News


NEJNOVĚJŠÍ ODKAZY   0  
Nastaven filtr odkazů: vodka VYPNOUT FILTR

2022-08-06 20:34:27  zdroj: blesk.cz
Irina Gaidamachuk: Ruska zavraždila kvůli alkoholu sedmnáct žen | Blesk.cz
Přezdívá se jí „satan v sukni“. Ruska Irina Gajdamačuková své oběti zabíjela kladivem nebo sekyrou, načež je okrádala o peníze a šla si do nejbližšího krámu koupit vodku. Odsouzená byla za sedmnáct vražd na dvacet let a podle všeho se jedná o jednu z nejnebezpečnějších žen, které kdy chodily po světě. Ve věznici oslaví již jedenapadesátileté narozeniny. Již od mala její život formoval právě tvrdý alkohol.
2022-08-04 23:04:24  zdroj: blesk.cz
Večírek, který skončil znásilněním. Obžalovaný Tádžik vyfasoval u soudu dvouletou podmínku | Blesk.cz
Skupina cizinců si minulý rok na Stodůlkách uspořádala bujarý večírek, jehož následky musel řešit až městský soud na Praze 2. Po pijatice, v rámci které vypila skupinka čtyř lidí tři lahve vodky, obžalovaný Tádžik Erkin T. (34) nutil k pohlavnímu styku kamarádku své přítelkyně Angelu U., za což mu státní zástupkyně navrhovala trest odnětí svobody na dobu šesti let, od soudu nakonec vyfasoval pouze dvouletou podmínku.
2022-08-04 07:34:29  zdroj: iprima.cz
Rusko láká cizince na vodku, přitom má jen prázdné regály. Parodie bizarního videa baví svět - CNN Prima NEWS
Neváhejte a přestěhujte se do Ruska, hlásá prokremelská propaganda ve videu. Spot popisuje Ruskou federaci jako ráj na zemi.
2022-06-26 16:38:26  zdroj: blesk.cz
Vladimir Putin: Měl na Ukrajinu poslat i otylého generála Pavla | Blesk.cz
Už nejméně deset ruských generálů padlo podle ukrajinských médií během současné invaze Ukrajiny. Další vrcholné představitele armády měl podle britských tajných služeb ruský prezident Vladimir Putin odvolat sám. Pomalu, ale jistě se řítí do personální krize. A tak začíná sahat i po lidech, kteří minimálně na první pohled jako agilní velitelé nepůsobí. Podle serveru The Daily Star poslal na Ukrajinu například vysloužilého generála Pavla, který je na prahu důchodu, váží 127 kilogramů a utápí se ve vodce.
2022-06-10 12:02:23  zdroj: aktualne.cz
Od vodky ke kodexu a slávě, píší v Americe. Svéráz Procházka narušuje svět bojovníků - Aktuálně.cz
Velká chvíle Jiřího Procházky. Český fighter vyzve v Singapuru v titulovém klání nejprestižnější organizace UFC slavného Brazilce Glovera Teixeiru.
2022-06-10 10:04:03  zdroj: aktualne.cz
Od vodky ke kodexu a slávě, píší v Americe. Svéráz Procházka narušuje svět bojovníků - Aktuálně.cz
Velká chvíle Jiřího Procházky. Český fighter vyzve v Singapuru v titulovém klání nejprestižnější organizace UFC slavného Brazilce Glovera Teixeiru.
2022-04-05 20:22:14  zdroj: idnes.cz
Ruští vojáci prodávají věci ukradené na Ukrajině, pijí a smrdí, líčí svědkové - iDNES.cz
Ruští vojáci, kteří se přesouvají či vracejí přes jižní Bělorusko, se snaží místním obyvatelům prodávat věci ukradené na Ukrajině. Praktiku popsalo již několik svědků, podle nichž Rusové nabízejí vše. Od domácích spotřebičů až po kosmetiku, nábytek či oblečení... Ukrajinská strana okrádání civilistů označila za amorální. „To není armáda, ale ostuda,“ uvedla na adresu Rusů.
2022-04-02 08:48:08  zdroj: idnes.cz
Jak vejce přišlo o jméno. Názvy potravin spjatých s Ruskem mizí - iDNES.cz
Ruská invaze mění celý svět a tradiční pokrmy či výrobky odkazující na velmoc se přejmenovávají. Výrobci i prodejci se bojí totiž bojkotu zákazníků. Jména se ovšem mění i u produktů, které s Ruskem nesouvisejí.
2022-03-28 17:02:33  zdroj: seznamzpravy.cz
Ruský deník: Rusko se za pouhý měsíc ponořilo do totalitní propasti - Seznam Zprávy
Stačil jeden pouhý měsíc a ruská hrdost dostala solidní ránu na solar. Dříve byl Uzbekistán dodavatel levné pracovní síly do Ruska, teď poskytuje od globálního světa izolovaným Rusům bankovní služby.
2022-03-24 19:54:17  zdroj: blesk.cz
Jitka R. (41) způsobila smrt policisty (†31): U soudu může dostat vyšší trest | Blesk.cz
Případ šílené nehody způsobené opilou řidičkou Jitkou R. (41), která stála předloni život mladého policistu Pavla K. (†31), začal znovu řešit Městský soud v Praze. Kauza sem doputovala poté, co Vrchní soud rozhodl, že se mohlo jednat o obecné ohrožení a za to obviněné ženě hrozí mnohem vyšší trestní sazba než dříve. Do vězení teď může jít až na 15 let. U soudu zazněl také nový detail a to účet za alkohol, který měla s několika dalšími lidmi před jízdou zkonzumovat. Je na něm kromě jiného 21 vodek. 
2022-03-12 09:02:25  zdroj: iprima.cz
Stoličnaja: Světoznámá značka vodky se přejmenuje, hrozil bojkot - CNN Prima NEWS
Světoznámá značka vodky Stoličnaja (Stolichnaya) se kvůli ruskému vpádu na Ukrajinu přejmenuje a bude se prodávat pod novým názvem Stoli.
2022-03-11 21:16:18  zdroj: blesk.cz
Biden zakázal dovoz ruského alkoholu do USA. Harrisová připravuje Američany na drahý benzin | Blesk.cz
Skupina hospodářsky vyspělých zemí G7 zruší Rusku doložku nejvyšších výhod. Oznámil to v pátek podle agentury Reuters americký prezident Joe Biden. Dodal, že Spojené státy zakážou dovoz ruského alkoholu, mořských plodů a diamantů. Opatření jsou reakcí na ruský útok na Ukrajinu. Ruský prezident Vladimir Putin navíc podle americké viceprezidentky Kamaly Harrisové nejeví ochotu k diplomatickému řešení války na Ukrajině.
2022-03-11 18:34:10  zdroj: iprima.cz
Biden oznámil další sankce. Konec ruské vodky i mořských plodů - CNN Prima NEWS
Skupina hospodářsky vyspělých zemí G7 zruší Rusku doložku nejvyšších výhod. Oznámil to v pátek podle agentury Reuters americký prezident Joe Biden. Dodal, že Spojené státy zakážou dovoz ruského alkoholu, mořských plodů a diamantů.
2022-03-07 15:06:05  zdroj: seznamzpravy.cz
Glosa: Bylo a už není. Kam mizí (ne)ruské zboží a kdo tím ztrácí? - Seznam Zprávy
Bojkot ruského zboží může ničit i živobytí těch, kteří se do Česka přistěhovali proto, že odsuzují Putina. V takovém případě ale ztrácí morální apel.
2022-03-04 07:32:25  zdroj: seznamzpravy.cz
Ruské zboží, jdi domů! Ruský kaviár a vodku na pultech brzy nenajdete - Seznam Zprávy
Zboží vyrobené v Rusku mizí z pultů hlavních prodejců. Firmy i zákazníci se tím snaží vyjádřit svůj nesouhlas s invazí Ruska na Ukrajinu. Co je ruské, však nelze v regálech tak jednoduše rozlišit.
2022-02-26 12:20:04  zdroj: iprima.cz
Kanada a USA: V zemi vylévají ruský alkohol a brojí proti invazi - CNN Prima NEWS
Kanadské a americké bary a obchody přestávají nabízet ruský alkohol. Někteří prodejci ho dokonce vylévají. Důvodem je ruská invaze na Ukrajinu.
2022-02-21 13:04:09  zdroj: idnes.cz
Ruští vojáci v Bělorusku pijí vodku a rozprodávají naftu. Odchod se odkládá - iDNES.cz
Ve stanech v lese popíjejí vodku, na prodej nabízejí přidělenou naftu a s opatrností si hlavu nelámou. Tak se podle jednoho z obyvatel běloruského města Chojniki chovají ruští vojáci, kteří tam přijeli na společné rusko-běloruské cvičení. To mělo skončit v neděli, podle Minsku však odchod ruské armády závisí „na stažení sil NATO ze zemí u Běloruska a Ruska“.
2022-02-11 12:02:34  zdroj: blesk.cz
Českolipsko: Namol opilého řidiče zastavil až odvážný muž | Blesk.cz
Velké tragédii možná zabránil na Českolipsku odvážný pan Schovanec. Všiml si podivně kličkujícího řidiče. Když šofér narazil do lampy, ihned se za ním vydal.
2022-02-04 20:24:04  zdroj: idnes.cz
Dej si vodku, koukej na olympiádu a uklidni se, vzkázal Putinovi kongresman - iDNES.cz
Nediplomaticky upřímný vzkaz poslal ruskému prezidentovi Vladimiru Putinovi americký kongresman Steve Cohen. Zástupce demokratů se vyjádřil k současnému napětí na ukrajinských hranicích, kam se přesunulo až sto tisíc ruských vojáků. Vládce Kremlu by si podle Cohena měl „dát vodku a bliny, užívat si olympijské hry a uklidnit se“.
2022-01-03 10:36:08  zdroj: blesk.cz
Horoměřice: Policejní pes Xir vypátral schovaného zloděje | Blesk.cz
Zloděj se čtyři dny před Štědrým dnem vloupal do prodejny v Horoměřicích. Když na místo dorazila policie, schoval se mezi regály. Zřejmě nečekal, že se na místo vydá i policistka Jitka se svým psem Xirem, ten muže během chviličky vypátral. 
2021-12-24 16:04:03  zdroj: idnes.cz
Kalifornskému vinaři požáry ničí hrozny. Pálí z nich unikátní vodku - iDNES.cz
Rozsáhlé požáry, s nimiž se v posledních letech potýká americký stát Kalifornie, negativně ovlivňují rovněž tamní produkci vína. Vzduch plný kouře a popela totiž propůjčuje hroznům nepříjemnou kouřovitou pachuť, která se podepíše i na výsledném nápoji. Vinař Nicolas Quillé proto přišel s nápadem, že z nepříliš dobře chutnajícího vína vyrobí zajímavou vodku.
2021-12-14 20:18:02  zdroj: aktualne.cz
Požáry v Kalifornii zničily vinaři hrozny. Místo vína teď dělá kouřovou vodku - Aktuálně.cz
Vzduch plný kouře z požárů v Kalifornii dává vínu nepříjemnou kouřovitou pachuť. Vinař Nicolas Quille proto přišel s řešením: pálí z hroznů vodku.
2021-12-14 10:20:01  zdroj: idnes.cz
Soud zrušil rozhodnutí RRTV o pokutě za reklamu na vodku - iDNES.cz
Městský soud v Praze zrušil rozhodnutí Rady pro rozhlasové a televizní vysílání, která loni v říjnu uložila likérce Palírna U Zeleného stromu pokutu za reklamu na Hanáckou vodku z roku 2019. Soud rozhodl, že palírna přestupek nespáchala a případ vrátil RRTV k dalšími řízení.
2021-12-13 07:16:06  zdroj: ct24.ceskatelevize.cz
V Rusku během pandemie stoupá závislost na alkoholu, klesá ale spotřeba toho tvrdého — ČT24 — Česká televize
Během vleklé pandemie koronaviru se v Rusku zvýšila spotřeba alkoholu. Covid tak v zemi přerušil pozitivní dlouhodobý trend snižování závislosti. Rusové v posledních letech ve větší míře pijí spíš pivo a víno, klesá spotřeba vodky a dalšího tvrdého alkoholu.
2021-11-16 20:02:02  zdroj: blesk.cz
Vladimir Jadne: Zabil 3 lidi, snědl je za syrova a zapíjel vodkou | Blesk.cz
Rusko, kanibal: Vladimir Jadne (32) si jde sednout na doživotí za vraždu tři lidí, které zabil a pojídal jejich syrové maso. Své oběti na místě zapíjel vodkou.
2021-10-12 18:16:02  zdroj: aktualne.cz
Pouštní vítr sfoukl Plíškovou. Češka se po šokující porážce dožadovala vodky - Aktuálně.cz
Nasazená jednička skončila v Indian Wells po tragickém výkonu na servisu.
2021-10-12 16:02:02  zdroj: blesk.cz
Plíšková po šokující prohře: Ať vodka teče proudem! | Blesk sport
O největší senzaci se na tzv. pátém grandslamu sezony v Indian Wells postarala česká hvězda Karolína Plíšková (29). Coby nasazená jednička vyhořela 3:6, 5:7 s hráčkou z druhé světové stovky Beatriz Haddad Maiovou. Prohra to byla zdrcující natolik, že pak lounská rodačka prahla po kapce alkoholu.
2021-10-12 15:32:01  zdroj: aktualne.cz
Pouštní vítr sfoukl Plíškovou. Češka se po šokující porážce dožadovala vodky - Aktuálně.cz
Nasazená jednička skončila v Indian Wells po tragickém výkonu na servisu.
SPORT
2022-08-09 15:32:12  zdroj: idnes.cz
Oštěpařka Špotáková otestuje formu před ME na Diamantové lize v Monaku - iDNES.cz
Oštěpařka Barbora Špotáková bude jediným českým zástupcem na středečním atletickém mítinku Diamantové ligy v Monaku, který bude posledním velkým závodem před mistrovstvím Evropy v Mnichově. Světová rekordmanka a dvojnásobná olympijská vítězka bude navazovat na druhé místo ze sobotního diamantového mítinku v Chorzówě.
2022-08-09 15:04:22  zdroj: blesk.cz
Krejčího přihrávky jsem si nahrával a pouštěl dokola. Lahůdky! rozplývá se Rada | Tv.iSport.cz
2022-08-09 15:02:42  zdroj: blesk.cz
Pocta pro Jislovou: Fanynka ji dojala krásným gestem | Blesk sport
Není to tak dávno, co bývalá biatlonistka Eva Puskarčíková na sociálních sítích odhalila drsné urážky od fanouška a dala tak nahlédnout na stinnou stránku vrcholového sportu. Pravý opak teď ukázala reprezentantka Jessica Jislová, která se pochlubila dojemným gestem: Fanoušsci se po ní rozhodli pojmenovat miminko!
2022-08-09 14:34:13  zdroj: idnes.cz
Srazil ho náklaďák i choroby. Rulík o cestě k trenéřině: Pořád myslím na Hlinku - iDNES.cz
Vstup do extraligy mu usnadnil Marek Sýkora. Později spolupracoval s dalšími trenérskými kapacitami a výjimečnými osobnostmi jako Jaroslav Holík, Ivan Hlinka, Vladimír Růžička, Miloslav Hořava nebo Pavel Patera. Teď se z Radima Rulíka stal nejžádanější trenér českého hokejového léta. Z Mladé Boleslavi ho přetáhly vyzbrojené Pardubice, které baží po extraligovém titulu. Mezitím kývl Rulík i na trénování juniorské reprezentace, kterou do konce roku čekají hned dva světové šampionáty.
2022-08-09 14:32:19  zdroj: aktualne.cz
Čeští atleti mají nové dresy. Dominantní bude bílá místo červené - Aktuálně.cz
Změna designu reprezentačního oblečení souvisí se změnou jeho dodavatele, kterým je nově španělská firma Joma.
2022-08-09 14:32:12  zdroj: idnes.cz
Chci si jednou říct: Zkusil jsi to. Hirt bere Quick-Step i jako investici - iDNES.cz
V loňské sezoně se trápil. Přiznával, že chtěl už pomalu končit. Jenže letos? Znovu si začal věřit, navrátila se mu motivace. Zkraje roku Jan Hirt ovládl závod Kolem Ománu, na italském Giru vyhrál etapu a celkově byl šestý. A vysloužil si i novou smlouvu. Od příští sezony vymění dres Intermarché Wanty-Gobert za barvy Quick-Stepu. Bude kolegou hvězd jako jsou mistr světa Julian Alaphilippe či megatalentovaný Remco Evenepoel.
TECHNIKA
2022-08-09 12:32:13  zdroj: idnes.cz
KOMENTÁŘ: Obrana kupuje bezpilotního dědečka. Zda umí bojovat, nikdo neví - iDNES.cz
Po několika týdnech spekulací o tom, jaké bojové drony česká armáda nakoupí, ministerstvo obrany zveřejnilo, že půjde o typ Heron 1 izraelské státní zbrojovky IAI. Co od tohoto stroje můžeme očekávat a jaká jsou rizika tohoto nákupu?
2022-08-09 12:04:16  zdroj: idnes.cz
Volby 2022 | Pryč s cyklopruhy, metro zdarma. „Motoristé sobě“ představili kandidátku v Praze - iDNES.cz
Nová strana Motoristé sobě v úterý na Žižkovské věži představila program a kandidátku do voleb na pražský magistrát. Povede ji mluvčí Václava Klause Petr Macinka, na dalších místech je třeba ekonom Vladimír Pikora či bývalý ředitel TSK Petr Smolka.
2022-08-09 11:51:10  zdroj: zive.cz
Robopes se samopalem řádil na střelnici jako John Wick – VTM.cz
Pozornost sociálních médií v uplynulých dnech získalo video robotického psa, který má na zádech samopal • S tím trénuje ostrou střelbu na blíže neurčené střelnici • Vyzbrojené robopsy v současnosti vyvíjí již několik společností
2022-08-09 07:50:41  zdroj: zive.cz
NASA označila letošní červenec za extrémní. Na celém světě se střídala jedna vlna veder za druhou – VTM.cz
V létě 2022 se na celém světě střídala jednala vlna veder za druhou, uvádí na webových stránkách NASA Earth Observatory. Horka, zejména v Evropě a Asii, způsobila tisíce úmrtí a ve Velké Británii byl 19. července zaznamenán nejteplejší den
2022-08-09 06:18:20  zdroj: iprima.cz
Jak bojovat s vysokými teplotami v ulicích? Čeští vědci představili snadný návod - CNN Prima NEWS
Rozpálené ulice v českých městech v důsledků vln veder se stávají stále žhavějším tématem. A to i pro blížící se komunální volby.
2022-08-09 00:18:20  zdroj: idnes.cz
Německý tank Leopard 2. Ušlechtilý potomek rodu Tigerů se stal legendou - iDNES.cz
Leopard 2 je bezpochyby nejdůležitějším evropským tankem konce studené války. Spolu s americkým Abramsem tvoří dodnes páteř obrněných sil NATO.
VOLBY
2022-08-09 15:20:19  zdroj: blesk.cz
Středula promluvil o rozvodech a své manželce. První dámou by byla podplukovnice | Blesk.cz
Odborový předák a možná budoucí hlava státu Josef Středula se v pořadu Epicentrum na Blesk.cz rozpovídal o své kandidatuře, kampani, ale i rodině, která by s ním putovala na Hrad. Pokud by v lednu příštího roku vyhrál prezidentské volby, role první dámy by se chopila jeho manželka, jež je podplukovnicí u hasičského sboru ČR. Josef Středula také prozradil, který z kandidátů je mu osobně nejpříjemnější, a upřesnil také to, jak bude hlasovat v prvním kole.
2022-08-09 13:50:16  zdroj: ct24.ceskatelevize.cz
Keňané se vydali k volbám. Mladí ve změnu k lepšímu nevěří, Západ doufá v zachování stability — ČT24 — Česká televize
Keňané volí nového prezidenta, členy obou komor parlamentu a zástupce místních zpráv. O prezidentský post se uchází čtyři kandidáti, vítěz nahradí dosavadní hlavu státu Uhuru Kenyattu, který po ukončení dvou mandátů nemůže znovu kandidovat. Hlavním tématem předvolební kampaně bylo řešení ekonomických problémů země. Kandidáti ale voličům slibovali ale i legalizaci marihuany nebo exportu hadího jedu.
2022-08-09 12:04:16  zdroj: idnes.cz
Volby 2022 | Pryč s cyklopruhy, metro zdarma. „Motoristé sobě“ představili kandidátku v Praze - iDNES.cz
Nová strana Motoristé sobě v úterý na Žižkovské věži představila program a kandidátku do voleb na pražský magistrát. Povede ji mluvčí Václava Klause Petr Macinka, na dalších místech je třeba ekonom Vladimír Pikora či bývalý ředitel TSK Petr Smolka.
2022-08-09 10:34:34  zdroj: iprima.cz
Komise v doprovodu vojáků. Moskva plánuje pro anektovaná území zvláštní průběh referend - CNN Prima NEWS
Místo volebních místností přenosné urny, se kterými budou volební komise a armáda obcházet jednotlivé domy. Tak si Kreml přestavuje referenda na Ukrajině.
2022-08-09 06:18:20  zdroj: iprima.cz
Jak bojovat s vysokými teplotami v ulicích? Čeští vědci představili snadný návod - CNN Prima NEWS
Rozpálené ulice v českých městech v důsledků vln veder se stávají stále žhavějším tématem. A to i pro blížící se komunální volby.
2022-08-08 20:18:46  zdroj: iprima.cz
Policejní prezident doporučil vyhradit místa pro odpůrce, tvrdí ANO. Ten se ohradil - CNN Prima NEWS
Hnutí ANO nově na politických mítincích pokaždé vyhradí místo pro odpůrce. CO na to policejní prezident Martin Vondrášek?
COVID-19
2022-08-09 14:48:41  zdroj: blesk.cz
Pardubice: Opilá žena nabourala do strážníků | Blesk.cz
Na mol opilá řidička za volantem osobního auta nabourala v Pardubicích do vozidla psovodů tamních strážníků. Jako výmluvu pro nehodu si vymyslela, že za to může covid. Chvíli na to pak strážníkům nadýchala přes dvě promile alkoholu v dechu.
2022-08-09 14:32:39  zdroj: blesk.cz
Vysíláme: Imunolog Hořejší o letní vlně covidu, imunitě po nákaze omikronem i 4.dávce | Blesk.cz
Počet potvrzených případů covidu-19 v Česku od začátku epidemie přesáhl čtyři miliony. Letní vlna koronaviru je ale v současné době na ústupu a počty nakažených v mezitýdenním srovnání klesají už 12. den v řadě. Jak ovlivní dosavadní vývoj návrat do škol a konec dovolených? Jak silné protilátky a na jak dlouho vyvolávají varianty omikronu? Jak naše imunita reaguje na prodělání covidu ve srovnání s očkováním? Má 4. dávka smysl i po prodělané infekci? Nejen na tyto otázky bude v dnešním Epicentru odpovídat molekulární imunolog, mikrobiolog a biochemik, profesor Václav Hořejší.
2022-08-09 12:52:04  zdroj: iprima.cz
PŘEHLEDNĚ: Čtvrtá dávka vakcíny proti covidu netáhne. Experti radí, kdy na ni vyrazit - CNN Prima NEWS
Kdy je nejlepší čas si nechat aplikovat čtvrtou dávku očkování proti covidu a kterou látku zvolit? Informace přinášíme přehledně.
2022-08-09 10:50:13  zdroj: ct24.ceskatelevize.cz
Na jaře přijelo pět milionů turistů, stále méně než před pandemií — ČT24 — Česká televize
V hotelech, penzionech a kempech v Česku se ve druhém čtvrtletí letošního roku ubytovalo pět milionů turistů. Meziročně jde sice o výrazný růst, počty ale stále nedosahují hodnot před vypuknutím pandemie koronaviru v roce 2019. Tržby ve službách meziročně ve druhém čtvrtletí stouply o 12,1 procenta, což je už popáté za sebou. Nejvíce se dařilo službám souvisejícím s turistikou. Vyplývá to z údajů, které zveřejnil Český statistický úřad (ČSÚ).
2022-08-09 08:04:18  zdroj: iprima.cz
Další milník. Covidem se v Česku od začátku epidemie nakazily více než čtyři miliony lidí - CNN Prima NEWS
Počet potvrzených případů nemoci COVID-19 v Česku od začátku epidemie na jaře 2020 přesáhl čtyři miliony. Za tu dobu zemřelo 40 587 lidí.
2022-08-09 06:32:33  zdroj: aktualne.cz
Můžeme jen za procento zpoždění. Návrat před covid potrvá roky, říká šéf letiště - Aktuálně.cz
Pražskému letišti chybí zhruba 150 pracovníků, nejvíce na bezpečnostní kontrole, v autobusové přepravě nebo při odbavení.
UKRAJINA
2022-08-09 15:20:27  zdroj: ct24.ceskatelevize.cz
Zastřeleni, umučeni, umláceni. V Buče už našli přes čtyři sta obětí ruských okupantů — ČT24 — Česká televize
Po více než čtyřech měsících vyšetřování ukrajinské úřady oznámily, že ruská okupace Buči si vyžádala nejméně 458 mrtvých. Podle zástupkyně starosty Mychajlyny Skoryk-Škarivské jde o nejpřesnější cifru, k jaké se vyšetřovatelé mohou dostat. Známky zastřelení, mučení nebo fatálního ubití nese 419 těl.
2022-08-09 15:18:25  zdroj: blesk.cz
Senátní zahraničí výbor dal vstupu Finska a Švédska do NATO zelenou | Blesk.cz
Senátní zahraniční výbor dnes jednomyslně podpořil začlenění Finska a Švédska do Severoatlantické aliance. Horní komora o návrhu rozhodne ve středu.
2022-08-09 15:16:16  zdroj: idnes.cz
Export ropy přes Družbu se zastavil, Rusko se pře s Ukrajinou o poplatky - iDNES.cz
Export ropy jižní větví ropovodu Družba se počátkem srpna zastavil. Na vině je tentokrát zřejmě Ukrajina, která zastavila tranzit přes své území. Podle ruské společnosti Transněfť ukrajinský provozovatel ropovodu s odvoláním na sankce nepřijal platbu za tranzit a jižní větev ropovodu zásobující Maďarsko, Slovensko a Česko uzavřel. Ukrajina zatím tuto informaci nijak nekomentovala.
2022-08-09 15:04:24  zdroj: iprima.cz
Rusové podpoří Putina v čemkoliv. Nejsou ochotní přemýšlet o složitých věcech, řekl expert - CNN Prima NEWS
Pokud by se Putin rozhodl zahájit novou ofenzivu na Kyjev, 60 procent občanů ho podpoří. Ovšem 65 procent by souhlasilo i s ukončením války a podepsáním mírové dohody. Vyplývá to z průzkumu, o kterém informoval deník Kommersant.
2022-08-09 14:46:11  zdroj: idnes.cz
Seberme Rusům turistická víza, chce Finsko a Estonsko. Peskovovi se to nelíbí - iDNES.cz
Premiérky Estonska a Finska se vyslovily pro to, aby Evropa přestala Rusům udělovat turistická víza. Dosud platí, že Rusové mohou na víza udělená například Finskem volně cestovat do většiny z 26 zemí schengenského prostoru. Rusové se kvůli sankcím, jimiž EU reagovala na únorovou ruskou invazi na Ukrajinu, nemohou do zemí Evropské unie dostat letecky.
2022-08-09 14:34:14  zdroj: aktualne.cz
Jižní větví ropovodu Družba neteče kvůli sporu ropa. Dotčené je i Česko - Aktuálně.cz
Jižní část ropovodu vede přes Ukrajinu do Maďarska, na Slovensko a do Česka.

By using the Web sites CYBERETIX s.r.o. You agree that the provision of services, traffic analysis and targeting ads use cookies.

(c) 2006-2021 | CYBERETIX s.r.o.