bombardování divadla v Mariupolu je ruským válečným zločinem, uvádí ve zprávě AI - CNN Prima NEWS
Bombardování divadla v ukrajinském Mariupolu z 16. března letošního roku bylo jednoznačně ruským válečným zločinem, ve zprávě to uvádí organizace Amnesty International (AI), která poslední tři měsíce shromažďovala výpovědi svědků, názory odborníků a další důkazy.
2022-06-28 15:38:28  zdroj: blesk.cz
Oplakávání mrtvých z obchoďáku v Kremenčuku: Tohle jsou oběti Rusů?! | Blesk.cz
Hasiči a vojáci prohledávají trosky obchodního centra v ukrajinském Kremenčuku, kde se po pondělním ruském raketovém útoku podle ukrajinských úřadů stále pohřešuje 36 lidí. V hotelu naproti obchodnímu centru se shromáždili příbuzní pohřešovaných a ohořelé trosky prohlédli vyšetřovatelé možných válečných zločinů. Středoukrajinské město Kremenčuk vyhlásilo den po útoku, který nepřežily dvě desítky lidí, den smutku, napsala dnes agentura Reuters. Na internetu se objevují i fotky těch, kteří jejich blízcí po útoku Rusů na obchoďák pohřešují.
2022-06-27 15:34:16  zdroj: idnes.cz
Hranice nepřekreslíte silou. Země G7 odsoudily ruskou agresi na Ukrajině - iDNES.cz
Skupina velkých světových ekonomik G7 odsoudila ruskou invazi na Ukrajinu a plně se v konfliktu postavila za Kyjev. Zavázala se jí nadále poskytovat zbraně i další vybavení. Státy G7, jejichž jednání se účastní i Evropská unie, také požadují potrestání všech odpovědných za válečné zločiny.
2022-06-18 21:32:29  zdroj: blesk.cz
Ruský špion chtěl ovlivnit vyšetřování zločinů na Ukrajině. Choutky GRU utnuli v Nizozemsku | Blesk.cz
Nizozemská rozvědka AIVD v dubnu zadržela ruského špiona, který se pokusil pod falešnou identitou dostat do budovy Mezinárodního trestního tribunálu (ICC) v Haagu. Mělo se jednat o několikaletý plán ruské tajné služby GRU. Muž se vydával za 33letého brazilského stážistu Viktora Mullera Ferreiru a v úmyslu měl údajně negativně ovlivnit vyšetřování válečných zločinů spáchaných na Ukrajině, jímž se tribunál momentálně zabývá.
2022-06-17 17:16:11  zdroj: idnes.cz
Ruský agent se pokusil infiltrovat do Haagu. Falešnou identitu budoval léta - iDNES.cz
Nizozemské tajné služby odhalily ruského agenta, který se snažil proniknout do kuloárů Mezinárodního trestního soudu (ICC) v Haagu. Tam už od března prošetřují důkazy o ruských válečných zločinech. A pokud by se muži infiltrace podařila, měl by k nim volný přístup. Rus Sergej Vladimirovič Čerkasov si krycí identitu brazilského studenta budoval víc než dekádu.
2022-06-14 14:20:19  zdroj: denik.cz
Vraky a mrtvá těla. Ukrajinská dálnice M06 je němým svědkem válečných hrůz - Deník.cz
Byla to nejjednodušší příjezdová cesta do Kyjeva. Část z ní je dnes v troskách. Hlavní most dálnice M06 vyhodily ukrajinské síly do povětří v prvních…
2022-06-13 10:16:10  zdroj: aktualne.cz
Hromadné popravy a násilí. Ukrajincům vzali veškerá práva, líčí válku členka Rady OSN - Aktuálně.cz
"V oblastech intenzivních bojů se porušovala i ta nejzákladnější lidská práva, zejména právo na život, bezpečnost a zdraví," říká.
2022-06-06 14:32:11  zdroj: aktualne.cz
Rusko vymírá, i proto unáší a krade ukrajinské děti - Aktuálně.cz
Jak si s tou obludností poradit? Co Západ, my, uděláme, abychom ty zločiny alespoň doložili, když už je nedokážeme zastavit?
2022-06-04 14:48:29  zdroj: blesk.cz
Válečné zločiny Rusů na Ukrajině: Nejčastěji využívají civilisty jako lidský štít | Blesk.cz
S vyšetřováním potenciálních válečných zločinů ruských invazních jednotek na Ukrajině pomáhají dobrovolníci z občanské společnosti. „Jeden ze systematických (potenciálních válečných zločinů), které vidíme na různých místech, je využívání civilních objektů jako živých štítů. Evidujeme rovněž řadu únosů, braní rukojmích a zabíjení lidí, kteří se nemohli bránit - například ve městě Buča měla řada zabitých lidí svázané ruce,“ řekla ČTK Oleksandra Romancovová, výkonná ředitelka ukrajinské nevládní organizace Centrum pro občanské svobody.
2022-05-31 21:50:21  zdroj: blesk.cz
Vláda chce poslat k tribunálu exšéfa žalobců. Zeman by mohl řešit i válečné zločiny Rusů na Ukrajině | Blesk.cz
Ministerstvo zahraničí vládě navrhne, aby se o pozici soudce Mezinárodního trestního soudu (ICC) v Haagu za Českou republiku ucházel bývalý nejvyšší státní zástupce Pavel Zeman. Informoval o tom dnes server Seznam Zprávy, podle něhož Zemana vybrala komise ze dvou kandidátů. O funkci se ve výběrovém řízení ucházela ještě současná předsedkyně zvláštního tribunálu pro Libanon Ivana Hrdličková. Ministerstvo zahraničí jméno vybraného kandidáta zatím nepotvrdilo. ICC stíhá například válečné zločiny či genocidy, nyní se zabývá i ruskou agresí na Ukrajině.
2022-05-31 17:04:10  zdroj: idnes.cz
KOMENTÁŘ: Případ Adolf Eichmann a dnešní smysl stíhání válečných zločinců - iDNES.cz
Uběhlo šedesát let od popravy Adolfa Eichmanna, architekta tzv. konečného řešení židovské otázky. Z dnešního pohledu ono výročí otevírá problém, jak smysluplné je další stíhání válečných zločinců i jak reálné bude potrestat zločiny putinovského Ruska, píše ve svém komentáři pro MF DNES publicista Tomáš Procházka.
2022-05-31 15:34:11  zdroj: ct24.ceskatelevize.cz
K vyšetřování válečných zločinů na Ukrajině se připojí Slovensko, Lotyšsko a Estonsko — ČT24 — Česká televize
Slovensko, Lotyšsko a Estonsko se přidají k vyšetřování válečných zločinů spáchaných na Ukrajině. Slovenská prezidentka Zuzana Čaputová v úterý během návštěvy Kyjeva promluvila v ukrajinském parlamentu a podpořila co nejrychlejší vstup Ukrajiny do Evropské unie.
2022-05-30 23:04:10  zdroj: ct24.ceskatelevize.cz
Reportéři ČT: Světová média pomáhají v odhalování ruských válečných zločinců na Ukrajině — ČT24 — Česká televize
Od prvních dnů ruské invaze na Ukrajinu se mluví o tom, že ruští vojáci vraždí bezmocné civilisty, znásilňují, kradou a bombardují obytné budovy. To všechno jsou podle mezinárodního práva válečné zločiny. Podle komisařky OSN pro lidská práva už se podařilo shromáždit důkazy ke třem stovkám případů. Na zdokumentování řady z nich měla zásluhu světová média.
SPORT
2022-08-09 15:46:12  zdroj: idnes.cz
Oktagon bez Rusů, zájem o ostrovy i kdo s kým o titul. Co chystá Novotný - iDNES.cz
Letní turnaj na pražské Štvanici zaujal i uznávané zámořské experty, kteří se jinak výhradně věnují nejlepší soutěži UFC. Na podzim Oktagon pokračuje v expanzi do zahraničí. V budoucnu by nemusela skončit „jen“ v Německu. Promotér Ondřej Novotný v rozhovoru pro iDNES Premium probírá i nové příběhy MMA zápasníků.
2022-08-09 15:32:12  zdroj: idnes.cz
Oštěpařka Špotáková otestuje formu před ME na Diamantové lize v Monaku - iDNES.cz
Oštěpařka Barbora Špotáková bude jediným českým zástupcem na středečním atletickém mítinku Diamantové ligy v Monaku, který bude posledním velkým závodem před mistrovstvím Evropy v Mnichově. Světová rekordmanka a dvojnásobná olympijská vítězka bude navazovat na druhé místo ze sobotního diamantového mítinku v Chorzówě.
2022-08-09 15:04:22  zdroj: blesk.cz
Krejčího přihrávky jsem si nahrával a pouštěl dokola. Lahůdky! rozplývá se Rada | Tv.iSport.cz
2022-08-09 15:02:42  zdroj: blesk.cz
Pocta pro Jislovou: Fanynka ji dojala krásným gestem | Blesk sport
Není to tak dávno, co bývalá biatlonistka Eva Puskarčíková na sociálních sítích odhalila drsné urážky od fanouška a dala tak nahlédnout na stinnou stránku vrcholového sportu. Pravý opak teď ukázala reprezentantka Jessica Jislová, která se pochlubila dojemným gestem: Fanoušsci se po ní rozhodli pojmenovat miminko!
2022-08-09 14:34:13  zdroj: idnes.cz
Srazil ho náklaďák i choroby. Rulík o cestě k trenéřině: Pořád myslím na Hlinku - iDNES.cz
Vstup do extraligy mu usnadnil Marek Sýkora. Později spolupracoval s dalšími trenérskými kapacitami a výjimečnými osobnostmi jako Jaroslav Holík, Ivan Hlinka, Vladimír Růžička, Miloslav Hořava nebo Pavel Patera. Teď se z Radima Rulíka stal nejžádanější trenér českého hokejového léta. Z Mladé Boleslavi ho přetáhly vyzbrojené Pardubice, které baží po extraligovém titulu. Mezitím kývl Rulík i na trénování juniorské reprezentace, kterou do konce roku čekají hned dva světové šampionáty.
2022-08-09 14:32:19  zdroj: aktualne.cz
Čeští atleti mají nové dresy. Dominantní bude bílá místo červené - Aktuálně.cz
Změna designu reprezentačního oblečení souvisí se změnou jeho dodavatele, kterým je nově španělská firma Joma.
TECHNIKA
2022-08-09 15:50:51  zdroj: zive.cz
Čína provedla orbitální test své tajemné znovupoužitelné kosmické lodi – VTM.cz
Čína za přísného utajení vyslala na oběžnou dráhu svou „opakovaně použitelnou“ kosmickou loď. Upozornila na to státní zpravodajská agentura Nová Čína. Dotyčné zařízení v rámci své 18. mise vynesla do vesmíru raketa Long March 2F, která
2022-08-09 15:34:48  zdroj: iprima.cz
Velké změny v oblíbené chatovací aplikaci. Na co se uživatelé musí připravit? - CNN Prima NEWS
Vývojáři aplikace WhatsApp pracují na novinkách, které mají zcela změnit způsob používání. Insideři odhalili šest změn, které mají v dohledné době přijít.
2022-08-09 12:32:13  zdroj: idnes.cz
KOMENTÁŘ: Obrana kupuje bezpilotního dědečka. Zda umí bojovat, nikdo neví - iDNES.cz
Po několika týdnech spekulací o tom, jaké bojové drony česká armáda nakoupí, ministerstvo obrany zveřejnilo, že půjde o typ Heron 1 izraelské státní zbrojovky IAI. Co od tohoto stroje můžeme očekávat a jaká jsou rizika tohoto nákupu?
2022-08-09 12:04:16  zdroj: idnes.cz
Volby 2022 | Pryč s cyklopruhy, metro zdarma. „Motoristé sobě“ představili kandidátku v Praze - iDNES.cz
Nová strana Motoristé sobě v úterý na Žižkovské věži představila program a kandidátku do voleb na pražský magistrát. Povede ji mluvčí Václava Klause Petr Macinka, na dalších místech je třeba ekonom Vladimír Pikora či bývalý ředitel TSK Petr Smolka.
2022-08-09 11:51:10  zdroj: zive.cz
Robopes se samopalem řádil na střelnici jako John Wick – VTM.cz
Pozornost sociálních médií v uplynulých dnech získalo video robotického psa, který má na zádech samopal • S tím trénuje ostrou střelbu na blíže neurčené střelnici • Vyzbrojené robopsy v současnosti vyvíjí již několik společností
2022-08-09 07:50:41  zdroj: zive.cz
NASA označila letošní červenec za extrémní. Na celém světě se střídala jedna vlna veder za druhou – VTM.cz
V létě 2022 se na celém světě střídala jednala vlna veder za druhou, uvádí na webových stránkách NASA Earth Observatory. Horka, zejména v Evropě a Asii, způsobila tisíce úmrtí a ve Velké Británii byl 19. července zaznamenán nejteplejší den
VOLBY
2022-08-09 16:04:13  zdroj: idnes.cz
Volby 2023 | Senátor Fischer shání peníze na kampaň a chystá se znovu na boj o Hrad - iDNES.cz
Senátor Pavel Fischer dal jasně najevo, že se připravuje na účast v prezidentské volbě v lednu příštího roku a chystá se na reparát za volbu v roce 2018. „Oslovuji své podporovatele a sháním například peníze na kampaň,“ řekl v rozhovoru pro iDNES.cz Fischer. Váží si podpory od exministrů Karla Schwarzenberga i Miroslava Kalouska.
2022-08-09 15:36:31  zdroj: blesk.cz
Motoristé sobě: Předvolební program pro komunální volby 2022 | Blesk.cz
Nová strana Motoristé sobě chce reprezentovat hlas pražských řidičů, který prý z relevantní současné garnitury nikdo nerespektuje. Členům vadí současné vedení Prahy, které nazvali aktivisty, fanatiky a levičáckými extremisty. V plánu mají zrušit cyklopruhy, vybudovat parkovací síť, zavést jednu parkovací kartu pro Prahu, poskytnout metro zdarma a roční lítačku prodávat všem za tisíc korun. Děti do 18 let by jezdily po Praze zdarma.
2022-08-09 15:20:19  zdroj: blesk.cz
Středula promluvil o rozvodech a své manželce. První dámou by byla podplukovnice | Blesk.cz
Odborový předák a možná budoucí hlava státu Josef Středula se v pořadu Epicentrum na Blesk.cz rozpovídal o své kandidatuře, kampani, ale i rodině, která by s ním putovala na Hrad. Pokud by v lednu příštího roku vyhrál prezidentské volby, role první dámy by se chopila jeho manželka, jež je podplukovnicí u hasičského sboru ČR. Josef Středula také prozradil, který z kandidátů je mu osobně nejpříjemnější, a upřesnil také to, jak bude hlasovat v prvním kole.
2022-08-09 13:50:16  zdroj: ct24.ceskatelevize.cz
Keňané se vydali k volbám. Mladí ve změnu k lepšímu nevěří, Západ doufá v zachování stability — ČT24 — Česká televize
Keňané volí nového prezidenta, členy obou komor parlamentu a zástupce místních zpráv. O prezidentský post se uchází čtyři kandidáti, vítěz nahradí dosavadní hlavu státu Uhuru Kenyattu, který po ukončení dvou mandátů nemůže znovu kandidovat. Hlavním tématem předvolební kampaně bylo řešení ekonomických problémů země. Kandidáti ale voličům slibovali ale i legalizaci marihuany nebo exportu hadího jedu.
2022-08-09 12:04:16  zdroj: idnes.cz
Volby 2022 | Pryč s cyklopruhy, metro zdarma. „Motoristé sobě“ představili kandidátku v Praze - iDNES.cz
Nová strana Motoristé sobě v úterý na Žižkovské věži představila program a kandidátku do voleb na pražský magistrát. Povede ji mluvčí Václava Klause Petr Macinka, na dalších místech je třeba ekonom Vladimír Pikora či bývalý ředitel TSK Petr Smolka.
2022-08-09 10:34:34  zdroj: iprima.cz
Komise v doprovodu vojáků. Moskva plánuje pro anektovaná území zvláštní průběh referend - CNN Prima NEWS
Místo volebních místností přenosné urny, se kterými budou volební komise a armáda obcházet jednotlivé domy. Tak si Kreml přestavuje referenda na Ukrajině.
COVID-19
2022-08-09 16:02:35  zdroj: blesk.cz
Imunolog Hořejší o letní vlně covidu: Nakažených je mnohem víc, šíření rychlé, ale je i dobrá zpráva | Blesk.cz
Počet potvrzených případů covidu-19 v Česku od začátku epidemie přesáhl čtyři miliony. Letní vlna koronaviru je ale v současné době na ústupu a počty nakažených v mezitýdenním srovnání klesají už 12. den v řadě. Jenže nakolik jsou uváděné statistiky odrazem reality, když řada lidí na testy nechodí? A jak to s aktuální vlnou je ve skutečnosti? O tom mluvil v pořadu Epicentrum imunolog a profesor Václav Hořejší.
2022-08-09 14:48:41  zdroj: blesk.cz
Pardubice: Opilá žena nabourala do strážníků | Blesk.cz
Na mol opilá řidička za volantem osobního auta nabourala v Pardubicích do vozidla psovodů tamních strážníků. Jako výmluvu pro nehodu si vymyslela, že za to může covid. Chvíli na to pak strážníkům nadýchala přes dvě promile alkoholu v dechu.
2022-08-09 14:32:39  zdroj: blesk.cz
Vysíláme: Imunolog Hořejší o letní vlně covidu, imunitě po nákaze omikronem i 4.dávce | Blesk.cz
Počet potvrzených případů covidu-19 v Česku od začátku epidemie přesáhl čtyři miliony. Letní vlna koronaviru je ale v současné době na ústupu a počty nakažených v mezitýdenním srovnání klesají už 12. den v řadě. Jak ovlivní dosavadní vývoj návrat do škol a konec dovolených? Jak silné protilátky a na jak dlouho vyvolávají varianty omikronu? Jak naše imunita reaguje na prodělání covidu ve srovnání s očkováním? Má 4. dávka smysl i po prodělané infekci? Nejen na tyto otázky bude v dnešním Epicentru odpovídat molekulární imunolog, mikrobiolog a biochemik, profesor Václav Hořejší.
2022-08-09 12:52:04  zdroj: iprima.cz
PŘEHLEDNĚ: Čtvrtá dávka vakcíny proti covidu netáhne. Experti radí, kdy na ni vyrazit - CNN Prima NEWS
Kdy je nejlepší čas si nechat aplikovat čtvrtou dávku očkování proti covidu a kterou látku zvolit? Informace přinášíme přehledně.
2022-08-09 10:50:13  zdroj: ct24.ceskatelevize.cz
Na jaře přijelo pět milionů turistů, stále méně než před pandemií — ČT24 — Česká televize
V hotelech, penzionech a kempech v Česku se ve druhém čtvrtletí letošního roku ubytovalo pět milionů turistů. Meziročně jde sice o výrazný růst, počty ale stále nedosahují hodnot před vypuknutím pandemie koronaviru v roce 2019. Tržby ve službách meziročně ve druhém čtvrtletí stouply o 12,1 procenta, což je už popáté za sebou. Nejvíce se dařilo službám souvisejícím s turistikou. Vyplývá to z údajů, které zveřejnil Český statistický úřad (ČSÚ).
2022-08-09 08:04:18  zdroj: iprima.cz
Další milník. Covidem se v Česku od začátku epidemie nakazily více než čtyři miliony lidí - CNN Prima NEWS
Počet potvrzených případů nemoci COVID-19 v Česku od začátku epidemie na jaře 2020 přesáhl čtyři miliony. Za tu dobu zemřelo 40 587 lidí.
UKRAJINA
2022-08-09 16:04:13  zdroj: idnes.cz
Volby 2023 | Senátor Fischer shání peníze na kampaň a chystá se znovu na boj o Hrad - iDNES.cz
Senátor Pavel Fischer dal jasně najevo, že se připravuje na účast v prezidentské volbě v lednu příštího roku a chystá se na reparát za volbu v roce 2018. „Oslovuji své podporovatele a sháním například peníze na kampaň,“ řekl v rozhovoru pro iDNES.cz Fischer. Váží si podpory od exministrů Karla Schwarzenberga i Miroslava Kalouska.
2022-08-09 15:50:36  zdroj: ct24.ceskatelevize.cz
Svědci hlásí nejméně 12 explozí u ruské základny na Krymu, stovky kilometrů od fronty — ČT24 — Česká televize
Hlasité exploze a černý dým zaznamenali svědci na západním pobřeží okupovaného Krymu ve směru ruské vojenské základny v Novofedorivce. Ta se přitom nachází dvě stě kilometrů od frontové linie. Podle Kommersantu se terčem útoku stala letecká základna a muniční sklady.
2022-08-09 15:50:23  zdroj: iprima.cz
ON-LINE: Spoušť na krymské letecké základně. Média hlásí explozi 200 kilometrů od fronty - CNN Prima NEWS
Válka na Ukrajině trvá déle než pět měsíců. Přinášíme vám nejnovější zprávy z ozbrojeného konfliktu mezi Ukrajinou a Ruskem.
2022-08-09 15:48:13  zdroj: iprima.cz
Cherson je náš, smála se ruská influencerka Ukrajinkám. Tvrdý trest za video ji rozbrečel - CNN Prima NEWS
Ruska Julia Prochorovová, známá především na Telegramu a Tik Toku, přišla kvůli výrokům o válce na Ukrajině a posměškům o ubytování.
2022-08-09 15:20:27  zdroj: ct24.ceskatelevize.cz
Zastřeleni, umučeni, umláceni. V Buče už našli přes čtyři sta obětí ruských okupantů — ČT24 — Česká televize
Po více než čtyřech měsících vyšetřování ukrajinské úřady oznámily, že ruská okupace Buči si vyžádala nejméně 458 mrtvých. Podle zástupkyně starosty Mychajlyny Skoryk-Škarivské jde o nejpřesnější cifru, k jaké se vyšetřovatelé mohou dostat. Známky zastřelení, mučení nebo fatálního ubití nese 419 těl.
2022-08-09 15:18:25  zdroj: blesk.cz
Senátní zahraničí výbor dal vstupu Finska a Švédska do NATO zelenou | Blesk.cz
Senátní zahraniční výbor dnes jednomyslně podpořil začlenění Finska a Švédska do Severoatlantické aliance. Horní komora o návrhu rozhodne ve středu.

By using the Web sites CYBERETIX s.r.o. You agree that the provision of services, traffic analysis and targeting ads use cookies.

(c) 2006-2021 | CYBERETIX s.r.o.