News


NEJNOVĚJŠÍ ODKAZY   0  
Nastaven filtr odkazů: vojsko VYPNOUT FILTR

2022-08-09 12:32:13  zdroj: idnes.cz
KOMENTÁŘ: Obrana kupuje bezpilotního dědečka. Zda umí bojovat, nikdo neví - iDNES.cz
Po několika týdnech spekulací o tom, jaké bojové drony česká armáda nakoupí, ministerstvo obrany zveřejnilo, že půjde o typ Heron 1 izraelské státní zbrojovky IAI. Co od tohoto stroje můžeme očekávat a jaká jsou rizika tohoto nákupu?
2022-08-09 12:18:18  zdroj: idnes.cz
Od invaze k izolaci. Čína nacvičuje blokádu Tchaj-wanu, firmy plánují útěk - iDNES.cz
Čínská armáda v úterý oznámila cvičení zaměřené na obklíčení a blokádu Tchaj-wanu. Oproti původním očekáváním, kdy manévry zaměřené na trénování invaze na ostrov měly již pominout, tak vojenské napětí v oblasti trvá dál. Obranná cvičení s ostrými střelami vede proto i Tchaj-wan.
2022-08-08 18:48:15  zdroj: idnes.cz
Proč nejsou naši generálové jako ti Hitlerovi, ptal se Trump podle nové knihy - iDNES.cz
Donald Trump se během svého prezidentského mandátu svěřil svému personálnímu šéfovi, že si přeje, aby jeho generálové k němu byli stejně loajální jako byli němečtí generálové za druhé světové války k Adolfu Hitlerovi. V nové knize, jejíž úryvek v pondělí zveřejnil časopis The New Yorker, to uvádějí novináři Peter Baker a Susan Glasserová.
2022-08-07 09:14:20  zdroj: idnes.cz
Izraelská armáda hlásí, že zneškodnila velení Islámského džihádu v Pásmu Gazy - iDNES.cz
Během uplynulých několika dní se podařilo Izraeli neutralizovat hlavní vůdce militantní skupiny Islámský džihád (ID) v Pásmu Gazy. Izraelská armáda to oznámila podle agentur AFD a DPA v sobotu večer. První zmínku o útocích na ID oznámili Izraelci v pátek, kdy také začali s nálety na Gazu.
2022-08-07 09:12:19  zdroj: idnes.cz
Čínská armáda i nadále simuluje útok na Tchaj-wan. Útočí loďmi a letadly - iDNES.cz
Čínská armáda pokračuje i v nedělních ranních hodinách v simulaci útoku na Tchaj-wan. Několik čínských armádních lodí, letadel a dronů se i nadále zapojuje do vojenského cvičení , uvedlo podle Reuters tchajwanského ministerstvo obrany. V reakci na provokace poslala tchaj-wanská armáda do dané oblasti svá plavidla a letouny.
2022-08-07 06:04:21  zdroj: ct24.ceskatelevize.cz
Izrael hlásí úspěšné údery na hlavní vůdce Islámského džihádu v Pásmu Gazy — ČT24 — Česká televize
Izrael i Palestinci pokračovali v noci na neděli ve vzájemné palbě, uvedli novináři AFP z Pásma Gazy. Izraelská armáda v sobotu večer oznámila, že se jí během uplynulých dní v Gaze podařilo „neutralizovat“ hlavní vůdce skupiny Islámský džihád, proti níž podle svých slov od pátku podniká preventivní útoky. Teroristické uskupení posléze potvrdilo, že při izraelských útocích zemřel další z jeho vysoce postavených velitelů.
2022-08-06 20:18:13  zdroj: idnes.cz
KONTEXT: Ruské ztráty jsou neudržitelné, říká statistik zničených tanků - iDNES.cz
Od začátku války na Ukrajině mapuje situaci na bojišti armáda nadšenců, kteří analyzují data z veřejných zdrojů. Fenomén OSINT se už stal nedílnou součástí válečného zpravodajství. Jak se na profesionální úrovni dělá? A co všechno jsme se díky němu o válce dozvěděli? V podcastu Kontext jsme se ptali analytika Jakuba Janovského.
2022-08-06 14:48:15  zdroj: idnes.cz
Izrael po náletech zadržel 19 džihádistů, jeho území zasáhly rakety - iDNES.cz
Izraelská armáda zadržela při raziích v noci na sobotu na okupovaném Západním břehu Jordánu 19 bojovníků militantní skupiny Islámský džihád. Na izraelské území dopadly desítky raket odpálených z Pásma Gazy. Boje, které ukončily více než rok relativního klidu podél hranice, trvají druhý den.
2022-08-05 23:02:17  zdroj: idnes.cz
Izrael podnikl nálet na Gazu, Palestinci odpověděli desítkami raket - iDNES.cz
Izraelská armáda odpoledne v rámci operace Rozbřesk podnikla nálety v Pásmu Gazy, jejichž cílem bylo zasáhnout militantní skupinu Islámský džihád. Palestinci odpověděli odpálením desítek raket na židovský stát. Ten byl nucen aktivovat protiraketový systém pod názvem Železná kupole.
2022-08-05 15:06:49  zdroj: ct24.ceskatelevize.cz
Aerokluby protestovaly proti zvažovanému rušení letiště Líně. Jeho plochu zaplnilo přes 50 letadel — ČT24 — Česká televize
Aerokluby rozmístily na záložním armádním letišti Líně u Plzně víc než pět desítek letadel na protest proti úvahám o jeho zrušení. Namítají, že letiště celoročně využívají letecké a parašutistické školy, firmy i letecká záchranná služba. Na čtyřsethektarové ploše má být podle usnesení vlády strategický podnikatelský park, kde by mohla stát továrna na výrobu baterií do elektroaut.
2022-08-05 08:22:12  zdroj: ct24.ceskatelevize.cz
Čínská letadla a lodě opět překročily linii dělící průliv mezi Čínou a Tchaj-wanem — ČT24 — Česká televize
Čínská letadla a válečné lodě překročily linii, která dělí průliv mezi Tchaj-wanem a pevninskou Čínou. Oznámilo to podle agentury Reuters tchajwanské ministerstvo obrany, počet plavidel a letounů neupřesnilo. Vojenské aktivity Pekingu zároveň označilo jako „vysoce provokativní“. Resort obrany dále uvedl, že tchajwanská armáda vyslala letadla, lodě a rozmístila pozemní raketové systémy, aby situaci monitorovaly.
2022-08-05 07:16:16  zdroj: idnes.cz
Rusko se pokusí zfalšovat důkazy v případě Olenivky, tvrdí Bílý dům - iDNES.cz
Nové informace nasvědčují, že Rusko pracuje na zfalšování důkazů týkajících se nedávného útoku na věznici s ukrajinskými válečnými zajatci v ukrajinském městě Olenivka. Ve čtvrtek to řekl mluvčí rady pro národní bezpečnost Bílého domu John Kirby. Američtí zpravodajci podle něj zjistili, že se Rusko snaží podstrčit důkazy, aby to vypadalo, že za úder je zodpovědná ukrajinská armáda.
2022-08-04 19:32:12  zdroj: idnes.cz
Ohrožujete civilisty, obvinila ukrajinskou armádu Amnesty International - iDNES.cz
Lidskoprávní organizace Amnesty International (AI) obvinila ukrajinskou armádu z ohrožování civilistů tím, že při obraně před ruskou invazí zřizuje základny a umisťuje zbraně v obytných oblastech, což je v rozporu s mezinárodním humanitárním právem. Ukrajinský ministr zahraničí Dmytro Kuleba označil zprávu za nespravedlivou vůči Ukrajině.
2022-08-04 17:02:19  zdroj: idnes.cz
Čínské rakety vyděsily Japonsko. Obává se eskalace, zvažuje posílení obrany - iDNES.cz
Oznámení Číny, že uskuteční v blízkosti Tchaj-wanu vojenské cvičení, v Japonsku vzbudilo velké znepokojení. Dopad čínských balistických raket do japonských výlučně ekonomických vod obavy ještě prohloubil. Kvůli své blízkosti k Tchaj-wanu se Japonsko cítí Čínou přímo ohroženo, podle analytiků dění v oblasti urychlí japonskou diskuzi o obranné politice.
2022-08-04 06:18:17  zdroj: idnes.cz
Nové uniformy pro Ukrajinky. Doteď musely nosit pánské. Včetně prádla - iDNES.cz
Ukrajinky, které slouží v armádě a účastní se bojů i v předních liniích, se konečně dočkají dámské vojenské uniformy. Ukrajinská armáda sice v posledních letech učinila několik kroků ke zrovnoprávnění žen, ale sloužit paradoxně musejí v pánské výstroji a uniformě. A to včetně spodního prádla.
2022-08-02 14:20:18  zdroj: idnes.cz
České armádě velí na větší misi poprvé žena, vede protiletadlovce v Litvě - iDNES.cz
Do čela české armády se na větší zahraniční misi poprvé postavila žena. Majorka Petra Pihera převzala velení nad třetí rotací strakonických protiletadlovců, kteří působí v Litvě. Jednotka bude nadále pokračovat v zajištění protivzdušné obrany bojového uskupení pod velením Německa.
2022-07-31 21:16:13  zdroj: idnes.cz
Srbsko-kosovský konflikt se stupňuje. Srbsko poslalo na hranice armádu - iDNES.cz
Na sociálních sítích se v neděli večer objevily záznamy ze srbsko-kosovské hranice, z nichž jsou slyšet sirény a výstřely ze samopalů. Podle agentury TPYXA vstupují srbské speciální jednotky na kosovské hranice. Následně však srbské ministerstvo obrany prohlásilo, že srbská armáda nepřekročila administrativní linii a žádným způsobem nevstoupila na území Kosova a Metohije.
2022-07-30 20:34:16  zdroj: idnes.cz
Letité vyhnanství skončilo. Baku začalo vracet uprchlíky do Karabachu - iDNES.cz
Ázerbájdžán v posledních týdnech zvýšil tlak na Arménii ohledně stahování jejích jednotek z Náhorního Karabachu. Arménie totiž přislíbila, že své zbývající vojáky odvolá nejpozději v září. Do vesnic v okolí Karabachu se začali vracet etničtí Azerové, kteří prchli před třiceti lety.
2022-07-30 09:04:15  zdroj: idnes.cz
Rusko se u Chersonu vypořádalo se zničenými mosty, postavilo si prý provizorní - iDNES.cz
Ruské jednotky pravděpodobně postavily v Chersonské oblasti na jihu Ukrajiny dva provizorní mosty a spustily na řece Dněpr přívoz. Snaží se tím kompenzovat ztrátu tří klíčových mostů, které poničila ukrajinská armáda, informovalo ráno britské ministerstvo obrany.
2022-07-29 09:34:14  zdroj: idnes.cz
ANALÝZA: Čína už není tak předvídatelná a atmosféra kolem Tchaj-wanu houstne - iDNES.cz
Administrativa amerického prezidenta Joea Bidena je stále více znepokojena čínskými manévry kolem Tchaj-wanu. Někteří vysocí úředníci se dokonce domnívají, že čínští vůdci mohou „v dohledné době“ proti „vzpurné provincii“ zakročit silou. Nemuselo by jít hned o kompletní invazi, ale třeba „jen“ o to, že by se Číňané pokusili odříznout přístup k celému Tchajwanskému průlivu nebo alespoň k té části, jíž pravidelně proplouvají americké námořní lodě.
2022-07-28 16:34:41  zdroj: ct24.ceskatelevize.cz
Ukrajinská operace za osvobození Chersonu začala. Šance na úspěch existuje, boje ale budou dlouhé — ČT24 — Česká televize
Ukrajina zahájila operaci s cílem osvobodit Cherson, oznámil poradce šéfa prezidentské kanceláře Oleksij Arestovyč. Kyjev tak učinil po posledním úderu na Antonivskyj most, který pro Rusy představuje důležitou zásobovací trasu. Také Londýn uvádí, že ukrajinská protiofenziva u Chersonu nabírá na síle. Město je podle něj po poškození mostů v oblasti prakticky odříznuto od ostatních Rusy okupovaných území.
2022-07-24 09:36:13  zdroj: idnes.cz
Dělostřelkyně či tankistky. Každý sedmý voják v ukrajinské armádě je žena - iDNES.cz
V ukrajinských ozbrojených silách nyní působí více než 50 000 žen. Více než 5 000 jich slouží přímo na frontě. Vedle toho však OSN dostává další stížnosti o sexuálním násilím. Ruští vojáci ho páchají nejen na ženách, ale i dětech a mužích. Od začátku války obdržela OSN již 150 takových stížností.
2022-07-24 00:18:21  zdroj: idnes.cz
Pražský rodák se stal ostříleným námořním válečníkem, vědcem a vynálezcem - iDNES.cz
Ruprechta Falckého, syna zimního krále Fridricha Falckého, odvála do světa jako ani ne ročního prohraná bitva na Bílé hoře. A když vyrostl, udělal do toho světa nejednu díru.
2022-07-23 07:32:15  zdroj: idnes.cz
Ztráty se výrazně snižují, říká Zelenskyj. Rusové jsou úspěšní na jihu země - iDNES.cz
Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj tvrdí, že Ukrajinci denně přijdou asi o třicet vojáků. Má jít o výrazný pokles oproti začátku června. Rusko v sobotu podniklo lokální pozemní útoky na jihu Ukrajiny poblíž hranice oddělující Mykolajivskou a Chersonskou oblast. Skoro celou ji kontroluje, píše americký Institut pro studium války.
2022-07-22 20:48:16  zdroj: idnes.cz
Japonsko má obavy z velkých sousedů, zvažuje zvýšit výdaje na armádu - iDNES.cz
Japonské ministerstvo obrany vydalo svou pravidelnou výroční zprávu, ve které uvedlo, že je hluboce znepokojeno novými hrozbami ze strany Ruska. Má rovněž rostoucí obavy především o Tchaj-wan, jehož území si nárokuje zase Čína. Tokio nyní zvažuje výrazné zvýšení vojenských výdajů.
2022-07-21 17:34:36  zdroj: ct24.ceskatelevize.cz
Ukrajinci připravují protiofenzivu u Chersonu. Klíčem je zisk spojnic přes Dněpr — ČT24 — Česká televize
Ukrajinská armáda se připravuje na protiútok na jihu země. Podle vojenských stratégů pro ně bude pokus o osvobození Chersonu novou kapitolou bojů, které by mohly být zásadní pro další vývoj války.
2022-07-21 00:46:19  zdroj: idnes.cz
Analytik: Skvělá kvalita letounů F-35 je bohužel vykoupena extrémními náklady - iDNES.cz
Letouny F-35 jsou bezesporu modernějšími a komplexnějšími stroji než gripeny, které v tuto chvíli používá česká armáda. „Otázkou za milion je, zda je naše letectvo plně využije. Dosud totiž nevyužilo ani možnosti švédských strojů,“ řekl v Rozstřelu k oznámení nákupu amerických stíhaček F-35 Lightning vojenský analytik a publicista Jiří Vojáček.
2022-07-20 18:18:10  zdroj: idnes.cz
Britská armáda zakázala vojákům na misích chodit za prostitutkami - iDNES.cz
Britské ozbrojené složky zakázaly vojákům v zahraničí využívat služeb prostitutek. Plošný zákaz podle ministra obrany odráží společenské změny a má napomoci k vymýcení zneužívání a sexuálního vykořisťování v armádě.
2022-07-20 16:20:13  zdroj: idnes.cz
ANALÝZA: Nákup superstíhaček F-35 je řešení na desítky let a silný symbol - iDNES.cz
Nákup nejmodernějších letounů páté generace F-35 bude pro Česko znamenat nejen řešení provozu nadzvukového letectva na nejméně čtyřicet let a tím zajištění obranyschopnosti země, ale také přístup k nejnovějším obranným technologiím a získání pokročilých schopností. A zároveň nejsilnější symbol spojenectví s USA, shodují se experti a vojenští analytici.
2022-07-20 00:28:13  zdroj: idnes.cz
Stejné jako chirurgický zákrok. Nemáme prostor na emoce, říká pilot Bayraktaru - iDNES.cz
Operátoři bezpilotních letounů se už v prvních dnech ruské invaze ukázali jako nepostradatelná součást ukrajinské obrany. Ačkoli se piloti dronů často nacházejí stovky kilometrů od míst, kde jejich stroje bojují, také oni sami jsou v nebezpečí. Rusové se totiž neúnavně snaží vypátrat jejich pozice a zaútočit. „Práce s dronem je jako chirurgický zákrok,“ líčí jeden z nich.
SPORT
2022-08-09 14:34:13  zdroj: idnes.cz
Srazil ho náklaďák i choroby. Rulík o cestě k trenéřině: Pořád myslím na Hlinku - iDNES.cz
Vstup do extraligy mu usnadnil Marek Sýkora. Později spolupracoval s dalšími trenérskými kapacitami a výjimečnými osobnostmi jako Jaroslav Holík, Ivan Hlinka, Vladimír Růžička, Miloslav Hořava nebo Pavel Patera. Teď se z Radima Rulíka stal nejžádanější trenér českého hokejového léta. Z Mladé Boleslavi ho přetáhly vyzbrojené Pardubice, které baží po extraligovém titulu. Mezitím kývl Rulík i na trénování juniorské reprezentace, kterou do konce roku čekají hned dva světové šampionáty.
2022-08-09 14:32:19  zdroj: aktualne.cz
Čeští atleti mají nové dresy. Dominantní bude bílá místo červené - Aktuálně.cz
Změna designu reprezentačního oblečení souvisí se změnou jeho dodavatele, kterým je nově španělská firma Joma.
2022-08-09 14:32:12  zdroj: idnes.cz
Chci si jednou říct: Zkusil jsi to. Hirt bere Quick-Step i jako investici - iDNES.cz
V loňské sezoně se trápil. Přiznával, že chtěl už pomalu končit. Jenže letos? Znovu si začal věřit, navrátila se mu motivace. Zkraje roku Jan Hirt ovládl závod Kolem Ománu, na italském Giru vyhrál etapu a celkově byl šestý. A vysloužil si i novou smlouvu. Od příští sezony vymění dres Intermarché Wanty-Gobert za barvy Quick-Stepu. Bude kolegou hvězd jako jsou mistr světa Julian Alaphilippe či megatalentovaný Remco Evenepoel.
2022-08-09 14:18:29  zdroj: blesk.cz
Trenér Cipro o začátcích boje s rakovinou. Řekli mi jasně: Je to v pr... Jsou tam metastáze! | Blesk sport
Když se na jaře dostala do světa zpráva o tom, že Jaromír Tvrdík bojuje s rakovinou, jedním z nejhlasitějších podporovatelů byl František Cipro, který sám dva roky bojuje s rakovinou tlustého střeva. Bývalý špičkový hráč a fotbalový trenér se teď pro Seznam Zprávy otevřeně rozpovídal o svých začátcích boje se zákeřnou nemocí.
2022-08-09 14:02:12  zdroj: idnes.cz
Stanley Cup v Litvínově? Francouze nadchla maketa. Cítí šanci být jedničkou - iDNES.cz
Stanleyův pohár je putovní, přesto si ho hokejový brankář Pavel Francouz vystaví doma. Polystyrenový z Litvínova, který dostal při sobotní rozlučce útočníků Viktora Hübla a Františka Lukeše. „Nevěděl jsem o tom, bylo to překvapení od kluků,“ tvrdil hrdina litvínovských mistrů 2015, který Stanley Cup letos vyhrál coby dvojka Colorado Avalanche. Přípravu na novou sezonu už zahájil.
2022-08-09 13:48:56  zdroj: denik.cz
VIDEO: Aspoň víš, jak se cítí tvoje kočka. Fanoušci si podali násilníka Zoumu - Deník.cz
Pořádný rozruch způsobilo v únoru video, které zveřejnil bratr obránce West Hamu Kurta Zoumy Yoan. Sedmadvacetiletý Francouz na něm spolu se svým rodinným…
TECHNIKA
2022-08-09 12:32:13  zdroj: idnes.cz
KOMENTÁŘ: Obrana kupuje bezpilotního dědečka. Zda umí bojovat, nikdo neví - iDNES.cz
Po několika týdnech spekulací o tom, jaké bojové drony česká armáda nakoupí, ministerstvo obrany zveřejnilo, že půjde o typ Heron 1 izraelské státní zbrojovky IAI. Co od tohoto stroje můžeme očekávat a jaká jsou rizika tohoto nákupu?
2022-08-09 12:04:16  zdroj: idnes.cz
Volby 2022 | Pryč s cyklopruhy, metro zdarma. „Motoristé sobě“ představili kandidátku v Praze - iDNES.cz
Nová strana Motoristé sobě v úterý na Žižkovské věži představila program a kandidátku do voleb na pražský magistrát. Povede ji mluvčí Václava Klause Petr Macinka, na dalších místech je třeba ekonom Vladimír Pikora či bývalý ředitel TSK Petr Smolka.
2022-08-09 11:51:10  zdroj: zive.cz
Robopes se samopalem řádil na střelnici jako John Wick – VTM.cz
Pozornost sociálních médií v uplynulých dnech získalo video robotického psa, který má na zádech samopal • S tím trénuje ostrou střelbu na blíže neurčené střelnici • Vyzbrojené robopsy v současnosti vyvíjí již několik společností
2022-08-09 07:50:41  zdroj: zive.cz
NASA označila letošní červenec za extrémní. Na celém světě se střídala jedna vlna veder za druhou – VTM.cz
V létě 2022 se na celém světě střídala jednala vlna veder za druhou, uvádí na webových stránkách NASA Earth Observatory. Horka, zejména v Evropě a Asii, způsobila tisíce úmrtí a ve Velké Británii byl 19. července zaznamenán nejteplejší den
2022-08-09 06:18:20  zdroj: iprima.cz
Jak bojovat s vysokými teplotami v ulicích? Čeští vědci představili snadný návod - CNN Prima NEWS
Rozpálené ulice v českých městech v důsledků vln veder se stávají stále žhavějším tématem. A to i pro blížící se komunální volby.
2022-08-09 00:18:20  zdroj: idnes.cz
Německý tank Leopard 2. Ušlechtilý potomek rodu Tigerů se stal legendou - iDNES.cz
Leopard 2 je bezpochyby nejdůležitějším evropským tankem konce studené války. Spolu s americkým Abramsem tvoří dodnes páteř obrněných sil NATO.
VOLBY
2022-08-09 13:50:16  zdroj: ct24.ceskatelevize.cz
Keňané se vydali k volbám. Mladí ve změnu k lepšímu nevěří, Západ doufá v zachování stability — ČT24 — Česká televize
Keňané volí nového prezidenta, členy obou komor parlamentu a zástupce místních zpráv. O prezidentský post se uchází čtyři kandidáti, vítěz nahradí dosavadní hlavu státu Uhuru Kenyattu, který po ukončení dvou mandátů nemůže znovu kandidovat. Hlavním tématem předvolební kampaně bylo řešení ekonomických problémů země. Kandidáti ale voličům slibovali ale i legalizaci marihuany nebo exportu hadího jedu.
2022-08-09 12:04:16  zdroj: idnes.cz
Volby 2022 | Pryč s cyklopruhy, metro zdarma. „Motoristé sobě“ představili kandidátku v Praze - iDNES.cz
Nová strana Motoristé sobě v úterý na Žižkovské věži představila program a kandidátku do voleb na pražský magistrát. Povede ji mluvčí Václava Klause Petr Macinka, na dalších místech je třeba ekonom Vladimír Pikora či bývalý ředitel TSK Petr Smolka.
2022-08-09 10:34:34  zdroj: iprima.cz
Komise v doprovodu vojáků. Moskva plánuje pro anektovaná území zvláštní průběh referend - CNN Prima NEWS
Místo volebních místností přenosné urny, se kterými budou volební komise a armáda obcházet jednotlivé domy. Tak si Kreml přestavuje referenda na Ukrajině.
2022-08-09 06:18:20  zdroj: iprima.cz
Jak bojovat s vysokými teplotami v ulicích? Čeští vědci představili snadný návod - CNN Prima NEWS
Rozpálené ulice v českých městech v důsledků vln veder se stávají stále žhavějším tématem. A to i pro blížící se komunální volby.
2022-08-08 20:18:46  zdroj: iprima.cz
Policejní prezident doporučil vyhradit místa pro odpůrce, tvrdí ANO. Ten se ohradil - CNN Prima NEWS
Hnutí ANO nově na politických mítincích pokaždé vyhradí místo pro odpůrce. CO na to policejní prezident Martin Vondrášek?
2022-08-08 20:04:12  zdroj: iprima.cz
Jak předejít roztržkám s odpůrci? Na mítincích jim vyhradíme místo, oznámilo hnutí ANO - CNN Prima NEWS
Hnutí ANO na základě doporučení policejního prezidenta Martina Vondráška nově na politických mítincích pokaždé vyhradí místo pro odpůrce.
COVID-19
2022-08-09 14:48:41  zdroj: blesk.cz
Pardubice: Opilá žena nabourala do strážníků | Blesk.cz
Na mol opilá řidička za volantem osobního auta nabourala v Pardubicích do vozidla psovodů tamních strážníků. Jako výmluvu pro nehodu si vymyslela, že za to může covid. Chvíli na to pak strážníkům nadýchala přes dvě promile alkoholu v dechu.
2022-08-09 14:32:39  zdroj: blesk.cz
Vysíláme: Imunolog Hořejší o letní vlně covidu, imunitě po nákaze omikronem i 4.dávce | Blesk.cz
Počet potvrzených případů covidu-19 v Česku od začátku epidemie přesáhl čtyři miliony. Letní vlna koronaviru je ale v současné době na ústupu a počty nakažených v mezitýdenním srovnání klesají už 12. den v řadě. Jak ovlivní dosavadní vývoj návrat do škol a konec dovolených? Jak silné protilátky a na jak dlouho vyvolávají varianty omikronu? Jak naše imunita reaguje na prodělání covidu ve srovnání s očkováním? Má 4. dávka smysl i po prodělané infekci? Nejen na tyto otázky bude v dnešním Epicentru odpovídat molekulární imunolog, mikrobiolog a biochemik, profesor Václav Hořejší.
2022-08-09 12:52:04  zdroj: iprima.cz
PŘEHLEDNĚ: Čtvrtá dávka vakcíny proti covidu netáhne. Experti radí, kdy na ni vyrazit - CNN Prima NEWS
Kdy je nejlepší čas si nechat aplikovat čtvrtou dávku očkování proti covidu a kterou látku zvolit? Informace přinášíme přehledně.
2022-08-09 10:50:13  zdroj: ct24.ceskatelevize.cz
Na jaře přijelo pět milionů turistů, stále méně než před pandemií — ČT24 — Česká televize
V hotelech, penzionech a kempech v Česku se ve druhém čtvrtletí letošního roku ubytovalo pět milionů turistů. Meziročně jde sice o výrazný růst, počty ale stále nedosahují hodnot před vypuknutím pandemie koronaviru v roce 2019. Tržby ve službách meziročně ve druhém čtvrtletí stouply o 12,1 procenta, což je už popáté za sebou. Nejvíce se dařilo službám souvisejícím s turistikou. Vyplývá to z údajů, které zveřejnil Český statistický úřad (ČSÚ).
2022-08-09 08:04:18  zdroj: iprima.cz
Další milník. Covidem se v Česku od začátku epidemie nakazily více než čtyři miliony lidí - CNN Prima NEWS
Počet potvrzených případů nemoci COVID-19 v Česku od začátku epidemie na jaře 2020 přesáhl čtyři miliony. Za tu dobu zemřelo 40 587 lidí.
2022-08-09 06:32:33  zdroj: aktualne.cz
Můžeme jen za procento zpoždění. Návrat před covid potrvá roky, říká šéf letiště - Aktuálně.cz
Pražskému letišti chybí zhruba 150 pracovníků, nejvíce na bezpečnostní kontrole, v autobusové přepravě nebo při odbavení.
UKRAJINA
2022-08-09 14:46:11  zdroj: idnes.cz
Seberme Rusům turistická víza, chce Finsko a Estonsko. Peskovovi se to nelíbí - iDNES.cz
Premiérky Estonska a Finska se vyslovily pro to, aby Evropa přestala Rusům udělovat turistická víza. Dosud platí, že Rusové mohou na víza udělená například Finskem volně cestovat do většiny z 26 zemí schengenského prostoru. Rusové se kvůli sankcím, jimiž EU reagovala na únorovou ruskou invazi na Ukrajinu, nemohou do zemí Evropské unie dostat letecky.
2022-08-09 14:34:14  zdroj: aktualne.cz
Jižní větví ropovodu Družba neteče kvůli sporu ropa. Dotčené je i Česko - Aktuálně.cz
Jižní část ropovodu vede přes Ukrajinu do Maďarska, na Slovensko a do Česka.
2022-08-09 14:18:36  zdroj: iprima.cz
ON-LINE: Rusko zastavilo vývoz ropy jižní větví Družby. Ta vede do Česka - CNN Prima NEWS
Válka na Ukrajině trvá déle než pět měsíců. Přinášíme vám nejnovější zprávy z ozbrojeného konfliktu mezi Ukrajinou a Ruskem.
2022-08-09 14:08:34  zdroj: blesk.cz
Ropovod Družba: Rusové přerušili export ropy jižní větví i do ČR | Blesk.cz
Rusko začátkem srpna přerušilo export ropy prostřednictvím jižní větve ropovodu Družba, která vede mimo jiné do České republiky. Agentuře Reuters to sdělily zdroje obeznámené se situací a následně potvrdila ruská společnost Transněfť. Důvodem přerušení dodávek jsou údajné problémy kolem tranzitních poplatků.
2022-08-09 14:04:36  zdroj: iprima.cz
Ukrajinský důchodce s granátometem zaútočil na ruský konvoj: Ukázal jsem jim, jak se to dělá - CNN Prima NEWS
Ukrajinský důchodce vyzbrojen granátometem se postavil ruskému vojenskému konvoji mířícímu do města Buča.
2022-08-09 13:20:38  zdroj: ct24.ceskatelevize.cz
Jižní větví Družby neteče ropa, týká se to i Česka — ČT24 — Česká televize
Rusko podle agentury Reuters na začátku srpna kvůli poplatkům přerušilo export ropy jižní větví ropovodu Družba, která vede do Maďarska, na Slovensko a do Česka. Agentura odvolávající se na dva zdroje uvedla, že nedošlo k platbě od ruského provozovatele ropovodů Rosněfti ukrajinskému provozovateli ropovodů Ukrtransnafta. Ukrajina tak ropu neposlala dál. Podle ruské agentury RIA Novosti už Transněfť následné zastavení dodávek potvrdil.

By using the Web sites CYBERETIX s.r.o. You agree that the provision of services, traffic analysis and targeting ads use cookies.

(c) 2006-2021 | CYBERETIX s.r.o.