News


NEJNOVĚJŠÍ ODKAZY   0  
Nastaven filtr odkazů: zbraň VYPNOUT FILTR

2022-08-09 13:04:13  zdroj: aktualne.cz
Reportáž: Silná německá houfnice už \"řádí\" na Ukrajině. Rusové se raději stahují - Aktuálně.cz
Reportéři navštívili na frontě ukrajinskou pětičlennou jednotku, která obsluhuje německé samohybné houfnice PzH 2000.
2022-08-09 12:46:17  zdroj: aktualne.cz
Partyzáni útočí na Rusy i jejich vlaky. Život okupantů bude nesnesitelný, vzkazují - Aktuálně.cz
Ukrajinští partyzáni zabíjejí proruské představitele, vyhazují do povětří mosty či vlaky a pomáhají armádě identifikovat klíčové cíle.
2022-08-08 23:04:33  zdroj: iprima.cz
Zákaz zbraní? Američané budou jíst psy jako Venezuelané, varuje kongresmanka Boebertová - CNN Prima NEWS
Kvůli zákazu útočných pušek budou Američané muset jíst psy, tvrdí republikánská členka Sněmovny reprezentantů Lauren Boebertová.
2022-08-08 18:34:18  zdroj: ct24.ceskatelevize.cz
Rusko dál získává západní elektroniku potřebnou do vyspělých zbraní, píše BBC — ČT24 — Česká televize
Nejnovější ruské zbraně, používané při ruském vpádu na Ukrajinu, se neobejdou bez západní elektroniky. Část součástek získává Rusko i nyní, bez ohledu na sankce a vývozní omezení, upozornil britský ústav RUSI, analytické středisko zaměřené na výzkum obrany. Informovala o tom stanice BBC.
2022-08-08 11:32:14  zdroj: idnes.cz
Ráže 9 mm i do školky. Američtí učitelé jsou už zoufalí a ozbrojují se - iDNES.cz
Stále více amerických učitelů a dalších zaměstnanců škol chce mít možnost chodit do práce se zbraní pro případ, že by se ocitli pod útokem střelce. Navštěvují proto speciální školení, kde se učí, jak na útočníka reagovat a zabránit krveprolití. Ozbrojování pracovníků škol má ale také řadu odpůrců, kteří upozorňují na početná rizika.
2022-08-07 20:34:16  zdroj: idnes.cz
Bojoval jsem za nás i obyčejné lidi, ne za Zelenského, říká český legionář - iDNES.cz
V českých ozbrojených složkách strávil třináct let svého života. A tak když viděl eskalaci války na Ukrajině, rozhodl se na měsíc přerušit podnikání a vyrazit Ukrajincům na pomoc. Matouš Bulíř nechtěl zabíjet Rusy, naopak jim chtěl zabránit, aby zabíjeli tamní obyvatelstvo. Přestože ho pomoc vyšla na více než 50 tisíc, přemýšlí, že by jel znovu.
2022-08-07 05:32:28  zdroj: blesk.cz
Policejní psycholožka: Vražda v Rožnově byla femicida | Blesk.cz
V Česku téměř neznámý pojem femicida, tedy vražda ženy z důvodu, že je ženou, se v posledních letech a měsících nebezpečně často opakuje.
2022-08-06 21:04:26  zdroj: blesk.cz
77 let od útoku na Hirošimu: Varování šéfa OSN | Blesk.cz
Nové závody ve zbrojení nabírají na rychlosti a je naprosto nepřijatelné, aby země s jadernými zbraněmi byť jen připustily možnost jejich použití. V Hirošimě to dnes, u příležitosti 77. výročí svržení atomové bomby na toto japonské město, řekl generální tajemník OSN António Guterres. „Lidstvo si hraje s nabitou zbraní,“ varoval. Informovala o tom agentura Kjódó.
2022-08-06 15:18:42  zdroj: iprima.cz
Experti popsali, co mohlo vést k masakru v Rožnově. Jak muž prošel policejními psychotesty? - CNN Prima NEWS
Experti popisují možné důvody masakru, který se udál v Rožnově pod Radhoštěm. Muž zde zastřelil svoji partnerku a dvě dcery, poté spáchal sebevraždu.
2022-08-06 12:18:14  zdroj: idnes.cz
Lidstvo si hraje s nabitou zbraní, varoval Guterres při výročí v Hirošimě - iDNES.cz
Nové závody ve zbrojení nabírají na rychlosti a je naprosto nepřijatelné, aby země s jadernými zbraněmi byť jen připustily možnost jejich použití. V Hirošimě to v sobotu, u příležitosti 77. výročí svržení atomové bomby na toto japonské město, řekl generální tajemník OSN António Guterres. „Lidstvo si hraje s nabitou zbraní,“ varoval.
2022-08-06 05:14:30  zdroj: blesk.cz
Vraždy v Rožnově pod Radhoštěm: Psychotesty se přeceňují, říká odborník | Blesk.cz
Měl své nejbližší chránit, místo toho je surově a bez milosti zastřelil. Policie od středy vyšetřuje případ střelby v rodinném domě v Rožnově pod Radhoštěm na Vsetínsku, při kterém zahynula policistka (†35) a její dvě holčičky (†6, †4). Otec dětí pracoval jako strážník (†49) a po svém děsivém činu obrátil zbraň proti sobě. Jak mohl strážce zákona vraždit? Proč psychotesty nic neodhalily? Pro Blesk odpovídá psycholog Jeroným Klimeš (55).
2022-08-05 18:34:41  zdroj: iprima.cz
Zkrat, nebo desítky let plánování vraždy? Psycholog prozradil možný motiv střelce z Rožnova - CNN Prima NEWS
Okolnosti střelby v Rožnově jsou rozkrývány. Podle psychologa Jaroslava Simona na vině mohly být mužovy dlouhodobé deprese a hrozba odchodu jeho ženy.
2022-08-05 18:26:27  zdroj: blesk.cz
Národní muzeum vystaví fragment domu: Ustál výbuch atomovky, navrhoval ho Čech | Blesk.cz
Národní muzeum vystaví naprostý unikát, do Čech totiž dorazila jedna z cihel domu Českého architekta Jana Letzela, který ustál výbuch atomové bomby v Hirošimě. Průmyslový palác s železobetonovou konstrukcí se po výbuchu jako jediný v širokém okolí nerozprášil, přesto že bomba měla vybuchnout několik stovek metrů přímo nad ním.
2022-08-04 15:38:10  zdroj: iprima.cz
Posun ve vyšetřování masakru v Rožnově: Policie vyvrátila spekulace o zbrani - CNN Prima NEWS
Při střelbě v Rožnově pod Radhoštěm na Vsetínsku byla použita legálně držená soukromá zbraň, nešlo o služební, informovala policie.
2022-08-04 15:04:17  zdroj: idnes.cz
Neposílejme Ukrajině zbraně, prodlužuje to válku, říká exšéf labouristů Corbyn - iDNES.cz
Přestaňme dodávat zbraně na Ukrajinu, apeluje bývalý šéf britských labouristů Jeremy Corbyn. Tvrdí, že se tak jen prodlužuje trvání konfliktu. Válka je podle něho katastrofou jak pro Ukrajinu, tak pro Rusko. Svět by se více než na zbraně měl soustředit na vyjednávání míru, říká politik, který má za sebou řadu kontroverzí souvisejících mimo jiné s antisemitismem. Vedení strany jeho výroky odmítá.
2022-08-04 12:04:49  zdroj: ct24.ceskatelevize.cz
Muž v Rožnově střílel ze soukromé zbraně. Vyšetřování tragédie pokračuje — ČT24 — Česká televize
Při střelbě v Rožnově pod Radhoštěm na Vsetínsku byla podle policejní mluvčí Simony Kyšnerové použita legálně držená soukromá zbraň, nikoliv služební. Podle policie, která ve středu zasahovala v rodinném domě, zastřelil devětačtyřicetiletý muž svou pětatřicetiletou družku a dvě děti, pak i sebe. Policie případ předběžně kvalifikovala jako trojnásobnou vraždu.
2022-08-04 09:16:20  zdroj: aktualne.cz
Dočká se \"obchodník se smrtí\" svobody? Vězně ze slavného filmu chce Rusko zpět - Aktuálně.cz
Život Viktora Buta podle agentury Reuters někdy připomíná za vlasy přitažený špionážní thriller.
2022-08-04 06:34:25  zdroj: ct24.ceskatelevize.cz
Komár jako biologická zbraň či nová verze Tolstého románu. Vtipy o válce jsou pro Ukrajince terapií — ČT24 — Česká televize
Ukrajinci se už přes sto šedesát dní brání plnohodnotné ruské pozemní invazi. Strach a vyčerpání z konfliktu jim pomáhá zmírnit smysl pro humor. Vydařené žerty publikují běžní lidé, politici i seriózní média. Zpravodajská agentura Ukrinform dříve dokonce vedla speciální rubriku válečných vtipů. Terčem humoru se stává cokoli od nešikovných ruských vojáků až po šéfa Kremlu Vladimira Putina.
2022-08-03 17:16:21  zdroj: idnes.cz
Chystáte útok na Ankaru, stáhněte se z ostrovů, obvinili Turci Řeky - iDNES.cz
Vojenského napětí ve světě není zřejmě dost. Kromě známých konfliktů a vyhrocených situací na pokraji vypuknutí války se čas od času vypouští „pára“ u spíše méně sledovaných oblastí. Například mezi Tureckem a Řeckem poté, co turecký ministr obrany Hulusi Akar svého spojence v NATO obvinil, že chystá na Ankaru útok.
2022-08-03 14:34:10  zdroj: idnes.cz
Jaderné „vymknutí“ v Záporoží. Jen velmi křehká situace, míní Drábová - iDNES.cz
Šéf Mezinárodní agentury pro atomovou energii (MAAE) Rafael Grossi varoval, že situace v největší evropské jaderné elektrárně na Ukrajině se „zcela vymkla kontrole“. Vyzval Rusko i Ukrajinu, aby odborníkům urychleně umožnily přístup do komplexu v Záporoží. „Situace se doslovně nevymkla kontrole, ale je kritická a velmi křehká,“ uvedla ve středu pro iDNES šéfka Státního úřadu pro jadernou bezpečnost Dana Drábová.
2022-08-03 12:04:18  zdroj: iprima.cz
Důchodce ustřelil zloději ruku, pak dostal infarkt. Dramatickou scénu zachytily kamery - CNN Prima NEWS
Kalifornský důchodce překvapil lupiče ve svém obchodě nekompromisní reakcí. Útočníkovi s automatickou zbraní ustřelil ruku brokovnicí.
2022-08-03 06:18:50  zdroj: denik.cz
Nemilosrdná karma. Texasan chtěl zastřelit ženu, kulka se odrazila a zabila jeho - Deník.cz
Policie v texaském Dallasu od minulé soboty vyšetřuje vskutku kuriózní případ. Kulka ze zbraně, kterou pachatel vystřelil na ženu, se odrazila a zasáhla…
2022-08-02 20:20:12  zdroj: idnes.cz
Moskva běsní nad HIMARS. Vyslala záškodníky, aby je vyslídili a zničili - iDNES.cz
Ruští agenti na Ukrajině usilovně slídí po moderní armádní technice, kterou obdržela od Západu. Říká to představitel ukrajinské rozvědky, podle kterého okupanty rozzuřilo, že je pokročilé zbraně zpomalily v postupu napříč územím. Proto se je snaží se za každou cenu zničit. „Rusové se o nich všemožně snaží získat informace. Ze země, ze vzduchu i z vesmíru,“ prohlásil.
2022-08-02 11:02:27  zdroj: idnes.cz
Vojínka za maršálka. Co Rusové vyhrají, když vymění Buta za Grinerovou - iDNES.cz
Hezky to vychází, výročí je ideálně kulaté: pokud by si Rusové a Američané kus za kus prohodili obchodníka se zbraněmi Viktora Buta a legendární basketbalistku Brittney Grinerovou, byla by to nejhvězdnější výměna za 60 let. Jak Rusko za basketbalistku asi získá zpět muže, který byl nejhorší hned po bin Ládinovi.
2022-08-02 06:50:05  zdroj: aktualne.cz
Rusové očekávají ukrajinskou zteč v Chersonu - Aktuálně.cz
Dobýt město zpět je pro Kyjev důležité nejen pro pozvednutí morálky vojáků, ale také kvůli bezpečnosti Oděsy.
2022-08-02 00:20:16  zdroj: idnes.cz
Putin nasadí superzbraň. Má se svět bát hypersonických střel? - iDNES.cz
Ruský prezident Vladimir Putin v neděli oznámil, že ruské námořnictvo dostane „v příštích několika měsících“ nové superzbraně, hypersonické střely Cirkon (Zirkon). „Jejich nasazení bude záviset na ruských zájmech,“ dodal Putin významně.
2022-08-01 19:46:18  zdroj: idnes.cz
Dorazme Putina stíhačkami F-16, zvítězíme ještě letos, burcuje Porošenko - iDNES.cz
Ukrajina potřebuje zbraně, které „změní pravidla hry“, třeba americké stíhačky F-16, soudí bývalý ukrajinský prezident Petro Porošenko. Slavná letadla by podle něho Kyjevu umožnily pokračovat v protiofenzivě proti ruským okupačním jednotkám a vyvíjet tlak na sankcemi vyčerpaného Vladimira Putina.
2022-08-01 18:46:18  zdroj: idnes.cz
Totální devastace. Z osvobozených obcí na Ukrajině nezbývá skoro vůbec nic - iDNES.cz
Rusové v posledních dnech pokračovaly ve snaze o „taktické útoky“ směrem na ukrajinský Bachmut a dařilo se jim postupovat, ovšem pouze pomalu. Rusové tak pravděpodobně mění strategii ofenzívy na Donbase poté, co ta stávající nepřinesla „rozhodující průlom“, tvrdí britské ministerstvo obrany. V Cherstonské oblasti se Ukrajincům podařilo osvobodit zatím 46 obcí, které ale zůstávají pod nepřátelskou palbou.
2022-08-01 17:36:26  zdroj: iprima.cz
Nemoc, nebo chůze pistolníka? Záběry Putina z oslav přiživily spekulace o jeho zdraví - CNN Prima NEWS
Záznam z nedělních oslav ruského Dne námořnictví poukázal na možné zdravotní problémy Vladimira Putina.
2022-08-01 15:50:20  zdroj: idnes.cz
Po HIMARS další trumf. Ukrajina už má i dalekonosné raketomety z Německa - iDNES.cz
Na Ukrajinu dorazily německé raketomety Mars II, oznámil ukrajinský ministr obrany Oleksij Reznikov. Jde o třetí typ výkonného raketometu s dalekým dostřelem, po HIMARS a M270, poskytnutých Spojenými státy a Velkou Británií.
SPORT
2022-08-09 15:46:12  zdroj: idnes.cz
Oktagon bez Rusů, zájem o ostrovy i kdo s kým o titul. Co chystá Novotný - iDNES.cz
Letní turnaj na pražské Štvanici zaujal i uznávané zámořské experty, kteří se jinak výhradně věnují nejlepší soutěži UFC. Na podzim Oktagon pokračuje v expanzi do zahraničí. V budoucnu by nemusela skončit „jen“ v Německu. Promotér Ondřej Novotný v rozhovoru pro iDNES Premium probírá i nové příběhy MMA zápasníků.
2022-08-09 15:32:12  zdroj: idnes.cz
Oštěpařka Špotáková otestuje formu před ME na Diamantové lize v Monaku - iDNES.cz
Oštěpařka Barbora Špotáková bude jediným českým zástupcem na středečním atletickém mítinku Diamantové ligy v Monaku, který bude posledním velkým závodem před mistrovstvím Evropy v Mnichově. Světová rekordmanka a dvojnásobná olympijská vítězka bude navazovat na druhé místo ze sobotního diamantového mítinku v Chorzówě.
2022-08-09 15:04:22  zdroj: blesk.cz
Krejčího přihrávky jsem si nahrával a pouštěl dokola. Lahůdky! rozplývá se Rada | Tv.iSport.cz
2022-08-09 15:02:42  zdroj: blesk.cz
Pocta pro Jislovou: Fanynka ji dojala krásným gestem | Blesk sport
Není to tak dávno, co bývalá biatlonistka Eva Puskarčíková na sociálních sítích odhalila drsné urážky od fanouška a dala tak nahlédnout na stinnou stránku vrcholového sportu. Pravý opak teď ukázala reprezentantka Jessica Jislová, která se pochlubila dojemným gestem: Fanoušsci se po ní rozhodli pojmenovat miminko!
2022-08-09 14:34:13  zdroj: idnes.cz
Srazil ho náklaďák i choroby. Rulík o cestě k trenéřině: Pořád myslím na Hlinku - iDNES.cz
Vstup do extraligy mu usnadnil Marek Sýkora. Později spolupracoval s dalšími trenérskými kapacitami a výjimečnými osobnostmi jako Jaroslav Holík, Ivan Hlinka, Vladimír Růžička, Miloslav Hořava nebo Pavel Patera. Teď se z Radima Rulíka stal nejžádanější trenér českého hokejového léta. Z Mladé Boleslavi ho přetáhly vyzbrojené Pardubice, které baží po extraligovém titulu. Mezitím kývl Rulík i na trénování juniorské reprezentace, kterou do konce roku čekají hned dva světové šampionáty.
2022-08-09 14:32:19  zdroj: aktualne.cz
Čeští atleti mají nové dresy. Dominantní bude bílá místo červené - Aktuálně.cz
Změna designu reprezentačního oblečení souvisí se změnou jeho dodavatele, kterým je nově španělská firma Joma.
TECHNIKA
2022-08-09 15:50:51  zdroj: zive.cz
Čína provedla orbitální test své tajemné znovupoužitelné kosmické lodi – VTM.cz
Čína za přísného utajení vyslala na oběžnou dráhu svou „opakovaně použitelnou“ kosmickou loď. Upozornila na to státní zpravodajská agentura Nová Čína. Dotyčné zařízení v rámci své 18. mise vynesla do vesmíru raketa Long March 2F, která
2022-08-09 15:34:48  zdroj: iprima.cz
Velké změny v oblíbené chatovací aplikaci. Na co se uživatelé musí připravit? - CNN Prima NEWS
Vývojáři aplikace WhatsApp pracují na novinkách, které mají zcela změnit způsob používání. Insideři odhalili šest změn, které mají v dohledné době přijít.
2022-08-09 12:32:13  zdroj: idnes.cz
KOMENTÁŘ: Obrana kupuje bezpilotního dědečka. Zda umí bojovat, nikdo neví - iDNES.cz
Po několika týdnech spekulací o tom, jaké bojové drony česká armáda nakoupí, ministerstvo obrany zveřejnilo, že půjde o typ Heron 1 izraelské státní zbrojovky IAI. Co od tohoto stroje můžeme očekávat a jaká jsou rizika tohoto nákupu?
2022-08-09 12:04:16  zdroj: idnes.cz
Volby 2022 | Pryč s cyklopruhy, metro zdarma. „Motoristé sobě“ představili kandidátku v Praze - iDNES.cz
Nová strana Motoristé sobě v úterý na Žižkovské věži představila program a kandidátku do voleb na pražský magistrát. Povede ji mluvčí Václava Klause Petr Macinka, na dalších místech je třeba ekonom Vladimír Pikora či bývalý ředitel TSK Petr Smolka.
2022-08-09 11:51:10  zdroj: zive.cz
Robopes se samopalem řádil na střelnici jako John Wick – VTM.cz
Pozornost sociálních médií v uplynulých dnech získalo video robotického psa, který má na zádech samopal • S tím trénuje ostrou střelbu na blíže neurčené střelnici • Vyzbrojené robopsy v současnosti vyvíjí již několik společností
2022-08-09 07:50:41  zdroj: zive.cz
NASA označila letošní červenec za extrémní. Na celém světě se střídala jedna vlna veder za druhou – VTM.cz
V létě 2022 se na celém světě střídala jednala vlna veder za druhou, uvádí na webových stránkách NASA Earth Observatory. Horka, zejména v Evropě a Asii, způsobila tisíce úmrtí a ve Velké Británii byl 19. července zaznamenán nejteplejší den
VOLBY
2022-08-09 15:36:31  zdroj: blesk.cz
Motoristé sobě: Předvolební program pro komunální volby 2022 | Blesk.cz
Nová strana Motoristé sobě chce reprezentovat hlas pražských řidičů, který prý z relevantní současné garnitury nikdo nerespektuje. Členům vadí současné vedení Prahy, které nazvali aktivisty, fanatiky a levičáckými extremisty. V plánu mají zrušit cyklopruhy, vybudovat parkovací síť, zavést jednu parkovací kartu pro Prahu, poskytnout metro zdarma a roční lítačku prodávat všem za tisíc korun. Děti do 18 let by jezdily po Praze zdarma.
2022-08-09 15:20:19  zdroj: blesk.cz
Středula promluvil o rozvodech a své manželce. První dámou by byla podplukovnice | Blesk.cz
Odborový předák a možná budoucí hlava státu Josef Středula se v pořadu Epicentrum na Blesk.cz rozpovídal o své kandidatuře, kampani, ale i rodině, která by s ním putovala na Hrad. Pokud by v lednu příštího roku vyhrál prezidentské volby, role první dámy by se chopila jeho manželka, jež je podplukovnicí u hasičského sboru ČR. Josef Středula také prozradil, který z kandidátů je mu osobně nejpříjemnější, a upřesnil také to, jak bude hlasovat v prvním kole.
2022-08-09 13:50:16  zdroj: ct24.ceskatelevize.cz
Keňané se vydali k volbám. Mladí ve změnu k lepšímu nevěří, Západ doufá v zachování stability — ČT24 — Česká televize
Keňané volí nového prezidenta, členy obou komor parlamentu a zástupce místních zpráv. O prezidentský post se uchází čtyři kandidáti, vítěz nahradí dosavadní hlavu státu Uhuru Kenyattu, který po ukončení dvou mandátů nemůže znovu kandidovat. Hlavním tématem předvolební kampaně bylo řešení ekonomických problémů země. Kandidáti ale voličům slibovali ale i legalizaci marihuany nebo exportu hadího jedu.
2022-08-09 12:04:16  zdroj: idnes.cz
Volby 2022 | Pryč s cyklopruhy, metro zdarma. „Motoristé sobě“ představili kandidátku v Praze - iDNES.cz
Nová strana Motoristé sobě v úterý na Žižkovské věži představila program a kandidátku do voleb na pražský magistrát. Povede ji mluvčí Václava Klause Petr Macinka, na dalších místech je třeba ekonom Vladimír Pikora či bývalý ředitel TSK Petr Smolka.
2022-08-09 10:34:34  zdroj: iprima.cz
Komise v doprovodu vojáků. Moskva plánuje pro anektovaná území zvláštní průběh referend - CNN Prima NEWS
Místo volebních místností přenosné urny, se kterými budou volební komise a armáda obcházet jednotlivé domy. Tak si Kreml přestavuje referenda na Ukrajině.
2022-08-09 06:18:20  zdroj: iprima.cz
Jak bojovat s vysokými teplotami v ulicích? Čeští vědci představili snadný návod - CNN Prima NEWS
Rozpálené ulice v českých městech v důsledků vln veder se stávají stále žhavějším tématem. A to i pro blížící se komunální volby.
COVID-19
2022-08-09 14:48:41  zdroj: blesk.cz
Pardubice: Opilá žena nabourala do strážníků | Blesk.cz
Na mol opilá řidička za volantem osobního auta nabourala v Pardubicích do vozidla psovodů tamních strážníků. Jako výmluvu pro nehodu si vymyslela, že za to může covid. Chvíli na to pak strážníkům nadýchala přes dvě promile alkoholu v dechu.
2022-08-09 14:32:39  zdroj: blesk.cz
Vysíláme: Imunolog Hořejší o letní vlně covidu, imunitě po nákaze omikronem i 4.dávce | Blesk.cz
Počet potvrzených případů covidu-19 v Česku od začátku epidemie přesáhl čtyři miliony. Letní vlna koronaviru je ale v současné době na ústupu a počty nakažených v mezitýdenním srovnání klesají už 12. den v řadě. Jak ovlivní dosavadní vývoj návrat do škol a konec dovolených? Jak silné protilátky a na jak dlouho vyvolávají varianty omikronu? Jak naše imunita reaguje na prodělání covidu ve srovnání s očkováním? Má 4. dávka smysl i po prodělané infekci? Nejen na tyto otázky bude v dnešním Epicentru odpovídat molekulární imunolog, mikrobiolog a biochemik, profesor Václav Hořejší.
2022-08-09 12:52:04  zdroj: iprima.cz
PŘEHLEDNĚ: Čtvrtá dávka vakcíny proti covidu netáhne. Experti radí, kdy na ni vyrazit - CNN Prima NEWS
Kdy je nejlepší čas si nechat aplikovat čtvrtou dávku očkování proti covidu a kterou látku zvolit? Informace přinášíme přehledně.
2022-08-09 10:50:13  zdroj: ct24.ceskatelevize.cz
Na jaře přijelo pět milionů turistů, stále méně než před pandemií — ČT24 — Česká televize
V hotelech, penzionech a kempech v Česku se ve druhém čtvrtletí letošního roku ubytovalo pět milionů turistů. Meziročně jde sice o výrazný růst, počty ale stále nedosahují hodnot před vypuknutím pandemie koronaviru v roce 2019. Tržby ve službách meziročně ve druhém čtvrtletí stouply o 12,1 procenta, což je už popáté za sebou. Nejvíce se dařilo službám souvisejícím s turistikou. Vyplývá to z údajů, které zveřejnil Český statistický úřad (ČSÚ).
2022-08-09 08:04:18  zdroj: iprima.cz
Další milník. Covidem se v Česku od začátku epidemie nakazily více než čtyři miliony lidí - CNN Prima NEWS
Počet potvrzených případů nemoci COVID-19 v Česku od začátku epidemie na jaře 2020 přesáhl čtyři miliony. Za tu dobu zemřelo 40 587 lidí.
2022-08-09 06:32:33  zdroj: aktualne.cz
Můžeme jen za procento zpoždění. Návrat před covid potrvá roky, říká šéf letiště - Aktuálně.cz
Pražskému letišti chybí zhruba 150 pracovníků, nejvíce na bezpečnostní kontrole, v autobusové přepravě nebo při odbavení.
UKRAJINA
2022-08-09 15:50:36  zdroj: ct24.ceskatelevize.cz
Svědci hlásí nejméně 12 explozí u ruské základny na Krymu, stovky kilometrů od fronty — ČT24 — Česká televize
Hlasité exploze a černý dým zaznamenali svědci na západním pobřeží okupovaného Krymu ve směru ruské vojenské základny v Novofedorivce. Ta se přitom nachází dvě stě kilometrů od frontové linie. Podle Kommersantu se terčem útoku stala letecká základna a muniční sklady.
2022-08-09 15:50:23  zdroj: iprima.cz
ON-LINE: Spoušť na krymské letecké základně. Média hlásí explozi 200 kilometrů od fronty - CNN Prima NEWS
Válka na Ukrajině trvá déle než pět měsíců. Přinášíme vám nejnovější zprávy z ozbrojeného konfliktu mezi Ukrajinou a Ruskem.
2022-08-09 15:48:13  zdroj: iprima.cz
Cherson je náš, smála se ruská influencerka Ukrajinkám. Tvrdý trest za video ji rozbrečel - CNN Prima NEWS
Ruska Julia Prochorovová, známá především na Telegramu a Tik Toku, přišla kvůli výrokům o válce na Ukrajině a posměškům o ubytování.
2022-08-09 15:20:27  zdroj: ct24.ceskatelevize.cz
Zastřeleni, umučeni, umláceni. V Buče už našli přes čtyři sta obětí ruských okupantů — ČT24 — Česká televize
Po více než čtyřech měsících vyšetřování ukrajinské úřady oznámily, že ruská okupace Buči si vyžádala nejméně 458 mrtvých. Podle zástupkyně starosty Mychajlyny Skoryk-Škarivské jde o nejpřesnější cifru, k jaké se vyšetřovatelé mohou dostat. Známky zastřelení, mučení nebo fatálního ubití nese 419 těl.
2022-08-09 15:18:25  zdroj: blesk.cz
Senátní zahraničí výbor dal vstupu Finska a Švédska do NATO zelenou | Blesk.cz
Senátní zahraniční výbor dnes jednomyslně podpořil začlenění Finska a Švédska do Severoatlantické aliance. Horní komora o návrhu rozhodne ve středu.
2022-08-09 15:16:16  zdroj: idnes.cz
Export ropy přes Družbu se zastavil, Rusko se pře s Ukrajinou o poplatky - iDNES.cz
Export ropy jižní větví ropovodu Družba se počátkem srpna zastavil. Na vině je tentokrát zřejmě Ukrajina, která zastavila tranzit přes své území. Podle ruské společnosti Transněfť ukrajinský provozovatel ropovodu s odvoláním na sankce nepřijal platbu za tranzit a jižní větev ropovodu zásobující Maďarsko, Slovensko a Česko uzavřel. Ukrajina zatím tuto informaci nijak nekomentovala.

By using the Web sites CYBERETIX s.r.o. You agree that the provision of services, traffic analysis and targeting ads use cookies.

(c) 2006-2021 | CYBERETIX s.r.o.